Ledová archa

• USA Snowpiercer
USA, (2020–2025), 30 h 58 min (Minutáž: 43–53 min)

Předloha:

Jacques Lob (kniha), Benjamin Legrand (kniha) (více)

Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner, Sheila Vand, Alison Wright, Iddo Goldberg, Lena Hall, Aaron Glenane, Mike O'Malley, Karin Konoval (více)

Série(4) / Epizody(40)

Planeta zamrzla a v obřím vlaku, který krouží po zeměkouli, se poslední lidé snaží bok po boku přežít v křehké rovnováze. (Netflix)

ZeldaZ

Námětem zajímavé postapo, pro fandy vlaků zvlášť. Okouzlující Jennifer Connely. Dějově takový klasický Netflix no...velká snaha, postavy, zvraty, ale celkový pocit průměru a příliš velké snahy. Příliš poplatné době - lesby, teplí nesmí chybět, dále zlí bílý a bohatí běloši, naopak černá dredatá postava v roli samozvaného komunistického spasitele rozpoutavajícího krvavou revoluci. Jeho vlastní slova: "...je načase aby vlak sloužil všem cestujícím..." ve mě vyvolává rozpaky. Ve vlaku jsou lidé, kteří se finančně podíleli na financování výstavby a koupi lístku a pak jsou tam lidé, kteří neplatili nic a ještě tam vlezli nelegálně, ale zároveň se chtějí mít stejně dobře jako lidé, kteří platili... To už je lepší si pustit českou Mimořádnou událost :-) ()

Zahy_

Na seriál jsem se díval prakticky jen kvůli původnímu filmu od Bong Joon-hoa a moc jsem od něj neočekával, ale velmi mile jsem byl překvapen. Jde dle mého o zcela jiný žánr nežli jaký měl film, ale to na tom zcela nic nesnižuje. Opravdu člověk vůbec neví, co od seriálu čekat a věřím že zaujme širokou škálu diváků. Skutečně ohromná práce ve stylu Hunger Games, ale akorát daleko daleko hlubší. Ale zas na druhou stranu moc nedává smysl, jak rychle přejdou z jednoho konce vlaku rychle na druhý, když má vlak 1001 vagónů, to je hrubým odhadem 20km a tak by to nikdy neušli v řádech minut, ale spíš třeba za 5 hodin. Ale krom tohoto nemám nic co vytknout. ()

slovan.mma odpad!

Film bol celkom ok, ale odvtedy pre tiekla voda Dunajom a seriál je iba woke propaganda oblečená za seriál... Tak ako kopec filmových a televíznych produkcii po roku 2019.Taka ta klasika. Vsetky záporné postavy sú belosi, cool správnak je mulat s dredami a samozrejme boj za sociálnu spravodlivosť tečie hektolitrami. Z filmarskeho hľadiska (keď opomeniem woke insitne kydy) slabé. Hudba, kamera, scenár... Neexistuje dôvod, prečo toto pozerať. ()

Phillippus

Po 6 dieloch to vzdavam a koncim. Zaujimava kulisa posledneho vlaku, ale mizerny scenar, absolutne nesympaticky casting (kladni i zaporni hrdinovia) a hoci milujem scifi, pri tejto trapnej rutine zivam nudou. ()

Miroslav.Zac

Původně jsem si myslel, že půjde jen o nudnou a zbytečně natahovanou seriálovou verzi celkem úspěšného filmu, první série mi ale nabídla originální mikrosvět tisíce vagónů a vlaku, bez něhož by poslední zbytky lidstva rychle umrzly. Myslet si, že i navzdory vyhynutí spolu budou lidé vycházet, by bylo mylné, protože posledním lidem je jedno, jak to dopadne - důležité je přežít za každou cenu a když už to půjde, urvat si trochu moci. A takový seriál mě fakt baví. Na nic si nehraje, dobro zde působí jen jako nejmenší zlo. ()

Thalin

Seriál pro mě nebyl zprvu moc veliké lákadlo, protože jsem si myslela, že pojede ve stejných kolejích, jako film, který mě těžce nebavil. Tady jsou ale odlišnosti. Premisa vlaku kroužícím po zamrzlém světě je sice stejná, ale příběhově se to liší. Ale už tak u druhého dílu jsem si říkala, co se sakra může dít v následujících takřka třech sériích, když už na začátku se jim ten vlak vlastně rozpadá? Lidé vzadu se bouří, dochází k vraždám a spiknutí. Ale koukala jsem dál, čistě ze zvědavosti a ohromená jsou zrovna teda nebyla. Délka seriálu je podle mě určitě zbytečná. Kdyby se vyšetřování vraždy na začátku pořád nevyplňovalo zbytečnými scénami napříč vlakem, tak by to klidně mohlo být vyřešeno v prvním díle. A zbytek seriálu se taky děsně táhne. Až na Conelly mě žádná postava vlastně nebavila a tuplem ne detektiv, který mě od začátku spíš štval. A taky jsem celou dobu přemýšlela nad nesmyslnými proporcemi vlaku. Tady se seriálu logika vyhnula obřím obloukem. Jak to sakra bylo zkonstruované, když některé vagóny měly patro nebo uličky do stran? Většina vagónů pak působila, že má šířku obří místnosti a jiné zase byly jako klasický úzký vlak. Ale zvenku vypadaly stejně.  A jakým stylem to bylo průchozí, to vlastně obyvatelům chodili vojáci skrz obývák a cestou do baru musel člověk projít dobytčákem? Stejně tak rychlost, s jakou se dokázaly postavy pohybovat z jednoho konce na druhý, byla vcelku neuvěřitelná. A to ani nemluvím třeba o údržbě kolejí, které musely dostávat dost zabrat, když venku pořád zuřil mráz nebo o zdroji energie pro celý vlak.  Celkově vzato to není nějaká tragédie, ale ani nic, co by mě přikovalo do křesla. Zkrátka takový post apo průměr, u kterého člověka nesmí vůbec přemýšlet, jinak se bude každých pět minut ptát stylem "Proč? Jak? Kdo?". ()

Dratini

Pan Wilford si přeje, abych dal 5 hvězd. Jen tak zajistíme přežití této skvělé společnosti na další věky (řady). ()

StrayWolf

Film ide s modernou dobou, ako to už bolo písané predo mnou, že tmavý sú dobrí, biely sú zlí. Hlavný hrdina je mne osobne veľmi nesympatický, ako som ho videl, spomenul som si na pračkoveka. Okrem toho, že ten bol rozhodne bledší, tak je tam veľká podoba, dosť aj chovanie. https://www.csfd.cz/film/19630-clovek-z-ledu/prehled/ Inak seriál napísaný veľmi dobre dejovo, to sa musí nechať. Zatiaľ pozreté 8 dielov z 1 série. ()

Mykie

Snowpiercer nam doma prirostl k srdci. Puvodni film mel dost originalni namet a serial jej prijemne rozvadi. Moc se mi libi, ze se toho tvurci neboji a nektera rozhodnuti jsou opravdu fatalni (pro ppstavy, ne pro divaka). Tesime se, co priveze 2. serie. ()

mskarabeus odpad!

Tvl, to je námět jako prase, hodný desetiletého děcka...Jaký to má smysl, jezdit stále dokola? Ti amíci jsou fakt vygumovaní... ()

Tycygo

Překvapive dobrý seriál posledních let. Na místy nudné pasáže ale navazují ty nabité akcí a dějem. Hodnotím 5z5 protože tohle si nezaslouží zapadnout a bavil me moc, není to na úrovni Černobylu, ale to není žádný seriál, proto i tento řadím mezi vyjímečně dobré, když pominu občasné slabší díly uprostřed sérií. Melanii si zamilujete, Laytona asi ne, ale hlavně Wilford, ten je zahraný tak perfektně, že mě z něj až mrazilo a každá scéna s ním byla dokonalá. ()

Neuker

spíše podprůměr.  Herecké výkony některých TOP, jiných z zblití, scénáře katastrofa, premisa nedává smysl už vůbec, ale vypadá to docela dobře, neustálé nesmyslné a tupé zvraty které jsou buď vidět na kilometry daleko nebo nedávají smysl, po S2 přestalo absolutně bavit/zajímat. ()

jjemi

Moc zajímavé - myšlenka i provedení. Trochu děsivé, protože ne zase tak nereálné. Ale děj nabourávalo  množství odboček a "spravedlivé" rozložení děje mezi společenské skupiny. Bohužel jsem shlédla jen první sérii. ()

Jarda...

Wilford je skvělý.  Některé díly super, jiné slabší. Líbí se mi ta sonda do společnosti - ti poslední po převratu zaberou bydlení a luxus pro sebe. ()