Spirála strachu: Saw pokračuje

• USA Spiral: From the Book of Saw (více)

Začíná se psát nová kapitola z děsivé knihy Saw. Zločinný strůjce pokřivené spravedlnosti roztáčí spirálu nečekané pomsty. Mladý detektiv Ezekiel "Zeke" Banks (Chris Rock) a jeho parťák (Max Minghella) vyšetřují děsivé vraždy, které začínají připomínat nechvalně známé případy z minulosti. Nevědomky se tak stanou hráči na šachovnici morbidní hry zákeřného vraha. A to ještě "Zeke" netuší, že spolu s ním bude ďábelskému plánu šíleného zločince čelit i jeho otec, vážený policejní veterán (Samuel L. Jackson). (Vertical Entertainment)

Taffey

Samuel Jackson hraje ve kdejakém shitu a pravdu povediac, jak vidím, že je ve filmu přítomen, nedívám se. Už je přejacksonováno. ()

Knor

Další průser jak vrata.Nechte už SAW jenou provždy bejt. SAW 7 uzavřelo tuhle sérii důstojně a celkem přijatelně a já byl spokojenej jakto pěkně vyšlo. Všechno další už budou jen zbytečný sračky jako přeešlý Jigsaw a tahle hrůza. Pár pastiček bylo fajn, ale to je celý. Vaří se tu z vody, Chris Rock byl naprosto příšernej, ať zůstane u komedií, tohle mu vůbec nesedlo. Celý to bylo zbytečný, průhledný a chvílema i trochu směšný ... prostě neee. ()

playboy_05

Hmm…je to relativne normalni becko, asi jako vetsina Saw filmu. Bez napadu, invence, par hezky bizarnich smrti…ale co mel proboha znamenat ten nezdrave vyhlizejici 57lety Chris Rock, navic notne riznuty nejakym CGI? A wtf proc skoro v 60 hraje postavu, ke ktere se vsichni chovaji jako k zelenacovi…to je fakt ulet ()

departed

Není to sice nic objevnýho a nepřichází to s žádnou inovací na poli ať už Saw značky či thrillerovýho žánru, ale jako detektivní jednohubka s mouchami to je obstojná podívaná, která má pár libových brutálních scén s odsýpajícím tempem. Podle mě už je vyloženě nemožný značku Saw jakkoliv nakopnout správným směrem a dát tomu svěží nádech a nezáleží jak talentovanýho tvůrce s roky zkušenostma si na to najdete. Značka se vyčerpala, měli bychom jít dál. ()

JohnZ87

Spirála ze série dost vybočuje, přestože na předchozí filmy celkem výrazně navazuje. Identitu tajemného záporáka lze odhadnout už během první třetiny filmu. Jeho motivy jsou tentokrát navíc osobní. Samuel L. Jackson je dost nevyužitý. Pasti jsou stále dost efektní, ale působí to celkově spíš jako spin-off ze světa Saw. 50% ()

RAFT

Spirála strachu : saw pokračuje je 9 dil uspěšné hororové série. Režisér není žádbý nováček už nám natočil 2-4 díl. Ve dilmu se nám objeví Samuel L. Jackson a Rock jako detektiv. Sice je to pořád to samé ale, nevadí. 60% ()

Pitryx

Jen jedno slovo. Zklamání. Další slova by již byla o naprosto otřesném Chrisi Rockovi, kterého jsem viděl poprvé a doufám, že také naposledy. Psát o tom, že je ve filmu málo pastí a vražd je již zcela zbytečné. Ale hlavě, že jsme se neustále vraceli do minulosti. I když připouštím, že to byl o k ději. ()

Mamlas

Nedůstojný škvár vykrádající skutečný Saw a jako bonus s otravným užvatlaným detektivem v hlavní roli. Když jsem kdykoli zahlédl ještě jeho odpornou uřvanou šéfku, hned jsem musel začít přetáčet. Děj a příběh vůbec nevtáhne, zejména kvůli osobě v hlavní roli. Tohle se Saw nemělo společného nic kromě napodobeniny několika mála technických strojových vychytávek - asi jediné to připomenutí skutečného Saw. Shrnutí - podřadná uřvaná protivná planá a nezajímavá detektivka s otravným nezajímavým hlavním hrdinou a ostatním komparsem. (36%) ()

Rayen1

Saw jsem měl rád jenom jedničku, všechno potom začalo bejt jen taková slasher vata, aby se pop corn nejedl v kině jen při tupem zírání na prázdné plátno. Jinak šlo o takovej béčkovej standart s fakt odflaknutym koncem.. ()

Mr.Ward

Spiral měl být nový začátek, který by pokračoval v odkazu Saw. Už teď víme, že se to úplně nepovedlo, film je docela propadák a já už vím proč…. To bylo otřesný. Bože 🤣🤣 Začátek fajn, hláškuje se o sto šest, je to vtipný, říkám si wow. No někdy po půl hodině to ale přestane a přelije se to nudy, která se ještě ke všemu postupně přelije do absolutní blbosti. Tohle se fakt nepovedlo ()

borohub

Přišlo mi to o chlup lepší než Jigsaw, avšak v porovnání s původní heptalogií slabota. Většina postav je nesympatická - kraluje tomu uřvaný Chris Rock, ne ten se fakt na takovou roli vůbec nehodí. Přišlo mi to podobně překombinované jako Jigsaw, takže kdo viděl Jigsaw moc dobře, tak od 40. minuty věděl, kdo je ten vrah. Pasti už byly čirý sadismus. Maličko jsem čekal, že to bude nějakým způsobem navazovat na Jigsaw, ale to se nestalo. 65% ()

hrumsrt odpad!

Film, kde hraje S. L. Jackson, Chris Rock a Max Minghella? Jo, to zní docela dobře. A že to je navíc pokračování pastičkové série? Tak to musím vidět! Bohužel to ale zvučným obsazením končí. Nejen, že pasti nejsou originální, ale navíc jich tam je zatraceně málo! Ale "nejlepší" je, jak se pořád vrací děj přes flashbacky někam do minulosti, která prostě divákovi nic neříká! Je to jako video s poletujícím igelitovým sáčkem.. Dramatické umělecké, ale vlastně zcela k ničemu.. Ztráta času! 0% ()

G3orgig

Překvapivě jednoznačné béčko (v lepším případě), které těží ze slavné předlohy a obsazení dvou slavných herců, kteří asi mají hluboko do kapsy, když na něco takového kývli. Především Samuel L. Jackson tímto filmem trochu ztratil tvář. Nemohu říci, že bych se vyloženě nudil, tudíž jsem uvažoval i o 3*, nicméně většinu filmu jsem měl svůj tip na pachatele a uzavřel jsem pomyslnou sázku s režisérem, že pokud se pletu, tak dám ony tři hvězdičky a pokud ne, tak bude rád za dvě. Můj odhad se potvrdil a tím i další nešvar tohoto filmu - snadná předvídatelnost, která je u tohoto žánru velký problém. ()

marek29

Jigsaw je prostě kult. Ta promyšlenost, byť napasovaná na rozhadrovaný lidi.. Asi nepřestanu žasnout. Pětku nedávám jen proto, že jsem neviděl celou sérii popořadě, ale co není, může být :) ()

Hyperbolic

Look how they massacred my boy :( Jako čekal jsem to slabé, ale tohle bylo moc. Dialogy a herecké výkony nekomentuju (Chris Rock, který si podle všeho své "vtipy" vymýšlel sám). Twist jsem odhadl na začátku a vzhledem k tomu, že se mi to nikdy nepodaří, to mluví za vše. Pasti byly celkem drsné, ale bylo jich žalostně málo. Doufám, že nám 10. díl spraví chuť. ()

husak_k

Fuj, tak tohle se nepovedlo. Jakejkoli vibe předchozích dílů úplně zmizel. Místo toho úplně standartní brutální detektivka, kde je vám ale od začátku úplně jasný, kdo je vrah. ()

moviefan4

Ako milovníka série Saw ma neskutočne potešila správa že séria bude mať Reboot. Spiral u mňa dopadol na jednotku bol v každom ohľade lepší ako Jigsaw a hlavne atmosférou vynikal. Gore a Traps boli mega super a prišiel som si na svoje. Posledných 20 minút bola nelsutocna jazda na vlne nostalgie z pôvodnej trilógie Saw a neurazil by som sa ak by zo Spiral vznikla tak dobrá trilógia ako prvé 3 diely Saw. Plus mega potešili songy od 21 Savage. ()

Ltblue

Scenar je jeden z najhorsich zo vsetkych Saw. Gore super, snaha o lakacky v podaniach so zvukom a rychlim zaberom vobec nefunkcne. Sklamanie. ()

Mamutol

Nesympatický uřvaný neherec v hlavní roli je opravdu průser. Pasti, které v jednom člověku v podstatě nelze vyrobit, sestrojit a nainstalovat do nich oběť, je další průser. Například jak dostal do trezoru policejního oddělení kotel a kompletní past s horkým voskem aniž by si toho kdokoliv všimnul, to mi hlava nebere. Dveře trezoru se zabouchly a evidentně šly otevřít pouze zvenku nastavením kódu, jak se tedy záporák dostal ven z místnosti ? A takových blbostí tam bylo mraky. Škoda no. ()

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019