Šílený Max: Bojovník silnic

• Česko Šílený Max 2 (více)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

Paldini

Civilizace, jak ji známe, už neexistuje. Přeživší lidé se sdružují do komunit kolem nerostných zdrojů a snaží se odolávat neustálým nájezdům motorkářských gangů, které nutně potřebují palivo pro své stroje. Nejlepší díl série. Ba, co víc, nebojím se tento film zařadit k nejlepším akčním filmům všech dob s naprosto úchvatnou závěrečnou automobilovou honičkou (kamion vs. motorky a buginy). A Max, ten už pozbyl poslední zbytky pudu sebezáchovy. ()

Boogeyman

Film, který (alespoň pro mě) definoval žánr postapocalyptické survival akce. A především snímek, jemuž vděčíme za nejlepší počítačovou hru všech dob - Fallout. ()

playboxguest

Ale jo, už to není tak tupé a bezduché jako jednička, má to něco do sebe a nejednou klepne do čela s drobnostma, které vytvarovaly podobu výborného remaku. Ale stejně jsem se většinu času více i méně nudila. ()

Madsbender

Minimálne o triedu lepšie ako trochu divne pojatá jednotka. Adrenalín vás nakopne už v druhej minúte a nepustí až do konca 10-minútového akčného orgazmu, okoreneného o rýchle zábery z predného nárazníku áut, pri ktorých nie je nijaký problém dostať závrať. Mel Gibson rovnako drsný ako v jednotke, možno ešte o niečo viac. Dokonca dôjde aj na letmé načrtnutie postapokalyptického sveta. Nejaký logický a zaujímavý príbeh treba opäť hľadať inde, čo je trochu škoda vzhľadom na skutočnosť, že je vlastne v celom filme okrem úvodnej šialenej vysokooktánovej jazdy, pár akčných momentov behom filmu a záverečnej ultimátnej naháňačky s konvojom pomerne málo akcie. Tiež som si všimol, že sa v celej Maxovskej sérii podozrivo málo rozpráva (aj u takého Seagala či Willisa sa toho nakecá niekoľkonásobne viac). 12.8.2015: Je to geniálne. 90% ()

salahadin

Tak já teď opravdu nevím, jsem na rozpacích! Ten film měl být opravdu směšně akční nebo akčně směšný? Nebo tak nějak? Mel Džibsn (viz kouzelný dabing na Primě) ztratil scénář a improvizoval? Vernon Wells ztratil spoďáry? Fuj. Homomungus nebo co to bylo - ten herec je takový poleno, že mu radši zakryli xicht a nechali hrát jen maso od krku dolů? V roce 1981 si stále mysleli, že Punk Is not dead? A vůbec, nespletli se Village People při natáčení videoklipu? Řekl jim rejža, že točí film a ne reklamu na vrakoviště v Ohiu? A to děcko byl kluk, nebo holka? Mno, mám pár oblíbených guilty pleasure, ale tenhle film do nich nepatří. Už jen kvůli prostému detailu, že zadky tady špulí hnusný chlapi a ne Virginia Hey :-) ()

Cappuccino

Post-apokaliptický akčák ako sa patrí! O podstatnú hviezdu lepšie než Carpenterov Útek z New Yorku. No musím sa vám priznať, že vôbec nechápem, prečo dali Šílenemu Maxovi (Mad Max) meno Šílený Max (Mad Max). Je tvrdý, nekompromisný, osudom ne-zlomený a samotársky. Viac by mu (dle mého) sedelo Iron Max alebo Bad Max - žiadnu "šialenosť" som pri ňom jednoducho nepostrehol. No nič. Aspoň už konečne viem, od koho čerpali tvorcovia Doomsday (2008). ()

vteco

Několikanásobně větší rozpočet oproti prvnímu dílu je rozhodně vidět na téměř každém záběru, ale někdy jsem si nebyl jistý, zda to není jen parodie. Skvělé scény se míchají s až nepochopitelnými záběry. Nevím jestli režisér miluje sado maso, ale tyhle kostýmy podle mě opravdu k "bad-ass" válečníkům nesedí. Mel Gibson opět nezklamal a spolu s akcí na silnici je základem tohoto, pro mne stále nepochopeného velkého kultu. /50%/ ()

HAL

Skvělé postapo, přímo na vás dýchá atmosféra bezútěšného světa bez budoucnosti. Takový filmy už se netočí. (beru zpátky, točí, i když ten čtvrtý Mad Max vznikl asi jen zázrakem) 8/10 ()

mzss1

|50%| Podle hodnocení ostatních jsem předpokládal a i se tak trochu těšil, že mi tohle sedne víc jak slabý a průměrný první díl. Bohužel jsem se mýlil. Opět dávam slabé 3 hvězdy – čistý průměr. Rozdíly mezi tímto a předchozím filmem jsou, ale je mi to prd platný, když mě to neoslovilo. Oproti jedničce má tento snímek akci. No, čekal jsem jí více, ale nevadí. Podstatné je, že mě nezaujala. T5eba až konečné pronásledování - to bylo dobře natočené, nuda nebyla, ale furt jsem neměl pocit, že by nastala situace, která by mě vytrhla. Prostředí bylo zvládnuté dobře, atmosféra byla avšak nulová. Hudba celkem ušla. Mel Gibson mě zde teda bavil víc než v předchozím snímku, kde byl nevýrazný. Zde teda toho moc opět nenamluvil, ale to bylo asi součástí jeho postavy. Rozhodně má tato dvojka víc scén, které by mě mely bavit, ale mě to prostě nechytlo. Ani záporáci mě nějak neděsili. Vyloženě špatný film to není, ale víc jak čistý průměr to fakt vidět nemůžu. ()

kingik

Když se jde do akce, je dobré si přizvat Mela Gibsona. Svět strádá a poslední zbytky nafty se stávají terčem gangů. Jeden z nich vede psychopatický vůdce a jeho motorizovaný gang svede boj s Mad Maxem. Stařičký akční film je stále synonymem akčnosti, i když na vizuálu zahlodal zub času, a to platí o celém filmu. Od prvního dílu přibylo akce, která dostala divoký rozměr. Invenční stránku filmu režisér George Miller zvládá s napojením se na hlavního hrdinu, a tady bych viděl největší sílu filmu. Už jen to označení Mad Max zní, i bez znalosti filmové trilogie, tak nějak akčně, a i když se film s dnešními akčními spektákly nedá poměřovat, je na co se dívat a komu fandit. Návrat ke kořenům invenčních, akčních a dynamických fláků s příměsí scifi se z mého hlediska diváckého připomenutí vydařil, ale to stáří je na filmu fakt pekelně vidět. Bylo by nespravedlivé dát vysoké hodnocení vzhledem k dnešním nákladným spektáklům, které také kolikrát u mě neprojdou, a to jsou mnohem lépe natočeny. 60% ()

Legas

Jednička je víc punková, natočená s větším nadšením, které bublá v každé duši filmového amatéra. ()

InJo

Přímočará, patřičně stylová a ke konci nehorázně nadupaná postapokalyptická akční pecka. Tenhle sequel boduje především skvělou dvojicí úchylně vypadajících hlavních záporáků, výtečně fungující 'pouštní' atmosférou a takřka ikonickým hrdinou v podání mladého (a již tehdy velmi cool) Mela Gibsona (Max je určitě jedna z jeho nejlepších rolí, přestože je to dosti povrchně vykreslená postava). Akčních scén sice možná není tolik, na kolik je dnešní publikum zvyklé, ale aspoň je každá z nich nejen výborně provedená, ale také nepostradatelná pro děj. Finální megahonička je kapitola sama pro sebe - osobně jí řadím mezi jednu z nejlepších, jaké jsem kdy viděl (takhle nějak si v rámci akčního žánru představuju grandiózní vyvrcholení). 85 % ()

Anderton

Hmm, tak tu mi asi niečo ušlo. Zrejme to bolo očakávaniami, pretože film mal priaznivejšie kritiky ako jednotka a tá sa mi nejakým záhadným spôsobom páčila. Rovnako záhadným spôsobom ma neoslovila dvojka, aj keď je všetko na svojom mieste, všetci sú brutálne násilní a Gibson im nakoniec nakope prdel. Asi preto, že nemám príliš pozitívny vzťah k motorizmu. Keďže mám DVD, tak to určite ešte uvidím a možno ma to na druhý krát chytí. VIDENÉ ZNOVA 6/23: Keďže mám DVD, tak som film videl znova a nejakým záhadným spôsobom ma oslovil oveľa viac než na prvý krát. A treba poznamenať, že posledný príspevok od Millera do univerza pôsobí ako polo-remake Bojovníka ciest. ()

Kothy

Tak jsem se po úspěchu Fury Road dostal i k této klasice. Na svoji dobu je to dost slušné a George Miller odvedl kus práce. Ani bych mladého Mela Gibsona nepoznal. Akce je teda spíš ke konci, ale celkem slušná. S Fury Road se to samozřejmě nedá srovnat. Tom Hardy tomu dal prostě hodně a Charlize Theron taky. Třeba se ještě dočkáme pokračování. "Tak skoč!" ()

AllShallFall

Děsivá představa o budoucnosti. Až dojde ropa, krev země, vypukne válka. Jen stěží si dokážeme představit život jako pouštní lidé. Zabíjet jeden druhého, aby mohl člověk přežít. Tento snímek vystihl post - apokalyptickou budoucnost lidstva. Šílený Max je opravdu šílený. Nebezpečná závěrečná akční honička brala dech. Mel Gibson sice toho moc nenamluvil, ale za to předvedl bravurní výkon. Akční film , kde hrdina není nesmrtelný a neporazitelný. Ale ze všech sil bojuje do posledního dechu. Na začátek 80 -tých let to není špatné. Tehdejší tvůrci měli, řekl bych, reálnou představivost. ()

nascendi

Z hodnotenia je zrejmé, že tento film rozdelil divákov na dve, dúfam že nie antagonistické, skupiny - obdivovateľov a odmietačov. Ja som sa usalašil niekde na pomedzí. Aj mne sa páči nepochybne originálny námet (i keď Schmidtov Koniec augusta v hoteli Ozón bol skôr), dobré herecké výkony a akcia. Na druhej strane som sa nemohol pozerať na bizarné, podľa mňa nevydarené, kostýmy a aj príbeh mi pripadal nedotiahnutý. Takže aj s ohľadom na dobu vzniku sú to najviac tri hviezdičky. ()

nash.

Tohle už bylo jiné kafe. Velkolepá akce bez hluchého místa, Max aspirující na drsoně dekády, banda vskutku šílených padouchů v neméně šílených kostýmech a kulisách to vše dokonale zasazené do výborně vybraných a působivě nasnímaných exteriérů a současně okázale ignorující logiku. ()

PetrPan

A podruhé Max nastartoval plechovou obludu se stádem koní pod kapotou. Motor zaburácí, z výfuku se vyvalí oblaka kouře a válečník vyráží! Velká škoda, že vzal stopaře v podobě postapokalyptických socialistů a Mauglího. Místo města andělských troubů by klidně stačila osamělá andělsky krásná dívka s ďáblem v těle, jejíž záchrana by sama o sobě byla příslibem ráje. Auto moto revue s potomkem Jasona Vorheese a jeho bandou motorizovaných gayů však měla neuvěřitellný grády. Gibson už má charisma a ksicht akčního hrdiny a v plochých dramatech už se tolik nebrodíme. Vytuněný čtyři. ()

Bachy

Tak, už je to koukatelné. Ačkoliv je druhý díl o milion procent lepší než ten první, stále mi přijde, že prostředí je tak trochu nevyužité. Skoro bych si dokázal představit dlouhý seriál o jezdcích v prachu. Ovšem pod jinou režií. Mad Max dvojka sice šlape a odsýpá, uvede nás trochu lépe do místní krajiny, představí lepší záporáky, ale stále to se mnou nehlo. Ale pozor...Gibson se z nesympatického pablba proměnil na ošvihaného drsňáka. To palec nahoru. Zrychleným záběrům rozhodně palec dolu a trocha úsměv. Mimochodem, finální odjezd "bad" bandy jsem taky moc nepobral. ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (více)