Ghoul

• Slovensko Ghoul

ZHODNOTITEL

Český horor a ono to jde. Vynikající atmosféra a dokonalý found-footage. Lekaček plnej kýbl a strach od začátku až do konce. Příběh ale trochu nelogický. Asi zbytečně zamotaný. ()

boyjm odpad!

Absolutně nechápu jak tohle mohlo vůbec spatřit světlo světa. Myslím, že i moje testovací videosekvence po koupi prvního mobilu, který videa zvládal a kdy jsem točil i frontu důchodců před Kauflandem jsou proti tomuhle jasnými adepty na Oscara. ()

Aywes

Zní to jako fajn zábavička. Nám známé prostředí, Čikatilo a nějaký to nadpřirozeno. V celku budující atmosféru ale strhává nezvládnutý zakončení. Čekal jsem nějakou kulišárnu, která pozvedne žánr dál. Převážně ve scénáři. Nedočkal jsem se. Neoriginální podívaná s hrozně napsanými dialogy, která dokáže nalákat snad jen skličující atmosférou zasazení. ()

palmovylist

Nečekal bych, že i film se stopáží 82 minut bude moc dlouhej. Ten film je hrozně nevyrovnanej, má kraťoučký fajn pasáže, ale mnohem delší nezáživný, předvídatelný nebo celkově nudný pasáže. Roztřesená kamera tomu moc nepomáhá a podle mě v tom filmu byla jen proto, aby mohli za tmy běhat po lese a přitom bylo něco vidět. Ačkoliv jsem beznaděj postav docela chápal, tak mě štvaly stále víc a víc...teda kromě Katariny, ta byla miláček po celou dobu :)) ... 35% ()

Agonie

Ačkoliv jsou východní lesy překrásně atmosférické, je to vše, co Ghoul má. Kromě dřevěných hereckých výkonů, průměrného scénáře a příšerných jumpscarů samozřejmě. ()

pollstro

Těžko najít v rámci české kinematografie horor, který by svojí produkcí, zpracováním a kvalitou dosahoval takto nadstandartního světového status. Veškeré dění postaveno na známé klasické šabloně Blair Witch, která je avšak obohacena o skutečný kanibalský příběh, jenž velmi efektivně napomáhá hlubší a děsivější atmosféře. Jákl ve své podstatě nenabízí nic, co by se někdy neobjevilo v jiných hororech, ale zároveň odměňuje diváka hravou, děsivou a pozoruhodnou strašidelnou zábavu, u které postupně roste míra neklidu. Ačkoliv se samotný film nemůže rozhodnout, zda je příběhem o kanibalech, sériových vrazích či démonech, lze ho jednoznačně zařadit v rámci skromné české hororové tvorby mezi úctyhodný a úspěšný projekt, který v domácí produkci dosáhl mezinárodních standardů, pomocí kterých je schopen porážet konkurenci a to jednoduše potěší. ()

jack_scott

Pěkný a průměrný horrorový film ala Blair Witch - a musím ho pochválit! I za průměrnost. Film nemá vlastně slabé chvilky, jen ten scénář je prostě předvídatelný, ale v daném žánru je to vlastně normou. Místy je to opravdu strašidelné! 60%. ()

Taron

Velmi příjemný překvapení. Hodně atmosférickej found footage, kde mi přišly nepovedený asi jen až poslední minuty, zkrátka to na mě nějak nepůsobilo. Ale jinak fakt výborná jízda. ()

J.Mayen

Ceska hororova tragikomedie snazic se prizivit na slavnem Blair Witch. Tady bylo spatne vse. Zadne napeti, zadna atmosfera, jenom ukriceny herci, kterych jsem mel po pul hodine plny zuby. Kvalitnich filmu s kanibalama je vsude dost. Tohle je jen ztrata casu. Cesi neumej poslednich 30 let natocit kvalitni filmu, o hororech nemluve. ()

Nikolas__

Ze žánru found footage se určitě najdou lepší kousky. Jsem hrdej, fakt že jo, že něco takového natočili Češi ale je fakt že vždycky to může dopadnout lépe - navíc spalovače mrtvol Češi už znovu asi nikdy neudělaj hey. Mám z toho smíšený pocity (jakože chvílema je to napínavý ale občas i nechtěně vtipný :Dddd). Nemám moc náladu to teď popisovat do detailů, asi je to ok, ale příště by se mohlo vylepšit reálně tolik věcí a mohla by to být actually bomba! Teď zůstanu na tom že je to lehce nadprůměrné found footage a horor max na jedno zkušební shlédnutí. Pokud vám to nesedne v první třetině, asi nebude spokojení ani pak, kolem 55%. ()

Matrix007

Český horor na stříbrných plátnech i ve 3D!!! Pak že to nejde. Jákl dokázal, že nejen Amerika to umí. Tímto zřejmě uspěl, neboť....... JÁ SE MÁLEM POSRAL !! ()

Kusic

Film stavěl hlavně na lekačkách, jenže když už má někdo shlédnutých xy hororů, tak je dokáže očekávat a u tohodle filmu sem je přesně očekával tam, kde nakonec byly. Nebylo to špatně natočený, ale nic méně nic novýho pod sluncem. ()

Bobby18

Ve všech ohledech naprosto průměrnej found footage horror, kterejch se za rok natočí cca 100, z toho 50 lepších a 50 horších než Ghoul. Chatka uprostřed Ukrajinskejch lesů má dost hutnou atmosféru a ústřední "zlo" má taky dost děsivej potenciál. Na druhou stranu je tu opravdu vysoká koncentrace lacinejch lekaček, který dost často přicházej z čistý vody bez jakýkoliv napínavý přípravy, což působí dost trapně. Náznak nějakýho intenzivnějšího děsu pro mě přišel až při závěrečný naháněčce v lesích/tunelech. Neskutečně mě pak srali hlavní hrdinové. Přestože v danou chvíli všichni víme, kam musí jít nebo co po nich duch chce, se buď neustále hádají a překřikují nebo se válí po zemi neschopný cokoliv podniknout. Jinak kupodivu film nepůsobil jako směšná česká napodobenina zahraničního vzoru, ale jako jeho naprosto standartní zástupce, se slušnejma hercema, zvukama a pár gore momentama. Pro mě rozhodně sympatičtější než 237. romantická komedie Marie Poledňákové. ()

sharp87

Totálně vybrakovat záhadu Blair witch, hodit to do tří D, udělat obří promotion založenou na renomé masového vraha a nalákat tak co nejvíc lidí, kteří zjistí, že film je totální béčková nízkorozpočtová stračka až když mají zaplacené vstupné? Tak se to dělá. Tleskám a tiše závidím. ()

jirkahodr odpad!

Byl jsem na tom 3D. To je prostě průser. Nejdříve mě rozboleli oči a pak hlava. Fakt ani nemohu ohodnotiti film jako film. A to nemám s 3D problém a jak jsem postřehl nebyl jsem jediný kdo s tím měl v sále problém. Nejsme Hollywood tak na některé věci nemáme a neumíme tak proč to dělat za každou cenu ! ()

metztlimoon

Aspoň tie baby boli pekné a trochu nelogika ako v každom modernom horore: NAČO idú domatere von a do lesa v tme? Do rána by to počkalo... Ale oceňujem koniec, ako záver/zámer môže byť. ()

PatrikP4

Nechal jsem se přemluvit a šel na to do kina. Bouhžel mě opravdu tento žánr filmů (točené z vlastního pohledu)nikdy neoslovil. Nevím z čeho teda lidi utíkaly, je pravda že jsem se lekl, ale ne scény. Lekl jsem se toho jak to v kině zařvalo to je tak jediné. Každopádně Boris byl asi jasnej že není normální, teda jestli si někdo nemyslel že tam bude opravdovej duch. Proto jen 2 hvězdy. Jsem rád že konečně v ČR byl schopnej někdo natočit něco jiného než ostatní. ()

Klarkys

Aúúú, škoda peněz!...Navnadily mě recenze, články o tom, jak lidi utíkali z kina, hrůzou ani nedýchali..haha..Ani nevím, co bych k tomu napsala, snad jen ve zkratce- Blair Witch, nuda, ani jednou jsem se nelekla, nebála jsem se....a když se to konečně rozjelo, tak byl konec:-D Nebýt posledních dvaceti minut, hodnotila bych jako odpad! Doufejme, že nebude Ghoul 2... ()

ifca88

Hororů už jsem viděla opravdu hodně, takže mám srovnání a tenhle řadím hodně vysoko mezi ně, protože jsem se nikdy v životě v kině tak nebála!!!! Jákl z toho vytřískal maximum, i když často formou podpásovek - zvukové efekty trhaly uši. Za mě 80% ()

johnnie78

Bez výjimek souhlasím s komentářem uživatele Handle. Jsem rád, že Češi končně udělali konkurenceschopný FF horor, ale být to např. americký film, dám asi o hvězdičku méně. Ghoul je především velmi okatě vykradený ze spousty jiných filmů, což je asi největší mínus. Půlka lekaček je tvořená jen zvukem (ale musím přiznat, že asi dvě mě slušně vyděsily), místy dost kulhá i logika, ale atmosféru to má, a nedá se poznat, že je to film české provenience, takže za mě vlastně palec nahoru. Teď už jen přijít s něčím originálnějším. ()