Pevnost Boyard

Michael Čech

Hudba:

Paul Koulak

Účinkují:

Libor Bouček (moderátor), Jan Rosák, Anthony Laborde, André Bouchet, Monique Angeon, Agáta Hanychová, Jakub Prachař, Leona Machálková (více)

Legendární a ikonická soutěžní show poprvé s českými celebritami v roli bojovníků o poklad Otce Fouras. Show plná extrémních soutěží, lidských překonání a známých osobností v situacích, které jinde jen tak neuvidíte. (TV Prima)

Clark_Kent

Boyarda jsem vždycky sledoval s nadčením. Byla tam cítit i určitá motivace i chuť. Ovšem když přišla na řadu tahle česká rádoby nezáživná verze, chuť mě rázem přešla. Bože takhle zprznit legendu a navíc když nastrčej do věže nahoru Rosáka??? No ty vole, to už bylo vážně moc. Přehled pseudocelebrit v čele s Boučkem. Snad možná jen ten paklíč to trochu vyvažoval. ()

topi80

Nevím proč, ale na mě to nějak působilo jako kouzla zbavené. Moderátor si o charismatu svého francouzského předobrazu může nechat leda zdát, o otci Fourasovi nemluvě, nějak jsem nepochopil, co to tam Jan Rosák předváděl. Mírnou výhodou mohou být soutěžící z řad českých "celebrit", člověk z té pětice sice znal tak nanejvýš dvě až tři, ale pro orientaci "kdo je kdo" se to i tak hodí. Ale celkově opravdu nic moc, spíše to vypadá jako záběry z veselé exkurze zpěváků a seriálových herců do místa, kde se kdysi natáčela slavná soutěž. ()

HEED

Blbost, je to vážně počeštěné více, než je zdrávo. Pro naši náturu nic neobvyklého. Co je na facku, tak si trošku špatně vykládají pravidla....ten co je vede ( Libor Bouček) Má přeci hrát toho záporného (tzv Boyárda), ten jim vybírá do kterých komnat se jde a záporně je hecuje, že to nezvládnou...Tady v našem podání všechno házeli na otce Fourase. Otec Fouras ale vždy vystupoval neutrálně v této soutěži. ()

Demonn

Trapně přehrávající Rosák, Kotek a Prachař s výkony, za který by se styděla i průměrná ženská. Takže dávám 10% za paklíče, 10% za úvodní znělku a 10% za tygry. 30% ()

walkingdead

Zase Bouček. Zase stejné xichty jako v ostatních pořadech primy. A Rosáka mohli nějak namaskovat, aby vypadal jako Fouras a ne jako Rosák. ()

Sakulnikov

To, že moderní pravidla pevnosti Boyard jsou divná je vidět už ve francouzské verzi. Navíc to ještě kazí Rosák, který v roli otce Fourase moc nefunguje a všudypřítomný Bouček. ()

Kokutek odpad!

No ty vole. Viděl jsem první díl a další už nedám. Nenapínavej a trapnej recyklát. A to, že sebou Kotek párkrát flákne na zem, to jakože má bejt vtipný ? A extrémní soutěže ? To si fakt děláte prdel. ()

sinjakupre

Vůbec mě nepřekvapuje, že hned po prvním díle je zde sotva 60% hodnocení. Českému človíčku se zavděčí snad jen Zubatá. Ano, mohu souhlasit s tvrzením, že Libor Bouček není zcela akční verzí moderátora nebo Jan Rosák asi né vlastní vinnou pokládá docela snadné otázky a ještě snadnější nápovědy, ale kouzlo tak starého pořadu, který po celá léta stále funguje jako kýl na trupu lodi. Moderní doba přináší samo sebou jiné disciplíny a jiná pravidla. Já pevnost sledoval začátkem 90.let jako kluk a i dnes nemohu tvrdit, že by mě soutěž jako televizního diváka nudila. Už dávno jsem si říkal, že by se toho mohli ujmout češi a udělat pár svých dílů. Bohužel se tak stalo až v současné době, kdy jsou diváci zkažení a zavděčit se, je v podstatě nereálný počin. ()

Saxos

Ano je to přežitek. Drží se předepsaného scénáře a update úkolů. V době vzniku perfektní. České podání po mnoha letech: nedokázal jsem si představit koho tam nacpat; Mirek Dušín je jen kreslenej, Jů a Hele už nikoho neberou, Mánička je těhotná a Maxipes Fík se válí v kotci v Tróji; po dvou dílech zatím soutěžící v pohodě; Bouček a Rosák nebrat; ještě 8 kusů - no nevím, nevím. ()

Teachman

Koncept tohoto televizního projektu lze využít i v běžné výuce. Pořad jako takový je odlehčenou zábavou, při níž se můžeme i něco nového dozvědět. ()

ssarka

tak jak to vyjádřit,když jsem na původní staré verzy vyrostla....pustťe si Tomáš Matonoha- otevřený dopis KSČM...a to jsem hodně slušná ()

Eweak

Mě to bavilo. Sice kratší než původní francouzská verze, ale zábavnější díky tomu, že člověk zná soutěžící. První tým byl sympatický a předvedl velmi slušný výkon. Uvidíme, jak se bude dařit těm dalším. ()

Mark1983

Přiznávám se k faktu, že když se řeklo Česká verze, nemohl jsem si pomoct a nakonec jsem to zkoukl. Samozřejmě, že první francouzská verze měla svou specifickou tvář a tak i ta česká verze má svou specifickou tvář, už jenom třeba u toho Fourase. Francouzský Fouras podle mého názoru vypadal, co se vzhledu týče, působivěji. V české verzi jsem, myslím, zaregistroval pokus o prezentaci českého specifického smyslu pro humor. Však ne vždy bylo vtipkování na místě. Co se týče českých zúčastněných v Pevnosti Boyard tak tam jsem zaregistroval, když se zamyslím, takovou méně výraznou přetvářku, co se týče upřímného nadšení ze samotné účasti a ta ( dnes řečená ) integrace určitých zvyků a postojů. Avšak konec konců se jedná o průměrně zpracovanou koukatelnou soutěž. ()

Jandecka

Škoda trapnosti "Otce Fury", který fandí soutěžícím a je nadšený, když se jim zadaří, gratuluje jim a pak si vzpomene, že má hrát starého zapšklého dědka, který hlídá poklad a v žádném případě nechce, aby ho někdo získal. No.. jak z toho ven? Několikrát zopakuje "Já jim to nepřeju." a u další hádanky se opakuje stejný scénář. Mimo tohoto ubohého výkonu je soutěž napodobena velice identicky a moderátorem (možná neúmyslně) vtipně zparodována. Proto uděluji stejné hodnocení, jako originální soutěži. :) ()

kasol

Na tento soutěžní pořad jsem se těšil. Bohužel za málo peněz hodně muziky, to prostě nejde. Hodně zkrácená verze, ve které se akorát prezentují naše celebrity. Proč tam nemohli soutěžit i např. méně známí sportovci případně běžní občané? Celkem mi překvapil Jan Rosák, co by jako otec Fura. Ano mohl být trochu vážnější a přísnější. Když celkově porovnávám podobné pořady ze Slovenska, jako byla dříve Farma a nyní Ostrov tak jsou jasně lepší. ()