Banda - Série 1

(série)
USA, 2019, 7 h 53 min (Minutáž: 55–66 min)

Předloha:

Garth Ennis (komiks), Darick Robertson (komiks)

Karl Urban, Jennifer Esposito, Jack Quaid, Elisabeth Shue, Shaun Benson, Chace Crawford, Ann Cusack, Mike Donis, Brittany Drisdelle, Jimmy Fallon (více)

Epizody(8)

Ve světě, kde mají superhrdinové ve zvyku zneužívat svou slávu k vlastnímu prospěchu, se objevuje parta samozvanců známá jako Banda. Ta se snaží zkorumpované hrdiny odhalit, což se jim daří díky vytrvalosti a ochotě nehrát podle pravidel. (Prime Video)

MERKATtv

Prvá séria The Boys je jasný príklad toho ako by mal vyzerať dobrý a zábavný R-rated komiksový seriál. Skvelý soundtrack, herci, scenár a strašne dobre spravené gore efekty. Je to zábava a som celkom prekvapený, že to dokázali v dnešnej dobe vypustiť von. ()

ŠpetaMarek

Popravde sem rad, ze jsem na to nekoukal v roce 2019 pac po Endgame bych si to asi neuzil tak, jak ted s odstupem. Tohle jde v demytizaci mnohem dale nez Logan, Kick-ass i puvodni Watchmeni. Perfektne vystaveny kruty svet plny super-kurev me okouzlil hned prvnim dilem, sice tomu chybi nejaky fajnovy moneyshot nebo pamatna scena, ale i tak se jedna o nadstandard a tesim se na druhou resp treti radu. ()

celticek

Nemůžu si pomoct - skvělá první série. Konečně to někdo vzal za správný konec. Herci jsou výborní a "Sedmička" hustě prohnilá. Hned se mi zalíbil French. Přiteplený je naopak Deep. Je to nápadité, krvavé a dospělé. Elizabeth Shue je víc sexy jako dospělá madam než jako vyžraná teenagerka v Karate kid. Doufám, že dostane větší prostor Black noir. Konec Translucenta velmi potěšil. Fuck off, Homelander! ()

DarweyD

super bizarní koncept komixového seriálu, který je lehce přestřelený ale vede k hlubokému zamyšlení, rád bych dal plnej počet, bohužel jsem očekával trochu víc tý akce a napětí. Snad se jí dočkáme v další sérii ()

kubilov

Asi to není na úplně stoprocentních 5*, ale odvaha a schopnost reagovat na aktuální trend úplně jiným způsobem se musí ocenit. Jako 60. léta opanovaly westerny a třeba 80. léta byla plná (trochu hloupých) akčních komedií, druhou dekádu 21. století naprosto ovládli superhrdinové a filmové adaptace jejich příběhů. Velmi inovativně se k tomuto fenoménu postavila nepravděpodobná partička okolo Setha Rogena a Evana Goldberga, které se povedlo (pro mě až nečekaně přesně) vystihnout různé palčivé problémy, které instalace superhrdinů ve fikčním popkulturním prostředí mají. Problém se společenským přijetím nadpřirozených bytostí, které se najednou objeví na Zemi, jsou pro jejich schopnosti miláčky davů, ale postupně začne jejich temná stránka převažovat a svých schopností zneužívají, to je přeci námět jako hrom. Negativní percepci superhrdinů sice v dosti okleštěné podobě nakousli všichni tři velcí hráči - Marvel s Captain America Civil War, DC s Batman v Superman i Fox s X-Men Days of Future Past - vždy to však bylo pohledem superhrdinů jako těch klaďasů. I proto je The Boys tak úspěšný a oblíbený seriál - na problematiku nahlíží z pohledu obyčejných lidí, kteří se rozhodli zhýralé polobohy, kteří jsou navíc ještě opřeni o mocenskou korporaci produkující jim filmy a zastřešující jejich celé veřejné působení, prostě lovit. --- K celkovému dojmu velmi pomáhá vhodně a odvážně zvolená forma, kterou tvůrci zvolili. Krutý černý humor, místy opravdu nechutné scény, kdy odvrací zrak i nejodolnější (hlavně u Deepa), sexuální (nikoliv však explicitně) scény i brutální a šokující krvavé vraždy a nechtěná zabití. To celkově dělá ze seriálu vynikající eRko, které si rozmyslíte, jestli dovolíte svým dětem sledovat. --- Kromě vhodně zvolené formy je velmi zajímavá i obsahová stránka seriálu a vůbec celá vyprávěcí kompozice, na jejímž začátku je ukázkový nerd a outsider. Během osmidílné pouti příběhem plným tvrdých chlapů a neohrožených superhrdinů dospívá, emancipuje se od svého starostlivého otce a stává se plnohodnotným badass členem The Boys. Seriál diváka hned od začátku nezahltí informacemi, vyprávění se totiž do šířky a do minulosti rozšiřuje postupným a rozumným tempem. Například ústřední superhrdinská sedmička nefunguje jako tým, takže jsou její členové představováni v zásadě po jednom a nijak se nepletou. K žádnému velkému představování ale ani docházet nemusí, jde v podstatě jen o (většinou) zkažené verze známých komiksových postav nebo jejich kompilátů. A kdo by v dnešním světě neznal Supermana, Wonder Woman, Black Panthera, Batmana, Flashe, Aquamana atd. --- The Boys je seriál pro lidi, kteří nesnáší superhrdiny, ale i pro ty, kteří je mají rádi. Jen se aspoň mohou zamyslet nad tím, jak by to také mohlo vypadat v dystopii, když by se najednou na Zemi objevili. --- Pár poznámek na závěr: 1.) Erin Moriarty je boží. 2.) Homelander je monstrózní antagonista. 3.) Butcher Karla Urbana je charisma samo. 4.) závěrečný cliffhanger je... sakra, jak by bylo super, kdyby byla druhá série aspoň stejně dobrá jako ta první. () (méně) (více)

ACDCKL

Za mě parádní série, zkouknul jsem jí při jednom dni na Home Officu a naprostá paráda. Humor, debaty "hrdinů", surovost, výborné herecké obsazení (jako Homelander Antony Starr, já ho vůbec nepoznal, sakra, jeho roli v Banshee jsem miloval a zde ho naprosto "nenávidím"). Nakonec i zápletka je velmi povedená a jsem zvědavý, kam se to vrhne v druhé a třetí sérii. Za mě jasných 5*. ()

Nathaniell

Hned první díl rozjíždí slušně dynamický příběh, aby pak po osm dílů držel konzistentní tempo a solidně odsejpal. Parafráze dementních sráčů od Mrvelu a Dermakólu je nasnadě, ovšem tohle je něco víc: Je to pohled do toho nejhnusnějšího ksichtu zasraný reality jménem - Nadvláda a medializace... ... Vlastně je to dokonalá parafráze celýho toho Eeemerickýho kontinentálního průseru a jejich jedinýho velkýho zisku: Konfliktu a válek. "Nemáme zloduchy? No tak si je vytvoříme..." ... Iron man 3 ukázal částečně něco podobného. S tím rozdílem, že Butcher není buzna. 5* ()

MartinTerran

Dle mého je zde nejrealističtější znázornění superhrdinů a jak by vypadala jejich organizace a fungování. Je to temné a prohnilé až do morku kostí jako každá megakorporace, která se stará jen o své zájmy - peníze. Seriál je surový až brutální, proto také má rating 18+. Příběh není jinak originální, ale rozhodně nenudí. Hodnocení: 87/100. ()

strachon

Je to chytré, je to vtipné, je to i mrazivé. Škoda té místy až surově "vypiplané" krvavosti, ale asi to k tomu taky patří. Každopádně je to příjemně originální a kvalitně zpracované osvěžení superhrinského žánru. ()

PlysovyMacko

Na môj vkus sa dej posúva dopredu veľmi pomaly a nudí ma. Žiadnu postavu som si neoblubila, všetci sú bud hajzli, dementi alebo slabosi. Ale oceňujem pekný vizuál. ()

hrumsrt

Solidní odpověď na kolísající Marvel a možná nejzajímavější VOD seriál, který tu aktuálně máme.. Jednu dobu mi to doporučovali úplně všichni, jakoby to šlo ruku v ruce s hromadným nepochopením diváctva u MCU. Více cool, temnější a to na co DC nemělo nikdy koule.. Svět, kde superhrdinové nejsou hrdinové, jen super sráči s mocí. Billy the Butcher se ale rozhodně podřídit nehodlá a ty kecy o jejich nedotknutelnosti jim nežere. The Boys dospělá propracovaná vize superhrdinského světa, která je správně satirická a řeší problémy a otázky, nad kterými možná někdo u řadových superhrdinských kánonů přemýšlel.. P.R. je to oč tu jde! Není to bezchybné a první půli se to hledá, ale umí to být neskutečný nářez. A pak kurva ten Homelander! 85% ()

Blazkowicz

Konečně po dlouhé době něco, co mě chytlo a nepustilo a chtěl jsem to stejně jako Homelander Stillwellovou. Té je mimochodem nehorázná škoda (víme proč). Ale jinak je to pořádná jízda. 5-* ()

johnsnow

Naprostá jazda svetom superhrdinov ktorý sú pekné kurvy a v podstate aj naši hrdinovia majú škrupule, takže ťažko povedať či sa jedná o kladné postavy. Nič to nemení na tom, že to má drsnosť, prekvapenia, akciu(aj keď jej mohlo byť viac)  Uvidíme ako ďalšia séria ale som spokojný a Homelander je teda hajzlíček jak vyšitý. ()

moviefan4

Za mňa úžasna prvá séria skvelého seriálu. Charaktery sú napísané a záhradné na jednotku. Kamera a hudba sú úžasné a skvelo sa doplňujú. Za mňa veľmi dobrá prvá saria aj keď nemôžem porovnať s predlohou lebo som ju ešte nečítal. ()

Scanerior

Banda je fajn změna oproti jiným superhrdinským filmům/seriálům. Vzhledem k tomu, že jsem toho o Bandě před zhlédnutím moc nevěděl, tak jsem netušil jaký nářez to bude a seriál se tedy rozhodně nedrží při zemi, což ukazuje jasně hned první epizoda. Celkově je to fajn svěží vítr a působivé superhrdinské drama. ()

M.J

Nevím, jak moc si mohl Karl Urban kecat do charakteru své postavy, ale jsem si jistý, že dvě hodiny předtím sledoval Fight Club. Nejlepší role v jeho kariéře a doufam, že ho ještě uvidíme u dalších zajímavých projektů. Ostatní postavy jsou taky fajn, ale žádná z nich nějak extra herecky nevyniká, hraje si prostě to svoje (to ale dostatečně stačí). V šestém díle hodně potěšil Haley Joel Osment, který mi už na "plátně" chyběl... První série hodně zajímavá a budu se s očekávaním těšit na pokračování... 8/10 ()

kacer4

Väčšinou mastenica ako sa patrí. Nemravný humor, trefné poznámky, drsné výrazi. Vytknúť sa dajú len niekedy zbytočné scény, najmä s Deepom a A-Trainom. Simon Pegg už hrá otcov? :( ()

jjjerry

Tohle mě bavilo. Velmi příjemné překvapení. Už mně bylo trošku zle, ze všech komixových adaptacích a trapně hláškujících superhrdinů. Je to nové, vtipné. Vcelku to má i logiku, co odpovídá "superhrdinům". Skvělé herecké obsazení a hlavní postavy jsem si svým způsobem zamiloval a ty záporné začal nenávidět a litovat zároveň. Vyzdvihl bych perfektní sountrack. ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů