V Los Angeles je zemětřesení běžná věc, a proto je zde úřad krizového řízení, jehož vedoucím je Mike Roark. Roark má právě dovolenou a má u sebe na prázdninách dceru Kelly, když přijde další zemětřesení a on musí do práce. Doktorka Amy Barnesová ze seismologického ústavu oznámí, že šlo jen o mírné zemětřesení, ale sleduje Asfaltové jezírko, v němž stoupla teplota, a je tím znepokojená... Záhy nato zemřou kvůli extrémnímu žáru pracovníci v kanálu pod MacArthurovým parkem. Mike Roark vleze do tunelu ještě se svým pomocníkem a nechápe, kde se tam mohl takový žár vzít. Do parku přijede i Amy Barnesová a chce kanál prozkoumat, ale park je hlídán policií a Roark ji nechce do kanálu pustit. Amy mu začne vysvětlovat, že se možná jedná o sopečnou činnost, ale aby mohla varovat obyvatele, musí mít důkaz. A ten může nalézt jen v podzemí. Roark ji tam stejně nepustí, ale Amy s kolegyní Rachel do kanálu vlezou tajně před úsvitem. Jenže v tu chvíli dojde k dalšímu zemětřesení  a Rachel zahyne... Amy měla pravdu o sopečné aktivitě. To uzná i Roark, který se nedostane do úřadu krizového centra, protože z Asfaltového jezírka začala tryskat láva. Roark pošle svou dceru Kelly se zraněnými a lékařkou Jaye Calderovou do nemocnice a zůstává, aby mohl řídit záchranné akce. Amy se k němu připojí... Amy řekne Roarkovi, že je potřeba lidi evakuovat, lávu není možné zastavit, jen zpomalit. A to sopečná činnost ještě neukázala vše. Roark nechá postavit  železobetonové zábrany, o něž se láva na chvíli zastaví a hasiči na ni podle rady Amy stříkají hektolitry vody. Láva vytvoří škraloup, nepřelije se přes zábrany a všichni se radují. Jenže Amy je přesvědčená, že láva teče i pod městem, v tunelu metra. Jeden vlak tam uvízl, takže to chce jít prověřit. Zavolá Roarka, který se sám přesvědčí a zjistí, že láva se řítí na čtvrť, kde je nemocnice, kam Roark všechny posílal do bezpečí – včetně své dcery... (TV Prima)

becki_tu

Sopka podle mě patří k tomu lepšímu, co může katastrofický žánr nabídnout. Hlavními dominantami jsou výborné efekty a Tommy Lee Jones. Jeho závěrečná zpomalovačka se sérií výbuchů a demolicí budovy je zkrátka "nezapomenutelná". 70% ()

Grran

Tendle film jsem mohl dřív vidět klidně dvakrát za den a nebylo mě to vůbec blbí. Teď po letech se na to koukám už trošku jinak, přesto myslím že vzhledem k časovému období kdy byl natočen a jeho "konkurenci", si tu hvězdičku nad průměr prostě zaslouží. ()

Lacike

Jeden z dvoch filmov o výbuchu sopky z roku 1997 je pojatý oveľa bláznivejšie ako komornejší Dante's Peak v ktorom sa nekonečne budujú vzťahy medzi postavami a na deštrukcie nezostalo veľa času. Tu sa pre zmenu kašle na postavy a po pol hodine vylezie na ulicu nejaká červená sračka, ktorá vzdialene pripomína lávu a po zvyšok filmu prenasleduje Tommy Lee Jonesa bez ohľadu na to, či zahne doprava alebo doľava. Tá sračka si ho zakaždým nájde a popritom pohltí nejakých anonymných chudákov a autá alebo trochu lízne nejakú budovu. Proste po dejovej stránke šialenosť na úrovni filmov od Asylum. Akurát tentoraz s áčkovým rozpočtom. Ale aj triková stránka po tých rokoch zastarala a dnes už príliš neohúri. Tento film ma nenadchol ani pred rokmi a dnes to je podľa mňa už nepozerateľná hovadina. 3/10. ()

GeusX

FIlm se rozjíždí opravdu skvěle! Pozvolna, ale neustále drží a zvyšuje divákovo napětí před blížící se katastrofou aniž by to zbytečně příliš rozmělňovala nějaká unavující rodinná omáčka apod. Přesně takhle se mi to líbí, tak si správný katastrofický představuji.Výborné! ...než dojde k erupci... Potom to upadne do šedivého hollywoodské otřepané průměrnosti s dějovými a faktickými nesmysly, že jsem si nahlas říkal, zda to náhodou není úmysl, udělat z toho katastrofickou parodii. Občané si půl filmu lámou hlavu, co že jim to tam teče - jako by v životě neviděli National Geografic, podle mne by asi moc nešlo si k lávě sednout na vzdálenost klacku na buřty a přitom se u toho ani nezapotit. A hlášky typu "Zastav te to!" (...jako záchranu milionů životů řízenou explozí) ... "je tam jeden člověk!" jsou už tak ohrané až je to legrace. A spousty dalšího klíšé. Škoda, herecké obsazení je fajn. No, už je to přes 20 let od vzniku filmu, mohla by se natočit nová verze s lepšími triky.... :-) (viděl jsem: 3x) ()

Dale

Už som bol rozhodnutý, že dám ***, no potom prišla scéna ako Tommy Lee beží v spomalenom zábere zachrániť dcéru a ona tam stojí jak ťava. Tak som im želal, aby to neprežili... Kvôli tomu som už mal chuť dať maximálne jednu hviezdičku. No vzhľadom ku tej priemernej hodine a pol dávam dve. ()

Terva

Na světě je asi patnáct set činných sopek o kterých víme, a jen jedna, o které nevíme. Scénář : Billy Ray a Jerome Armstrong. Kamera : Theo van de Sande a David Drzewiecki. Hudba : Alan Silvestri - instrumentální - počet skladeb : 8 - čas: 29:17 CHYBA VE FILMU - Když byly v metru, tekla láva pomalu, ale v tunelu, kam spouštěly kameru, se řítila obrovskou rychlostí. ()

JohnCZ

Katastrofické filmy mám rád, ale jejich problémem často bývá to, že jsou to po většinou strašný sra*ky. Naštěstí Volcano patří mezi ty lepší. Je to klasická rodinná podívaná s naprosto typickým směřováním děje, vtipnými hláškami, rádoby dojemnými scénami a absotutním happy endem. Herecké výkony jsou celkem standartní, hudba vkusná a díky krátké stopáži to hezky rychle uteče. Nicméně Dante's Peak s Brosnanem je mnohem, mnohem lepší. ()

Marek1991

Klišé, trápny amerikanizmus, čudesný dej, ktorý má človekovi ukázať, že možné je všetko, snaha o akési reálne riešenia nepredvídateľných situácii a zlý koniec. Patrí to možno ku klasike, ale je to dosť úboho spracovaný ďalší katastrofický film. Srší z toho Béčkovosť. ()

corpsy

Grandiózny katastrofický spektákel, klasicky vystavaný, s úžasnými trikmi a výpravou. Možno jeden z tých najlepších z posledného desaťročia minulého tisícročia. Úžasný ( hlavne kino ) zážitok. ()

Andersis

Tenhle film se řadí mezi ty povedenější katastrofické filmy. Líbilo se mi to víc než Rozpoutané peklo. A triky byly taky skvělé. ()

fannah

Průměrný akční thriller, ale nijak špatný. Tommy Lee Jones hraje výborně kdekoliv a Anne Heche je skvělá. Kvalitní film, na který se dá bez problému dívat. ()

fcreading

Možno najlepší katastrofický film o sopke, s perfektným Tommy Lee Jonesom. Ešte doteraz mi utkvela v pamäti scénka, keď chlapík ktorý sa snaží zachrániť ľudí, padne rovno do sopky 80 percent. ()

keddy79

První polovina filmu byla zajímavá, vařící se jezírko uprostřed Los Angeles se ve filmu tak často nevidí, herci si vedli dobře, jenže druhá polovina se strašně vlekla. SPOILERY: Druhá polovina je plná otřepaných katastrofických kýčů a to vše zakončeno neuvěřitelným happy endem. Opravdu si scénáristi mysleli, že divák nepozastaví na tím, že na hlavního hrdinu spadne 20-ti metrová budova a on se vyhrabe z trosek nejen živý ale dokonce nezraněn? ()

Turiec

Trápne frázy, pobehovanie, učené vety, zopár hlupákov a to všetko zasadené do overenej štruktúry. K tomu niekoľko drsných scén a heroických výkonov. Ešte treba pridať nejaký potlesk na otvorenej scéne, množstvo výbuchov. Celé to zamiešať a podávať. Najzaujímavejšia veta z filmu bola o tom, ako ľudia zvíťazili nad prírodou. Podobné vety počúvame aj v čase záplav z našich televízií. Je to víťazstvo nad prírodou, keď oheň (voda, vzduch - tornádo, zemetrasenie...) prerušia desiatky ľudských životov, zničia stovky príbytkov a tisíce akrov zeme? Ja tvrdím, že nie. Ničivé živly sa môžu zastaviť len samé, alebo pomocou prírodných zákonov. Dá sa nad prírodou vyhrať? NIE! S prírodou sa dá žiť len v harmónii. Všetko ostatné je totálna PREHRA! ()

Korbitch

Celkem nuda. Ale při scéně, kdy se rozteče hasič v metru jak sněhulák, jsme se tlemili v kině takovým způsobem, že ostatní účastníci promítání se nevěřícně otáčeli. No, někomu to holt přišlo k smíchu. ()

Jillen

Nezáživný akční thriller, který na první pohled dokáže upoutat Tommy Lee Jonesem, ale ten jako všichni ostatní hraje mizerně a hrozný děj+scénář z toho dělají 104 minutový nudný snímek bez jakékoli logiky...prostě strašná blbost se strašným happyendem...Dávám 20% ()

Orlau32

Jelikož jsou katastrofické filmy stále v oblibě (a filmaři už nevědí, co by....), tak se Mick JACKSON pokusil nafilmovat něco, co by se mohlo stát, kdyby..... Jsem přesvědčena, že tu apokalypsu konzultovali s geofyziky, protože jinak by to byla fantasmagorie "na entou". Nicméně Los Angeles leží v tectonické oblasti a tudíž možná - jednou -kdoví- nic není nemožné. Ale napětí to nepostrádalo a herecké výkony Tommy Lee JONESE a příjemné Anne HECHE si zaslouží lepší známku. ()

blackrain

Slušně natočený katastrofický film se slušným hereckým obsazením. Jde o to, jak by vypadalo, kdyby uprostřed města najednou vybuchla sopka. Vůbec mi nevadí nereálnost některých scén. Já v takových filmech realitu ani nehledám. Nechávám se jen unášet příběhem, a o ten tu šlo především. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche