Faustka

Kromě toho,že to vzal Jason pořádně do rukou,nasadil si masku,zvolil dobře, nejspíš fandí hokeji. Tak se nedržel ani trochu při zemi a všechny pořádně zmasakroval,jen s tou poslední holkou měl trochu víc práce,ale zase se tu objevila jeho matinka a ta jí fakt dodala.Ten rozporcovanej kluk nad houpací sítí,to byla taky lahůdka.Na každýho přišel z něčím jiným,fantazii se meze nekladou. Jen tak dál Jasone,per to do nich,nic jinýho si totiž ty prevíti nezaslouží. ()

liquido26

Původní název: Pohádka o tom, kterak Jason k brankářské masce přišel:-) Sice už to není to, co první dva díly (respektive je to úplně to samé, ale už ne tak děsivé), ale pořád je to kvalitní vyvražďovačka se skvělým Jasonem. I když tu scénu na lodičce si už mohli odpustit. Mimochodem některé z obětí byly docela i sympatické a některých mi bylo i líto. ()

sniper18

Je to celkom dobrý horor, ktorý je už tretím a jedným z najlepších dielov celej série. Má dosť dobrý príbeh o skupinke teenagerov, ktorí sa pricestujú zabávať na chatu otca jednej zo skupinky, ale netušia, že v okolí sa nachádza aj Jason, ktorý prežil vyčistenie druhého tábora a ukrýva sa v ich stodole. Spracovanie sa mi páči, síce si na tú hlavnú akciu treba opäť počkať, ale tempo je svižné, dej aj napriek stereotypu zápletok pomerne dobre podaný, poteší aj viacero zaujímavých vedľajších prvkov, obzvlášť skupina motorkárov alebo spomienky na stretnutie s Jasonom a záverečná polhodina je už opäť taká, aká aj má byť. A zaujme aj viacero odkazov na oba predchádzajúce diely. Krvavých scén je opäť len priemerné množstvo, ale sú na tom dobre. Za väčšinu filmu sa nájdu len dva útoky po dve vraždy, takže nič výnimočné, ale nový spôsob točenia vrážd priniesol nové možnosti, ktoré sú tu dobre využité a tak je väčšina vrážd dobre natočená a sú aj správne krvavé. A najlepšia je samozrejme záverečná polhodina klasicky rozdelená na dve fázy, v prvej sa vyvraždí takmer celé osadenstvo, zaujme hlavne scéna s harpúnou alebo preseknutie pomedzi nohy a druhá už naháňačka vraha s poslednou preživšou, ktorá je tu výborná, správa sa až prekvapivo racionálne, takže vždy poteší spôsob, akým sa dostane z problému. A celkom tu funguje aj napätie, obzvlášť v záverečnej fázi. S hereckým obsadením som nadmieru spokojný, síce ho netvoria nejaké známe tváre, ale hlavná hrdinka je správne sympatická a nesklamú ani vedľajšie postavy, ktorým sa tu na rozdiel od väčšiny podobných filmov aj dá fandiť. A konečne sa už dá pochváliť aj Jason, ktorý je tu ten správny zabijak, síce väčšinu času mu kamera zaberá len nohy, ale keď sa už dostane k maske, tak si vie získať sympatie svojho druhu. Réžia a technická stránka sú vo svojej kategórii výrazne nad priemerom. Prakticky jediné, čo sa tu dá skutočne vytknúť je ten stereotyp, stále je to takmer to isté, ale vo svojej kategórii je to určite vydarený film a jeden z najlepších dielov celej série. Objektívna kvalita filmu- 68%, film sa páči mne na 73%. ()

Trevor

Rozdielne názory užívateľov na tretie pokračovanie s hodnoteniami od najnudnejšej po najlepšiu sú, rovnako ako pri všetkých hororov s nekonečným počtom pokračovaní pochopiteľné. V podstate príbeh nie je príliš odlišný od predchádzajúcich častí (v tomto type filmov pochopiteľne ani nemôže byť), oživením je snáď konflikt obetí s motorkármi, z ktorých sa nakoniec tiež stanú obete. Film je spracovaný lepšie čo sa týka akejtakej dôveryhodnosti, Jasona je vidieť aj cítiť a neprichádza odnikiaľ. Rovnako dobre otvorený ostal aj záver, ktorý fanúšikom v roku svojho vzniku ponúkol otázku, či séria bude vôbec pokračovať alebo nie. My neskôr narodený sme vo výhode a môžeme si vkľude vychutnať opakované pozretie aj ďalšej časti, aj keď povedzme pred desiatimi rokmi nás séria zaujala tým, že sme boli zvedavý na ďalší vývoj príbehu a teraz s odstupom času skôr žasneme nad tým, čo pred viac ako tridsiatimi rokmi trhalo rekordy v návštevnosti a predaji kópií...Ak to však porovnám s dnešnými Marvelákmi, tak mládež rokov devädesiatych bola predsa len trochu náročnejšia... ()

viperblade

U třetího dílu této série jsem se cítil jako na houpačce. Začátek byl slušný, scény zabíjení byly (na tu dobu) efektivní a já se těšil na moment, až si Jason poprvé nasadí masku. To se stane zhruba v polovině filmu. Následujících cca 20 minut jsem si říkal "to je ono!", film měl grády a já byl spokojený. Jenže, pak přišel konec, který byl jednak dost natahovaný a jednak i dost nesmyslný (pochopil jsem to tak, že režisér chtěl vzdát hold jedničce, což je v pořádku, ale když ta scéna neměla prakticky žádný smysl…) Ano, konec tenhle díl opravdu zabil. Díky němu jsem měl chuť dát tomuto dílu o něco nižší hodnocení, ale když si vzpomenu na těch 20 minut, když Jason… však víte. Takže jak to já vidím, Friday the 13th Part III se vyrovná jedničce, ale dvojka je IMHO někde jinde… 70 %. ()

• Když si Debbie (Tracie Savage) prohlíží časopis Fangoria, tak narazí na článek o Tomu Savinim, který se podílel na maskérských efektech v několika dílech Pátku třináctého. (Chatterer)
  • Amy Steel, která ztvárnila postavu Ginny ve filmu Pátek třináctého 2 (1981), byla nabídnuta možnost zahrát si stejnou roli i ve třetím pokračován. Herečka ale roli odmítla. (Stocki)
  • Jediný díl série, kde žádná z postav nezmíní jméno Jason. (Chatterer)