Liga výjimečných

• USA The League of Extraordinary Gentlemen (více)

Je rok 1899, přelom století, když v Londýně zaútočí podivná, dosud nevídaná zbraň. Objevují se dohady, odkud pochází a kdo ji použil k přepadení banky. Bylo to Německo? To to ale popírá. V květnu je Německo napadeno a obviněna je Británie, která též útok popírá… Do Afriky, kde žije slavný Allan Quatermain, je vyslán Sanderson Reed. Má za úkol ho přemluvit, aby se opět dal do služeb Jejího Veličenstva. Zklamaný národní hrdina, který přišel při poslední akci o syna, nejprve odmítá. Když ale nepřátelé rozpoutají přímo na místě prudkou přestřelku, misi přijímá. V Londýně se setkává s tajemným panem „M“, který mu představuje členy Ligy výjimečných: kapitána Nema, neviditelného Rodneyho Skinnera, upírku Minu Harkerovou a Doriana Graye. K nim se brzy přidává i americký agent Tom Sawyer. Jejich úkolem bude zabránit tajemnému Fantomovi, aby vyhodil do povětří město Benátky, kde se má brzy konat důležitá konference, a pak má v plánu rozpoutat světovou válku s novými, dosud neznámými zbraněmi… Allan Quatermain se svými druhy se nejprve vydává do Paříže, kde se k nim přidává obávaný silák Edward Hyde, jinak ovšem doktor Henry Jekyll. Všichni společně se pak nalodí na proslulou ponorku kapitána Nema Nautilus, aby se co nejrychleji dopravili do ohrožených Benátek… Doktor Jekyll si s sebou veze kufřík s lahvičkami lektvaru, který mu umožňuje přeměnit se na příšerného Hyda. Ten doktora neustále láká, aby jednu z nich vypil. Doktor Jekyll se pokušení statečně brání, ale pak jednoho dne zjistí, že mu jedna lahvička chybí. Všichni se domnívají, že sabotérem na lodi je neviditelný Skinner, který zmizel neznámo kam… Nautilus mezitím doplouvá do Benátek, kde se právě koná karneval. Zdá se ale, že zachránci přijeli pozdě: ozve se série výbuchů a několik benátských paláců se kácí k zemi. Přesto se však skupince výjimečných podaří většinu města zachránit, a prozatím tak zabránit i rozpoutání války. Pak ale dojde k překvapivému zvratu: Allan Quatermain zjišťuje, kdo ve skutečnosti je obávaný Fantom… (TV Prima)

Dr.film

Aby to celé alespoň trošičku fungovalo tak nezbývá nic jiného než to celé brát jako přeplácanou pohádku pro dospělé. Naprosto, ale opravdu naprosto triviální scénář naplněný hromadou přímočarých klišé. K "vyjmečnosti" chybí Lize vyjmečných zejména charismatičtější propracování postav, na místo suchopárně hláškujících figur a o několik tříd vyšší vizuální stylizace. Chatrné a hodně uměle působící vizuální triky pozná i zarytý sledovač telenovel. O režii se nemá cenu hluboce zmiňovat, když režisér nechá poklidně proplouvat ponorku gigantických rozměrů středem Benátských kanálů tak už není co řešit. ()

Othello

Asi nejhloupější dialogy, co jsem kdy viděl. Celý nápad se naprosto rozpadl pod rukama a zbyla hloupá hollywoodská břečka, na kterou se dá koukat jenom kvůi ucházející akci a nahajpované verzi Hydea v závěru. Kdyby tam v půlce vběhnul Blade, vlastně bych se tomu ani nedivil. Chudák Moore. ()

Xeelee

Slátanina nejhrubšího kalibru s nafukovací (nebo spíš smršťovací?) ponorkou kapitána Nema, postavami s charaktery propracovanými asi jako Mickey Mouse a dialogy, které překonává i Spiderman ve své animované seriálové reinkarnaci pro malé děti. Že by nám začal Sean Connery senilnět nebo si jen pořádně nepřečetl scénář? ()

SOLOM.

Podobně laděné fantasy kousky mi zrovna moc nevoní (nejsem fandou všech těch superhrdinů, se kterými se v poslední době doslova roztrhl pytel…), ale tento kousek se mi v rámci možností „líbil“ a to hlavně díky hereckému obsazení. Connery a Peta Wilson patří mezi mé oblíbence/oblíbenkyně. Horší už to bylo se samotným dějem. Věřím, že někteří teenageři si ucvrnkávali blahem, ale já spíš jen nevěřícně kroutil hlavou. Členové Ligy a ty jejich schopnosti – to jsem ještě rozdýchal, ale ty otřesné digitální triky ( s tím můžou jít leda tak do prde**). Dlouho jsem se rozhodoval zda dát dvě, nebo tři hvězdy, ale jelikož happyendy zrovna nemusím, tak přičítám tvůrcům alespoň tohle k dobru (kromě již výše zmíněných herců). Slabý průměr 45-50%. ()

Ištván87

Doufám že se Sean Connery ještě někdy umoudří a alespoň se mihne před kamerou. Tohle totiž nebyl zrovna důstojný odchod ze scény. ()

Bauer

Po všem co jsem si tady přečetl musím napsat že mně to mile překvapilo.Je to mezi 3 až 4 hvězdičky ale mně se to líbilo hodně takže dávám za ****.Jen ty efekty by mohli být lepší. ()

matestlust

Veliké sklamání!!!Moc sem se na tenhle snímek těšil,ale když sem se na něj koukal,nestačil sem kroutit hlavou.Je to vážně hovadina... ()

Morholt

Znám a mám rád komiks Liga výjimečných, kde, kromě jiného, Rodney Skinner (pan Neviditelný) obšťastňuje novicky v jednom z klášterů s tím, že je Duch svatý, a proto jsem byl zvědavý na filmové zpracování, které mě totálně zklamalo. větší paskvil aby člověk pohledal. Dávám jednu hvězdu za snad jedinou povedenou scénu s upírkou Mínou Harkerovou obklopenou netopýry. Jinak na tom nic ke koukání nebylo. ()

Lucasion

Liga výjimečných - Stařík, gentlemen, upírka, hulk, frajer, kapitán a neviditelný šprýmař. Liga nasadí extra akční tempo od prvních minut a vydrží jí to až do konce. Herecký manšaft táhne jenom Sean Connery a zbytek nechci říct, že sebrali na ulici, ale sympatii zrovna neoplývají. Scény jsou rychlé, absurdní a některé nejen přitažené za vlasy, ale hloupé až trapné. Příběh, je celkem klasika - zníčení světa, zloduch, zrada a následně horko těžko vše dát do pořádku. U filmu se přiznám, jsem poprvé usnul a při druhém koukání jsem se musel přemáhat, abych zůstal do titulků. Pár bodíků za zvláštní efekty, atmosféru a Conneryho. ( 37 procent ) ()

Lacike

Obcas dostanem chut si pustit po rokoch nejaku megasracku v naivnej viere, ze som na nu bol prvykrat prilis prisny a casom sa snad z nej stane lepsi film. Ale nikdy to nefunguje a sracka ostane srackou aj po rokoch. To je pripad aj tohto filmu. Zapletka vôbec nefunguje a neakcne sceny su utrpenim. No a tie akcne su klasicky nudny digifestival v PG-13 prevedeni. Sice je to prehladne a triky su slusne ale absolutne ma to nebavilo. Akurat vidno, ze to bolo drahe a vyprava je velkolepa. Za ňu a za nadhernu ponorku Nautilus davam aspon jednu hviezdicku. ()

Gary

Lehce přeplácaný a sakra nadsázkový film s průměrnými triky, podivnou výpravou a příliš postavami. Z herců stojí za zmínku Sean Connery, který dokazuje, že šarm nemusíte ztratit ani v domově důchodců, Stuart Townsend připomínající chvílemi i Johnnyho Deppa, či Tony Curran, který i neviditelného odvádí velmi slušně a v neposlední řadě též Richard Roxburgh se svým velice uběhaným M.Jinak přaplácaná popcornová zábava. Ten konec, který nám už už naznačuje pokračování taky za moc nestojí. ()

PROROK14

Veľmi slabý film. Plný úplných výmyslov a aspoň podľa mňa snažiaci sa zčasti napodobniť film Van Helsing. Myslel som že to bude postačujúca oddychovka ale ku koncu som na to nemohol pozerať. ()

BoPo

Dobrodružstvo ako za starých dobrých detských čias. Bohužiaľ, tento film som videl až v dospelosti. Preto viac ako 2* mu dať nemôžem. Ale určite lepšie ako Van Helsing. ()

Tommassi3

"Staří tygři, co cítí svůj konec, jsou nejdivočejší !! ;) Tak už je mi jasné, proč Sean Connery přijal roli v této komiksové schizofrenii !! Ačkoliv si myslím, že právě Connery paradoxně bez "výjimečných schopností" patří k tomu nejlepšímu, co Liga výjimečných může nabídnout. Connery si svoji roli očividně užívá a jako jeden z mála nepůsobí jako karikatura. Ani se nedivím tolik rozporuplným hodnocením, stejně tak i totiž působí i snímek Stephena Norringtona, který jasně nese jeho rukopis a mnohdy připomíná právě první příspěvek režiséra trilogii Blade, i když mnohem více asociuje Van Helsinga. Oproti Van Helsingovi, kde vlastně nese tíhu celého filmu na svých vyposilovaných bedrech charismatický Hugh Jackman, v Lize výjimečných se tato úloha tříští mezi celých sedm tu více tu méně povedených superhrdinů, kteří navíc při absenci jakékoliv interakce prakticky nejsou schopni vedle sebe koexistovat bez nádechu maximální absurdity způsobem, jakým se tomu děje v Moorově komiksu. Samotný autor komiksové předlohy tentokrát notně "vykrádající" jiné klasické autory geniální Alan Moore nabízí velmi složité látky, co se týká jejich převedení na filmová plátna, což jasně dokazují i jeho další počiny jako V jako Vendeta či Watchmen. A Norringtonovi se rozhodně nedařilo stejně jako vizionáři a komiksovému nadšenci Snyderovi s The Watchmen, samozřejmě i díky podstatně nižším finančním prostředkům i době, která neposkytovala podobným projektům technologické podhoubí jako je tomu dnes. Faktem dále je, že se Norrington stejně jako v případě upíří záležitosti se Snipesem snižuje ke klipovitým akčním scénám, které zde však nefungují, naopak Blade disponuje jednodušším příběhem i světem s mnohem jasnějšími pravidly, a tak v tomto směru Norrington naprosto selhává spolu s pitomým scénářem, kdy například celá část odehrávající se v Benátkách patří k tomu nejvíce odstrašujícímu, co lze v rámci žánru vidět. Scénář se sice snaží nebrat příliš vážně, ale příliš se mu to nedaří, a tak vtipné momenty vyznívají křečovitě a ty vážné směšně.. Naprosto mě však zaráží kvalitativně nevyrovnaná triková stránka filmu v nejtragičtějších chvílích připomínající hodně starou počítačovou hru, která i přes přihlédnutí ke stáří působí natolik nevyrovnaně, že máte často dojem, že sledujete sestřih dvou různých filmů.. Nicméně až tak špatné to opravdu není, jako nenáročná zábava na šedivé odpoledne, od níž příliš neočekáváte, ani příliš nenudí.. ()

Beast odpad!

Velice béčkový film, ve kterém opravdu nevím, co dělal Connery. - Typicky americká představa Evropské historie a kultury - Kapítán Nemo co by postava jak vyšitá z pohádek Tisíce a jedné noci hovoří jasně za vše. ()

adamo_znk

Snažil jsem se Ligu výjmečných brát HODNĚ s nadhledem, ale i přes solidní herecké obsazení mě film nudil a atmosféricky i dějově mi přišel dost hloupý. Sice to bude hlavně neznalostí komixu, ale pokud mám hodnotit film tak nic moc ()

Terva

Naprosto suprovej komiks, nic není nemožné...neřešte a jen sledujte. Ve filmu zazní i Ladysmith Black Mambazo - Son Of Africa ()

Zemřel Sean Connery

Zemřel Sean Connery

31.10.2020

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

12.08.2019

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

Hemsworth předchůdcem Indiana Jonese?

21.11.2015

Jméno Allan Quatermain už jste možná slyšeli. Sean Connery si tohohle dobrodruha zahrál v Lize výjimečných, adaptaci stejnojmenného comicsu Alana Moorea, a posléze se už nikdy nevrátil před kameru.… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává