Film Obhájce nevinných, natočený podle skutečné události, vypráví silný a podnětný příběh mladého právníka Bryana Stevensona (Michael B. Jordan) a jeho bitvu za spravedlnost, která vstoupila do historie. Po absolvování Harvardu si Bryan mohl vybírat z lukrativních pracovních nabídek. Místo toho se ale vydává do Alabamy, aby s pomocí místní obhájkyně Evy Ansleyové (Brie Larsonová) hájil neprávem odsouzené nebo ty, kterým nebylo poskytnuto řádné zastoupení. Jedním z jeho prvních a nejvíce pobuřujících případů se stane ten kolem Waltera McMilliana (Jamie Foxx), který byl v roce 1987 odsouzen k trestu smrti za nechvalně proslulou vraždu osmnáctileté dívky, a to navzdory převažujícím důkazům o jeho nevině a skutečnosti, že proti němu svědčil pouze zločinec s dobrým důvodem lhát. (HBO Europe)

Trailer 3

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Slyšela jsem od spousty právníků, že je dobré udržovat si od svých klientů odstup. Odstup je zdravý. Ale od té doby, co s tebou pracuju, vím, že je to kravina. Všechny si je pouštíš k tělu. Máš je rád jako svou vlastní rodinu. A když ublíží rodině, ublíží i tobě." Emotivní film podle skutečné události o osvobození neprávem odsouzeného. Nebudu se tu moc rozepisovat, je to super a hraje tu Jamie Foxx, Brie Larson a Michael B. Jordan. - 80%. ()

Enšpígl

Nečekal bych, že to řeknu, ale jsem spokojen. Líbilo se mě dobová atmosféra, výlíčení rasismu a výkon Jamieho Foxxe. V dnešní době, kdy je v USA rasismus vůči bílým už zcela nepokrytý, mívám s černofilmy a jejich kecy proti bílým velký problém, ale díky době do který byl příběh zasen, to zde bylo v pohodě, byť mě bílá protistrana přišla příliš ploše a neaktivně napsána, sledoval jsem vývoj se zájmem. ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $36,001,502Tržby Celosvetovo $50,401,502▐ Tak toto mi sadlo, takéto smutné príbehy ma dostanú. Väzenská téma a bezprostredná americká nenávisť voči černochom. Veru je asi z čoho vyberať, v tej slobodnej amerike sa veru majú ľudia ako v raji, a odsúdia bez problémov toho kto im "je trochu nesympatický" a vojde im do cesty, heh, nuž smola. Smutný ale silný príbeh o tom ako sa nakladá so zákonmi medzi papalášmi, tí čo ich majú velebiť ich najviac zneužívajú, no krása a smutná realita. Michael B. Jordan v ďalšej dobre vytipovanej úlohe. /80%/ ()

EvilPhoEniX

Parádní soudní drama s výborným Michael B.Jordanem a Jamiem Foxxem! Jamie Foxx je obviněný z vraždy 18 leté dívky a hrozí mu smrt elektrickým křeslem, ale Jamie Foxx tvrdí nevinu, důkazy jsou nepřímé a spíš to vypadá na rasistické odsouzení a Jordan jakožto začínající právník udělá vše proto, aby mu zachránil život. Film plyne pomalejším tempem, ale sbírání důkazů mě bavilo a finální soudní rozstřel má sílu, tlak i emoce, takže za mě spokojenost. Fanoušci soudních dramat by měli zbystřit. Ve vedlejší roli potěší i milá Brie Larson.8/10 ()

MrHlad

I přes hvězdné obsazení je Obhájce nevinných hodně utahaná nuda, kde se jen těžko hledají napínavé momenty. Tvůrci vsadili na poselství a hluboce lidský příběh, ale tak nějak se vykašlali na všechno ostatní, takže i přes potenciálně atraktivní zápletku je to celé nakonec jen televizně vypadající prázdné nic, o rasistických buranech z jihu. Tohle téma už v Hollywoodu zpracovala spousta filmů. A většina z nich byla zajímavější a zábavnější než tahle předvídatelná a jednoduchá podívaná, která se snad i bojí být něčím zajímavá a jiná a zuby nehty se zkouší držet ve škatulce "neurážející průměr." Což je sakra málo. ()

• Film vychází ze stejnojmenné knihy „Just Mercy“ od Bryana Stevensona. (SONY_)
  • Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v amerických štátoch Alabama a Georgia. (MikaelSVK)
  • Celosvětová premiéra proběhla 6. září 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)