poster

Temný anděl

 • USA

  Dark Angel

 • USA

  I Come in Peace

 • USA

  Lethal Contact

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Temný anjel

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA, 1990, 91 min

Komentáře uživatelů k filmu (253)

 • Enšpígl
  ***

  Dobře Dolphe vole, život se nikým nesere, tak proč by si měl mimozemšťan myslet, že on je vyjímka. Opravdu musím Dolphíka pochválit, pokud dojde na bitky nedává moc šancí a okamžitě šéfuje situaci. Film příjemně utíká, nuda nehrozí, hláškuje se, akční se, zkarátka jednoduchej, ale poctivej scífko - akčňáček z dob, kdy ještě akční filmy necenzurovali učitelé z mateřských školek.(4.7.2013)

 • Djkoma
  **

  Taková Intersonic klasika včetně dabingu, obalu a jako vždy s nejdrsnějším z drsných Dolphem Lundgrenem. Právě přes úsměvný dabing a hlášky tu není k vidění zas tak špatný nápad. Název Dark Angel/Temný anděl k tomu sedí méně než I come in peace/Přicházím v míru, což se stane oblíbenou hláškou hlavního záporáka z jiné planety. Přesto rozhodně ne pro každého a spíše jen pro milovníky "špatnosti", béček a Dolpha.(8.12.2009)

 • T2
  **

  Rozpočet $7miliónovTržby USA $4,348,368Tržby Celosvetovo $6,002,740/40%/(10.8.2005)

 • gouryella
  **

  Lundgren točil a točí jeden špatný film za druhým. Tento se sice snaží mít alespoň trochu originální zápletku, ale jinak je to klasický příklad podprůměrného akčního filmu.(6.9.2002)

 • Superpero
  ****

  To jsem se zase jednou báječně pobavil. Naprosto boží zápletka o ufonovi, co přijede na zem píchat do lidí smrtelný dávky heráku, aby z nich mohl vyextrahovat endorfin a má smrtící cédéčkovač, kterej musel bejt v roce 1990 hodně cool. Dolph Lundgren je tady fakt sympaťák a dobře hraje. Fakt. Zodpovědně používá mimické svaly, byl jsem toho svědkem. Oproti tomu Matthias Hues dělá hrozný držky když do lidí zapíchává tu svojí hadičku, jinak má furt megakamennej ksicht. Prostě jsem se parádně pobavil a i ta akce není špatná, navíc Lundgren cedí slušný hlášky. "Jsem týmovej hráč. Jseš týmovej sráč." nebo: "Co je to zač? Ňákej debil z vesmíru."(9.12.2010)

 • Viktooorka
  ****

  Když jsem byla ještě malá, světem nezkažená, roztomilá a důvěřivá dívenka, bráška mi pustil podle něho príma film. Jak já jsem ho nenáviděla. Dlouhé noci se mi zdálo o blonďatém andělovi, který mi udělá díru mezi oči. V té době jsem si nevšímala, jak Dolfíkovi sluší to bíle triko. Každopádně po tolika letech je příjemné si připomenout dětské děsy a při pohledu na vraždící cédečko utírat nostalgické slzy, protože v té době jsem měla jen walkmana. Takže tím chci říct, že mám s Temným andělem spojené vzpomínky, proto ten film mám tak ráda. Vždyť mimozemšťan stále hláškující „přicházím v míru“ těsně před tím, než z vás „udělá“ drogu, je věru zajímavá myšlenka.. K tomu si připojte tvrdého ale sympatického Lundgrena (kterému opravdu to bíle tričko tak slušelo) a máte skvělé odpočinkové béčko :o) Když ho miluješ, není co řešit!(10.2.2011)

 • tron
  ***

  „Ja myslím, že sú to cudzinci. Ale nie z Mexika.“ Bože, toto písal David Koepp? No nič. Temný anjel je pre divákov, ktorí ho prvýkrát videli ešte ako žiaci základnej školy, hotová nostalgická bomba. Namakaný problematický fízel (He-Man Dolph Lundgren) s akademickým parťákom-sucharom stopuje uprostred nočného veľkomesta mimozemského vraha s úžasnými bielymi vlasmi aj očami a s cool technologickými vychytávkami (podrezávací disk á la Predátor 2). Ten vraždí pozemšťanov a následne im absurdným zariadením z tiel vysáva endorfín, čo je v určitých častiach vesmíru výborná droga (to nevymyslíš, to je život). Akčné sci-fi béčko, ktoré „objektívneho“ (a dospelého) diváka ťažko osloví. S hudbou Čecha Jana Hammera, v réžii Craiga R. Baxleyho (budúci režisér kingoviek Búrka storočia a Dom v ružiach) a s prekvapivo zábavnými dialógmi ("Skvelá práca, Smith." - "Ďakujem." - "Ako sa vlastne voláš krstným?" - "Laurence." - "Skvelá práca, Smith." ALEBO "To je vedec?" - "Nie, šéf mažoretiek.") a hláškami ("Vidím, že vám to klape.")(30.1.2009)

 • Gimli
  ***

  Tohleto akční sci-fi se mi vždycky líbilo pro svou zvláštní atmosféru a svižně odsýpající děj. Možná i pro jistou podobnost s druhým Predátorem. Každopádně se jedná o to chutnější z Lundgrenovy kuchyně.(23.7.2002)

 • Lateef
  ***

  Tenhle akčňák si můj videorekordér velmi dobře pamatuje. Blonďatý hromotluk (co přišel v míru) se zálibou ve futuristickém frisbee slídí po hormonu štěstí a v patách mu je policejní hrana Caine, jenž nikdy nikomu nevěří, a který s sebou tahá federální přívěsek Smithe. Poměrně děsivý proces získávání endorfinů střídají Lundgrenovy otočky, výbuchy a i notná dávka filmových klišé. A i po tolika letech si dobře pamatuju hlášky jako: "Chcípni, kreténe... chcípni! ... Potáhneš do pekla, ty ďáble! ... Jsem týmovej hráč... Seš týmovej sráč!" Poctivě nadrogovaných 60%. 4,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(15.4.2006)

 • Chupacabre
  *****

  Opět další klasika devadesátých let.(25.11.2007)

 • Flipnic
  ***

  I po letech jeden z těch lepších Lundgrenových akčňáků. Příjemná průměrná akční oddechovka, i když drsná vykrádačka Predátora 2 ... Dolph je v pohodě, docela i dobře hraje, občas někoho vymlátí a vykope svými karate kopačkami, ... no a nejlepší je, jakmile se dostane k mimozemský zbrani ... Super výbuchy jeden za druhým, zde se na rozpočtu fakt nešetřilo. Hues jako mimozemšťan je taky ok, akorát je vidět, jak stojí na nějakých podložených botách, aby byl značně vyšší než Lundgren, což ve skutečnosti není. Ale to k filmu samozřejmě patří. Nápad a myšlenka filmu je fakt hodně ujetá, ale zas na druhou stranu neotřená a originální. Prostě i po letech v pohodě akční film, nemám proti němu výrazných výhrad.(29.4.2009)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Nikdy nikomu nevěř. Caineova příručka, strana jedna, kapitola první." V případě tajných služeb se tím řídím celý život a FBI se ode mne nedozví ani to, kolik holubů dokážu vytáhnout za hodinu z nosu, natož abych jí předal informace o setkání s mimozemšťanem. Ty si nechám pro sebe, protože už vím, co fetuje nebo kterak vypočítat trajektorii letu jeho cédéčka a taky ho umím sejmout kopem z otočky. Pro mne je zkrátka Caineův souboj s "debilem z vesmíru" nostalgickou véháeskovou klasikou, jejíž přímočará jednoduchost snad ani nedokáže nudit. A až mne zase jednou napadne někoho zavraždit, tak přitom rozhodně budu začínat větou: "Přicházím v míru", protože ta mě v tomto snímku bavila nejvíc.(19.8.2016)

 • Shit
  ***

  Průměrný sci-fi béčko, kde stojí za pozornost hlavně relativně mladej Lundgren, kterej to tady tentokrát ale moc neřeže a elitní záporák Matthias Hues, to ostatní, včetně příběhu, už je jen takovej průměr s několika solidníma akcičkama, ale nutno dodat, že jich teda moc nebylo(21.3.2008)

 • flanker.27
  ***

  "Trochu jsem ti ho načal..."(16.9.2009)

 • choze
  *****

  Celé to působí jako zručně natočený béčkový bad alien buddy příživník na PREDÁTOROVI 2 ze stejného roku aneb zlý mimozemšťan s cool hračkami (Huesova životní role) se zaplete do drogové války v americkém velkoměstě a je na hodném poldovi, aby ho navzdory snahám tajné služby, která chce emzáka na vojenské účely, típnul. Pár větších rozdílů se samozřejmě najde - polda tu není za osamělého vlka, ale stejně jako v dřívějším TAJEMNÉM ZLU má parťáka (zábavná buddy movies klišé icluded) a zlému mimozemšťanovi je v patách hodný mimozemský polda. Vyloženě originálním nápadem pak je intergalaktický drogový dealer čerpající drogu z lidského mozku, který okrade své pozemské kolegy dealery a je uzemněný pozemským policajtem z protinarkotického. To je zabaleno do nepolevujících pyrotechnických a hláškařských orgií (velmi vtipné jsou obě scénky s vystreslým vědcem) a naloženo na mohutná ramena Dolpha v nejlepší formě, tvořícím s Brianem Benbenem zábavně se navzájem vysírající tandem. "I COME IN PEACE!" - "AND YOU´RE LEAVING IN PIECES!"(14.9.2005)

 • Segrestor
  *****

  Spíš než Adolfa Lundgrena si pamatuju Mathiase Huese, toho věčně opomíjeného tvrďáka s tak hnusným ksichtem, že role záporáků jsou mu osudem. Nejinak tomu bylo i v tomto postarším sáj fáj. Měl takové udělátko, kterým šlo docela solidně z člověka vysát endorfin, totiž hormon štěstí, na kterým frčej v galaxii Arkana. Nic víc, z toho už pak nikdo nevymáčkne. Nostalgie ovšem slušná.(27.4.2014)

 • Gilmour93
  **

  „I come in peace.“ Ty prolhaný blondýne... Sci-fi béčko částečně kultovního statusu, v němž agent OSA s vizáží přerostlého člena kapely Helloween zabíjí (zcela symbolicky cédéčkem) všechny ty, co nejsou ochotni za hudbu platit a dovedně to maskuje vysáváním hormonu štěstí.. Baxley není tak dobrý režisér, aby dosáhl kvalit Terminátora či Predátora 2, ale ten feeling akčních 80´s and 90´s je neoddiskutovatelný, stejně jako přítomnost klišé a detailů, které nesměly v podobných filmech chybět (neposlušný polda, vztah s kolegyní, nový parťák zcela odlišného charakteru, font úvodních titulků, štětky na stanici, syntezátory či závěrečná hláška, která doprovodí padoucha na trudnou cestu do márnice). „But you go in pieces, asshole.“(12.3.2013)

 • sniper18
  ****

  Po niekoľkých čistokrvných akčných filmoch sa Lundgren rozhodol pre trochu toho sci-fi a síce film miestami dosť pripomína slabšiu vykrádačku Terminátora a Predátora a najviac Tajomné zlo, v ktorom rovnako dvojica policajtov pátrala po vraždiacom mimozemšťanovi, predsa len je to stále až prekvapivo vydarená béčková zábava. Síce celá tá mytológia s mimozemšťanom, ktorý kradne drogovým dealerom drogy, aby zdrogoval svoje obete a potom z ich mozgu získal koncentrovaný endorfín pôsobí poriadne hlúpo, tu si mohli tvorcovia určite vymyslieť niečo normálnejšie, ale našťastie všetko okolo toho už funguje bezchybne, keďže film sa našťastie nesnaží byť žiadnym serióznym temným hororom, ale zábavným akčným filmom a ide mu to veľmi dobre. Jedine ma trochu mrzí, že potenciál samotnej mafie ako druhého silného súpera pre hlavného hrdinu je tu úplne v úzadí a pritom filmu by to pravdepodobne skôr prospelo, ale zase chápem, že tvorcom šlo hlavne o ten stret s mimozemšťanom a tak sa nad to dokážem povzniesť. A navyše aj tak je tu na čo pozerať, dej je síce priamočiary, ale aj tak v rámci žánru dostatočne zaujímavý, rozdielnosť partnerov a chémia medzi nimi funguje výborne, pričom sa to postará aj o viacero skvelých hlášok a hlavne je to tak správne béčkové, svižné a nadmieru zábavné, že ma to jednoducho bavilo po celý čas. Spokojný som aj po akčnej stránke, súbojov a klasických prestreliek je tu síce minimum, v tomto ma mrzí, že mafia nedostala väčší priestor, potom by sa dostalo aj k takejto akcii, ale Lundgren aj tak občas predvedie nejaký kop a navyše film ponúkne niekoľko slušne zvládnutých naháňačiek, zaujímavých kaskadérskych kúskov a hlavne až prekvapivo veľa efektných explózií. Takže na akciu sa aj tak pozerá viac, než dobre. S obsadením nemám najmenší problém, Dolph Lundgren a Brian Benben vytvorili parádnu dvojicu úplne odlišných policajtov a tak sa postarajú o mnoho skveých hlášok, k tomu Matthias Hues, ako mimozemšťan vo svojej životnej úlohe a ešte pár zaujímavých vedľajších a záporných postáv, ktoré už ale nemajú moc priestoru. Režijne tu v rámci svojej kategórie nemám väčších výhrad, na prvého Terminátora, ktorého film pripomína najviac sa to samozrejme nechytá, ale aj tak je to dostatočne kvalitne zvládnutá béčková zábava. Takže celkovo som nadmieru spokojný, tieto prvé Lundgrenove akčné filmy sú jednoducho klasiky, ktoré sa oplatí pozerať aj opakovane. 76%(27.11.2007)

 • TheRaven
  ****

  Společně s Mstitelem jeden z nejlepších Lundgrenů. Dolph ve svých zlatých letech a dokonce ve filmu s koukatelným příběhem, slušnou dávkou akce a zajímavou zápletkou s ještě zajímavějším protivníkem. Jako malej jsem ten film měl velmi rád a i dnes se na něj občas s oblibou znovu podívám. Mírně podhodnocen, ale průměr hodnocení uživatelů z mé top je s 80% opravdu příjemný.(13.11.2007)

 • Rogue
  *****

  - I come in peace. -And you go in pieces, asshole! Famózní Highlander s dárkem od Xeny, tvrďácký hláškující Lundgren a jeho FBI připosraný parťák. Super buddy movie s rychlou expozicí, ve které co pět minut vybuchne auto. Nápaditý střih, důležitý rozhovor na záchodcích a fetující jogín z laborky.(13.3.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13