Hlavní postavou napínavého příběhu je milionář Tom Mullen, majitel jedné z nejúspěšnějších soukromých leteckých společností. V obchodě sice dokáže hrát tvrdě, ale v soukromí je to obětavý manžel a milující otec malého Seana. Jeho syn je jednoho dne unesen. Pokud Tom do osmačtyřiceti hodin nezaplatí dva miliony výkupného, zemře. Zoufalí rodiče se okamžitě spojí s FBI. Tom zpočátku agentům důvěřuje, když předání peněz jejich vinou skončí krachem, rozhodne se jednat na vlastní pěst. Zejména když si uvědomí, že únosci vůbec nemají v úmyslu chlapce propustit. K překvapení FBI i své ženy se Tom rozjede s penězi do nejbližší televizní stanice a tam před celým národem prohlásí, že je únoscům nedá, ale nabídne je jako odměnu tomu, kdo pomůže únosce dopadnout. Riskantní hra se Tomovi nakonec vyplatí, protože se mu podařilo obrátit únosce proti sobě. Závěrečný střet je soubojem nervů mezi Tomem a rafinovaným, vysoce inteligentním šéfem bandy. (TV Nova)

Chlo0opek

Film plný zvratů. Mel skvěle ztvárnil svou roli. Opravdu netypické rozhodnutí tento film dostává do jiné roviny.. Lepší 4*. ()

camomilla

Kdyz jsem videla Vykupne poprve, pripadal mi film vazne nadprumerny. Bohuzel po dalsim (a dalsim) zhlednuti v prubehu let mi z nej nezbyva skoro nic. Napeti se zkratka kamsi vytratilo a zustava "jen" dobry film. 3 a1/2 hvezdicky, zaokrouhluji ale dolu. Edit: zaokrouhluji nahoru :-) ()

P@\/EL

Poměrně povedený akční thriller ne téma únos a vyjednávání o výkupném. Začátek filmu přinásí tradiční zápletku a průběh. Velmi mě zaujal netradiční zvrat v druhé půlce filmu, kdy otec uneseného kluka mění pravidla hry, což rozpoutává příliv akce a napětí, které ovšem podle mého bylo nedostatečující. V závěru potom děj podpořený několika nečekanými zvraty a notnou dávkou vyhrocené akce skvěle vygraduje. ()

Pythonator

Mě to zase až tak nebavilo. Ze stejného žánru dokážu vyjmenovat snad stovku lepších filmů. Ale scéna, jak se chlapeček počural, neměla chybu. ()

Poga

Velké očakávania a potom nasledovalo sklamanie... miestami zdĺhavé, v niektorých momentoch som sa nemohol ani pozerať ako Gibson prehrával... Gary Sinise tradične dobrý. Na tri hviezdy, viac nie. ()

Pavlo

Veľmi vydarený thriller, ktorý ponúka vskutku nevšedný dej, plný zvratov a výborných hereckých výkonov. Poteší väčšinu ľudí, čo preferujú takýto žáner. ()

Unrealik

Slabší čtyři hvězdičky. Celkově jde o dobře zpracovaný film o únosu. Jen manželka hlavního hrdiny mi tedy přišla jako hysterka. ()

Bobik99

Pěkně zvládnutý film. Mel Gibson opět ukazuje svoje kvality jako tvrdý neústupný otec, který si jde za svým. Pro někoho až moc drsný přístup k únoscům, dal scénám pořádné grády. ()

montel

Tom Mullen (Mel Gibson) je majitelem aerolinií a je multimilionář. Se svou ženou Kate (rene Russo) vychovávají 12-letého syna Seana (Brawley Nolte). Svět se jim obrátí vhůru nohama, když se jejich syn ztratí a vzápětí jim příjde e-mail na kterém je Sean připoutaný k posteli. Únosci chtějí výkupné dva milióny dolarů a Tom neváhá zaplatit. Při předání však dojde k přestřelce mezi únosci a FBI, přičemž jeden z únosců je zastřelen. Tom náhle vytuší, že pokud zaplatí, Seana už nikdy neuvidí. Proto předstoupí před novináře a výkupné nabídne tomu kdo únosce vypatrá...Celkem fajn thriller s profláklými ksichty a jedním velmi špatně zvoleným krokem. Dívák od počátku únosu ví, kdo za tím vším stojí a kdo je mozek celé party, čímž přichází o skvělý závěr a moment překvapení. Jinak tomu nemám co vytknout. 60% ()

revere

Napětí dostatek, herci výteční, avšak slabé vyústění. Kde jsou časy francouzských a italských krimi, které dopadaly zpravidla tak, jak dopadnout měly. ()

chosan

Gibson umí hrát i natočit film co potrzuje i nyní film je dobrý, zajímavý až na to že mohlo být třeba odhalení skutečného pachatele pro diváka až na konci jedině za to snižuji hodnocení na 70%. ()

Lukkyn

Mel Gibson ignoruje všechny zaběhnutá pravidla v situaci únosu!!!Pod heslem "nejlepší obrana je útok" si nenadělá do trenek a zažene únosce do kouta!!!Od doby , kdy se podělala předávka peněz a adresy místa pobytu synáčka to nabralo na obrátkách a bylo napínavé až do konce. (i přesto , že člověk věděl jak to asi dopadne) Gibsona mám rád a ani tady mě nezklamal. Zatím nejlepší film co jsem o tématu únosy viděl!! ()

Wez

Mela Gibsona mám rád,ale do této-totálně neuvěřitelné sračky se neměl vůbec nechat přemluvit-v té době už to neměl za potřebí-totální,těžko uvěřitelná hovadina ()

Bogrant

Dramatická lahôdka od Rona Howarda, ktorá jediným momentom sa dokáže posunúť ešte niekam vyššie a tak na prvý pohľad celkom obyčajný scenár pekne vyostrí a vo finále zakončí so všetkou noblesou, ktorá patrí najmä skvelému Gibsonovi a ešte o niečo lepšiemu Sinisovi, ktorý sa nestratil ani v zápornej úlohe. ()

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob