Reklama

Reklama

Star Trek

(seriál)
  • USA Star Trek (více)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(22)

V tomhle animovaném seriálu nadabovaném herci z původního Star Treku míří hvězdná loď Enterprise za novými dobrodružstvími. (Netflix)

Recenze (34)

RedDuck 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Animace je ryze úsporná, jinak ale lepší než průměrné díly v hraném Star Treku. Tvůrci si tady mohli mnohem víc dovolit, což je vidět i na posádce, třeba kočkoidní šelma Mress s dabingem vrněním a předěním:) Kratší stopáž je rozhodně ku prospěchu, takže se, narozdíl od hraného Star Treku, nenudíte. Jenom ale prostě chybí opravdoví herci, u hraného mě držel právě výraz pana Spocka a slečny v minisukních:) ()

KM Phoenix 

všechny recenze uživatele

Ani ryba ani rak. Epizody jsou kratší, takže ne vždy dosáhnou uspokojivé propracovanosti. Animace je poměrně jednoduchá a jako celek neurazí i když některé sekvence (hromadný běh) působí jako ze seriálu Scooby Doo. Trochu mi vadí přehnané užívání žesťů v momentech kdy se má dít nějaké drama, nemuseli to používat 10x v každé epizodě. Potěší hlasy původního ansámblu a návaznost na některé díly z TOS. Horší tři hvězdy, seriál který celkem neurazí, ale nenabízí nic extra co by nutilo se k němu následně vracet. ()

Reklama

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Na hranou TOSku, ani na jiný hraný Trek to sice nemá, ale je to Star Trek. Pro mě od teď neoddělitelná součást fenoménu se skvělými příběhy, i když jsou krátké, ale většina se povedla a jistě by se dobře vyjímala i v hraném seriálu. A český dabing také není špatný. Občas je to sice až moc pro děti, ale pořád je to sci-fi. Já se u toho vemi dobře bavím, animace se povedla a zábava je to více než příjemná. Pro mě srovnatelné s TOSkou, takže dávám 80%. Toto opravdu jsou cesty hvězdné lodi Enterprise. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Kupodivu zdaleka ne tak špatné, jak by se z dobově ohavné animace a mírného cílení na děti dalo tušit - scénáře jsou totiž často použité ty které byly původně určené pro hrané Original Series, jeden díl je dokonce adaptací povídky slavného sf spisovatele Larry Nivena. Stejné zůstalo i obsazení postav. Hlavně druhá série má tak dost velice zajímavých dílů, které si velice snadno dokážu představit zremakované do moderní podoby (stejně jako většinu TOS - ten seriál zastaral ve zpracování velmi, ale náměty tam byly výborné). Ta druhá série je taky první ST který kdy dostal Emmy. 7/10 ()

majo25 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Originál je len jeden, ako sa hovorí, ale táto animovaná verzia je dôstojným nasledovateľom. Nejde celkom o nový seriál, ale opokračovanie originálu, aj keď s niektorými novými postavami. Animovaná podoba dovoľuje zájsť s fantáziou vyobrazenia ďalej ako pri hraných dieloch, čo sa v seriáli aj často využíva - či už pri rôznych podobách mimozemšťanov alebo prostredí (skvelý diel Pod vplyvom Ambry), a privítal by som pokojne ešte kvantitatívnejší prístup. Animácia sama o sebe je mierne rozporuplná, na jednej strane v mnohom pripomína sedemdesiatkové dobrodružné alebo akčné seriály a cítiť z nej starú dobrú svojskú atmosféru, na druhej strane kvalitatívne to Disney ani zďaleka nie je a najme pri dynamických sekvenciách vyzerá byť animácia zjednodušená až sfušovaná. Taká animácia behu postáv je až úsmevná, ako je neprirodzená. Škoda, že postavy sa na seba podobajú iba v hrubých rysoch, zo všetkých najviac asi MacCoy. Síce to nie je vina samotného seriálu, ale český dabing nahovorili úplne iní herci, čo tiež neprospieva tomu správnemu fílingu. Seriál si ale budem vždy chváliť za jeho originálne epizódy s častokrát pekne dobrodružným dejom. Veľmi rád by som chcel vidieť seriál v čase vzniku, teda pred takmer 50 rokmi, určite by som bolo z neho viac nadšený. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (16)

  • Kvůli omezenému rozpočtu dabovali i některé vedlejší role James Doohan (inženýr Scott) a Majel Barrett (sestra Christine Chapelová). (JORDY)
  • Poručíka Sulu možno viackrát vidieť na mostíku U.S.S Enterprise v čase, keď sa nachádzal na povrchu planéty. (koba)
  • George Takei a Nichelle Nichols původně nebyli k seriálu přizváni, s tím ale nesouhlasil Leonard Nimoy, který se tím pádem na seriálu také podílet nechtěl a protože úspěch původního seriálu stál do značné míry na postavě Spocka, muselo nakonec studio ustoupit. (JORDY)

Reklama

Reklama