Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

kenkaku

1. Řada: ***** Seriál plný odkazů s pomalejším rozjezdem, ale úžasnou schopností vtáhnout do děje. Žádní protivní herci (až na Winona Ryder) a velmi funkčně vystavěný svět který se drží pravidel která stanovil. Takové seriály mám rád.... 2. Řada: ***** Prakticky navazuje a rozšiřuje děj první řady (jako kdyby prostě jen přidali k první řadě několik dalších epizod). Dojem stejný, styl stejný, spokojenost stejná. 3. Řada: **** Řada na dala úplně jiný směr. Kvalita se rozkolísala od nudného “randění náctiletých” až po lehce absurdní “tajnou ruskou invazi”. Zbytek je prakticky stejný. Co mě mrzí je ignorance některých faktů z minulé řady (El a její výlet je komplet bez následků). 4. Řada: ** Obrovské zklamání. Scenáristicky je děj utopený ve zbytečných kecech a nesmyslně natahovaných scénách. Hezké je, že se autoři snaží vše napasovat do seriálu tak, že odkazují i na události první řady. Vůbec hezké není to okaté (a přiznané) vykrádání Noční můry v Elm street. Seriál má prakticky tři hlavní linie: Rusko (zbytečná komplet), 11ka (natahovaná a nudná 80% času) a “nový bubák” který jediný stojí za řeč. I tak funguje jen, když se nežvaní (50% času). 5. Řada: TBD ()

Forsberg11

Bohužiaľ nič pre mňa. Po kladných odozvách a vysokom hodnotení som sa na tento mysteriózny počin od Netflixu veľmi tešil. Vykľula sa z toho však pomerne nudná a nezáživná záležitosť. V príbehu vystupuje na môj vkus až príliš mnoho otravných deciek a nesympatických postáv. Dej postupuje pomaly a naviac ani twisty nefungujú tak ako by mali. O hororovom seriály tu nemôže byť ani reči. Dajme tomu také teenage fantasy. Ak ste starší ako 15 rokov, len veľmi ťažko vám toto niečo povie. Tých osem častí som pozeral snáď niekoľko mesiacov, tak ma to nebavilo. Naopak skôr otravovalo. Za zmienku stoja snáď tri časti, ktoré ako tak spĺňali podmienky zábavnosti. P.S.:Honotenie na úrovni 91 % (!!) musí byť snáď len zlý vtip. Keď si pomyslím aké špičkové a strhujúce seriály tu majú pod 85 alebo dokonca pod 80 %(!!), javí sa mi (ne)vkus tunajších hodnotiacich veľmi úbohý a jednoduchý.... Celkovo slabé 3*. 55 %!! ()

Zemi11

Milan Michálek jako policista vynikající! Kvalitní seriál, kterému podráží nohy jeho ústřední sci-fi motiv. Já ty sci-fi pitomosti prostě neumím ocenit. Jsem asi přespříliš inteligentní. ()

Sdoom

Netrpím nějakou nostalgií po 80.letech, co se týče filmů i čehokoli jiného, nicméně tento seriál dokáže atmosféru osmdesátek navodit tak věrohodně, že mě skoro nalomil. :-) Je tu spousta věcí, o kterých se dá mluvit v superlativech - atmosféra, hudba, nápad, výběr dětských herců atd. A taky je co kritizovat - občasný zdlouhavý děj, nedopracovaný scénář, zbytečné scény, přehrávání Winony Ryder atd. Nicméně sečteno, podtrženo je to fakt dobrá zábava (a trochu bání se), takže pěkné 4 hvězdičky. (HD, orig.) Edit 12.8.2019: Třetí série je stále výborná zábava, přednosti z prvních dvou sérií jsou zachovány. Ale taky je to trochu dějová recyklace série předchozí. Dění na ruské tajné základně často přecházelo až do parodie, což myslím nebyl tak úplně účel. Snaha o vtipnost za každou cenu se zde dost často míjela účinkem. V akčních a vážnějších momentech jsou ale Duffer Brothers stále silní. Vrcholem série je pasáž v 6.dílu s hudbou Philipa Glasse, to mi reálně naskakovala husí kůže. Pokud bude nějaká další série, uvítal bych více dějové originality a méně násilně implantovaného humoru a budu naprosto spokojen. Jo a taky lépe využít postavu El. (Netflix, orig.) ()

srbak

Stranger Things malo skončiť tam, kde skončila prvá séria. Tá bola vo svojej podstate bravúrne zvládnutá. S otvoreným koncom, tak, aby bol svojim spôsobom každý spokojný. Avšak s príchodom ďalšej série sa akurát tak nabaľuje nespočetné množstvo nezrovnalostí, prichádzajú nové postavy a všetko sa tak nejak vracia na úplný začiatok. Osobne by som povedal, že druhá séria svojim spôsobom len predlžuje šnúru úspechu prvej a nesie sa na vlne, ktorú vytvorila. Zároveň som bol občasne neuveriteľne ohúrený stupídnym správaním viacerých postáv, ktoré má pôsobiť na oko záhadne a mysticky, no v konečnom dôsledku je akurát tak nevysvetliteľné. A voči druhej sérii mám ešte jednu výhradu - prvotná hororová linka, ktorá bola predtým celku účinná sa teraz akoby vytráca, keďže sa prezentuje stále tým istým. Na konci to už bolo nemastné a neslané. ()

Circumscriptor

Stranger Things mi v mnohom nostalgicky pripomenuli moje ranné detstvo, kedy som sentimentálne uvažoval nad archaickým obdobím osemdesiatych rokov nad knihami, či skôr kinematografickými napodobeninami kníh Stephena Kinga. Seriál má fakt veľmi krásne mysterióznu kingovskú atmosféru a aj keď je to tak trochu klišé, tak sa vďaka dejovej gradácií, správne dávkovanému napätiu a nepredvítateľnosti, pozerá naozaj výborne. No čo, už len dúfať, že sa seriál postupom času neskomercializuje a nové diely nebudú len recyklovaný odpad počiatočne vylúčených nápadov. ()

upson

Stranger Things si mě získávalo velmi plíživým a nenápadným způsobem. V podstatě až druhá a především TŘETÍ série mě donutila si tento unikátní projekt umístit do mé TOP. Jedná se o velmi povedený slepenec odkazující na absolutně všechny kultovní pecky, které tak strašně moc miluji. To neustálé pomrkávání a hromada easter eggů mě neskutečně bavila. Zejména již zmiňovaná třetí řada je parádní. 100% ()

chmíří

Tohle není retro tohle někdo vytáhl z archivu kdyby by tam nebyla Winona tak bych ani nevěřil že to není z 80. let.... Dokoukano se zatajeným dechem a teď si to ještě nějak vymazat z hlavy a podívat se znovu poprvé...pecka 100% 2. Série za námi a co dodat prostě tenhle seriál mi přirostl neskutečně k srdci. Ano možná je v druhé sérii pár hluchých míst, ale pořád je to tolik nad čímkoliv jiným že nemá smysl to nějak rozebírat. Tohle je pro mě jeden z best seriálů ever a po druhé sérii se na tom nic nemění stále mě dokáže překvapit, zasáhnout a naprosto odtrhnout od okolního světa. 2. Série - 95% ()

Fordzy

Netflix opět stvořil další pecku. Kdyby mi někdo řekl, že to natočil Spielberg, tak mu budu bezmezně věřit. Od první minuty naprostá dokonalost. Bratři Dufferové správně vsadili na retro atmosféru "osmdesátek" podpořenou božím syntezátorovým soundtrackem a vystavěli dokonale pohlcující, mysteriozní příběh se skvělými postavami. Z herců zaujme především stále uhrančivá Winona Ryder a z nováčků si to jednoznačně pro sebe krade Millie Bobby Brown (věštím jí zářnou budoucnost), i hlavní trojka kluků byla skvělá a dala vzpomenout na skvělé chvíle, kdy jsem v dětství hrával Dračí Doupě. Jako sladký bonbonek navrch, bráchové do diváka valí jeden odkaz za druhým, např: (Star Wars, Dračí Doupě, Evil Dead, Thing, E.T, Hobbit.) a spoustu krásných filmových retro "klišé". Kdo zažil osmdesátky, tak bude jistě chrochtat blahem. 1.série: 100% ()

Kratas558

Nádherný seriál nejen příběhově, ale také vizuálně. Protože - co si budeme nalhávat - ty osmdesátky prostě maj něco do sebe. Nejen bezbřehé a dlouhotrvající dětské přátelství které trvá věky (beztak ne), tak hlavně takovou tu temnou atmosféru toho, že něco zlého se děje a jde to po vás. Přestože nejsem fanoušek scifáren a některé nereálné věci mi jsou proti srsti obzvláště u příběhů, se kterými se dá snadno ztotožnit, tady to ale pasuje tak neskutečně, že jen zírám. ()

M.Niccals

Moji zamilovaní Goonies zase na chvilku ožili. Ne, Goonies to nejsou, ale skoro jakoby byli. Nostalgická struna řinčí ostošest a já marně pátrám po dalších dílech. Bylo to krátké ale výživné. Začátek se tvářil jako rodinný mysteriózní noir thriller, ale konec - to už bylo spíš pohádkové fantasy. Nechyběly ani všechna žánrová klišé, které obvykle neodpouštím, ale tady byly naopak nutností. Na druhou stranu proč si je znova nepřipomenout. Osmdesátky jsou už zatraceně daleko. ()

Dánek

Konec malilinko zklamal, ale jinak uplne perfektni serial, ktery temer nema chybu! Klobok dolu pred mladymi herci, jak to zvladli zahrat... Gaten Matarazzo byl naprosto perfektni! ()

klukluka

První sérku mám za 4, druhou za 5, třetí za 3 a čtvrtá je mimo všechny myslitelný kategorie. Jestli jsem si někdy pokládal otázku, kde jsou ty neskutečný objemy peněz, který Netflix investuje do výroby, tak teď už na to znám odpověď. Jenom peníze přitom samy o sobě takovou kvalitu negarantují. Nasazení lidí, kteří se na tom podíleli, muselo být naprosto maximální. Obrovskej respekt… ()

Jespe-film

Že se bude jednat o dobrý seriál jsem dle hodnocení tak trochu očekával. Ovšem originální pojetí, fantastické postavy, silný závan 80. let a k nim se vázající výborný soundtrack ve mně zanechaly mnohem hlubší stopy než jsem vůbec doufal. Nikdy bych neřekl, že mě mohou dětské postavy a jejich herecké výkony tolik bavit (obzvláště pak Millie Bobby Brown). Nesmím ani zapomenout na klasiky od Kinga, Carpentera, Camerona či Scotta, jimiž bratři Dufferové kořenili. Jednoznačných 5 hvězd! ()

wooozie

Myslel jsem si, že můj vkus na výběr filmů a seriálů se nebude už dále nějak extrémně měnit, ale maximálně tak výjimečně obohacovat o nové žánrové věci, které zůstanou výjimkami. Nyní po konci první řady Stranger Things musí konstatovat, že jsem se nikdy předtím nemohl mýlit tak moc, jako nyní a má původní myšlenka byla rozmetána na prach. Stranger Things je totiž naprosto slastný prožitek pro diváka, ať už mysteriózními příběhy žije nebo je jimi ovlivněn pouze nepatrně, tak jako já. Dokonalá retro mrazivá atmosféra, podkreslená vynikajícím soundtrackem, nekonečné množství kulturních odkazů a k tomu dětská parta, která je jednoduše skvělá. Hlavně začátek série je snad z jiného seriálového světa a do něj ho vynáší naprosto boží Millie Bobby Brown, která prakticky beze slova dokáže zahrát téměř nemožné. Seriálová bomba, která chytne a nepustí. S01: 10/10. Ve druhé sérii pokračují autoři v nastoleném trendu z druhé poloviny řady první, kdy už příběh opouští břehy naprostého tajemna a logicky navazuje na zápletku z minule. A pokračuje vskutku skvěle, aneb vše, co jsem vychvaloval u první série můžu i po druhé sérii s klidným svědomím podepsat. Tedy skvělý příběh s luxusní atmosférou, božský soundtrack a k tomu ta nejlepší seriálová parta současnosti. Jen bych chtěl vyzdvihnout Gatena Matarazzoa v roli Dustina, který už v první sérii byl vlastně z celé klukovské party nejvíc cool, ale tady už je ten rozdíl naprosto markantní, kdy naprosto perfektně hraje toho nejnahláškovanějšího frajera, co v seriálech pamatuju. Možná už vše není během série tak emocionální, jako v emocemi nasáklé sérii první, ale zase je to vše daleko akčnější, více strhující a epičtější, no a celý ten na první pohled obyčejný závěr o opatrném přechodu mezi dětstvím a začátkem dospívání přinese i zmiňované emoce. Myslím si, že nejenom pro mě osobně je už Stranger Things naprostý kult. S02: 10/10. I na třetí pokus to funguje dokonale. Mystično, dospívání, ruští agenti. Bezvýhradná trefa do mého vkusu s božským soundtrackem a vizuálem. Naprosto ten seriál miluju. We can be heroes...just for one day. S03: 10/10. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu