Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

Kosmik 1

Skvělá práce, válečný seriál jak se patří, výborně natočeno. Vše co má správný válečný seriál mít, tak tenhle má. Impozantní herecké výkony, skvělá hudba. Klaním se tvůrcům tohoto velkolepého díla. A myslím, že Bratrstvo neohrožených vzdává i úctu padlým hrdinům. Člověk si celou dobu připadal, že tam je taky....společně s rotou E od výcviku až do samotného konce. Bratrstvo neohrožených si mohu pouštět pořád a pořád dokola a nikdy mě neomrzí. Ikdyž sám nevím, jestli bych měl dostatek odvahy se zúčastnit toho všeho, co ti chlapi prožili, přál bych si tam být taky...Pak miluju tu scénu při konci posledního dílu, kdy kolem majora Winterse sedícího v džípu prochází nezúčastněně kapitán Sobel a pak přijde ten fantastický okamžik - Major Winters: "kapitáne Sobele...", Sobel: "majore Wintersi....", Winters: "kapitáne Sobele...zdravíme hodnost a ne člověka..." a pak se Sobel vrátí zpět a nakonec přijde to osudové zasalutování obou protagonistů...tuhle scénu jsem si pouštěl několikrát za sebou a sledoval výrazy v obličejích všech zúčastněných vojáků (včetně úšklebku Nixona). :-) To musel být pocit....100% EDIT 9.6.2013: Dřív jsem si toho nevšiml, ale po X shlédnutích jsem přišel na zajímavou věc ohledně dabingu. Nevím zda to je normální, ale během příběhu určité osoby dabuje více lidí nebo naopak, když nějaký hrdina umře, dabér pak začne dabovat nějakou jinou osobu. Pro příklad mohu uvést Bucka Comptona, Billa Guarnereho (ten samý dabér pak dabuje jiného vojáka od 6.dílu výš), ´Bull´ Randleman a určitě mnoho dalších. Je to jen takový postřeh a seriál jako takový za to pochopitelně nemůže a nijak tím taky neovlivňuju své hodnocení. Jen mi to přijde dost zvláštní. :-) EDIT 3.5.2014: Přečetl jsem si knihu od Stephena E. Ambroseho, která byla předlohou k seriálu a kde jsem si doplnil mezírky, které se už do seriálu nevešly a dověděl se spoustu dalších okolností kolem bratrstva. Bohužel se až příliš zabývá jedním člověkem, totiž Davidem Websterem. Ještě mám rozečtenu jednu knížku od D. Malarkeye - Seržant z Bratrstva neohrožených. Kde jsem se už (mimo jiné) např. dočetl, že Bill Guarnere se dověděl o smrti svého bratra již v Aldbourne a ne těsně před seskokem v Normandii (tak jak nám to ukazuje seriál). EDIT 6.5.2014: Poslední edit, kdy jsem dočetl knihu Dona Malarkeye a dověděl se z ní např., že v seriálu hodně nafoukli boje u Carentanu a že nikdo z roty E nikdy neobjevil koncentrační židovský tábor, jak také ukazoval seriál. Najde se i spousta dalších nesrovnalostí nebo mezírek, ale to k tomu prostě patří. Pořád se bude pro mě jednat o nejlepší válečný miniseriál všech dob. ()

JoseBenes

Zachraňte vojína Ryana x 10. War, war never changes. Zabije vás jediná kulka, která ještě bude z hlavně vašeho spolubojovníka, který si vás splete s nepřítelem nebo se do vás strefí náhodou. Nedostatek jídla, zásobování, většina času strávená v krytu, kopání příkopů, nemoci a infekce. Pak někomu povídejte, že válka je sranda. ()

Roseinka

Do pátého dílu mě to moc bavilo, občas jsem byla v šoku z některých scén a soucítila s těmi, kteří to skutečně zažili. Ale do pátého dílu jsem stále nechápala, proč je tento seriál hodnocen jako druhý nejlepší. Necítila jsem to tak. Avšak od šestého dílu výš jsem chápat začala a nemůžu přestat myslet na to, co se tam dělo. Herci své role zahráli tak reálně, že jsem začala skoro věřit, že realita je přímo to na co se dívám. A ona to taky realita byla, o to je to horší.... Je to moc smutné, dojemné, tragické.... Tenhle seriál je tak dobře natočen, že si zaslouží být takto hodnocen... ()

d@v3tranc3

Není lepší seriál či film z období 2. světové války. Nic lepšího jsem neviděl a asi nikdy už neuvidím. Každá postava roty E vám přilne tak k srdci že na konci tažení Easy Company jste totálně odrovnání. ()

Myrreczech

Rozhodně jeden z nejlépe natočených válečných filmů/minisérií všech dob. Velmi rychle se zorientujete v hlavních postavách, najdete si svojí oblíbenou (za mně cpt. později maj. Winters), budete jim držet palce při každé přestřelce a ikdyž víte, která strana nakonec zvítězí. přejete si aby nikdo z hrdinů nezemřel. Skvěle napsané a natočené (za mně nejlepší díl Bastogne), perfektně zahrané, plné silných emocí (holandský chlapec poprvé ochutnává čokoládu, osvobození vězňů koncentračního tábora a jejich opětovné zavření do něj a nebo když tvůrci konečně napsali k veteránům jejich skutečná jména). Rozhodně stojí za to vidět ikdyž nemáte rádi válečné téma. Tohle je totiž součástí i naší historie a takhle podobně to skutečně vypadalo. ()

vyfuk

Epizoda po epizodě. Minuta po minutě. Sekunda po sekunda. Žádnou setinou jsem nelitoval, že jsem se mohl dívat na Bratrstvo neohrožených. Vojenských filmů je dost. Válečných seriálů moc není, ale ať už je to jakýkoliv, tak je to zážitek. Perfektní zpracování hudby a zvuku, který mě ve sluchátku uchvátil a obraz, který okouzlil mé oči, které se nemohli za žádnou cenu odtrhnout. Hanks a Spielberg ruku v ruce stáli za dílem, na které se rozhodně nezapomíná a vytvořili děj, bez nudy, plný napětí, drama celku a bojových scén, které se snad ani ve filmech nevidí. Velkolepé dílo, o velkolepém ději a velkolepých lidech. Lidech jako my, akorát lepších, lidé, kteří si prošli tím nejhorším co 20. století mohlo potkat - 2. světovou válkou. Díky za krásné jasné dva dny, který změnily můj názor na válku a které byli jedny z nejkrásnějších tohoto léta 2013. ()

evuline

"Majstrštik" každým coulem, jak po stránce dějové, hereckými výkony, tak i výpravou, která dosahuje kolosálních rozměrů. A to jsem jako rozený pacifista, tak dlouho vzdorovala, abych se na tento seriál podívala !!! ()

Dagoussek

Nejlepší válečný seriál, nostalgicky vyprávěný příběh jedné roty E...oko nezůstane suché ani nejsilnějším. Úžasná melodie, která vás silně zasáhne už při titulkách a během příběhu se ani nehnete. Více slov není třeba, musíte vidět...(viz Deníček) ()

Jaro.Krafcik

Určite najlepší vojnový seriál, ale jediný čo som pozrel celý. Fakt ma to celkom bavilo. Klobúk dole pred Hbo, vraj natáčajú aj pokračovanie. Trochu mrzeli ale slabšie časti kde sa nič neudialo, tých postáv bolo dosť a ani jedna nebola taká aby ma zaujala. Ale aj tak, skvelý seriál, ktorý som zakončil až dnes, pôvodne to malo byť v októbri, ale iné filmové kúsky nepustili. Posledné epizódy boli slabšie. 4* ()

drackula

Keď sme sa na základnej škole učili o vylodení v Normandii, dejepisár nám pustil úvod z filmu Saving Private Ryan. Niektoré epizódy z Band of Brothers by sa v rámci školskej výuky určite tiež uživili, keďže kvalitne rámcujú a ukazujú asi všetky aspekty vojny v Európe. Najlepší seriál o vojne a jeden z najlepších seriálov vôbec. ()

Kroc

Koukat na ten seriál je nezapomenutelný zážitek....doporučuji učitelům jako pomůcku na lepší vysvětlení druhé světové války ()

Kangaxx

Urobiť z vojnového filmu minisériu je riadne drahá záležitosť, ktorá navyše nemusí vyjsť podľa očakávaní. To však nie je prípad tohoto seriálu, ktorý moje očakávania dokonca aj prekonal. Skutočne bravúrne dielo so skvelým hereckým obsadením, kulisami (koho by trápilo že sú z Ryana) a atmosférou. Vynaložené peniaze je tu skutočne poznať, efekty sú na úrovni filmu. Každá epizóda nesie navyše vlastnú myšlienku, čo len zvyšuje hodnotu minisérie. Pravdou síce je, že jednotlivé časti kvalitatívne trocha kolísajú, žiadne markantné rozdiely však nečakajte - seriál si jednoducho drží svoju (vysokú) úroveň a bola by skutočne škoda, keby ste si ho nechali ujsť. Moja najobľúbenejšia epizóda : Bastogne (časť natočená z pohľadu medika) ()

Styxos

Toto je naprostá špica. A to nejen co se seriálů týče, ale i tématem týče. Všechny válečný filmy za tímhle hodně pokulhávaj. Prostě a jednoduše: tísnivá atmosféra války, postavy a jejich přátelství a soudržnost, hudba, herecké výkony. To všechno dělá z Bratrstva the best of seriál, jaký jsem ve svém životě viděl. 100% si to zaslouží právem. ()

Sir-Filip

Tak tady není absolutně co dodat! Byl a je to pořád ten nejskvělejší válečný zážitek, jaký jsem kdy mohl zažít. Už od prvního dílu to člověka neskutečně chytne. Naprosto úžasně kombinuje válečné scény s těmi klidnými, melancholickými - které vždy doplní úžasná hudba. Navíc u Band of brothers je skvělý i úvodní a závěrečný díl, což je diametrální rozdíl oproti "The Pacific". Prostě bych řekl, že tady do sebe všechno zapadlo, všechny kolečka skvěle pasují do ještě lépe seřízeného stroje. Ten pak přináší neopakovatelný zážitek všem milovníkům historie a II. světové války! "ENJOY IT !!!" ()

tommmy89

Svojim spôsobom som videl mnoho filmov (seriálov) na vojnovú tématiku. Ale môžem povedať, že žiadny sa nevyrovnal tomuto seriálu z dielne S.Spielberga & T.Hanksa. Už od počiatku som vnímal mnoho aktov ako jedno veľké pozitívum a obzvlášť dobrý herecký výkon, nič menej Davianovi Lewisovi - Richard Winters a jeho partii patrí jedno veľké ďakujem za krásny zážitok z prostredia II.sv. vojny. A čo je plusom, že mi dovolili zase raz obohatiť svoje poznatky z histórie, ako aj pocitov ľudí, ktorí v nej museli bojovať za spravodlivosť a čeliť holím skutočnostiam napriek faktom, ktoré im neraz nedovolovali zdravo zaspávať, či na bojisku pod holým nebom, alebo v kasárňach Carahee. Seriálu dávam zbrusu plný počet bodov a jednotlivé časti nejdem rozpitvávať, pretože každá mala vysoko nad 90%, som maximálne spokojný ! 5 z 5 ()

Linkyc

Mini-série, která předčí lecjaké hollywoodské válečné rychlokvašky. Hanks a Spielberg opět bodují a na plátně je to znát.Výborné herecké výkony, perfektně zpracované prostředí 2. sv, brilantní efekty a hudba jsou samozřejmostí. ()

Wlck

Marc Warren, James McAvoy, Michael Fassbender, David Schwimmer ve vedlejších rolích. A co teprve ty hlavní... Dokonalost. Hlavně třetí a devátý díl vládnou. ()

Lottr

Skvěle vypracovaný seriál, dokonalý ve všech směrech. Syrový, autentický a velmi naturalistický příběh popisující osudy vojáků z roty E během druhé světové války. Podle mého názoru nejlepší válečný projekt všech dob, který nemůže nikoho nechat chladným. Během prvních dílů se vcítíte do mnoha postav, kterým dalších deset hodin fandíte a doufáte, že to zvládnou. O to víc je fascinující, že každá z postav je autentická a zažila pravděpodobně vše, co nám snímek ukazuje. Téměř nic jsem asi v životě neviděl víckrát, než tenhle seriálový skvost. ()

Hruzi

Mistrovské dílo, které nám ukazuje, k jaké hraně geniality se až dá dostat, když se sžijete s dějem. Za těch 10 hodin vám rota E přiroste k srdci, zejména pak Major R. Winters. Každý díl prožíváte jejich tažení Evropou. Dokonce s nimi i cítíte jistou nenávist ke kapitánu Sobelovi, kterého bravurně zahrál David. Všechen otravný patriotismus a velké proslovy jdou stranou, aby uvolnili cestu brutální válečné atmosféře doplněné o skvělý hudební doprovod. 5 hvězdiček, 10 z 10, 100% a velký potlesk. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn