Spirála strachu: Saw pokračuje

• USA Spiral: From the Book of Saw (více)

Začíná se psát nová kapitola z děsivé knihy Saw. Zločinný strůjce pokřivené spravedlnosti roztáčí spirálu nečekané pomsty. Mladý detektiv Ezekiel "Zeke" Banks (Chris Rock) a jeho parťák (Max Minghella) vyšetřují děsivé vraždy, které začínají připomínat nechvalně známé případy z minulosti. Nevědomky se tak stanou hráči na šachovnici morbidní hry zákeřného vraha. A to ještě "Zeke" netuší, že spolu s ním bude ďábelskému plánu šíleného zločince čelit i jeho otec, vážený policejní veterán (Samuel L. Jackson). (Vertical Entertainment)

fixaman odpad!

Není to napínavý ani dostatečně nechutný. Spojitost s původní sérií žádná. A do toho ten hlavní detektiv mluví jako třináctiletej rádoby gangsta. Tohle se fakt nepovedlo. ()

Kopi1

No těžko se mi tento díl hodnotí. V závěru se to jaksi klasicky vše vysvětlí, ale to je to takové nezáživné s otevřeným koncem, kde teda pokud je SWAT aspoň trochu schopný, tak by to otevřené být nemělo. Chrise jsem nikdy moc nemusel, ale nedopadlo to tak hrozně, jak jsem myslel, spíš dialogy jsou špatně napsané. Nevím, proč se k režii vrací někdo, kdo natočil poměrně tragické sequely. Nápad to mělo dobrý, ale provedení a charaktery ve filmu špatné. Také hlas na kazetách je otřesný v porovnání s předešlými Saw. Už bych tuto sérii nechal být. ()

mala_kea

Stejně jako většina zdejších jsem doufal, že se to celé posune o level dál nebo naopak vše začne od začátku a mozková spirála bude muset pracovat. Bohužel. Pasti brutální, ulítlé, ale v těch 90ti minutách není prostě možné rozjet něco velkého. Nepřítomnost Tobina Bella považuji za hlavní kámen úrazu a Samuela za výsměch projektu. Záporák je jako za škatulky (divnolid) a velké finále nepřineslo kýžený tah na branku. Spíše krok zpátky a úprk do kabin. Škoda. I tak si cením tvůrců, že se o něco takového pokusili. ()

Hapretor

nudné a pořád to samé ... Chris Rock mi byl neskutečně protivný ... vůbec se na takové role nehodí ... jenty pastičky byl docela nápadité ... jinak jsem u toho usnul ... zbytečnost !!! ()

Rathalos

Hororovu seriu Saw milujem vdaka niekolkym veciam a to,vymakany a premysleny dej,brutalne pasce,z ktorych vas boli cely clovek i skvele gore efekty,no a v tomto novom filme to nebolo inak,sice mi zo zaciatku nesedel Chris Rock,ktory sa velmi nehodi do tohto zanru,ale po case som si zvykol a hrozne mi tam chybal herec Tobin Bell,takze za pat...:-) ()

Rockerman

Vypoulené oči Chrise Rocka a dlouhovlasá krasotinka jako šéfka mordparty nevěstily nic dobrého. A taky jo, jde o nejhorší Saw v jeho dlouholeté historii. Což o to, pastičky jsou stále poměrně nápadité a hezky fungují, ale to je tak jediné, co tady funguje. Bez špetky napětí a té tajuplnosti, která zdobila sérii v jejích začátcích. Doufám, že tohle byl už fakt poslední pokus. ()

helloween93

Když jsem viděl trailer na Spiral, spin-off série Saw, říkal jsem si proboha proč? Série je vyždímaná dostatečně a neexistuje inovace, která by tu sérii nějak oživila. Spirála strachu naneštěstí jede přesně v duchu Saw, používá stejný narativ, ale jediné propojení se Saw je fotka Johna Kramera a pasti. Divák znalý série Saw vraha odhalí po půl hodině, zbytek po hodině. Casting je weird, Chris Rock po letech vylezl z díry a střihnul si drsného detektiva, který se jak je v téhle sérii zvykem nechá outplaynout hlavním záporákem. Nechci už další Saw ani spin-off nebo prequel. Shitshow ()

korok

Tuším, že poprvé za celou sérii (i když nevím, jestli se tohle dá počítat k původní sérii Saw) dávám méně jak plný počet hvězd. Stále je to kvalitní ale bez Tobina Bella alias Johna Kramera (na kterého je zde odkaz pouze na pár fotkách na policejním oddělení) už to není ono. Ten jeho typický temný hlas u jím připravených pastí, který končíval slovy "Live or die. The choice is yours" tady prostě taktéž chybí. Ten nový hlas jeho nástupce a napodobitele mi přišel vyloženě směšný. ()

domirovec

Proboha! Nechte tu sérii Saw už umřít.. Spirála strachu je (opět jako Jigsaw) zbytečné (ne)pokračování kultovní hororové série, jejíž poslední doopravdy dobrý díl byl šestý z roku 2009, pak už se celá série začala pomalu, ale jistě ubírat ke spánku a to hodně vyslouženému. Celkově mi příjde, že Spirála smrti funguje ještě hůř než Jigsaw, nýbrž byla natočena pouze pro srandu králíkům. No a to samotné označení Saw v názvu je pouze záminka toho, že ve filmu bude pár dalších brutálních pastí.. a to jest vše. Ostatní část děje je pouze naprosto unavující policejní drama, které bylo stejně jako v minulém díle, totálně o ničem. 2/5 ()

panvasik

Opět, stejný případ jako u třetího pokračování Jurského světa. Nechápu co zase mají lidi za problém, proč zase lidi brečí. Přiznávám, že je to víceméně pořád to stejné, ale co si budeme film zachraňuje fantastický Jackson, ale to neznamená, že film budu hájit jenom kvůli tomu, je to prostě další klasické a známé pokračování. Vraždy dokážou být pořád něčím zajímavé a originální. Za to průměrnou laťku filmu, hodně sráží hlavní postava Zeke, kterou hraje Chris Rock, ale je to minimálně koukatelné :) 50% ()

Junys

No měl jsem tu čest to vidět v českým dabingu a to je otřes 😀 zbytek taky velká slabota.. tohle nema se sérií saw nic společnyho ()

Hartigan

Stará láska nerezaví... Vlastně jsem od Spiral víc nečekal, takže ani nejsem nasranej. První pastička v metru je peckovní, ty ostatní už lehce zaostávaly a potřebovaly by dopilovat. Jakožto zdejší hororový expert, obzvlášť na všech 8 dílů kanadské série Saw, tudíž v žádném případě nemohu jít pod čtyři. ()

Johny M.

Asi se mi Spirála líbila víc než minulej Jigsaw; Bousman servíruje slušnou řezničinu, pasti jsou extrémně brutální, což je OK, dostat se z nich prakticky nereálný, což už tak OK neni, ale hlavní problém je samozřejmě Chris Rock (ten pičus si prostě o přesdržku řiká už tím, že je), nesympatickej neherec, kterej tam neměl co dělat (a vlastně ani nikde jinde). Jo a přišlo mi to jako scénář nějakýho no name thrilleru dodatečně naroubovanej na Saw, ale celkem zdařile. ()

geek.ondra

Chris Rock to vymyslel dobře. Přetvoření do old school kriminálky s hororovými prvky byl skvělý nápad jak tuhle zašlou značku oživit a poslat správným směrem. Pro to je obrovská škoda že provedení je bolestně odbyté. Herci (až na Rocka) jsou příšerní, postavy nemají dostatečné vykreslení, pasti jsou nudný, režie sterilní a scénář naprosto příšerný. Namísto ambiciózní kriminálky je tak Spirála jen béčkovou blbinou ale i přesto si myslím že pokud se změní režisér a scenáristi tak by mohla fungovat. Potenciál tu totiž je. 6/10 ()

UniqueNett odpad!

Chris Rock v hlavní roli? To snad nikoho nemohlo ani napadnout, že by to dopadlo dobře. A S.L. Jackson tam sakra dělá co?! Úplně zbytečnej film. Ale úplně. ()

Davidkkk

Tenhle rádoby spin-off je jedním velkým nechutným plivnutím na už dávno zdechlou mrtvolu. Spiral je nejpředvídatelnějším pokračováním série, hlavního padoucha odhalíte po 15 minutách filmu, jestliže nejste vyloženě hloupí. Pasti byly nudný a Chrise Rocka odedneška považuju za nejhoršího herce současnosti. Při jeho výjevech jsem se musel smát. ()

Kingjiri

Tahle rutinní povídačka o prohnilejch policajtech fakt nemá se Saw nic moc společnýho. To pak může být napodobovatel Jigsawa v každym druhym bijáku, kde se vraždí. O výběru Chrise Rocka do hlavní role jsem měl pochybnosti od začátku, nakonec sice nebyl tak hroznej, ale i tak byl jeho vyběr do týhle role těžkej úlet. Ono teda celej zbytek castingu (s výjimkou Samuel L. Jacksona) za moc nestál. Pasti byly sice zajímavě vymyšlený, ale jejich propracovanost (současně s načasovaností) byla občas až extrémně vypiplaná, takže přihmouřit oko vzhledem k danýmu žánru aby nad tim člověk nekroutil hlavou, stejně občas nestačilo. Pointa byla sice hodně průhledná, ale závěr byl nakonec vcelku fajnově vymyšlenej. Ale co naplat, když se zrovna nevraždilo, nebyla o nudu vůbec nouze. I když jsem toho moc nečekal, jsem dost zklamanej, dvě silnější hvězdy. ()

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

Samuel L. Jackson si zahraje v Saw

09.07.2019