Stranger Things

• USA Stranger Things
Drama / Fantasy / Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller
USA, (2016–2024), 36 h 1 min (Minutáž: 42–150 min)

Série(5) / Epizody(35)

DavidWark

E.T. phone Will. Osmdesátkové nostalgiky tohle potěší, i když ne tolik jako i v jiných ohledech mnohem lepší "Takoví normální Američané". Winona Ryder, která se kdysi vyprofilovala jako white trash mezi hollywoodskými celebritami, potěšila svým comebackem. Hype kolem Stanger Things ale nechápu. Seriál je sice jeden velký cliffhanger, který nutí zhlédnout to celé naráz, ale je to předvídatelné dílko, které jsme už kdysi párkrát viděli. ()

zuzrik

Je celkem osvěžující vidět "v televizi" něco takhle zábavného. Díky bohu za to, žese o Stranger Things na internetu dost mluvilo jinak bych to i přehlédla v té záplavě jiných seriálu, které se na mě odevšad valí. Naprosto úasných 8 epizod mě naprosto pohltilo, rozžvýkalo a nakonec vyplivlo... a já byla vděčná... kdo by řekl, že osmdesátkové retro může být takhle chytlavé. Každá epizoda byla tak napínává, že jsem to celé zhltla za jeden večer a ani nevím jak. Už aby byla další série. Snad bude ještě lepší nebo alespoň stejně tak dobrá. ()

slamic5

Sjeté na jeden zátah...A a ní minutu sem se nenudil... Druhá řada trošku slabší, ale stále supr zábava.. třetí řada šlape stejně jako předchozí..zda se mi už teda trošku přehnaná, ale na zábavě to neubralo ()

redsock

Jedním slovem dokonalost! Seriál, který vás připoutá ke gauči a ani na chvíli vás nepustí. Plný emocí, od strachu, přes radost, vztek až po smutek. Stranger things jsou neopakovatelný zážitkem, který ve mě ještě nadlouho zůstane. Jen ať už je co nejrychleji 2. série, která snad nebude za excelentní první řadou pohulhávat. Laťka je vysoko! Zatím jednoznačně 100% ()

rinnovka

No ty brďo! Na začátku čtvrtýho dílu koukám s otevřenou pusou a chrochtám blahem. Nemůžu se odtrhnout, těším se na konec a zároveň nechci aby to skončilo. ()

WugWugs

Odkazy sú cool, ale v podstate je to len lacné nadbiehanie divákovi, vzájomné ťapkanie sa po pleci/plagáte, že "toto poznáš, to je ale nostalgia, čo? To boli časy, ty jeden velký pašák". V 90tych rokoch som bol rád za videokazetu Shaolinu, v ktorom jeden týpek daboval všetkých. Star Wars bol divný film, ktorý v televízii išiel raz za 5 rokov niekedy poobede a rodičia ho aj tak prepli na iný kanál. Na RTL dávali zriedka aj Dunu, ale nerozumel som ani prd. Zato v knižniciach bolo všetko(skoro), členské zanedbateľné, nikomu vtedy nevadilo, že si v podstate zadarmo požičiavate jeho "intelektuálne vlastníctvo" a na Pánovi prsteňov a Dračím doupěti ešte nebolo nič "popkultúrne". Takže nie, Stranger things nie sú mojím splneným detským mokrým snom, ani návratom do neho. Je to však veľmi dobre napísaný a zručne vyhotovený seriál pre viaceré generácie - čo je vlastnosť dosť zriedkavá (najmä pri paškviloch przniacich žánre, ktoré sa za ostatné roky objavili pod názvom "young adult science fiction/fantasy/horror", ich spoločným znakom je, že takmer výlučne pochádzajú od ženských autoriek a mladého človeka považujú za hlupáka bez vkusu a s mikroskopickým nárokom na kvalitu). ()

KraLuban

Fantastické retro, výborné herecké obsazení (Winona v roli vyšinuté matky prostě válí a kluci jsou taky výborní), slabší příběh - nakonec překvapivě ano, ale než to zjistíte, zkouknete celé. Stojí za podívání. ()

MartinSTFC

Já si vážně musím ťukat na hlavu nad zdejší ČSFD komunitou. Takže takováhle blbost, bez pořádného děje, zvratu a napětí, dostane hodnocení nad 90%, přitom se tam absolutně nic neděje a člověk, tedy já, se u toho nudil od začátku až do konce. Dialogy o ničem, herecké výkony, obzvláště pak ty dětské, na štíru a vizuální stránka také jak z televizního filmu z 90. let. Tak buď je 90% uživatelů ČSFD pod patnáct let, nebo jsme jako lidský druh hodně zdegradovali. Přijde mi, že čím jsou filmy propracovanější, čím víc mají divákovi co nabídnout a čím více se u filmu musí přemýšlet, tím se jde s hodnocením dolů. Je i dost možné, že se prostě jen jedná o jakési pozérství, které tu občas cítím. Prostě si hodně lidí myslí, že je to "cool", tak i já řeknu, že je to "cool" a budu "cool"... Teď mě omluvte, jdu si vrazit "Kool" do srdce. ()

Potrublo

Spoiler v texte! Téma paralelného univerza hmýriaceho sa príšerami, ktoré si otvorí bránu do nášho sveta, prelomová nie je (kvalitne spracované napr. v The Mist). Tele-kinetické schopnosti získané pokusmi na ľuďoch v réžii zlej vlády / NASA / CIA tu už tiež boli. (aspoň, že sa tvorcovia nehrajú na priekopníkov, a v skripte odľahčene odkazujú priamo na Stephena Kinga) Ale uznávam, že výsledný kokteil namiešaný z týchto dvoch už trochu vyprchaných ingrediencií, bol osviežujúci a bavil ma. Výborná stupňované napätie a svele vykreslené prostredie 80. rokov (s priamymi a nepriamymi odkazmi napr. na E.T.)., zaujímave postavy s vnútornou hľbkou... Ale zhruba od polky 5. epizódy prestal u mňa absolútne prestal fungovať moment prekvapenia. Odhalením nastrčeného Willlovho tela sa stráca akákoľvek ďalšia mysterióznosť hlavnej dejovej línie. Karty sú rozdané, vieme, kto sú dobrí, vieme aj, že zlí ne sú len monštrá, a trpezlivo čakáme na grand finále v poslednej epizóde série, kde musí nevyhnutne nastať konfrontácia dobra a zla. A niekto sa samozrejme bude musieť vybrať do Upside down a pokúsiť sa Willa zachrániť. Keď sa tvorcovia takto scenáristiky vystrieľajú už v prvej sérii, celkom sa obávam toho, čo nám ponúknu v druhej. Rád by som sa mýlil a dúfam že Dvojka bude pokračovať úrovňou, kde Jednotka začala. ()

Kata.Smoliko

Dlouho jsem se zdráhala se na seirál podívat, ale stačilo vidět první díl, a ani jsem nevěděla, že už je venku tma. Atmosféra úžasná, herci, ač neznámí, zahráli své role věrohodně. Za mě jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. ()

Kardio

Wow. Nikdy jsem neviděl tak nádherně natočený seriál. Ta nápaditost. Ten soudtrack. Ty jumpscary. Jak může někdo kdo tohle viděl, říci: můj nejoblíbenější seriál je hra o trůny? PS: Miluju Millie Bobby Brown ()

Peršanka

Ale jo, šlo to. Esence osmdesátek, trocha Vetřelce, Žhářky, kousíček Zvětšeniny, ET, Alenky, dokonce i náznak Rozhovoru a grafika názvu Stranger Things odkazující na knihy Stephena Kinga. Plus lehká nadsázka a ještě vlastně slibný konec ve stylu Freddy Kruegera. Málem bych zapomněla na Minority report! Možná se kouknu i na druhou sérii, ale možná ne. Po dvojce zvedám na max. ()

DannyVlk

Skvělá atmosféra, konečně zase něco z osmdesátek! Chybí jen kousek k dokonalosti. Moc klišé scén, které vykrádají staré známé sci-fi filmy. ()

Paulie2

Podle hodnocení a komentářů jsem čekal, kdo ví jaká to nebude bomba... Herci příšerní, zápletka děsná, atmosféra žádná, Naprosto žádná kreativita. Ztráta času, o hororu se tu ani nedá mluvit ... Závěrem (tl;dr): Velké zklamaní. ()

Armat-M41A

Matt Duffer a Ross Duffer to do mě nacpali jako mamimka při nedělním obědě a já si dokonale pochutnal. Nádherná vzpomínka na dobu, kdy hrdinům stačila trocha keksů, prak, bmx a odvaha. Hudba perfektní a M. B. Brown dokonalá. Těžko lze popsat, je třeba to vidět. ()

hooofi

Výborně napsané, skvěle zrežírované a sestříhané, herecké výkony jsou takové jaké mají být na seriál jako je tento. Člověk by ani nevěřil, že ho dvojka zaujme stejně jako jednička a už teď chci trojku. Muzika a prostředí osmdesátek dává seriálu atmošku a připomíná léta naších rodičů, teda alespoň mých. Pět hvězd jak vyšitých, řekl bych že se tady někdo uklik jestli dal méně. ()

psychokiller

Nemám slov, jednoznačně nejlepší seriál r. 2016 a vůbec 21. století. Bratři Dufferovi, prostě ví jak na to, od prvního dílu, musím říct, že mě to neuvěřitelně vtáhlo, do děje. Prostě a jednoznačně, SUPER, ani těch 5* na to hodnocení nestačí, za mě rozhodně 10z10 (děj, postavy, scénář, efekty, atmosféra, prostě super!!!) Všem, kdo ještě neviděli, doporučuju. OMG, ať už je konečně ta 3. řada!!! ()

Standey

Je až k neuvěření jak osmdesáky fungují. Myslím, že není žádným tajemstvím, že v té době vznikaly vůbec nejlepší filmy a ST je toho jasným důkazem. Když si k tomu připočtem bezvadný scénář, režii a bezchybné herecké výkony, tak tu máme na 100% nejlepší scifi sérii všech dob. ()

Netflix chystá americkou Korunu

Netflix chystá americkou Korunu