Ulice Cloverfield 10

• USA 10 Cloverfield Lane (více)

Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Onen neznámý podivín (John Goodman) se jmenuje Howard a je to zkušený „Prepper". To jsou lidé, kteří tuší, že jednoho nepříliš krásného dne přestane fungovat svět, a tak se na to připravují. Například Howard si postavil a komfortně vybavil podzemní bunkr. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočívá v tom, že ji našel ve vraku havarovaného auta a přesunul do svého krytu krátce předtím, než na Zemi plnou silou udeřila gigantická katastrofa, která zničila veškerý pozemský život. Emmett, jeho kámoš, který mu se stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle jsou podle všeho široko daleko jediní přeživší. Škoda, že je venku kontaminovaný vzduch a nejde to proto ověřit. Michelle ale téhle teorii příliš nevěří. Howarda považuje za magora, který ji unesl a pod za vlasy přitaženou záminkou ji chce udržet ve sklepě. Jenže důkazů, že má tenhle apokalyptický vizionář pravdu, se postupně objevuje víc a víc. Stejně jako dokladů toho, že Howard je fakt pořádný magor... (CinemArt)

ARI50

jako vážně tak tady fakt nechápu co je na filmu tak skvělé, protože já se celý film nudil koukáním na přeživší a jejich hádky a nudnou zábavu čekal jsem mnohem víc snad někdy to dostane šanci na změnu názoru. ()

luka4615

10 Cloverfield Lane má parádně budovanou atmosféru s ojedinělým psychologickým podtónem, avšak tyto atributy poměrně hodně sráží infantilní dialogy a nepochopitelné chování všech postav. Za zmínku zde alespoň stojí herecký výkon Johna Goodmana, který si postavu vyšinutého farmáře užívá na maximum. ()

JASON_X

Goodman magory fakt umí, a po nezapomenutelném Charliem v Bartonu Finkovi přichází další jeho roztomilá kreace - Howard. Řeknu vám, že kdyby byl venku konec světa a já se mohl schovat v Howardově krytu spolu s Howardem, zůstanu radši venku a počkám si v klídku a pohodě na exitus. Tedy kdybych měl možnost volby... Čím méně si o filmu předem přečtete a čím méně budete vědět o jeho volném předchůdci Cloverfield z osmého, tím víc vás asi překvapí jeho lahůdková poslední čtvrthodinka. Mě překvapila sice jen částečně, ale aspoň trochu vyvážila prachmizernou ruční kameru (která ovšem naštěstí není tak prachmizerná jako v předchozím FFku). A zajímavá Winstead-MacGyver podává skvělý výkon, který mě vybízí k touze zkouknout znovu některé její starší filmy, i podívat se po těch dosud neviděných. ()

Lucasion

Jó prd sci-fi thriller. Ani sci-fi drama. Ale je to rovnou sci-fi horor. Byl jsem, až příjemně překvapen jakou umí film navodit atmosféru. Jednoduše pekelně zajímavou. K tomu velmi podařené smyčce a na "plenkový" film je zaděláno. Trošku vážněji. Ulice Cloverfield 10 přichází s neobvyklou zápletkou a během svojí první půl hodiny se snaží dostat do diváka "cosedonějvejde". Od psychologicky laděného únosu, až po věznění pod zemí. Atmosféra je tísnivá a hlavní hrdinka nemá moc možností. McClaneova dcera, potažmo ta holka co ničí "Věci" na Antarktidě (Mary Elizabeth Winstead) má tyhle role únosu a sci-fi hororů v malíčku. Fred Flintstone alias John Goodman hraje přesvědčivě jak hodného strejdu, tak i zlého věznitele. Sympatie a antipatie se skvěle střídají a divák je v permanentním napětí. Dokonce nechybí ani hororové prvky a nečekané situace. Co film tak neuvěřitelně potápí? Konec. Samotné rozuzlení nechává nezodpovězené otázky a téměř komický závěr je spíše pláči než k smíchu. Otázky ve vzduchu by se daly prominout, protože má divák konečně šanci zapojit fantazii, ale přespříliš akční konec je vyloženě parodie. A atmosféra, o kterou se film snažil celou dobu je tatam. [Csfd projekce12] (71 %) ()

Morholt

Je obrovská škoda, že se film snaží navázat na Cloverfield. Já to sice chápu, ale na druhou stranu díky tomu první polovina filmu strašně ztrácí a člověk prostě není nejistý tak, jak by měl být. I tak se ale na to dalo díky Goodmanovi a Mary Elizabeth Winstead celkem dobře koukat, byť ten pocit promarněné příležitosti zůstával. Druhá polovina už byla parádní, protože se dostavila kýžená nejistota, stoupalo napětí a film slušně gradoval, takže se dal přežít i laciný závěr. Na debut hodně slušné. 75% ()

mm13

Celé to sedí. Nemusí to sadnúť každému, nie celé. Ale v rámci sveta, ktorý si to vytvorilo, to sedí. Celé, vrátane za vlasy pritiahnutého záveru. O tom žiadna. Rešpekt. A hlavne to bolo až do konca kurevsky, ale fakt kurevsky napínavé, skvele zahraté a keby že Oscar stále za niečo stojí, Goodman má jasnú minimálne nomináciu. Možno to nie je rola, pre ktorú sa narodil, ale určite pre ňu tak poctivo a dlhé roky priberal. Fascinujúca voľba, odzbrojujúci výkon. Niet o čom. ()

Sawy

Je důležitý nebrat ten film jako nějaký pokračování Cloverfieldu, ale jako svébytnou záležitost, která s ním možná má něco společnýho. Protože Ulice Cloverfield 10 jde od začátku svojí cestou a žádný nakopávání skrze úspěšnýho předchůdce nepotřebuje, spíš by mu mohlo uškodit. Protože ten film sám o sobě je zatraceně napínavá podívaná, která neustále mění pravidla hry, vynalézavě pracuje hned s několika žánry a zvládá překvapovat i ve chvílích, kdy už si myslíte, že jste plány tvůrců stoprocentně prokoukli. Abych řekl pravdu, tak to je fakt to finální roubování na už kultovní found-footage senzaci, které mi na výsledku trochu vadí. Jinak ale čistá práce, výborný film. 85 % ()

Lacike

Slusny film, ale nejak extra ma nenadchol. Cely cas si hovorite, ci je Goodman magor alebo fakt doslo k nejakej katastrofe a ked sa karty konecne naplno odkryju v poslednych 15 minutych, tak ma to uz uplne prestalo bavit. Dej odohravajuci sa v bunkri bol zaujimavy, ale nebolo to nonstop tak napinave ako by som chcel a logika miestami tiez škripala. Vysledkom je klasicky Abramsovy produkt. Film na efekt, ktory neponuka prilis vela odpovedi na otazky. 5/10. ()

maseer2

výborné komorní mysteriózní drama s hutnou atmosférou, jehož jedinou vadou na kráse je skutečnost, že díky názvu přirozeně tušíte, k jakému rozuzlení to asi bude celé směřovat.. jinak se ale jedná o bezchybnou záležitost, které se na malém prostoru daří předvádět velké věci.. v době, kdy se většina originálních projektů dere primárně na televizní obrazovky, je moc příjemné narazit na něco takového v kině.. 5* ()

BoPo

Raz za čas film s veľmi malým počtom hercov dobre padne. Uzavretý priestor, tri postavy a len jedna na 100% vie, kde končí pravda, a kde už začína blud. Alebo teda kde končí blud a kde už začína pravda. Záleží komu veríte a ktorý uhol pohľadu vám príde najviac pravdepodobný. Mne osobne finále nejako extra nesadlo. Prišlo mi, že sa tým zbytočne narušila atmosféra príbehu. Ulice Cloverfield 10 by som neodporúčal ako super film, ani ako nadpriemerný film. Skôr ako dobre odprezentovanú hru na Čierneho Petra, ktorá nebude stratou času. ()

GeusX

Velmi dobře zahrané a napínavě tajuplný mysteriózní thriller - pokud neuděláte chybu a nebude si číst obsahy, komentáře přemoudřelých diváků, které mají potřebu hned vyzvracet i pointu filmu a samozřejmě se nedívejte na ukázky ani na fotografie - to jsem neudělal, tudíž záhadno mi vydrželo do konce a nebyl jsem tak ochuzen o napětí. Copak byste chtěli znát dopředu pointu např. filmu Šestý smysl?!? Nadprůměr. 70% (viděl jsem: 2x cz) ()

Silence

Klobouk dolů. Za pár šupů a v jednom sklepě dokázat navodit postapokalyptickou atmosféru, kterou by mohla spousta bohatších produkcí závidět, to se jen tak nevidí. Celý příběh je navíc vymyšlen tak šikovně, že vlastně ani nezáleželo na tom, kolik dolarů z peněženky J.J.Abrams vytáhne. Z uzavřeného prostředí a tísnivé atmosféry je potenciál postupného odhalováni "pravdy" vytěžován na maximum. Ano, zápletka není nijak složitá, pointa překvapivá (i vzhledem k hloupě spoileroidnímu názvu) a finále je příliš doslovné, přesto John Goodman a Mary Elizabeth Winstead dělají z pobytu v bunkru zatraceně zábavný a napínavý zážitek. 8/10 ()

JohnCZ

Velmi příjemné překvapení pohrávající si s očekáváním diváka, který si film užije nejvíce, když neví do čeho jde. Já prozradím jen jedno: Je to intenzivní napínák, který umí skvěle gradovat jak jednotlivé scény, tak i film jako celek. Počínaje skvělým scénářem, přes supr kameru až po luxusní soundtrack, který nemá na svědomí nikdo jiný, než Bear McCreary. ()

vurhor

Představte si, že si takhle jednou jedete po silnici, pak máte bouračku a probudíte se v neznámým vybaveným atomovým bunkru, který vede podivný týpek, jenž vám tvrdí, že vám zachránil život, protože právě venku nastal konec civilizace. Spin off na Cloverfield z roku 2008 se bere krapánek jinačí cestou, zaměřuje se klaustrofobní napětí mezi jedinými třemi postavami na scéně, přičemž John Goodman tomu doslova dominuje. A Elizabeth Winsteadovou si chci oficiálně vzít. Už ve Scottu Pilgrimovi jsem o tom uvažoval, teď je mi to jasný. Napínavý, skvěle natočený a chytrý. Kdo ale zná původní Cloverfiled, ať neočekává stejnou podívanou, to hle jde fakt trochu jiným směrem. Slabší 4* ()

corpsy

Na mnohých miestach intenzívny, ale ako celok veľmi nekonzistentný. Záver pôsobí, ako z celkom iného vesmíru a má z predošlými 80timi minútami deja a atmosféry spoločné len minimum. Netuším, prečo si tvorcovia zvolili práve takúto pointu. Je však sama o sebe skvelá, iba nevhodne použitá. Film rozbitý na dve časti, škoda tej nezrovnalosti. ()

Marsik

Kino Atlas (ČSFD projekce) - Nahoru, dolů, nahoru, dolů, nahoru, nahoru, dolů. Asi tak bych vystihl moje pozitivní pocity z této projekce. 70% ()

salisbury

Ulice Cloverfield 10 schovává v sobě víc tajemna než z počátku můžeme tušit a to se mi na filmu tuze líbilo. Stísněná atmosféra bunkru za účasti tří přeživších jedinců mě naplnila pocitem úzkosti a ve správných chvílích uměla gradovat. Komorně laděný snímek obsahuje minimum hereckých aktérů, kde velícím důstojníkem je stále více do šířky rostoucí John Goodman, který je se svým výtečným hereckým výkonem opět nezpochybnitelný. Malou třešničkou, na hororově vzhlížejícím dortu, je přítomná nepřítomnost Bradleyho Coopera. Kvůli této extravaganci si musím film dát někdy znova, abych si jeho herectví řádně užil. ()

berny2468

Já jsem dosud neviděl filmy jako Monstrum nebo the Divide, což je asi výhoda. Výborně je vykreslené hlavně napětí, které je podpořené výbornou hudbou. Herecky výborně zahrané. Ale bohužel chyběla zajímavé dialogy, které by probraly zajímavější téma nebo nějakou hlubší myšlenku. No každý není Tarantino nebo Coen. Konec se celkem povedl, když emzák vypadal divně, a otevřel dveře pro případná pokračování, která bych uvítal. Pro mě je to menší zklamání, ale za návštěvu kina to stojí...... 75%. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (více)