Ghoul

• Slovensko Ghoul

chaometic odpad!

Proč dávám ODPAD? Ghoul nic nového neukáže, jenom zkopíroval některé pasáže z Blair witch nebo poltergeist a možná i nějakej ten film o dáblovy. Nicméně Ggoul se tváří jako čistě kanibalskej projekt, ale když jsem byl v kině měl jsem pocit, že film je spíš duchařskou záležitostí. Nechci dál zminovat chyby a zbytečnosti, které ti trolové do filmu nasekali, protože to je víceméně celý film ( rozeberte si to v hlavě sami). Na film jsem šel, protože jsem v TV slyšel propagandu jak je to dobrej film ( asi přátelé pana Jákla) a světe div se i kvůli CSFD, kde jsem četl podobný zázraky a hodnocení. Nenechte se oklamat reklamou.. Závěr::: Kopírování found footage hororů, odfláknutý scénář, mystifikace jak diváka v táhnout na kanibalskej fim), za to herci se snažili, to je pravda.. Nechodte na film GHOUL nebo sami zažijete děs, jaká to byla nedodělaná ptákovina!!!!!!!!!!!!! OMG ()

Mitin

Trochu slabší rozjezd, kde mohlo být trochu lepší uvedení do atmosféry. Lekačky byly občas vážně otravné, zbytečné a leckdy se nehodily, ale přežít se to dalo. Asi nejlepší na celém filmu byla kamera a zvuk, to je nejlepší způsob jak mě zaručeně vyděsit, takže to pro mě účel rozhodně splnilo. A co se týče příběhu, Jákl to měl dobře poskládané - historický základ, dobře postavený příběh, navíc o kanibalovi, který naháněl hrůzu už když jsem si o něm předem četl na internetu. ()

Norino12

Zaujala ma tematika filmu tak som kinu neodolal aj keď som sa pôvodne naozaj bál vzhľadom na to, že českú a slovenskú tvorbu veľmi neobľubujem. Klobúk dole bol som milo prekvapený. Film naozaj nemá čím prekvapiť ale to hlavné, že ani sklamať. Z tohto dôvodu som dostal všetko, čo som chcel a to bola zvládnutá atmosféra, zaujímavý historický príbeh Andreja Čikatilu a spokojnosť bola aj s celkovým prostredím či tempom filmu. Found footage dodal Ghoulu slušný šmrnc a preto nemôžem spraviť nič iné ako ohodnotiť ho štyrmi hviezdičkami. ()

Harapes

Malý český film, který může udělat díru do světa. Nepřináší nic nového, co by fanoušek hororů neviděl, ale i přesto je to funkční a strašidelné. Nápad natočení dokumentu ve spojení s masovým vrahem byl dobrý tah a ta skupinka nadšenců na to jen tak nezapomněla :). ()

kusaj odpad!

Totální hovadina a k tomu strašně nudná. O hodně slabší Blair Witch, hroznej českej dabing a opět banda polointeligentních amíků, který postupně umíraj. Nestojí to za hodinu a půl života. Mám štěstí, že jsem u toho filmu cvičil, jinak bych si za promrhanou hodku a půl nafackoval. ()

jurasino

Tak prekvapive to nebylo spatny, z Ceske produkce se nic dobreho neocekava, ale tentokrat konecne neco. Ne ze to bylo strasidelny, ale atmosfera tam byla, super prostredi, lokace, v pohode herci. Zaver mohl byt lepsi ale zase co jineho tam vymyslet. Prvni horor z ceske produkce ktery se mi libil. Navic skvely napad o seriovem vrahovi, ktery se zaklada na realnych udalostech + hladomor na Ukrajine ktery Stalin schvalne zpusobil. ()

peetriss

Nečesky se tvářící české found footage, ve kterém Petr Jákl ml. projevuje dobrou schopnost přesvědčivě pracovat s atmosférou v laciných, ale efektních kulisách. Bohužel se svým filmem měl přijít na začátku filmové found footage epidemie, nyní jsem již těmito filmy překrmený a všechny tituly této kategorie působí monotónně a jako přes kopírák. Charakteristickým jevem těchto filmů je také chabý scénář, což je i případ Ghoula. ()

Asmodin

Parádní, trochu mi to připomnělo Blair witch :o) tak že by se i český fim mohl = americkemu mě docela potěšilo. Rozhodně je to ale jediný český horor (pokud si ovšem někdo nemyslí, že Spalovač mrtvol je horor) a celkově za poslední léta jediný kvalitní film. Sice mě trochu mrzí že není ryze český, ale aspoň něco. ()

lucijelucije

Přesně to, co jsem si myslela, že uvidím, jsem viděla. Ztráta času. Za ty dvě hvězdy možná může atmosféra, která se táhla plynule do třičtvrtě filmu, potom nastala katastrofa a nic víc, než katastrofa. ()

cmenda

Tak tohle byla ubohost , i amatér by natočil poutavější horor než byl tenhle , chvílema mi to připomínalo spíše PC hru než film . ()

Kejf.

Na cesky pomery a vzhledem k ceskymu tvurci urcite nadprumer, ale jelikoz Jakl se snazil o svetovej punc, budu i tak hodnotit. Filmu podobnyho typu je nespocet, Ghoul na me ale pusobil daleko lip nez napriklad Zahada Blair Witch, ktera mi uz asi v mym 13ti letech prisla naprosto stupidni.. Filmy toceny rucni kamerou vylozene nevyhledavam, ale kdyz na to prijde, vylozene se nebranim, v Ghoulu mi roztreseny obraz v podstate vubec nevadil. Co mi naopak vadilo hodne byl silene hlasity zvuk u kazdy lekacky, kde byste se vlastne asi ani nelekli nebyt toho zvuku. Jako by se tvurce bal, ze jen samostatny obraz nedokaze vyvolat strach, tak ho vyvoval alespon umele poradnou ranou kladivkem na bubinek... Cikatila bych do too vubec netahala, vetsina mladych lidi o nem v podstate nikdy nic neslysela a tvurci titulku bych lupla poradnej pohlavek za to, ze ze seriovyho vraha udelal masovyho, opet! Kanibalismus z nas nedela masovy vrahy :D ()

Renfield

Ve Ghoulovi hlavní lekací efekt obstarává zvuk (jak je to u mnohým hororů v současné době zvykem) a to na mě nějak nepůsobilo. Čikatilův duch je možná dobrý komerční tah, ale když chci film o něm, podívám se raději na Občan X. Ghoul se příliš táhl, je v něm spousta postav, které mě vyloženě rozčilovala a taktéž spousta hloupých scén, kterým suverénně vévodí ta finální. U finále jsem se už opravdu pouze smál a nebyl jsem sám. Celkově film vlastně nezklamal, nečekal jsem od něj vůbec nic. 30% ()

Me6i

mezi 3-4 ale těsně 4 z důvodu toho, že Ghoul dosáhl očekávání dle mých představ - lekačky a sem tam husina, tajemná atmosféra ... (mám ráda filmy tohoto tipu i přesto že vím, že jsou přehnané..) + můj 2. film od Jákla a musím říct že ten chlap mě začíná bavit ... z jeho filmů mi nečiší takovéto echt české na první pohled bijící ... ()

Alien220

Příjemné překvapení. Pěkný příběh přibližující masového vraha v souvislosti s hladomorem, kanibalismem a spiritualitou. Found footage dávající hlavu a patu s mnoha otázkami kolem (avšak ne prázdnými místy!). Relativně racionální chování, pointa a vůbec celý příběh příjemně odsýpá a nechává diváka stále přikovaného k obrazovce. Ačkoliv je vše očekávatelné a snímek nepřínáší takřka nic nového (jisté invence se mu však zapřít nedají! - uvádím např. nemožnost opustit zónu kvůli zdravotním důvodům), je to koukatelné, je to horor a hlavně to je české! Za to ta čtvrtá hvězda. ()

Magika82

Tentokráte jsem vskutku neočekávala mnoho. Ovšem, dostalo se mi ještě méně. Záhada Blar Witch, je ve srovnání s tímto snímkem excelentním hororem. A to už je co říci. Když si odmyslím Ukrajinské pamětníky, kteří hladomor založili, zůstane mi 6 špatných herců, jedna chajda, jedna rádoby čarodějnice, a stůl s vyrytým pentagramem, namísto obvyklé tabulky známé jako Ouia. Co z toho, že pentagram je ve skutečnosti ohranným symbolem, jehož čtyři cípy předstvavují čtyři živly (zemi, vodu, oheň a vzduch) a pátý cíp představuje všudypřítomnost Boží přítomnosti. Kruh je pak sjednocuje jako nedělitelný a mocný ochranný amulet. Že si satanisté bláhově mysleli, že jeho obrácením dostanou kozí hlavu, tedy středověký symbol ďábla, převzatý od řeckého, prostopášného lesního bůžka Pana. Obdobně naložili s obrácením kříže. Nevěda, že právě takto se nechal v Římě ukřižovat sv. Petr, když prohlásil, že není hoden zemřít jako syn Boží. Zpět ke snímku, jedna naporcovaná kočka, pár poškrábaných děvčat, a oživlý Čikatilo, který o jedné z nich chce, aby mu porodila bratra Stefana, který zemřel jako batole. Zbytek blbounů cosi odtáhne do lesa, a už tu máme titulky. Zklamání, totální. Kategorie snímku - skupina C. Zač tedy jednu hvězdu a ne Opadkový koš? Za vyprávění pamětníků hladomoru. Toť celé zhodnocení něčeho, co rozhodně známým nedoporučím ke shlédnutí. ()

kritiklon

Je to kopírka Záhady Blair Witch, která je zcela jasná a do očí bijící. Ale mě to prostě nevadí! Proč? Protože na mě to působí, že "Ghoul" se s tím zrovna dvakrát netají. Spíše naopak mi přijde, že svým způsobem vzdává hold tomuto základnímu pilíři Found footage žánru a snaží se ho rozvíjet trochu jiným směrem, především vnesením nové, originální myšlenky. A daří se mu to možná o dost více, než mnohým hollywoodským tvůrcům s pokusy o obdobné snímky. Ti herci ač všichni cizinci jsou spíše průměrní, nicméně dobrý scénář plný nápadů a strhující atmosféra vynáší snímek, za moji osobu, do kladného hodnocení. Dal bych něco kolem 3,5* ale jelikož to považuji především za český film a na českou kinematografii výrazně přelomový snímek ( jelikož horory a obzvláště takové se u nás netočí! ), zvednu hodnocení na 4* a 75%. Jákle, máš u mě palec nahoru a respekt! ()

Spacecore

No jsem milovník found footage filmů, potažmo hororů a tenhle hodnotím velice kladně. Samozřejmě nic nového, ale všechny prvky ff jsou tu krásně hutné a film funguje děsivě a napínavě. Dlouho jsem se u hororu příjemně nebál, ale tady sem si nemoh pomoc, atmosféra byla doopravdy děsivá.. Rozhodně řadím k těm lepším found footage horrorům. Jinak už x let jsem si říkal, že vlastně neznám pořádnej českej horror, respektive natočenej čechama a tak konečně tu jeden je a je skvělej. 4 poctivý hvězdy ()

kamigava

Tenhle český horůrek mě naprosto překvapil! Možná asi proto, že jsem neviděl trailery, které zřejmě ukázaly mnoho. Jen na Fajnrádiu jsem do zblbnutí poslouchal vábení na "temný thriller Petra Jákla". Do kina jsem sice nešel a jsem za to rád. Prý tam byl zvuk nastaven hodně vysoko na vyžádání režiséra. Stačilo mi to bohatě doma! Díky tomuto filmu mě začal zajímat skutečný a děsivý život kanibala Čikatila. Ne že bych se jím chtěl inspirovat, to ne. Ta představa, že něco tak odporného spáchal, je prostě sama o sobě mrazivá, což filmu přidává na působivosti. Atmosféra je k nezaplacení - polorozpadlá chata daleko od civilizace a navíc okolo chladný a hnusný les. Lokace natáčení je tedy naprosto děsivá. Co se týče herců, tak jim jsem tu smrt i přál, protože tomu, co se tam začne dít, prostě nechtějí uvěřit polovinu filmu. Nejvíce se mi zamlouvaly ty dvě Ukrajinky. První ta vědma má charisma a někdy je až mrazivě klidná. Druhá Alina Golovlyova hraje víc sexy tlumočnici, která se nestydí si to rozdat hned s jedním z filmařů. Naopak mě nejvíc štvala ta hysterická blondýna. Jak už jsem na začátku psal, trailery jsem předtím neviděl a proto mě překvapilo, že se Ghoul dal cestou duchařiny. Měl jsem za to, že to bude čistě survival slasher, ale kdo by je tam vlastně mohl zabíjet, když ti kanibalové jsou dávno mrtví nebo velmi staří. No, nechte se sami překvapit. Lekačky jsou solidní a díky vysoké hlasitosti jsou i nečekané. Do kina bych na to asi nešel. Doma jsem to zase viděl po tmě a sám, takže nevím, co je horší. Ke konci jsem se mohl po***t, jakmile jsem uviděl ty podzemní tunely. Zavíral jsem často oči. Ještě že nebydlím ve velkém baráku někde u lesa. Určitě bych filmu dal lepší tři hvězdy, možná i ty čtyři by byly zasloužené za to, jak mě film překvapil. Sice nic nového v rámci žánru nenabízí, ale jako český film s tak děsivým historickým motivem je Ghoul podle mě kvalitní horor, který plní svůj účel na jedničku. Ani kamera nebyla tak hrozná, spíš filmu přidala na reálnosti. ()

fredisek

Nakombinujte duchy, venkovské vědmy, vodku, lidojedy a ruční kameru...vznikne vám něco, po čem budou teenageři šílet, protože Blair Witch je pro starý. Na dospělé publikum tenhle film cílit ani nemůže. Kombinace kanibalismu a okultismu tu působí strašně. Jestli autoři chtěli dolovat originalitu z nesmyslného spojení, pak se jim akorát povedl guláš, který nedává smysl. Odehrávat se to v Karibiku, můžeme tu kombinaci považovat za pravděpodobnou, ale pokud máme příběh zasazený na ukrajinský venkov, dal bych přednost tomu, kdyby je sežrala baba Jaga. Je to "horor" pro ty, kteří z tohohle žánru viděli minimum a dokáže je oslnit to, že někde vidí napůl sežranou kočku (která stejně vypadala jak kus dečky na křeslo polité kečupem). Zkrátka čisté béčko, které ale ani nevyužilo předností, jaké blbé filmy mohou nabízet. Především není zábavné. Film se vleče, aby se pak děj přesunul někam pod zem (pod Jihlavu, nebo pod štatl?)...otázkou je, proč by si kanibal kopal v zemi nikoho tunely jako skrýš? Zkrátka další český pokus o horor, který opět nevyšel...Navíc by si Čikatilův příběh zasloužil jiné zpracování, tohle ani nemuselo zmiňovat, že je to based on true story, protože tomu stejně nikdo nevěří... ()