Tři mušketýři

• Španělsko Los tres mosqueteros (Los diamantes de la reina) (více)

Jeden za všechny, všichni za jednoho! Adaptace slavného románu Alexandra Dumase natočená v rozsáhlé koprodukci. Oč by bylo chudší dětství každého z nás, kdyby nepoznal věrné přátele na život a na smrt Athose, Porthose, Aramise a d'Artagnana. Neustále bude Alexander Dumas udílet lekci všem, kdo chtějí psát dobrodružnou literaturu či bavit celou rodinu. Tři mušketýři vyprávějí příběh o odvaze, cti, přátelství, věrné lásce, ale zároveň o zradě, intrikách a podlosti. A tak se nám vždy znovu a znovu zatají dech, když mladý gaskoňský šlechtic d'Artagnan, vybaven několika tolary, mečem, matčiným balzámem na rány a otcovým dopisem pro pana de Tréville, starého přítele rodiny, potká na jedné ze svých zastávek Rocheforta a v okénku zahlédne krásnou tvář Milady de Winter. Příběh začíná a my víme, že se máme nač těšit! Filmová verze z roku 1973 v režii Richarda Lestera nazírá příběh Tří mušketýrů s lehkým odstupem, který mnohé pobavil a některé pobouřil. (Česká televize)

Roman.Ticka

Není moc nač vzpomínat za totality, tady výtečný příběh, výborní herci, smyslná Raquel, no coment. Blablabla....to zas je patvar, jsem byla namol nebo co?!☻ ()

SOLOM.

Co jsem měl možnost zatím vidět, tak tohle je jedno z nejvydařenějších filmových zpracování Dumasových Třech mušketýrů. Už jako malý jsem měl tento kousek velmi rád a když jsem ho teď viděl znovu, pořád na mě působil stejným dojmem. Výborné herecké výkony většiny zúčastněných, slušné šermířské souboje, půvabné dámy, výprava – kostýmy, hudební doprovod a hlavně jsem měl vždy nejraději Athose v podání výborného Olivera Reeda. Jeden z mála filmů, které můžu vidět pořád dokola a nikdy mě to asi neomrzí. ()

Ištván87

Tohle zpracování klasického románu Alexandra Dumase se mi líbí asi nejvíc ze všech, a to především díky odlehčující složce v podobě místy dost cynického humoru. ()

N.Strauber

Sice nedávám plné hodnocení, ale zřejmě se opravdu jedná o nejlepší zpracování Dumasova románu. Jen s tím humorem to pan Lester občas až přeháněl a ten nejlepší vtip (tedy obsazení Michaela Yorka do role d´Artagnana) jsem příliš nepochopil. Ale jiné výtky nemám, film je velmi svižný a přílišné "vylepšování" mušketýrského příběhu se naštěstí nekoná. Ostatní herci jsou vybraní skvěle a typově se na své role hodí - snad nakonec úplně nejvíc Faye Dunaway. Z hlediska hereckého výkonu musím jednoznačně nejvíc pochválit Charltona Hestona, který ztvárnil kardinála Richelieu vskutku působivě. ()

Iggy

Tohle dvoudílné zpracování Tří mušketýrů jsem jako malý viděl nesčetněkrát. Dobrá akce, dobrodružství, romance, výborně zahrané všechny hlavní role (a to zrovna dvakrát nemusím Michaela Yorka ani Olivera Reeda) a nechybí ani humor. ()

Tommassi3

"Máte domluvený souboj s tímhle, eh, floutkem ?? Ale s ním mám bojovat já !!" - "Ale ještě není jedna, sire !!" - "Ne, ne, ne !! Já s ním mám domluvený souboj dnes odpoledne !!" - "Ale až ve dvě, sire !!" ;) ()

Lacike

Videl som to naposledy asi pred tridsiatimi rokmi a už som si z toho nič nepamätal, takže ma prekvapilo koľko tam je humoru. Fakt je to regulérna komédia a dosť zábavná. Akcia mi pripadala priemerná. Sem tam nejaký ten akrobatický kúsok, ale väčšinou len stereotypné máchanie kordami. Zato je tam dosť veľa krvi. Nepôsobí to nejak extra brutálne, ale kečupom sa nešetrilo. Čo sa týka hereckého obsadenia, tak je tu plno hviezd, ale nikto z nich nič výnimočné nepredvedie. Na to sú to všetko len jednoduché ploché figúrky. Keď už niekto z nich zaujme, tak len vďaka charizme. Najviac ma bavil Reedov Athos. Zato Yorkov frajerský D'Artagnan mi zo začiatku strašne liezol na nervy a prial som mu, aby ho traja mušketieri v tom súboji zabili. Potom sa konečne trochu skľudnil. Zvyšní dvaja mušketieri tam sú ale len do počtu. Chamberlain je aspoň za krásavca a ten tretí tam proste niekde bol. Záporáci sú len k smiechu a krásky sa bohužiaľ nevyzlečú. Celkovo solídny zábavný nadpriemer. 6/10. ()

Terva

Jo to bylo ještě v dobách, kdy "všichni za jednoho a jeden za všechny". Dobří herci, herecky zvládnuté, hudba trochu hapruje, romantika stagnuje, ale všichni do boje !!!! ()

Dale

Až príliš komediálne spracovanie klasiky, kedy často mušketieri nepôsobia ako hrdinovia, ale skôr ako Pat a Mat. A tradičné šermovačky dosť odfláknuté. ()

Pink.Panther

To snad žabožroutům udělali ti Britové naschvál, že přišli s touto neortodoxní adaptací Dumasova románu právě oni. Je to paradox, ale je to tak - domovská francouzská spíše konzervativní verze z roku 1961 tomuto šlape na paty, ale nemá tu poetiku Lesterova filmu. Britové dodali této adaptaci „něco“ čemu říkáme X-faktor a to se pak překonává velmi těžko. S ohledem na dnešní filmařské trendy bych se nebál označit tento film „navěky nejlepší“. Produkce: Alexander, Michael and Ilya Salkind Productions ()

svik

Hodnotím za 3 ......Co k tomuto "slušně povedenému filmu" říci. Celkové obsazení herců velice pěkné , kpříběhu no příběh celkem ohraný a celosvětově známý takže žádná novinka, ale o to nejde. Akce to se mi také líbila i když možná jen z kraje , ale co tomuto filmu schází je NALÉHAVOST na průběh příběhu - VŽDYŤ SI TO ŘEKNĚTE 3 MUŠKETÝŘI TO MUSÍ VE VÁS NĚCO PROBUDIT a podle mě se z tohoto díla dalo vytřískat mnohem více. ()

liquido26

Pamatuju si, že když jsem byl malý, tak to dávali v televizi skoro pořád (společně se druhým dílem), byl to jeden z nejoblíbenějších filmů mojí mamky a já to snad nikdy neviděl celý. Takže po nějakých dvaceti letech jsem tyto kultovní Tři mušketýry konečně viděl celé. Asi nemá cenu komentovat zvučná jména skvělých herců, výpravu, kostýmy, kulisy atd. To se samozřejmě povedlo na jedničku. Co mi ale trochu víc vadilo (a tenkrát jako dítěti se mi to pravděpodobně líbilo) byly ty typické Lesteroviny - všichni hrdinové jsou děsný nemehla a neustále se jim stávají nějaký maléry, který ale výsledek trochu degradujou. ()

EastWicka

Půvabné, s nadsázkou pojaté zpracování, asi mé nejoblíbenější. Navíc spouta vtipných scének se zajíčkem Yorkem a hlášek.... d´Artagnan o své milé Constance: "Když zůstane v La Rochelle v kláštěře u milosrdných sester, než se vrátím..." Aramis: "Bude to poučné pro obě strany." ()

NinonL

Moje první platonická filmová láska - Michael York jako D'Artagnan :-) Humorné a lehce parodické zpracování Dumasova příběhu patří v tomto žánru k nejlepším. Všichni mušketýři jsou velmi charismatičtí, Constance - R. Welch krásná a svůdná, Mylady Winter - Faye Dunaway intrikánská a zákeřná. Neobvyklé se mi zdálo obsazení Charletona Hestona do záporné role kardinála de Richelieu. Ale zvládl svou roli skvěle. ()

Davson

Smekám tvůrcům, jak se jim brilantně podařilo do Dumasového příběhu vecpat humor aniž by jakkoli zpzrnili skvělé literární dílo. Skutečně povedená adaptace, které nedělá vůbec ostudu své předloze. ()

Zemřela herečka Raquel Welch

Zemřela herečka Raquel Welch