Ulice Cloverfield 10

• USA 10 Cloverfield Lane (více)

Jednu chvíli jedete v autě, pak to do vás z boku napálí nějaký idiot a vy se probudíte pomlácení, ale živí v podzemní kobce, kde vám neznámý podivín řekne, že jste právě vyhráli hlavní cenu v životní loterii. Onen neznámý podivín (John Goodman) se jmenuje Howard a je to zkušený „Prepper". To jsou lidé, kteří tuší, že jednoho nepříliš krásného dne přestane fungovat svět, a tak se na to připravují. Například Howard si postavil a komfortně vybavil podzemní bunkr. Výhra Michelle (Mary Elizabeth Winstead) spočívá v tom, že ji našel ve vraku havarovaného auta a přesunul do svého krytu krátce předtím, než na Zemi plnou silou udeřila gigantická katastrofa, která zničila veškerý pozemský život. Emmett, jeho kámoš, který mu se stavbou pomáhal (John Gallagher), a Michelle jsou podle všeho široko daleko jediní přeživší. Škoda, že je venku kontaminovaný vzduch a nejde to proto ověřit. Michelle ale téhle teorii příliš nevěří. Howarda považuje za magora, který ji unesl a pod za vlasy přitaženou záminkou ji chce udržet ve sklepě. Jenže důkazů, že má tenhle apokalyptický vizionář pravdu, se postupně objevuje víc a víc. Stejně jako dokladů toho, že Howard je fakt pořádný magor... (CinemArt)

HoneyBunny

Dobře zrežírováno (to napětí! ty lekačky!), dobře napsáno (John Goodman je démon!), líbilo se mi, že film stále převrací vaše očekávání. Je Howard jenom divný pošuk, nebo nebezpečný psychouš? Stalo se něco na povrchu, nebo je to jen výmysl? Film vás neustále nechává na pochybách, aniž by to působilo lacině. Co je to ale platné, když ten námět je hrozně okoukaný, jako něco, co mohlo v devadesátých letech být v Bojíte se tmy nebo Krajních mezích. Profesionální tvůrci tak trochu udělali z prdu (jednoduché premisy) kuličku, tedy fungující, fajn film. Filmovým světem ale neotřese ani náhodou. ()

Anderton

10 CL je pre mňa akousi ukážkou toho, že v uzavretých priestoroch s pár osobami sme už strávili toľko času, že sa už nedá prísť s ničím novým. To neznamená, že to nemôže byť zábavné, alebo psychologicky dôveryhodné. No a tento film neoplýva ani zaujímavými postavami, ani zaujímavými dialógmi. Niektoré otázky vôbec nepadnú, dej sa v podzemí začína postupom času vliecť a keď sa dostaneme von, je to jedno veľké béčkové klišé s jednou scénou, ktorú som považoval za podvod na inteligentnom divákovi, pre ktorého sa 10 CL tvári, že je. Ak tu máme cítiť previazanosť s Cloverfield, tak asi preto, že mág Džejžej si chce urobiť jednu veľkú sériu a prvé dva filmy sú takým introm bez dostatku informácií. ()

Frajer42

Myslel jsem, že bude snímek kráčet ve stopách svého předchůdce, a tak jsem čekal něco krajně odlišného, než co mi bylo tvůrci naservírováno. Překvapil třebas hnedle úvod. Venku se dějí prapodivné věci, slečna se probudí přiřetězená ke zdi a milý sklepmistr ji o nastalé situaci vůbec neinformuje. Pěkně počká, až na to jen tak samovolně přijde řeč. Proto se pán hned zpočátku těší zasloužené nedůvěře a podezíravosti. Bunkr si vybudoval luxusní. Jsem si jistý, že by se v něm vystřídalo hned několik generací Fritzů. Celý film je divák jako by na horské dráze. Chvíli pánovi věří a chvíli zase ne. Ono to u psychopatů nebývá tak jednoduché. Dále bylo naprosto fascinující, že 3 lidé obývali 3 místnosti a přesto si slečna stíhala hrát nepozorovaně na MacGyvera a sestrojit si svůj důmyslný obleček do potenciálně kontaminovaného venku. Samotný závěr je totální WTF a bohužel vyznívá skoro až trapně. Lepší dva kousky. ()

MikeCool

Divák očekávající pravou hororovou řežbu s mimozemšťany, bude s vysokou pravděpodobností zklamán. Namísto toho se nám dostalo poměrně kvalitního psychologického dramatu s sci-fiction koncovkou. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kothy

Dost zajímavý snímek ze světa Cloverfieldu. Hlavně atmosféra je dost hutná. Je tam totiž minimum exteriérů a většina se odehrává uvnitř bunkru. MIichelle se probouzí po autonehodě v bunkru a nemůže tomu věřit. Svět totiž čelí neznámému útoku a ona je tam prý v bezpečí. Společně s dalšími dvěma lidmi tam tedy přežívá. Ale časem začnou vyplouvat na povrch různá tajemství a atmosféra houstne. Konec je dost překvapivý. Hlavně John Goodman a Mary Elizabeth Winstead jsou ve filmu skvělí. Ani by člověk neřekl, že tři postavy dokážou utáhnout celý film. "Já se vás snažím zachránit!" ()

Okara

Vykradený, neoriginální námět (přesná kopírka epizody Metal Hurlant Chronicles). Podobné The Divide mnohonásobně účinněji buduje podzemní paranoiu a dokonale vykresluje zvrácenost lidské povahy. Závěrečná desetiminutovka otevírající producentům vrátka dál shazuje předchozí dění. Čeho si tedy na filmu cením? Že i přes dvě jediná možná vysvětlení nechává diváka až do konce zmítat v nejistotě. A bod navíc za bombovýho Goodmana a nejrealističtěji zachycenou filmovou bouračku. Více zde. Nejlepší soundtrack z filmu: Hazman Suit. 70 % ()

Campbell

Wau. Tak tohle zklamalo úplně stejně jako Cloverfield kdysi. A co je na tom nejhorší? Název. On by to byl celkově solidní twist na koni ale díky názvu bohužel známe konec. Film mi přišel docela solidně nudný a postavy jednotvárné. Naneštěstí to zachraňuje famozní Goodman. Tohohle herce jsem měl vždycky rád, ale nikdy jsem z něj neměl strach jako tady. Narozdíl od podobných filmů jako třeba The Divide nebo třeba skoro amatérský Fall out kde jsem cítil tu klaustrfobii, tak tady jsem jí moc necítil, bunkr byl dostatečně velký a tak nebylo moc potřeba. Film zklamal. Je tu pár solidních scén a parádní Goodman ale to film nezachrání. ()

Slartibarkfast

Džoši, Meťjů.. Damiáne! To ale vůbec nebylo hezké, takto metat hovna mezi diváky a předstírat, že je to mástrpís! Už oficiální text distributora, zřejmě z pera kvadruplegika s mozkovou obrnou a pravidelného konzumenta Ftipné kaše, který nás rozhodně nechtěl připravit o průběh celého filmu (ne-ne!), stojí naprosto za vyliž spojler a pak ještě tohle! Zřejmě opisoval od scénáristů, kteří leží na vedlejším oddělení. Navnadíte nás na skličující komorní drama a nakonec se z toho vyvine naprosto bezpohlavní pokus o oživení starého dobrého MekGájvra v podání hysterické pipky. Což o to, Máří je řezivo vskutku solidní, avšak hereckými vlohami pro tento žánr zcela neoplývající. Tak se nějak pronudíme celým filmem, abychom na konci zjistili, jestli teda jo, nebo ne a pak už nezbývá, než se pokochat nádherně vyvedenými titulky. Daňo to svým režisérským uměním už vůbec nevylepšil, pokud bylo co. No hnus, velebnosti. Nechápu tak přepálené hodnocení místních expertů u tak zásadního průseru poslední doby. To jsem zas někomu naletěl na špek! 30% ()

nascendi

Mohol to byť celkom zaujímavý film, aj keď boli k dispozícii iba traja predstavitelia a stiesnené priestory krytu. Ale potom prišla záverečná štvrťhodina a naraz bolo všetko inak, lebo scenárista sa chcel pochváliť tým, čo dokáže vymyslieť. Ak dovtedy patrilo medzi neuveriteľné, nelogické a teda neakceptovateľné iba niekoľko detailov, záver nimi priam hýril. Aj preto považujem tri hviezdičky za akt milosrdenstva. ()

silentname

Musím povedať, že milujem filmy, ktoré dokážu pohltiť človeka svojou atmosférou a dajú mu pocit, že sa skutočne niečo deje a nepozerá len lacné hororové alebo sci-fi klišé, ktoré sa dnes objavujú všade. "10 Cloverfield Lane" je pre mňa ukážkou, ako sa niečo také dá dokázať. V prvom rade za to môže veľmi dobrý výber hercov. John Goodman je proste pán. A keď ho správny režisér vloží do správnej role, tento človek dokáže absolútne divy. Ale nie je v tom sám. Mary Elizabeth Winstead je rovnako vynikajúca a celý čas človek čaká, kam sa vo svojej postave posunie a čo sa vlastne stane. Plus musím povedať, že aj príbeh tohto filmu je veľmi dobrý. Nadchne každého kto má rád silné thrillery, ale necháva si v zálohe pár tromfov aj pre hororových fanúšikov. A musím povedať, že to rozhodne nevyzerá ani lacno, ani neuveriteľne. A to je jedno z mojich najväčších pozitív, ktoré môžem tomuto filmu udeliť. Okrem toho musím povedať, že celá tá atmosféra v bunkri funguje fantasticky a najmä počas záverečných častí pobytu tam je niekoľko skutočne skvelých scénok, ktoré podľa mňa stoja za to. Howard je možno trošku šialený, ale možno ani úplne nie... a možno to čo hovorí sú klamstvá, ale možno na tom niečo pravdy bude. A keď sa dostaneme k záveru, tak sa nám všetko v skutočnosti odhalí a výsledne je tu jeden skvelý film, ktorý by som doporučil aj ľuďom, ktorí nie sú veľkými fanúšikmi hororov. Film podľa mňa nie je ani hlúpy, ani lacný, má v sebe výbornú atmosféru, skvelých hercov, vynikajúcu hudbu a veľmi dobre stvárnené prostredie. Možno by som bol rád, keby sme strávili trošku viac času vonku, ale na druhú stranu by som nechcel, aby sme tu mali opäť film ako bol 400 Days. "10 Cloverfield Lane" je momentálne veľkým adeptom na to byť jednou z najlepších bunkrových thrillerových drám. A som spokojný, že môj diabolský 666-ty komentár môžem dať pozitívny a zrovna tomuto filmu. Možno som si mal radšej pozrieť nejaký film, kde by nám vystupoval diabol. Možno som mal vyskúšať End Of Days v rámci tohto komentáru. Ale nič to nemení na tom, že film odporúčam vidieť a užil som si ho. Hodnotenie: A ()

Yoshitsune

Dá se Howard věřit ? Co když je to šílenec, který nás tady uvěznil a až se mu omrzíme, tak nás zabije ? Je opravdu venku tak nebezpečně jak řiká ? Co Howard tají ? Co se ve skutečnosti stalo s jeho dcerou ? Film má hezký nádech tajuplná, ale né zase moc, čekal že tam bude víc podezření, ze začátku to však hezky skákalo mezi důvěřovat a nedůvěřovat. John Gallagher Jr. je možná dobrý herec, ale k té postavě, sem tak nějak nedokázal přilnout, takže to všechno okolo něho mi bylo tak nějak jedno. Elizabeth mi však sedla, uvažuje logicky, nedělá hlouposti a nepanikaří, to se musí nechat. Pro někoho to možná působí hloupě, jako že se vším hned poradí, a snad to být i u jiného filmu, tak to brblám, ale tady mi to nevadilo. Goodman byl vynikající naprosto perfektní, šel z něho strach, dalo by se říct že mnohem větší strach než z té přerostlé masařky. Ono kdyby to klasický horor o bláznovi co si zavře dva lidi do sklepa s tím že sou rodina a nepleti do toho E.T. blba tak by snad i tvůrci udělali líp. Pač když byli zavření ve sklepě, tak mně to bavilo, a to dost, je to takové na hraně, tři lidi v třech místnostech, to prostě nemůže všechny bavit. A baví a baví hodně, ale konec, ten to celé pokazil a upřímně tady nevim, jestli dát tři nebo čtyři, je to takové mezi tím. No tak rozhodnuto a tři, bohužel a je mi to líto, taková promarněná šance. ()

LoLaa

Tenhle film má prvky snad všech žánrů, které vás napadnou... Slušným zábavným a napínavým tempem míří k pointě, která ale podle mého názoru měla přijít tak o 20 minut dříve. Vynechání (zbytečné) závěrečné scifi části by určitě nebylo na škodu, ba naopak. Takhle za mě slabší 4 hvězdičky a smíšené pocity, nebýt závěru, hodnotila bych podstatně lépe. ()

eLeR

Dám ruku do kyseliny za to, že dievka keby nevedela šiť, tak nemá šancu. Film som si užila, nenudila som sa, hudba tiež zaujímavá, boj na farme trápny a Goodman mi tam absolútne nesedel. SPOILER - neviem, či viete, ale ona do toho Hustonu nedošla, zabila ju ta vesmírna lietajúca vec - SPOILER. No dosť srandy, štyri hviezdy s malým zaváhaním. ()

Happens

Snímek o boji proti dvojímu zlu, kdy je třeba identifikovat, které zlo je to pravé, čímž by se z toho druhého zla stalo dobro, tedy pokud není zlo obojí. Mysteriozní hra s divákovou myslí prostřednictvím klaustrofobního napětí. Film mi velice připomínal režiséra Shyamalana se svým dokonalým smyslem pro napětí gradované, až do stavu, který se dá krájet a podávat za studena. Nicméně spojitost je i v konci, který zde byl takový trochu mimo mísu - viz Znamení / Vesnice. ()

Larrysbride

Výborný avšak nedotažený námět, který si přímo říká o srovnání s posledním Indianou Jonesem - další dlouho očekávané "pokračování", které nevypadá zas tak špatně... Dokud však nepřijde na hlavní zápletku filmu... Ale tak je to J.J., tak samozřejmě, že (jak by řekl klasik) "za všechno můžou mimozemšťani!" (Private screening) ()

klerik

Zaujímavo nejednoznačný film. Na jednu stranu veci "naokolo" priveľa prezrádzajú, na stranu druhú práve vďaka nim fungujú pochybnosti. Škoda, že vo finále stráca hrdinka IQ... ()

SeBig

Goodman byl tentokrát Badman a já se fakt chvílema bál jako, bunkrovská atmosféra fakt super, to já rád. Chvílema připomínalo muj oblíbený film Divide. Ale ten konec dosrali.. já nechápu tu souvislost s Cloverfieldem fakt že ne. ()

classic

Na ulici Cloverfield 10. , vidím niekoľkých zapálených ľudí, kvôli čomu sa to oplatí v napätí - sledovať, predovšetkým J. J. Abrams, dokáže produkovať malé - veľké filmy, ktorými si úspešní tvorcovia, otvoria ďalšie dvere, do výkonnejších projektov, napríklad - Matt Reeves, výkonný producent, tohto snímku, začínal práve na prvej časti Cloverfieldu, kde sa vypracoval, až k Úsvitu planéty opíc, pričom bude pokračovanie, či scenárista - Damien Chazelle, zaujal vynikajúcim - Whiplash ! To isté platí i o režisérovi - Tu, Danovi Trachtenbergovi, ktorý pôjde smerom dopredu, kde to zaváňa - majstrovskými produkciami, títo páni majú šťastie v tom, že obsadili Johna Goodmana, ktorý až tak - „good” , nie je, či trebárs, nežné pohlavie - Mary Elizabeth Winstead, ktorá je mimochodom, K-U-S BABY, tak ďalšie PLUS !!! Ale, čím si diváka omotali okolo prstu, je to, že sa s ním scenár, zahráva, robí z neho - blbca, prevládajú dobré nápady, že vlastne, takmer celý snímok, sa odohráva v prostredí - BUNKRA, kde pracuje na plné obrátky, stiesnenosť, klaustrofóbia, i dusná atmosféra, k tomu - perfektný zvuk a kamera. Neprezradím hlavnú pointu, ktorá stále visí na vlásku... Som rád, že som opäť videl skvelý film, na ktorom bolo extrémne málo ľudí, to o niečom, vypovedá, však ? To mi ale neprekáža, na takéto filmy, sa ľudia v mojom regióne, bohvieako - nehrnú, o to lepšie pre mňa ! Najviac sa mi, klasicky páčila - Mary Elizabeth, ktorú zase, nevídam často, teraz by sa to mohlo, konečne zmeniť k lepšiemu i John je herecký chameleón, v ktorom to poriadne - VRIE ! O tom poslednom týpkovi, je škoda sa baviť, nič nezahral, ani nič nepokazil. Odporúčam jedine v KINE ! ()

Arsenal83

Začína aj končí to päťhviedzičkovo. Zvyšok medzi tým kolíše od priemeru k nadpriemeru. Film samozrejme prilákal na svoj názov, od začiatku ale máte pocit, že sa svojmu „menovcovi“ minimálne vyrovná. Začiatok je v podstate tak trocha pripomínajúci Saw – Hra o prežitie. Hlavná hrdinka zavretá niekde v malom priestore, dlho netušíte čo sa vlastne deje. Aká katastrofa, aký útok to vlastne nastal? A nastal vôbec? (otázka je, prečo sa uväznení obyvatelia nespýtajú kompetentnej osoby, že čo sa vlastne konkrétne stalo). Divácka zvedavosť je ale poriadne nabudená, čo trochu upadá v strednej časti, kde sú sem tam zbytočné rozhovory trojice zúčastnených. Herecky určite vyčnieva John Goodman, ktorý tu prekladu svojho mena neostal verný. Film zanecháva aj veľa nepovedaného, len naznačeného a neodhaleného. Je jasné, že sa tu možno pripravuje nejaká tá trilógia, na ktorú sa budete celkom tešiť. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Uncharted našlo nového režiséra

Uncharted našlo nového režiséra

18.01.2019

Po odchodu Shawna Levyho (Ocelová pěst) se filmová adaptace herního Uncharted znovu ocitla bez režiséra. Snímek, který má vyprávět o mladém Nathanu Drakeovi, jehož ve filmu ztvární Tom Holland … (více)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Třetí Cloverfield už je na cestě

Třetí Cloverfield už je na cestě

28.10.2016

J. J. Abrams pokračuje v budování sci-fi antologie, která zatím čítá Monstrum (aka Cloverfield) z roku 2008 a letošní Ulici Cloverfield 10. Série tajuplných thrillerů, v nichž si nemůžete být ničím… (více)