Místo zločinu Plzeň

Česko, 2015, 5 h 49 min (Minutáž: 57–60 min)

Režie:

Jan Hřebejk

Scénář:

Martin Bezouška

Kamera:

Asen Šopov

Lukáš Vaculík, Martin Stránský, Jan Zadražil, Vladimír Polívka, Berenika Kohoutová, Vladimír Kratina, Zuzana Vejvodová, Jaroslav Pížl, Barbora Kodetová, Vítek Pokorný, Václav Liška, Jana Gýrová (více)

Epizody(6)

Šestidílný kriminální seriál Místo zločinu Plzeň sleduje práci plzeňského kriminalistického oddělení. Divákům se představí plukovník Karel Drtina (Lukáš Vaculík), šéf plzeňské kriminálky, strohý profesionál, který nemá osobní vztahy s vyšetřovateli v oblibě, a kapitán Tomáš Karas (Jan Zadražil), racionální pedant, jehož jedinou slabostí je tolerance ke kolegovi Viktoru Knappovi (Martin Stránský), který i přesto, že se rád napije, má v týmu respekt. Nejstarším členem kriminalistického oddělení je major Vladimír Šimek (Vladimír Kratina), ženský element zastupuje kapitánka Mirka Ondrová (Berenika Kohoutová), svéhlavá, ale velmi pracovitá vyšetřovatelka. Nejmladším členem týmu, hledajícím každou příležitost k tomu, aby se prosadil, je zakomplexovaný kapitán Jakub Lepší (Vladimír Polívka). Kromě nich se v seriálu objeví také Bára Kodetová, Jitka Čvančarová, Tereza Brodská, Andrea Verešová či Zuzana Vejvodová. Tým kriminalistů bude v seriálu řešit vraždu významného plzeňského podnikatele, pátrat po nezvěstných pracovnících bio farmy, hledat manželku šéfa plzeňské opery, odhalovat psychopata, který zřejmě stojí za vraždou mladé ženy, i pátrat po tom, kdo řídil náklaďák, který srazil místní učitelku. (Česká televize)

jfaba

Jeden dva díly celkem ušly. Celkově slabé, vyšetřování a příběhy, mdlé a chudé. Nic mi to nedalo, ale ani nevzalo :-) (moh' jsem si jít raději číst). V pondělí toho moc v TV's není. Nikde. Jediný plus byla postava Martina Stránského. ()

wopi

Prý Plzeň - ale jen pár všeobecných záběrů, jinak Praha, kam se podíváš. O obsahu už vůbec nemá smysl mluvit. ()

cerdax2

Zlocin bylo tenhle serial za penize koncesionaru natocit, pripady nejsou nezajimave, ale vysetrovani probiha vetsinou telepaticky - stezi se dozvite jmena vyslychanych :), rozuzleni byva metodou - tada prekvapeni :(, policiste "bydli" kdesi ve spisovne (asi VIP pozice, aby spisy mohli odkladat na neurcito sami). 25% ()

VLADEK

1. díl - pár policajtek z kriminálky jsem už viděl a do práce fakt, kromě úřednických šimlů, v sukni nechodí, když už to ČT prezentuje v hlavní zpravodajské relaci jako seriál ze "života" a navazující na skvělé kriminální seriály 70.let. Tím mysleli co jako? 30 případů majora Zemana ? Nebo snad v 70-tých letech byl v Československu natočen ještě nějaký jiný krimi seriál??? JINAK pan Hřebek by za tuhle režii měl vrátit odměnu nebo ji poslat na uprchlíky. On je odpovědný za amatérské scény vražd, amatérské vyprávění atd.... Samotný scénář není zase tak příšerný. Dále už končím, protože na herce a herečky typu Vítek Pokorný, Verešová apod. fakt nemám žaludek. Ledaže by Čvančarka dala full-frontal. 2. díl - tak Čvančarka nic neukázala, ale zato se zjevily podivné bytosti typu sbormistra, baleťáka apod. ()

fafejt001

První díl, opravdu slabý . Bída s nouzí. Bez nápadu , napětí , invence . . . Celkem škoda času . DRUHÝ DÍL stejně slabý jako první a navíc v něm Harapes , Kulinský , Wojtylová . . . . ()

tchempi

Celý první díl je nevěrohodný, trapný a nudný. Z letargie mě ovšem probrala poslední scéna (výtah a honička po střechách). WTF? To bylo jako z Bowfingerova „filmu“ Padělané kabelky a ninjové. Další díl už vidět nechci. Bože na nebesích! ()

sarkadc odpad!

po prvních 5 minutách jsem měla jasno. Bohužel :-( Parodie na Vřískot a pak už jen nuda a trapnost. A tohle jako vážně natočil Hřebejk? Nechce se mi věřit. ()

Dosou

Velký omyl ČT. Pan Hřebejk nedokáže natočit kriminální film. Jde naprosto proti žánru a proti všem jeho zásadám. Hudbu, pokud se dá o hudbě mluvit, například používá jako vatu v situacích, kdy je nutno zalepit scénáristickou díru. A že jich je nepočítaně. Místo toho aby hudba navozovala a umocňovala atmosféru napětí, nebo strachu, což jsou složky v daném žánru očekávané, je zde pouze indiferentní kulisou. Kamera je bez napětí a plní funkci více méně dokumentární. Kostýmy neruší, avšak výběr lokací je exkluzivní. Celkový obrazový dojem je ale bohužel pouze povrchní. Největší mínus vdím především v absenci jakéhokoliv rytmu. Je bez dynamiky a zcela proti kriminálnímu žánru. Herecky nevýrzné a snad jen návrat pánů Kratiny a Vaculíka na televizní obrazovku stojí za jednu hvězdu. Bohužel největší ránu prvnímu dílu zasadil sám scénář. Naivní, neuvěřitelný, hloupý. A závěrečná honička padoucha a policistky byla snad tou největší nechtěnou groteskou v žánru české krimi. ()

Mydlivoj odpad!

Měl jsem možnost shlédnout až druhý díl. A vím že už se nikdy na další nepodívám. Zlatý Malý pitaval z velkého města... ()

Jamalkaa

Hodně slabá, jednoduchá kriminálka! Nic nového, nuda, bez náboje.. Berenika Kohoutová tam je hroznej "hastroš"! :-D ()

pipoch odpad!

"Natočíme detektivku, Nova s Kriminálkou Anděl měla celkem úspěch. Dáme to třeba do Plzně a máme vystaráno, odtamtud žádnou detektivku nikdo nenatočil." Jako by si řekli v ČT a nechali napsat scénář a natočit 6 epizod. Výsledek (po dvou odvysílaných epizodách) je ovšem zběsilý! Scénář psal někdo z Prahee a ani ho nepadlo ho zkonzultovat s Plzeňákem. Dialogy tím pádem trhají Plzeňákům uši a nezachrání to ani Stránský, když 3x za epizodu řekne "tuto" nebo "kdopa". Možná jsem moc náročný. Možná mě to, že jsem z Plzně deformovalo a nedokážu ocenit to, co před sebou vidím nebo spíš slyším. To všechno podtrhuje nezaujatý přístup herců, kterým je v zásadě u zádele, jakákoliv jejich role a jen si odrecitují text před kamerou a už se vidí na Spilce nebo na Parkáně. Další bod bych ztrhnul za to, že se díly bez jakéhokoliv nápadu a náboje neuvěřitelně vlečou. Sečteno a podtrženo půl hvězdy a protože půl hvězdy nemá žádný lesk bude z toho odpad, jako když vyšije. ()

Dawe2

Velká nuda, neschopnost udržet diváka v napětí, roztahaný jednoduchý děj a nic moc scénář. Dal jsem tomu dva díly, více už ne. ()

nikinikiniki

Jednoduchoučká, blboučká kriminálka, co se chce vyrovnat Andělu. Nebo alespoň tak mi to přijde. Jak tu lidi píšou - bez jiskry, bez emocí - NUDA! Vraha člověk, pokud to bedlivě sleduje, tipuje správně už prakticky od chvíle, co se tam objeví a vyslýchají ho. Kriminálky se mi vesměs líbí všechny, ale tahle je fakt blbá... Špatný výběr herců, krom Vaculíka, i když jeho hvězdná éra Kamarádů do deště a Větru v kapse taky minula. A o Berenice Kohoutové nemluvě - nejvíc nesympatická herečka, co tam mohli dát a navíc se na roli policajtky absolutně nehodí!! Ouu... tohle fakt ne. To už raději tu Modravu, i když taky to nebyl žádný medík... ()

blekekeke

Před posledním dílem mohu směle říci, že je to špatný, je to hodně špatný ... Snad jen Viking, ale ty lidi kolem něj ... ne tohle je špatně herecky složený ... není to špatně natočený, ale ty herci nemají vůbec žádnou důvěru, věrohodnost ... a ty dedukce, ty dedukce ... ()

kamals

No hergot, v prvním dílu je vrah prozrazen před samotným finále a tlustá Beranika běhá v botičkách čínské císařovny po střechách plzeňské transfúzní stanice jako .., a pivo v Plzni zásadně nikdy nemá pěnu a v druhým dílu se loví robník, který je hned druhý den plný a ještě zamrznutý (co by za to Karas dal, poté co vyžhavil), tak nevím jestli není zamrznutý i tůto... V ČT se fakt prachy rozdělují podivným způsobem a za podivnou kvalitu, podivným lidem, tůto fakt ne. ()

johnnie78

První díl mi přišel jako přiblblá kopie Kriminálky Anděl s ochotníky místo herci, bez tempa, bez napětí, nezajímavá, mdlá a vlastně k ničemu. Další díly nevím, jestli si pustím. ()

meda2016

Během dílů seriálu mne spíše zajímalo, co vlastně v době natáčení a při střihu dělal Jan Hřebejk. Četl vůbec ten scénář, kterým by měl pana Bezoušku denně mlátit po hlavě? Není přece možné, aby ten výtvor mohl podepsat svým jménem?!! ()