Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

celticek

Paráda! Steven Spielberg se může jít klouzat! Perfektní úvodní znělka, neskutečný 80s feeling, výborný hudební doprovod. Zábava:) Super 8 tomu nesahá po kotníky. Po shlédnutí 2.série zůstávám u plné palby. Jsem rád, že tam bylo víc akce. Edit : Zůstanu u 5 hvězd, ale 3.série u mě nejslabší, ikdyž poslední 2-3 epizody to hodně zvedly. Jsem zvědavý, jak si poradí se 4.sérií.. Edit2: Po 4.sérii sundávám hvězdu. ()

Ninivius

Celá první série působí spíše jako jeden dlouhý 8 hodinový film. Důvodem je nejspíš to, že celou dobu sledujeme jednu dějovou linku, přestože z pohledu více osob. Ze všech stran na vás dýchá Spielberg a King a 80. léta jsou zde vykreslena opravdu věrohodně ( jenom za soundtrack by si první série zasloužila 5 hvězd ). Millie Bobby Brown hrající El(even) si svým výkonem získala obdiv u většiny diváků, mě však zaujala postava Nancy ( Natalia Dyer ) která mi přišla jako nejvíce skutečná a nejlépe rozvinutá. Tím ale nechci znehodnocovat výkon ostatních herců, protože všichni odvedli svou práci na jedničku a opravdu není na castingu co vytknout. První série tedy působí jako bezchybný celek, který vás připoutá do sedačky a budete mít nutkání dokoukat všechny díly najednou, a poté se jen můžeme společně těšit na druhou sérii. ()

dawnie

Nádherný retro, který stojí z velký části na dětskejch hercích a svý vyňuňaný atmosféře osmdesátek, kde se pro informace ještě chodilo do obrázkových encyklopedií a kde kluci hrajou po večerech Dračí doupě. Děj je, pravda, občas trochu nalajnovanej a řídkej a po odhalení --toho-- jsem byla vyloženě zklamaná - ale stejně to převálcujou herci, který jsou neodolatelně sympatický a přesvědčivý, výborná muzika (instrumentální i písničková) a to, jak to všechno je krásně strange. Jako soulmate Stephena Kinga prostě nemůžu shodit tu * dolů, protože takovýhle divný věci je třeba podporovat. ()

Don82

Stranger Things mají přesně to poctivé retro kouzlo, co tu už dlouho chybělo. Jako by to snad natočil Steven Spielberg, protože si nejednou nostalgicky vzpomenete na film E.T. V této sérii vše funguje skvěle už od začátku: kvalitní postavy a příběh, který očividně kopíruje kde co, ale podle mě to vůbec nijak nevadilo. Celková stylizace do retra a mírného klišé tady nepřestavuje vůbec žádný problém. Zajímavé je i prolínání dětského a dospělého vidění světa, které doplňuje napínavou atmosféru. Všechny milovníky dobové hudby potěší soundtrack, kde se to temnými tóny synťáků jen hemží. (hodnocení po 1. sérii) ()

MAAUZ

Vemte ty nejlepší filmové science fiction prvky a narvěte je spolu s geniální ufo hudbou do seriálu = Stranger Things. ()

ellniora

Je to skvělé - čisté osmdesátky a čtveřice dětských hrdinů jsou prostě top. Ačkoli je to v některých situacích klišé, i tak mě to baví. Co mi ale dost vadilo na první sérii, jsou některé animace.. ne všechny jsou dotažené a při sledování mě to z dobře udělané atmosféry vyrušilo. Proto dávám 80%... ale už se těším na další :-) ()

ardno5

Není co dodat, těžko bych hledal chyby. Super žánr, herecké výkony také dobré, příběh poutavý a super atmosféra. Hold je to prostě můj šálek kávy! :-) Za mě první série 90% a druhá 89% a třetí... uuuf 88% pořád naprostá pecka! :-) ()

incognito

Viděl jsem tenhle seriál až po novém To. Osmdesátkový look je u obou filmů podobný, ale ST u mě vyhrává tím, že dokáže budovat atmosféru tam, kde To používá jen bezduché lekačky. Nostalgie je všudypřítomná a pomrkávání na fanoušky fantasy a sci fi se mi moc líbí. Doufám, že 2. série kvalitu drží. ()

CaladanChmur

určitě se najdou rýpalové,ale věřte mi..tohle hodnocení není náhoda.A ignorujte výrazy v komentářích typu " retro" je to nepřesné i když asi nejbližší popis...Tenhle seriál je opravdu pumelice mezi oči... ()

FaithZombie

Myslím že ten skutečně kvalitní seriál poznáte, když na vás scéna zapůsobí tak že máte potřebu ji přetočit na začátek, podívat se na ni znovu a ujistit se že byla vážně tak skvělá a to se mi u Stranger Things stává poměrně často. Plus viním seriál z toho že mi nasadil až příliš vysokou laťku očekávání u dětských herců. ()

denbrough

Není co dodat. Je to ten nejlepší seriál, co jsem kdy viděl. A to jak první, tak druhá série. Prostě mi na něm sedí úplně všechno. To tempo vyprávění, hudba, osmdesátková atmosféra, herci ( snad jediná Winona mi k srdci po celou dobu nepřirostla ), a jedna dokonalá postava v dokonalém podání slečny Brownové... JEDENÁCTKA prostě pro mě tenhle seriál posunula úplně nejvýš... Jako fanoušek S.Kinga mám ke Stranger Things blízko. A smekám před bratry Dufferovými.. Díky... ()

Zl0

Najviac overrated seriál aký som kedy videl. Prvá séria decentná trojhviezda, druhá úplný odpad. Plno nelogickostí, hlúpych postáv. Ak takéto chyby vedome prehliadam, väčšinou aspoň kvôli sympatickým hrdinom, m či originálneho settingu. Tu nie je nič z toho. Šerif a tí traja teenageri sú ok, zvyšok mi totálne liezol na nervy. ()

Jacccob

Tohle se vidí málokdy. Všechny dětské charaktery jsou zahrány parádně, ty dospělé snad ještě lépe. Atmosféra 80. let na vás dýchá ze všeho, co se v seriálu objeví, a napětí zde roste každým dílem. Doufám, že se tvůrcům podaří udržet kvalitu i v chystané třetí sérii, ale z nějakého důvodu o to strach vůbec nemám. Kdo neviděl, ať kouká okamžitě napravit. David Harbour a 11 za to stojí. ()

departed

Stranger Things jsou kompletní směsicí všeho, co může zahřát u srdíčka nejednoho nostalgika či nerdíka, neboť v sobě zahrnuje až moc atraktivních věcí. Máme tu osmdesátkovou dobu, takže styl oblékání, hudbu, auta a témata (Dračí doupě, Star Wars apod.), dětský hrdiny, sci-fi mysteriózno, mimozemský příšery, dvě dimenze, zkorumpovanou vládu, děsivou laboratoř, kde provádějí pokusy na dětech, nadpřirozený schopnosti a tak dále a tak dále. Z postav je to jedno klišé za druhým, ale stěžovat si asi nemůžu, protože při tolika postavách nemůžete stavět seriál na neokoukaných postavách, z nichž jenom jedna je zajímavá či nějak výrazná, řekněme-li nejvíc reálná (ano, je to Hop). Udělal jsem chybu, že jsem si to nechal vyhajpovat natolik, že jsem od toho pak čekal něco, co mě s každým dalším dílem bude dostávat čím dál tím víc do kolen. Nestalo se. Je to fajn mysteriózní scífko, kde ale podle mne moc brzo odhalili "to" co se tam vlastně děje. Takhle pro mě zůstává největším plusem akorát atmosféra a hudba, kde licencovaný songy navíc nehrály ani tak dlouho, ale i přesto dokázaly vykouzlit úsměv na tváři, protože hudba z týhle doby je prostě nejlepší. ___ Na čtvrtou sérii se čekalo tak dlouho (Covid), až se lidi začali bát, že ani nepřijde. Pak přišel trailer, který vypadal suprově a vyhajpovalo se to až do stropu. Pak to vyšlo a já... se spíš nudil než abych sdílel nadšení. Takhle natahovaný to být opravdu nemuselo. A ne, nemluvím jen o délce posledních dvou dílů. To mám za to, že se na něco těším. Hodnoceno: 4 série. ()

Najt

HODNOCENÍ PO 2 SÉRII ---- Tak tohle je naprosto bezkonkurenční projekt. Tohle je pecka, která na seznamu seriálových hitů chyběla. Strhující příběh, naprosto fantastické postavy, dobové zasazení na jedničku, prostě 80 léta v usa mají svoje kouzlo, geniální hudba, to vše zaobalené v moderní scifi podobě s mysteriozními prvky, to vše dělá ze Stranger Things naprosto fantasitcký seriál. Při začátku jsem se bál hlavních postav, které hrají v podstatě děti, ale to je právě to pozitivum, protože mix party dětí a pár dospělých se zfantazíruje do pohledné, jakési bojové jednotky proti zlu, kterou si během prvních pár dílů určitě oblíbíte. Stranger Things je určitě top, co dnes Netflix může nabídnout, pravděpodobně nejlepší seriál v novodobé historii a jeden z nejlepších seriálů všech dob. / 100%-------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 3 série seriál trošku sráží, ono po 3 to samé už není úplně to pravé ořechové, ale i tak je 3 série skoro to nejlepší, co v seriálový podobě můžeme vidět. Pokud bych měl 3 serii ohodnotit procentuálně, tak budeme někde na 80%, je to 5* s odřenýma ušima, možná, že jsem měl dát spíš solidní 4*, ale, jelikož to je Stranger things, raději dám odřených a rezavých 5* ... shrnutí : s01/ 100%, s02/ 100%, s03/ 80% ... a jdeme dál, už ať je 4 řada :-), něco mi totiž říká, že to bude zase na "typickou" stovku. ()

BFG2000

Neskutečné! Nevěřte nikomu, kdo dá tomuhle skvostu méně, než 5*! Millie Bobby Brown a Gaten Matarazzo neskutečně válcují! Čtvrtá série je zatím naprosto nekompromisně dokonalá! Wow. Klobouk dolů před tvůrci, tohle se moc moc povedlo a ve svém žánru jde o podobně velký fenomén, jako je mezi akčními seriály Money Heist! Závěr čtvrté řady? Epizoda 8 a 9? WTF? Geniálně epická nakládačka, která strká do kapsy většinu hollywoodských blockbusterů! Očekávání Season 5 nekonečná! ()

simi78

První série nám přinesla zajímavý nový seriál který ale dopověděl svůj příběh na konci té první série. vše po ní jsou jen nesmyslné výmysly který tahají milenálům za péro nostalgie a snaží se vymléčit co nejvíc nostalgie z těch jejich obouchaných koulí. už zašli dost daleko a seznam těch co hrají je tak velký že Duffeři už pomalu neví co s nimi. velmi mě to zklamalo. ()

movemat

Tam kde sa snúbi svetlo s temnotou, kde si smiech podáva ruku s výkrikom a radosť pripíja s hrôzou, tam si svoje miesto našiel tento seriálový unikát. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu