Tři mušketýři

• Španělsko Los tres mosqueteros (Los diamantes de la reina) (více)

Jeden za všechny, všichni za jednoho! Adaptace slavného románu Alexandra Dumase natočená v rozsáhlé koprodukci. Oč by bylo chudší dětství každého z nás, kdyby nepoznal věrné přátele na život a na smrt Athose, Porthose, Aramise a d'Artagnana. Neustále bude Alexander Dumas udílet lekci všem, kdo chtějí psát dobrodružnou literaturu či bavit celou rodinu. Tři mušketýři vyprávějí příběh o odvaze, cti, přátelství, věrné lásce, ale zároveň o zradě, intrikách a podlosti. A tak se nám vždy znovu a znovu zatají dech, když mladý gaskoňský šlechtic d'Artagnan, vybaven několika tolary, mečem, matčiným balzámem na rány a otcovým dopisem pro pana de Tréville, starého přítele rodiny, potká na jedné ze svých zastávek Rocheforta a v okénku zahlédne krásnou tvář Milady de Winter. Příběh začíná a my víme, že se máme nač těšit! Filmová verze z roku 1973 v režii Richarda Lestera nazírá příběh Tří mušketýrů s lehkým odstupem, který mnohé pobavil a některé pobouřil. (Česká televize)

Pierre

Trochu jsem se obával jestli mě tento starý literální příběh bude bavit, takže jsem zjevnou nadsázku a odlehčující prvky zprvu ocenil a dobře se bavil. Čeho je ale moc, toho je příliš a postupně mi to připadalo různými srandičkami a gagami trochu přeplacané. Navíc ne všechny byly zábavné a některé ve filmu spíš trčely jako pěst na oko. A co je hlavní přes samé to šaškování mi připadalo jakoby se samotný původní příběh ztratil a v tomto podání ho určitě nemohu vnímat jako nic mimořádného. Ale když se s filmem člověk, naladí na stejnou vlnu, dá se u toho celkem bavit. Trochu se zaintrikáří, zacestuje, zahláškuje a asi celkově dobře vyblne. Takže zvolejme jeden za všechni vši za jednoho, dodejme chyťte toho medvěda a dejme tomu stejný počet hvězdiček jako je Mušketýrů v názvu. ()

rt12

Pro mě jedno z nejlepších filmových zpracování Tří Mušketýrů. Pokaždé, když je dávají v TV nenechám si snímek ujít, tuším že jsem je viděla nejméně šestkrát a pořád se bavím. Pěkné zpracování oblíbené knihy a k tomu postavy co odpovídají mým představám z pubertálních let. Vtip, dobrodružství, milostné pletky a intriky, souboje, co si více přát? ()

PogoJoe

Příběh/zápletka je opravdu hloupá, ovšem herecké obsazení je přímo skvělé a některé nápady a scény opravdu vtipné - třeba "zvířecí šachy", "středověký tenis" nebo postavy starého domácího a jeho roztržité mladé ženušky v podání překrásné Raquel W. Postavy tří mušketýrů jsou zde spíše pro smích, než že by vykazovaly nějakou chrabrost, čestnost či vysokou morálku, což může pro někoho být dobře, pro někoho naopak. Film jsem viděl naposledy jako malý asi před 20 lety a mám na něj pozitivní vzpomínky, nyní mi ta celková nelogičnost až stupidita docela vadily. ()

Derek

videl som to ako decko a pamatam si ze sa mi to dost pacilo. nedavno som musketierov videl opat a celust mi padla na zem. tolko humoru, skvelych hlasok a hlavne choreografia sermiarskych subojov a komedialny timing pocas akcie su nieco ako z piratov z karibiku (nebol by som vobec prekvapeny ak by sa verbinski lesterovym stylom inspiroval pre svoje filmy) navyse raquel welch je absolutna eye candy! klasika plnym pravom... ()

higuain

Co zde spousta uživatelů vyzdvihuje je paradoxně to, s čím mám největší problém. Herecké obsazení mi do postav hrubě nesedí, až na výjimky Constance a Buckinghama. Asi jsem si přespříliš zamiloval Borderieho ryze francouzskou verzi, která tento Lesterův film poráží na plné čáře a nezachrání to ani výstřih Raquel Welch. ()

radektejkal

Divám se, že nějaký autor oblábených českých veseloher se tohoto tématu dosud neujal. Dopadlo by to nejspíš stejně blbě, ale bylo by to hezky česky. V podstatě je to tak, jak píše gudaulin, já bych to jen doplnil jedním z četných dialogů (za přesný přepis slov ovšem neručím): Bum bác pif puk hmmm serengeti, třesk plesk blesk lesk zubyletí, hrr  brr vrr srr děkuji, škrt prd zmrd vrt špatnávěc, huk kuk šuk buk gaskoněc. Divám se hercům, že do tohohle projektu vůbec šli; buď neměli co dělat nebo si chtěli trochu zaskotačit. Un connerie pour tous. ()

kinderman

Lesterův film je bezesporu nejlepší filmovou adaptací notoricky známé Dumasovy předlohy, protože není pietním přepisem textu, ale svižným dílem nepostrádajícím nadhled a vtipné momenty, aniž by sklouzl k parodii. Herecké obsazení je skvostné a pokračování (vzniklé sestřihem nepoužitého materiálu!) ještě působivější zařazením tragických milostných zápletek. Po letech natočený třetí díl je však už jen zbytečným dovětkem. Pro mě však mušketýrskými nej zůstávají M. Moravec, F. Vicena, Z. Ornest a V. Postránecký deklamující veršovanou verzi V. Nezvala na gramofonové desce Supraphonu (1979), z níž na požádání odcituju celé dlouhé pasáže. ()

Petroff

d`Artagnan v podání Michaela Yorka je naprosto senzační, Raquel Welch jako Constance je zas absolutně krásná a v pubertě jsem měl z toho jejího korzetu dost červený tváře. Je ale pravdou, že ani ostatní mušketýři za d`Artagnanem nijak nezaostávají, on je prostě jen hlavní postavou. A tak Athos, Porthos, Aramis... tři mušketýři, přijmou mezi sebe i toho čtvrtého. Komediální poloha filmu tomu ohromně sedí, verzi z 90. let to nechává ve všech aspektech daleko za sebou (verzi z r.2011 vidět ani nechci). Nutno zmínit skvělou výpravu i odpovídající hudební doprovod. Když nad tím tak přemýšlím, strašně dlouho jsem to neviděl, naposledy asi někdy na videokazetě. Možná i díky právě těm opakovaným videoprojekcím nemůžu jinak, než 5/5. ()

Vyhy

V rámci zpracovaných adaptací (a i těch seriálových) asi to nejlepší, co kdy vzniklo. Je to zábavné, dobrodružné (v tom pravém slova smyslu), dynamické a nápadité. Kvanta známých, skvělých herců a hravě si dokážu představit, že si film dám jednou ročně. ()

shyster

Ano asi nejlepší verze Tří mušketýrů. Nádherné ztvárnění klasiky, s přesně obsazenými hercemi a přesně padnoucím korzetem Raquel Welchové. ()

Desgenais

nemohl jsme si odpustit 5*, ten film (vlastně dvojfilm) znám snad nazpamět :) Vynikající obsazení, skvělá výprava, slušné souboje, hudba, atmosféra, humor, to vše tvoří pro mě nejlepší zpracování Dumasovy klasiky ()

C0r0ner

Bída jako v případě všech zbylých historických škvárů, nebo dalších verzí tohoto "literárního skvostu". Možná to vypovídá něco o době, ale jelikož je mi to u prdele, tak pro mě film neskýtá vlastně nic, co by stálo za nějakou pozornost. 30% ()

danecek24

32. Zlatý Glóbus za rok 1974 - cena (1) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Raquel Welch + nominace (1) - Nejlepší film (komedie / muzikál) ()

gabin(a)

Tohle jsem viděla jako dítě v kině a čuměla jsem! A bavila jsem se. Jako velká jsem to pak viděla v televizi, už jsem tolik nečuměla, nešikovná Constance v podání Raquel Welchové mě dokonce dost iritovala, ale bavila jsem se opět. Dobrodružná komedie. Ovšem pokud jde o Tři mušketýry, nejradši mám ty čtyři s Les Charlots (mimochodem tam taky hraje jedna Chaplinová, tuším Josephine?) ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch