Blair Witch: 20 let poté

• USA Blair Witch (více)

20 let po záhadném zmizení Heather Donahue a jejího filmového štábu v burkittsvillských lesích se její bratr vydává na místo činu. Spolu se skupinou přátel je odhodlaný zjistit, co se tenkrát skutečně stalo. Jenže jejich výprava od začátku nejde podle plánů. Atmosféra houstne, ve tmě někdo čeká a z lesa není podle všeho úniku... (Magic Box)

Tft

Další přírustek do rodiny žánru lazy-foundfootage. Neuvěřitelně nudné a neoriginální. Nechápu jak si někdo mohl myslet, že v roce 2016, kdy už jsme foundfootage horrory přehlceni bude fungovat to co v originálu v roce 1999 a to ještě mnohem hůře provedené. Už od začátku bylo jasné že to bude průser. Chtěl bych studovat dokumenty a mít peníze na všechny ty vychytávky včetně drona, který je navíc trestuhodně nevyužit jako naše kameramanka. Jediné co stačí říct k dialogům je to, že ve filmu existuje scéna jen kvuli tomu aby si dva lidi řekli, že nemůžou spát zatímco se vykašlali na svého kámoše, který je někde v lese. Bože proč? To se opravdu tvůrci nemůžou zamyslet a přijít s něčím aspoň trochu originálním. Strašení skrze laciné lekačky samozřejmě nechybí, všechny postavy se chovají hloupě a iracionálně (ten černoch prostě bude chodit sám pro dříví, protože prostě uprostřed lesa kde se mají ztrácet lidi je to nápad na Darwinovu cenu) a to bych mohl poračovat do nekonečna, protože v tomhle filmu prostě není nic smysluplného.Na pokračování Blair Witch prostě není vůbec nic dobrého a jestli ještě někdy budu muset projít sledováním zmatených a zbytečně dlouhých scén lidí běhajících sem a tam po baráku jako v poslední části filmu asi ten les v kterym to je natočený dojdu zapálit. 20% ()

Jaro.Krafcik

Už to nebolo tak dobré ako pôvodné BH. Ale aj tak nápad asi fajn a celé sa to odohráva v lese čo je tiež pozitívne. Ale stále to patrí k priemerným hororom kde platí raz a dosť. Je aj rovnomerná videohra na motívy tohto hororu. Ktorá bola ale dosť zle spravená. 3* ()

Hugo01

Oproti původní Blair witch z roku 1999 je tato 'trojka' dost odlišná. Řekl bych, asi jako první Saw oproti ostatním dílům. Jinak se jedná o fajnový horor s pár lekačkami, jenž ke konci dost pozitivně graduje. ()

fiLLthe3DD

Závěr v ruinách domu Rustina Parra byl zajímavý, škoda že krom posledních dvaceti minut stojí celý snímek za ho**o... Jinak nechápu, že toto má stále vyšší hodnocení než Blair Witch 2, který si šel alespoň zpracováním svou vlastní cestou. Nevím proč, ale tento počin ve mne vyvolává myšlenku, že mělo jít původně o zcela jiný snímek a nálepkou "Blair Witch" jej olepili jen filmoví producenti kvůli reklamě... Slabé, slabé... ()

blackkocour

Moje šlapka si místo trojky, chtěla dát tuhle "trojku" a já si myslel, že ji asi roztrhnu za to kundu. Blair Witch jednička, je celkem v poho. Je to snad z prvních hororů, ze kterých jsem se pořádně dosral do gatí. Nesnaží se na vás jebat nějaké lekačky bubáků a jeblých svištů, ale tou beznadějí a úplně náhodným chováním postav. Když ještě k tomu uděláte ve světě hororu nový formát found footage hororu, tak to už je co říct! Trojka tohle nemá do puntíku ani jedno. Nesympatický Sandžejové a Černý jestřáby, si jen tak bloudí Stokorcovým lesem, a cestou potkají Yettiho s jeho školkou Umpa-Lumpů. Ještě nějaké Jeskyňky a Zvonilky, které mě srali po celém filmu je jen maličkost, to je ještě nic! Příšerka Wazovski, která se na konec vybafla, jsem z ní málem dostal běhavku, jaká škaredá vochechule za mnou stála. Ne, moje matka.. před ní bych si asi těžko dovezl doma tuctovou kurvu. Nu, špatný to je.. to jsem předpověděl už na začátku, nečekaně. Víte, já mám na tyhle průjmy čuch, měl bych se možná stát degustátorem. Je to on, ne? Degustátor čuchá kundy hezkých kozatých blondýnek, ne? #odpadnisklizen [2019] ()

Babous

V podstatě úplně stejné jako originál, akorát natočené na lepší kamery a z více úhlů. A míň strašidelné, protože už jsme to všechno viděli. ()

herr_carter

Už pomalu začnu počítat a zapisovat, kolik jsem viděl non-footage filmů s nižším rozpočtem, jejich poměrně zajímavou zápletku a zdařilý scénář zabila totálně banda ultranesympatických hovad, balancujících svým inteligenčním kvocientem někde na úrovni šimpanze a vypnuté automatické pračky. Tady tomu bohužel není jinak. Lekačky - super. Zvuk - fakt povedené. Příběh - bratr dávno zmizelé Hedr z prvotního Blairu se vydává po stopách své sestry za účelem natočení studijního materiálu a pokusu o nalezení 16 let pohřbené pravdy a kontakujou místní dvojici squaterů a feťáků, jež mají údajně naší skupinku pečlivě vybraných neherců dovést na mysteriózní místo pravdy. Všechno to sice zní moc pěkně, ale prostě ty dialogy, to by člověk brečel. Naštěstí všichni postupně chcípnou, takže aspoň že tak................... 3,5 z 10. ()

sedm.1

Já jsem přesvědčen, že v rámci subžánru Found-footage, si i 20 let poté splnilo své poslání, neboť prostě i tentokrát jde o poměrně působivou a strach nahánějící podívanou. Samozřejmě, asi jen těžko někdo mohl očekávat další revoluci, jakou přinesl v 99´první The Blair Witch Project, ale zas až takovou kritiku si tedy nezaslouží a spíš jen odnesl masový odpor vůči samotnému subžánru FF. Každopádně, aby ale zase nevyznělo, že jsem z tohoto pokračování nějak ohromen, tak to ani náhodou, vytknout toho zde můžu až nemile dost. Nejvíc mě tedy rozladil nulový přínos a jakákoliv tvůrčí inovace pro celou tuto sérii, kdy je dokonce spousta scén až doslova okopírováno z jedničky, to samé se dá tvrdit i o zpracování a vyvolání napětí a atmosféry a i postupná gradace by se pak dala označit též za až přespříliš okatě podobnou té z první. Co se zápletky týče, ani zde se tvůrci zrovna nepředřeli, respektive 90% stopáže přešlapují na místě, aby se pak v těch zbylých 10% snažili vše dohnat, ovšem výsledkem je takový nesmyslný maglajs, že by možná bylo lepší na tom místě přešlapovat až do konce. Zážitek mi jinak docela pošramotili i veškeré ty různé technologické pomůcky a vychytávky, kterými se noví hrdinové vyzbrojili na čarodějnici z Blair a vlastně i samotné postavy, respektive jejich představitelé, zrovna celý film dvakrát neobohacují. Přesto všechno ale opakuji, žánrová pravidla byla dodržena, působivost snímku velice přesvědčivá, zkrátka tuctový průměr, který pobaví, neurazí, ale toť asi tak vše. ()

Melios

Príjemný remake/sequel ktorý sa nebojí experimentovať. Keď ale nastúpi na scénu "bubák" tak už to začína byť trošku klišé ,ale stále je to solídne pokračovanie pre modernú generáciu filmových divákov. 68% ()

BoredKid

Jednotka je nesmrtelná klasika, ktorú neprekoná nič. No klobúk dole Wingardovi, ktorý odviedol mrazivú prácu. Cením, že konečne bola odhalená entita. Zoznámenie s Elly Kedward osobne.  Ale... Možno som čakal, že to bude viac prepojené s originálom - Burkittsville, Coffin Rock... Chýba mi mohutná temná atmosféra a vážnosť pôvodnej verzie. ()

Kienast

První "Záhada Blair Witch" je pro mě královnou žánru FF. Dvojka ... budeme dělat, že neexistuje! A "Blair Witch" od Adama Wingarda patří k tomu lepšímu v žánru FF, obzvlášť chválím závěr "hra na babu v baráku" a "průlez tunelem" při těchto scénách jsem snad ani nedýchal. Škoda, že tomu předchází nic moc rozjezd a stanování s postavami, u kterých je vám jedno co se s nimi stane. ()

666Carnage

Tohle bylo na nic. Je to průser a neměl jsem na to vůbec koukat. Úplně zbytečnej film, který jen láká svým jménem. 10% ()

Silwer odpad!

tak tohle bolelo..sice jsou nasazeni Drony a lepší kamery ale stupidita tomu všemu vládne mocnou rukou..já vlastně ani nevim jak se mi podařilo to dokoukat..pořád se třese kamera a celkově nic neni vidět..do toho řve banda idiotů a pak se všichni začnou ztrácet v temnotě...a ten konec?Njn jednou jsme tu měli BW tak jí pojďme zase vytěžit...hotovo..a te´d už nechte čarodějku spát... ()

iXtr3m3

Mierne lepšie ako druhá časť, ale pravdou zostáva, čo som sa vyjadril už viackrát, tento žáner sa v tejto forme už dávno prejedol. ()

Han22 odpad!

20 let poté se najde další skupina idiotů, aby se vydala do lesů kde straší, aby se potmě, za šíleného třepání kamerou a nekonečného hysterického ječení nechala pozabíjet něčím mimo záběr. Před těmi x lety to bylo dejme tomu originální, ovšem zprasilo to třaslavou kamerou horory na dvě dekády dopředu a dnes? Ze začátku se to dá vydržet, líbila se mi i jedna scéna (zlomení větve), ale ke konci to ječení a třepání je tak strašně nesnesitelné, že už jsem se modlil, ať je rychle zabije a můžu to vypnout. ()

borec999

Ako ma nebavilo pôvodné Blair Witch, tak som neprišiel na chuť ani jeho modernému remakeu. Pár atmosferických scén by sa našlo, avšak väčšina na mňa nefungovala a film ma nudil. Adam Wingard nie je zlý režisér, ale tentoraz skrátka šliapol vedľa a nemal šťastnú ruku pri výbere projektu. 15% ()

Corpsegrinder

Nepochybně je to slabší než jsme všichni čekali ale i tak je to found footage horůrek z lesa kde vlastně vše funguje tak jak by mělo. Noční scény jsou strašidelný a stejně jako v původním filmu se zde většinu času hraje jen na zvuk, pak se ovšem zařadí další stupeň a na kameru toho jde víc než je v zájmu mystična nutno. Na nudli z nosu tentokrát nedojde ale podobnost s prvním filmem v několika scénách je patrná. Velkou roli zde prostě hraje očekávání a taky jméno toho filmu, kdyby se to jmenovalo jinak tak by hodnocení nepochybně šlo nahoru. A nebo jsem možná já otrávenej tim že na hororovým záhonku se toho v poslední době nic moc neurodilo a tak jsem vděčnej za cokoliv solidního. Tak jako tak, já se bavil. P.S. scéna v baráku je natočená velice dobře. Klaustrofobici si přijdou na své :) ()

divak84 odpad!

nejstrašidelnější na tomto "filmu" je to, že zhovadilost v rámci scenaristiky dostává v hollywoodu tolik místa. ()

Hanys_

Postavičky ze dřeva. Ček. Kupky kamínků. Ček. Bloudění v kruhu. Ček. Je tady prostě všechno, co v jedničce a navrch Wingard přidává víc postav a víc kamer ve větším rozlišení. Hutné finále si sice nezadá s tím kultovním, do té doby jde ale o zbytečný remake, který asi měl být sequelem. ()

Litvicek

Nůůůůůdáááá. Vizuálně se mi to líbilo ale v dnešní době filmů jako The Conjuring a jiné, se s tímhle prostě uspět nedá, protože ty nejzásadnější scény natočil úplný idiot. Navíc konec natočený způsobem, jakoby se čekalo na pokračování.. OK, pokud si na to film vydělal a někdo jim za to zaplatí, tak proč ne? ()

Záhada Blair Witch má pokračování

Záhada Blair Witch má pokračování