Narcos: Mexiko

• USA Narcos: Mexico
USA, (2018–2021), 29 h 25 min (Minutáž: 46–70 min)

Předloha:

Terrence E. Poppa (kniha)

Série(3) / Epizody(30)

bararich8

Více než důstojné pokračování narkojízdy Netflixu. Potěší občasné mihnutí postav z Kolumbie a nová krev taky představila velice slušné herce. Příběhově to možná není taková divočina, ale jde zde spíše o osobní rozbroje a msty. Felix je pěkně bezcitný parchant, ale dobře mu to myslí, to jsem úplně docenil až v úplně poslední scéně. 4,5* ()

Ivo

Nová série jako by už trochu ztrácela tu beznadějnou ďábelskou brutalitu a spád sérií předchozích a až příliš často sklouzávala do zdlouhavých a (zvrhle) rutinních konverzaček zpestřených občasnými "cool" dějepisnými ponaučeními a nějakým tím příležitostným pif paf. Výběr hlavních hrdinů nebyl možná úplně nejšťastnější - hlavní padouch po většinu času vypadal trochu jako vyplašený František Filipovský (který ze začátku ani nenaspořil na pár bodyguardů) a chudák agent Kikina připomínal spíše nějakého dobrosrdečného indického strýčka z rodinné pohádky. Trošku se to rozeběhlo v posledních dvou dílech, ale vítr do plachet už úplně nedohnalo. Holt Moula je Moula a když se tam v jednu chvíli na moment nečekaně objevil, hned to trošku nabralo temné grády ... Dost nesnesitelné bylo to nepřetržité hulení každé z postav mužských i ženských - chvílemi jsem měl pocit že ten kouř mi prolézá už i z monitoru :) Šokující reflexí smutné a stěží uvěřitelné zvrácenosti části naší civilizace tohle všechno však bohužel zůstává... Jihoameričtí divoši jsou opravdu hodně šílení. ()

ER

Bohužel jde o "chudého příbuzného" předchozích sérií, které byly dynamičtější a napínavější. Obzvlášť první půle je natahovaná o scény, které nijak neposouvají děj ani jej nečiní zajímavějším.Druhá polovina je o něco zajímavější,nicméně závěrečný díl potvrdil to, co jsem si myslel od začátku...je to prostě "předskokan" před další sérií. ()

deLaFere

Scénář zůstal kvalitní, ale trochu se vytratila atmosféra a napětí. Postava Gallarda je ztvárněna trochu zvláštním způsobem, kdy chvílemi nevypadá jako mocný narkobaron, ale pouze jako přisluhovač mocnějších osob. Seriál plyne dost pomalu, mě chyběl spád předchozích třech sérií. Nechci tím naznačovat, že se jedná o špatný počin, čtyři hvězdy hovoří za vše, ale přeci jen se jedná o slabší zážitek než předchozí počiny. Gradace přichází až s naplněním osudu agenta Camareny, kde bohužel musím říct, že volba Michaela Peni nebyla šťastná, dělal co mohl, ale charisma na takovouto roli prostě nemá. Obecně se dá říct, že s výjimkou dona Nety jsou postavy dost bezvýrazné a málo charismatické. V každém případě jsem se podíval s chutí a doufám, že následující série by se třeba mohla věnovat třeba Juarezu nebo Los Zetas. Uvidíme. ()

IrisHelenka

Moje okolí mě od sledování Mexica odrazovalo, že prý je to oproti původním Narcos zklamání. A víte co? Tahle řada byla nejlepší. Poslední 3-4 díly mi připadaly naprosto strhující, všechno se mi jevilo mnohem uvěřitelněji a jaksi více učesaně než u Narcos s Escobarem. Koneckonců já si třeba mnohem víc užila i kartel z Cali. Felix Gallardo se člověku navíc víceméně představuje jako takový "solidní sympaťák", víceméně se projeví až v posledních dílech. Slyšela jsem spoustu argumentů, že Narcos Mexico postrádají Peňu. Jo, Peňa byl i mým oblíbencem, ale sakra v téhle řadě nemá co dělat, ne... ()

Sweat55

Narcos: Mexico není původní Narcos a ani se jím nesnaží být. Je to natočené a vyprávěné trošku jinak, takže od svého předchůdce se dostatečně odlišuje. Výborné herecké ztvárnění hlavních postav a opravdu hutná atmosféra, tvoří ještě surovější zážitek než při honu na Pabla Escobara. Michael Peña a Diego Luna jsou tu velice přesvědčiví a já se nemůžu dočkat, kam se příběh posune dále. ()

bearmeedek

PRVNÍ ŘADA. Narko - trafikanti v jiné zemi (než Kolumbie). Stejné ambice a cíle, trochu jiný dojem. I když tvůrci kolumbijské série jsou stejní i v Mexiku, odlišnost postav i zemí je znatelná. První dva díly nic moc (nějaké nové pravidlo?), potom už se to chytá. Chápu, že původní Narcos mělo svou specifiku a hlavně Pabla. Ale v mexické sérii vizuálně skoro zmizelo násilí a sex snad úplně. Jen ta zvířecí inteligence je všude podobná. Kdybych ale neviděl Narcos, tak by hodnocení bylo v plné palbě. Uvidím, co řekne druhá řada. Překvapivé bylo taky to, že agenti DEA v Mexiku byli téměř bezbranní, proti svým kolegům v Kolumbii. 80%. DRUHÁ ŘADA. Druhá řada na mě působila zajímavěji. Možná nebyla až tak pestrá, protože v jedničce se budovalo a cestovalo. Ale protože teď nastal boj o udržení vlády, bylo zde asi větší napětí a taky se začalo "trestat". Místní se učí kolumbijským metodám. To, že domorodá zvířátka sice mají občas dobré nápady (ve svůj prospěch), ale jejich mozečky jsou prostě limitovány, jsem zmiňoval už v minulých hodnoceních. Ale zapomněl jsem, že se to týká i všech zúčastněných žen z obou zemí. Třetí řada by fakt mohla být záživná. 90%. TŘETÍ ŘADA. Začátek opět pomalejší, ale tato série hodně dokumentuje historické události hlasem novinářky, která má ve filmu svou vlastní linii. Další linii má strážmistr Vincent, který iniciativně amatérsky řeší vraždy mladých žen. Dále je tu klasická DEA a spory jednotlivých klanů, se známými postavami. Takže je to dost živé a podařilo se udržet dobrou úroveň. ()

RAFT

Narcos 2015 se mi líbil daleko více.Seriál Narcos: Mexico taktéž dobrý seriál možná malinko jiný .Za mě 80% ()

milwaukee

Nebudu hodnotit, protože jsem ihned po shlédnutí Narcos s Escobarem přešel na Mexico. A po pěti dílech první série jsem to vzdal. Asi jsem měl chvíli počkat. Třeba to ještě jednou zkusím a pak hodím nějakou hvězdu. ()

dogma97

2. a 3. série bohužel viditelně vadne, obsahuje hodně vaty - pětiminutové loučení s kroužící kamerou, nekonečné zamlklé / zamyšlené / zamračené pohledy, mudrlantské hovory s manželkami, sestrami, duchovními, úplně zbytečné a s tématem nesouvisející (nebo jen okrajově) dějové linky (místní policajt, noviny). Kolumbijské série jsou výrazně lepší - atmosféra, napětí, spád. ()

makakus

Ani prequel, ani sequel, ale cosi jako "paraquel" (paralelní děj, stejná doba, jiné místo a postavy) k první sérii Narcos. Zatímco v roce 1985 Escobar vydělává v Kolumbii půldruhé miliardy korun denně a levicové guerilly na jeho objednávku přepadávají budovu Nejvyššího soudu, v Mexiku už tato série končí, Agent Peña se tady přes jistý příslib na konci 3. řady Narcos zatím objevit nemůže, má plné ruce práce jinde. Tady to ve skutečnosti ani není tak dechberoucí. Proto je i vyznění o něco slabší, za což mohou tvůrci jen částečně, historie jim totiž moc nepomohla. Felix Gallardo a jeho příběh není tak bohatý na unikátní události, zajímavé akce a napínavé zvraty jako Pablův. Citelné je to hlavně v první polovině série - dlouhé statické scény s dialogy o ničem jen uměle prodlužují trochu řídký děj, abychom se dostali do finále až po deseti hodinách. Mohlo jich přitom být klidně třeba jen šest, sedm. Navíc Luna bohužel nemá tolik charismatu jako hlavní postavy minulé, občas jakoby moc nevěděl, jak vlastně Felixe hrát. Takže je škoda, že jsme s ním ještě neskončili a na Prcka to vypadá až ve třetí a čtvrté řadě (pokud na ně vůbec dojde, když seriál o Guzmánovi už Netflix má, jakoliv o dost slabší). Finální díly této řady ale už měly naštěstí sílu, kterou jim opět darovala skutečná historie, takže to snad ani nešlo moc pokazit. Celkově - Narcos stále zůstávají špičkovým seriálem, opravdu světové ale byly díky šílenému Pablovi jen první dvě řady. ()

helrohir

Mexický Narcos sú, čo sa týka seriálovej kvality, opäť prvotriednym produktom, hlavne čo sa týka výpravy a celkového dobového feelingu. Lenže dejovo je v porovnaní s kolumbijskou sériou o niečo chudobnejší a menej vyhrotenejší. V Kolumbii to totiž malo už od začiatku poriadne grády, kým tu sa na vec išlo veľmi pozvoľna a chlieb sa začal poriadne lámať až v záverečných epizódach. Taktiež hlavná postava Gallarda v podaní Diega Lunu určite nie je taký charizmatický a zároveň drsný maník, akými boli Escobar či partička z Cali. Taktiež druhá strana zákona, kde sa usadil M. Peňa, nie je tak zaujímavá ako dvojka Holdbrook a Pascal. A celkovo bolo v celom seriáli len málo zaujímavých postáv. Prvá séria je tak na 80%, ale vzhľadom na to, ako to v Mexiku dopadlo, sa na ďalší vývoj rozhodne teším. Druhá séria je zhruba na úrovni prvej. Niektoré epizódy sú trochu menej záživné, iné však ponúkajú prvotriedny zážitok. 80%. Tretia séria je viac menej na úrovni dvoch predošlých, ale predsa len pociťujem trošku sklamanie, keďže som očakával veľkolepejšie vyvrcholenie. Niektoré epizódy boli fakt nudné, nuž a hlavne od záverečnej epizódy som mal veľké očakávania, ktoré ale neboli naplnené. Možno to bolo ukončené až príliš rýchlo a snáď mohli spracovať ešte jednu sériu. 75%. ()