Dětská hra

• USA Child's Play (více)

Andy dostane k narozeninám úžasnou hračku, která překračuje všechny představy a fantazie. Nejnovější výkřik technologií, funkcemi a možnostmi nabušená panenka, která umí cokoliv. Už to není jenom hračka, je to ten nejlepší kamarád. Je roztomilá jako obrázek a dětem přináší jenom nadšení a štěstí. Andymu a jeho mamince ale přinese jeho nová panenka ještě něco navíc... hrůzu, děs a strach o život. Nikdo totiž netuší, že tahle panenka je zlá jako všechna pekla světa, že dokáže zabíjet, že vraždí moc ráda a navíc s vynalézavostí těch největších psychopatů. Andy i jeho máma Chuckyho opravdovou podstatu brzy poznají, pomoci se ale nedočkají. Takovéhle pravdě totiž nikdo nevěří. A pokud uvěří, tak nepřežije, aby ji mohl potvrdit. Jako třeba soused, jehož záhadně přejela vlastní sekačka na trávu... Dobrou noc, Andy. (Bontonfilm)

Korbitch

Jakmile jsem se dozvěděl, že tvůrci vypustí původní mystický motiv a nahradí ho "porouchanou" high tech hračkou, bylo mi jasný, že tohle mě osloví těžko. Ano, je to nejspíš způsob, jak přiblížit látku dnešní společnosti, ovšem za mě špatně. Ono to je těžký udělat horor z porouchaný hračky, která půl filmu netuší, že dělá něco špatně a pak zmateně sedí na posteli a čumí do zdi. Původní Chucky byl prostě svinskej duch v panence, který ovládal woodoo a celou dobu sakra věděl, co dělá a proč to dělá. Těším se na fan film Charles. Ade due Damballa 4ever! ()

kaylin

Kdyby byl snímek „Dětská hra“ z roku 2019 originální film, kdyby nestavěl na něčem, co tu docela dlouho funguje a vlastně ještě před dvěma lety to mělo další pokračování v rámci originální série, asi bych dal filmu víc procent, protože dokáže bavit a dokáže i lehce poděsit, i když myslím, že původní „Dětská hra“ je v tomhle lepší. Ale prostě skutečnost, že to je předělávka, můj dojem z filmu snižuje. ()

raimi odpad!

Absolutní odpad. A to několikanásobnej. Už v třicátý minutě jsem byl vytočenej na maximum. Kdy se to stalo, že tvůrci začali točit filmy, který diváky nasírají, zatímco se jejich autoři plácají po zádech? Tenhle "film" je zkrátka odpad. Je ošklivej, je protivnej, nemá žádnou sympatickou postavu, padouch nemá charizma, situace nedávají smysl, nemají gradaci, je nevěrohodnej. Mám snad věřit tomu, že lidi šílí po tak obludné panence? Mám snad věřit tomu, že si třináctiletej kluk s panenkama hraje? Mám věřit tomu, že jsou současný děti zavilí fanoušci osmdesátkových horrorů a koukají v tv na druhej díl Texaskýho masakru motorovou pilou? Mám věřit tomu debilně nerealistickýmu jakobygore? Ne, nevěřím ničemu z toho. A co ty postavy? Ultrazlej, pokryteckej a násilnickej hajzl aka přítel Andyho maminky, starostlivý detektiv ňouma a mamánek, slizskej domovník, kterej byl už příliš odpornej na to, aby hrál v nové Lidské stonožce, dvanáctiletá feministická megabitch, která prakticky šéfuje tomu neschopnýmu chánovskýmu gangu a vždycky má pro všechno řešení, a tak dále. Každá postava v tomhle filmu je směšná (ne vtipná) karikatura, vzešlá z pokroucených myslí postižených tvůrců. Samozřejmě platí jednoduchá matematika- bílí chlápci- slizáci, hajzlové, křiváci, černošské postavy- pouze kladné vlastnosti, speciální prostor je vyhrazen silným ženským postavám všech ras a věků a to bezvýhradně. Každá postava je navíc naprostej mentál, na normálního člověka tady nenarazíte, což je podle autorů nejspíš normální stav. Samozřejmě nesmí chybět protibělošskej rasismus ("Mrtvej běloch v melounovém poli, jak poetické" - vygooglujte si, co spojuje černochy a melouny), antitrumpovské "džouky" (už samotná panenka je navržená tak, aby Donalda připomínala, což režisér tajnosnubně komentoval (ha ha ha). A furt se brečí, ječí a postavy jsou v depresi. I bez těch "progresivistickejch" sr*ček je ten film neskutečně debilní, kdy mě každá scéna naprosto iritovala svou nevěrohodností a idiocií. Tuny těch nejlacinějších lekaček samozřejmě nemůžou chybět. Hele, já mám moc rád špatný filmy, jsou svým způsobem zábavný, jsou svérázný, dokáží překvapovat absencí soudnosti, navíc maj charakter tvůrců, které nezastaví žádné překážky, aby si ten svůj vysněnej biják natočili. Nebo se to jen všechno nějakým zábavným způsobem podělá. Ale tohle je jen zoufale špatnej film povýšených debílků, kteří jsou naprosto mimo realitu. ()

Flipnic-RE

No byl jsem připraven na mnohem horší filmový peklo a nakonec jsem se u toho zas tak netrápil... Ale od začátku, za prvé ! Nikdy jsem neměl rád tu sérii, ani za komančů na VHScích atd. Přišlo mi to ujetý, infantilní a s klaunama nesnáším ještě panenky apod. Už původní Chuckie byl mnohokrát fakt nehorázná srajda a čím poslednější díl to byl, tím víc, co si pamatuju, to šlo do hajzlu. Ten první ještě docela snad ušel tenkrát ... No a teď tohle ... No nevím, jako je to blbost. Ale co sem byl i docela mile překvapenej, tak kamera byla ok, vizual a gore a humor. Až jsem koukal a fakt jsem se hlasitě párkrát zasmál. Ale pak jsou tam ty postavy a ten nešťastnej děj, hodnej černošskej policatjt, zlej běloch ... ukruuutnýýý ... Néé ... Docela sexy MCBP ("matka-co-bych-píchal). A radši bych teda byl, aby nevzniklo žádný další pokračování, ale bojím se nejhoršího ... ()

Trevor

Child's play 2019 nie je hororom, ktorému by som inak dal plný počet, ale už počas pozerania filmu v kine v mojom meste sme sa s najväčším filmovým fanúšikom zhodli, že zdejší samozvaný horový expert dá odpad a tak prečo českého asshola nenaštvať. Dlhá rada pred začiatkom predstavenia ako som si myslel bola zavinená gadžami, ktorý išli na Loliparádičku a lásku, vychod, peňeži a tak sme si film celkom užili napriek deťom, ktoré vekovú hranicu prístupnosti určite nespĺňali v rade pred nami. Nepotešilo ani to, že syrová omáčka sa ušla iba jednému z nás, aj pikantnejší nachos k filmu chutil. Nie je to typický remake, tentokrát sa do Chuckyho nepreniesla duša zabijaka ale bol aký bol vďaka moderným technológiam, čím trochu pripomenul epizódu z Black Mirror či ďalšiu z poslednej série Aktov X. Aj vďaka tomu, ale najmä vďaka zdejšiemu expertovi na Popolušku to má Chucky za plný počet. ()

Miseet

Od Dětské hry jsem vůbec nic nečekala, protože jsem už dopředu věděla, že to nebude nic pro mě. A také, že ne - propadák každým coulem. Úplně to ztratila tu původní atmosféru. Ne všechno musí být moderní a jít s dobou. ()

M.i.k.e

Nikdy jsem nebyl fanda "původní" série a ani sem neviděl všechny díly. Přesto mi po prvním přečetní synopse přišel děj rebootu/remaku jako zhovadilost. Přeci jen proč by hi-tech panenka začala zabíjet jen díky úpravě čipu? Realita nakonec ukázala, že tohle je zdaleka ten nejmenší problém a to proč Chucky vraždí je tu vysvětleno celkem obstojně a pochopitelně. To je ale bohužel všechno. Vizuál nového Chuckyho se ani trochu nepovedl a rád bych poznal dítě které by podobnou obludnost mělo rádo doma. Děj pak nemá čím překvapit a i když jsou některé vraždy překvapivě dost brutální zbytek je sterilní a ne moc zábavné skoro-hororové béčko, které nemuselo vzniknout...40% ()

Chen

Vcelku dobře obsazený, nedělají ostudu původnímu filmu, dostatečně krvavý a snesitelně modernizovaný. Kultovní klasika z toho asi nebude, ale je to velmi slušná nová verze oblíbené hororové podívané. ()

bourec

Jelikož polaroid dostal tři,tady půjdu na dvě.Ta panenka je tady vlastně jenom rozbitá,což v prvním Chuckym bylo úplně jinak,tam fakt ta hračka sálala zlo,a byla překvapivě i životnější,prostě naháněla hrůzu.I příběh byl o dost lepší,a musim po dlouhý době první film promítnout znova,protože tři hvězdy jsou asi málo.Uvidíme.Klevbergovi se film ale moc nepovedl,snad až na tu citkulárku.Jinak nic.30%. ()

cariada

Chucka je odporná panenka a jako dítě bych měl asi mindráky jí dostat na hraní. Ve filmu se ale snaží a pěkně si hraje je to i celkem vtipný. ()

dubinak

Proboha proč jde celá branže hororových klasik tak moc do prdele? Ani nevím, proč jsem na tohle šla. Asi jsem si říkala, že poslední dobou kino zanedbávám a měla bych si na něco zase udělat čas. Stálo mi to za to? Ne. Stejně jako Annabelle 3, stejně jako Kořist, ve mně Dětská hra vyvolávala po většinu stopáže smích, aniž by to měli tvůrci v plánu. Už jen ten fakt, že Chucky má úplně jiný design a totálně nové a nereálně schopnosti, mi ničil celý zážitek, protože jsem viděla všechny předchozí díly Chuckyho a můžu říct, že tenhle rozhodně patří do TOP 3 nejhorších. Jako komedie by to bylo dobrý. Jako horor jsem tento film pustila z hlavy přesně tři minuty po tom, co jsem vyšla ze sálu. A už mě pomalu přestává bavit, co se to v kinech rodí za bídu, za kterou já utrácím těžký prachy. Tohle je ostuda. ()

Pajky3

Už to bude přes dvacet let, ale pořád si pamatuju, jak moc mě originální verze Dětské hry kdysi děsila v televizi. Potěšila mě Aubrey Plaza v roli Andyho matky, stejně jako fakt že to možná nechtěně odkazuje na Toy Story s jménem hrdiny. Chyběla mi temnější atmosféra a větší napětí, ale ve finále mě to dobře pobavilo. Čekal jsem od toho totiž mnohem větší blbost než se z toho vyklubala. ()

Juto

Film je obstojný, ale obyčajný remake, ktorý zachránilo až šialene bláznivý dej a herci, najmä Aubrey Plaza, ktorá je úžasne vtipná. 6/10 ()

A.Fish

Dětská hra je především komedie, čili se musí brát poněkud s nadhledem. Film funguje a nenudí. Klevberg začíná ukazovat své schopnosti, tak snad bude ve vzestupné tendenci pokračovat. ()

majo0007

Spočiatku sa moja skepsa voči new CHP potvrdila. Zatiaľ čo Andy1988 bol sedemročný fagan, Andy2019 je už 15ročný teenager, ktorému nevadí, že ho budú volať buzerantom, keď sa hrá s bábikou. Sklamala aj nová fazóna Chuckyho. Zatiaľ čo Chucky1988 absolvoval postupný prerod z krásavca na démona, Chucky2019 ide na to z voleja - bábika je od začiatku jednoducho otrasne nechutná, hlavne tým prijebaným účesom a hlavou jak černobylskou dyňou (nechápem ten ošiaľ detí a rodičov - až teraz oceníte animatroniku Kevina Yaghera z originálu), celá zmena v podstate znamená len prepnutie farby oka z modrej na červenú... horror. Ale - už od prvého (ľudského) mordu je jasné, že Chucky sa s nikým párať nebude (síce v rámci "korektnosti" sú maloletí ušetrení) a oproti originálu riadne pritvrdí - eRková záležitosť ako vyšitá. A tak to (ho) máme radi. (zamrzí záverečný "masaker" v hračkárstve, ktorý to všetko mohol zdvihnúť na Oscara - tie drony by boli uňo-ňuňo, bohužiaľ zostalo pri zbožnom prianí). ()

HorrFi

Napřed připomenu, že na Dětskej hře (1988) jsem vyrůstal a Chucky je prostě srdcovka nicméně tohle mě mile překvapilo.. kdo mě zná tak ví že nejsem zrovna fanoušek moderních technologií, ale tady mi to zrovna sedlo.. Chucky řádil s pomocí moderních technologií jako smyslů zbavenej, dobrý gore, dobrá hudba.. tohle strejda HorrFi může ()

Sabrewulf odpad!

Fakt by mě zajímaly myšlenkové pochody tupých scénáristů. Jaký má smysl dělat další verzi Dětské hry, když Chuckymu nedali duši vtěleného vraha? Oni si ti tupouni myslí, že jádro původního filmu byla vraždící panenka? Nebo věděli, že Chucky měl smysl proto, že šlo o člověka/ dospělého vraha metajícího dospělé hlášky, ale nějakým záhadným způsobem si mysleli, že oni vymyslí lepší základ? Proč jako? A co to je za hračku, když z ní několika málo(!!!) úkony v programu uděláte vraždící stroj? A kdo by si kupoval takovou škaredou hračku, když by každé děcko strašila svým zjevem? Pak tu máme klišé lahůdky jako zvukové lekačky (v roce 2019 tohle impotentní strašení ještě existuje?) a plno hloupostí, které nemám sílu vypisovat. Finále je infantilní. ()

maxxxim odpad!

No, hororového a tobôž thrillerového som na tejto veci veru ja nevidel mnoho, resp. nič. Že by to bolo spôsobené tým, že som mal až prílišné očakávania? Ktovie, neviem kto, ty? Ty vieš? Lebo ja nie, ja neviem. Ale čo viem dozaista, je to, že to bolo podarené a spracované presne do čierneho vreca určeného na plastový odpad. Pekne toho malého džindžer zmetka chytiť do povijánu a v tichosti ho obojručne za kolísavého pohybu položiť do jeho vnútra, pevne zaviazať a pokojne ho takto celého zabaleného umiestniť na dno zbernej nádoby na tento druh odpadu určenej tak, aby o ňom už nikdy nikto nič nepočul. Pššššt! ()

Johnny.ARN

Hovoriace bábiky sú desivé. A keď si ich zoberú do parády scenáristi, ktorý sú na piku a v závere si uletia, je to ešte horšie. Nebolo to ani desivé, miestami nechutné a pocitovo snáď nekonečné. Nebavilo ma to. 1 z 5 ()