Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Andy dostane k narozeninám úžasnou hračku, která překračuje všechny představy a fantazie. Nejnovější výkřik technologií, funkcemi a možnostmi nabušená panenka, která umí cokoliv. Už to není jenom hračka, je to ten nejlepší kamarád. Je roztomilá jako obrázek a dětem přináší jenom nadšení a štěstí. Andymu a jeho mamince ale přinese jeho nová panenka ještě něco navíc... hrůzu, děs a strach o život. Nikdo totiž netuší, že tahle panenka je zlá jako všechna pekla světa, že dokáže zabíjet, že vraždí moc ráda a navíc s vynalézavostí těch největších psychopatů. Andy i jeho máma Chuckyho opravdovou podstatu brzy poznají, pomoci se ale nedočkají. Takovéhle pravdě totiž nikdo nevěří. A pokud uvěří, tak nepřežije, aby ji mohl potvrdit. Jako třeba soused, jehož záhadně přejela vlastní sekačka na trávu... Dobrou noc, Andy. (Bontonfilm)

TheSompeque

Dětská hra. Další remake známé série, která má kořeny v osmdesátých letech minulého století. Panenek bylo v poslední době v kinech dost. Profláknutá Annabelle, The Boy nebo ta ze Zlověstného ticha. Pomalu ale jistě se z panenek stává trend, jakým byli zombies v minulém století. Proto jsem nešel na film s velkým očekáváním, jako ostatní. Velká změna proběhla u originu samotné panenky. Už to není jako v minulých dílech, kde je panenka posednutá vrahem. Film se posunul dál. Teď je z panenky dětská hračka, robot, který na začátku filmu rozbije Vietnamec, protože od svého šéfa dostává bídu. Podivný origin, ale furt lepší, než vidět to samé znovu. Porouchaná panenka se dostane do rukou Andyho, který si ho oblíbí. Chucky má rád Andyho natolik, že mu chce pomáhat za každou cenu. I za cenu života. A tím všechno začíná. Podobně jako u nedávné Annabelle jsem se u filmu bavil. Nejen samotným dějem, ale i humorem, který byl přirozený a místy nečekaný. Jsou tu děsivé momenty, furt to je horror, zároveň komedie, což je kombinace, která zřídkakdy funguje, ale u Dětské hry se to povedlo. Děsivější nádech mají slasher scény, které jsou kreativní a u samotného závěru filmu, kdy se všechno zvrtne, jak dějově, tak konzistence příběhu, která ubrala filmu logiku. Teď pár slov k samotné panence. Jak jsem zmínil v úvodu, Chucky v tomto filmu není panenka posednutá vrahem. Pár věcí se změnilo. Od roku 1988, kdy vyšla první Dětská hra, uběhlo dost let na to, aby se technologie vylepšily a toho autoři využili. Chucky a jeho podobní, jsou roboti, kteří mají v domácnosti pomáhat a být dobrým společníkem. Můžou se napojit na elektroniku a v podstatě ji ovládat. Tím dostává vraždící panenka kvantum možností, jak masakrovat. Překvapením pro mě bylo, že panenka je alá Gremlins a není CGI, což by se dalo v dnešní době čekat. Její vzhled je děsivý, což ještě víc podkresluje Mark Hamill, který Chuckyho nadaboval. A to skvěle. Co říct závěrem? Byl jsem mile překvapen. Bavil jsem se od začátku do konce, který je asi jedinou výtkou, kterou bych na film měl, protože nedává absolutně smysl. Pokud nejste hardcore fanda série, ve skříni na vás nekouká 1:1 replika vraždící panenky, tak nebudete zklamaní. ()

Rockerman

Moderní verze Chuckyho má nejspíš varovat před roboty, kteří by nás jednou mohly ovládnout. Už tu není nějaké přenesení duše zločince do panenky, ale pozměněný program, který udělá z hračky krvežíznivého zabijáka. Jinak je všechno při starém. Naštvanost Chuckyho se stupňuje a krve tím pádem přibývá. Z mého pohledu prakticky zbytečný film. ()

helraiser

Tak trochu jiný Chucky, tak trošku mimo sérii, ale jinak zábavný. Největší problém bych viděl v Chuckyho podobě, což se opravdu moc nepovedlo. Co se ovšem povedlo tak jsou opět Chuckyho vtípky a samozřejmě mordy, které se opravdu povedly. Celkově nezklame, takže za mě lepší průměr. ()

Kingjiri

Chvíli mi trvalo, než jsem se zžil s poněkud svéráznym vzhledem Chuckyho a jeho vznik mi v originále přišel zajímavější včetně jeho "uvěřitelnějšího" motivu k vraždám. Nicméně ani tenhle námět, kdy je prioritou Chuckyho Andyho spokojenost, nebyl uplně k zahození. A update panenky do doby chytrejch telefonů a nejnovějších technologickejch vychytávek byla příjemná změna. Potěšil i funkční černej humor (hlava jako dárek), nápaditý vraždy a solidní gore. Jen bych víc šetřil s dětskejma hrdinama a pro boj s Chuckym bych s výjimkou Andyho vybral spíš odrostlejší jedince. Jde převážně o lepší průměr, ale tenhle remake je svojí víceméně povedenou snahou o originalitu vlastně docela fajn a do Chuckyho série bych ho zařadil hned za původní film, za což nakonec přihodim čtvrtou hodně slabou hvězdu. ()

Vabr

2. trailer mě na vstup odlákal. To je škoda. Kdybych na to zašel, tak bych byl náramně potěšen a hodně bych se zasmál. Vůbec nejsem fanoušek komedie u hororů, ale tohle je snad jediný horor, kde komedie funguje suprově. Doslova jsem se s bráchou řechtal. Hlavně u scény, kde dělají obličeje. Jinak postavy symaptické, až někdy na toho kluka, kterej byl pořád na mobilu a máminýho přítele, ale ten mě u filmu neobtěžoval a svoji roli splnil. Vzhled panenky je opravdu otřesnej. Moje první reakce byla zvracení. Aspoň, že i v tom filmu si z toho dělali srandu. Starej dobrej vzhled 1. Chuckyho. Děj se posouvá přiměřeným tempem a dává smysl. Film byl docela krátký, ale to mi nevadilo. Čekal jsem konečný fight delší a jeho kámoe víc zapojené, ale to mi nevadilo. Bál jsem se toho, že když bude používat moderní technologie, tak to bude kravina, ale nebyla naštěstí. Chucky tu má jinou logiku oproti všem dílům, což film posouvá jistým směrem na originalitě. Scéna ve vietnamské továrně byla trochu wtf, ale byl zde zmíněn důvod, proč je Chucky takový. Tohle je 3. nejlepší díl. VYHODNOCENÍ: NAROZENINOVÝ DÁREK OD CHUCKYHO ()

AngelG

Tak tohle bylo tedy fajn překvápko. Pojmout celou zápletku s humorem, byl určitě značně skvělý tah, obzvlášť když vezmeme celkovou absurditu vraždící panenky již z původních filmů. Nebere se to vůbec vážně, většina humoru opravdu sedla od začátku do konce a že se někdy člověk zasmál i nahlas. Herecké obsazení naprosto skvělé, Aubrey Plaza sympatická jako vždy. Když má hrát na komickou notu, tak jí to člověk věří, když má hrát na vážnou notu, tak jí to člověk věří. A to stejné jde říci také o hlavní postavě Briana Tyree Henryho. Mark Hamill si dabování Chuckyho užil a i když jsem slyšela převážně Jokera, tak mi to vůbec nevadilo. Jediné mínus bych viděla v samotné panence. Jak tady již mnoho lidí zmínilo, skutečně není pěkně zpracovaná a mohli se s ní trošku víc vyřádit co se vizuálu týče. Ale chápu, má to být v tomto ohledu bráno trochu realističtěji. Takže za mě kupodivu opravdu spokojenost. Je to lehké, svižné, s ničím se moc nepářou a některé vraždy vskutku pěkné. :D ()

Likan7

Tomu modernímu hábitu jsem nejdřív moc nevěřil, ale je to vlastně ohromná výhoda. Chucky má díky tomu mnohem víc variací na svoje brutální choutky. Jsem spokojený. Je to přehnaně brutální, často vyhnaný do absurdity, ale pokud jste někdy viděli předešlé díly Dětské hry, víte, že přesně o tom tahle série je. Hodně lidem to nevoní a mě samotnýmu to často vadilo. Buď jsem se tady jen trefil do nálady a nebo spíš (což je pravděpodobnější), je to dobře natočený. V rámci sérii nejlepší díl. ()

rublik05 odpad!

Trapný pokus o moderní panenku Chucky. Scénář a režie totálně odfláknuté, nudní herci, nulová atmosféra. Vůbec nechápu, proč měli potřebu takovou blbost točit. Proč tvůrci tohoto "díla" raději nenatočili nějakou komedii, když o hororech nic neví a neumí je točit. Jenom další zbytečný snímek a vyhozené peníze. 0/10. ()

Alexandre

Velmi povedený remake mého oblíbeného béčkového hororu. Přestože to není tak strašidelné jako původní verze, tak sympatické postavy, černo-humorně laděné scény a poměrně slušná dávka gore z toho vykouzlily královskou zábavu. Alespoň pro mě... Až jsem zalitoval, že jsem film nenavštívil v kině. ()

TomStrom

Dejme stranou všechen ten nonsens o vraždící panence a koukněme se na to střízlivě. Není to napínavé, má to hrozně blbou hudbu, chybí tomu hutnější atmosféra a příliš mnoho děcek ve filmu vede k tomu, že je to takové rodinně sterilní. A mnohé výjevy ve filmu jsou místo strach nahánějící spíše matoucí, třeba to melounové pole v zimě nebo policajt co chodí pravidelně k matce nechat se slovně insultovat u večeře, což mu viditelně devastuje zbytky sebevědomí. Asi bych tomu dal tak jednu až dvě hvězdy, jenže... ono je v tom filmu něco, z čeho skutečně běhá mráz po zádech. Kluk v hlavní roli má totiž matku, co si ho uhnala ještě pod zákonem, otce pravděpodobně nikdy neviděl, musel se s matkou přestěhovat do nějakýho pošmournýho ghetta a ona neomylně ihned uhnala do postele naprostýho blbce, co jen kouká na fotbal, popíjí pivo a navíc je ženatej. Sorry jako, ale mít takovoudle matku, při té představě se mi teda ježí chlupy různě po těle a takhle mě vyvést z míry dokázalo v posledních letech jen pár horrorů, to nelze popřít. Kdyby ta coura dělala oči i na toho zpocenýho tlusťocha ze suterénu, to už by byla vyloženě laskomina. Jak vidno, i málo občas stačí, takže v podstatě to nepotřebuju nějak cupovat a zabitá hoďka a půl to nakonec přece jen nebyla. ()

gemi

Původní film jsem neviděl přes dvacet let. Woodoo nahradila AI, ale horror to není, protože to není děsivé, až na pár laciných lekaček. Vlastně krom přenesení do současnosti (či spíše blízké budoucnosti - pokročilá AI, autonomní auta) film nic nového nepřináší. ()

Shanen29

Zvláštní,ale postrádám ten typický humor Chuckyho a jeho brutální nevraživost,čímž byla dána ta pravá akčnost .Film připomíná místy strnulost,jako by režisér nevěděl jak dál,ale zábavnost funguje. ()

Clark_Kent

Co se Chuckyho týče, vždycky mě tenhle hororový charakter dost lákal. Od originálu uběhlo 31 let a nový pohled na vraždící kreace oblíbeného zabijáka jsou poměrně vynalézavé. Nová Dětská hra nabízí regulérní podívanou. Když někoho nevystraší nový vzhled Chuckyho, tak hodně drsný a černý smysl pro humor to krásně vynahradí. Jsem rád, že tvůrci šli trochu jiným směrem bez extrémních ambicí. Celkový dojem je slušně povedený reamek, který dovede být chytrý, vtipný i trochu nechutný společník. ()

GameboyNES

Tohohle rýmejku jsem se dost obával, že to bude standartní digitální průjem. Nicméně jsem byl velmi mile překvapen jak originálně se dá rýmejk udělat. Kdyby tenhle film pojmenovali úplně jinak, určitě by měl daleko lepší hodnocení. Já se u filmu v pohodě bavil, vraždy slušný, dostatek krve, i pár vtípků. Jen ty fakani byli extra otravní. Slušných 75% ()

ANTYCHRYST

Už před shlédnutím jsem si říkal proč vůbec natáčí znovu od začátku legendárního chuckyho.. Nemůžu si pomoci ale mě se prostě tenhle novej moderní zmetek vzhledově nelíbí.... Chvílemi si připadám.. Jak při sledování dětského filmu.. Hvězdičky jsou za vraždy - zejména zlomené nohy :) a za texasky masakr motorovou pilou..který běžel v TV.. :) l tři *s odřenýma ušima.. 40% ()