Aby se stala královnou, musela získat Césara. Životní osudy nejslavnější Egypťanky v americkém filmu. Nová dvoudílná verze slavného příběhu vášní, intrik a válek, které osudově zasáhly do života slavné egyptské královny Kleopatry. Její příběh začíná v roce 47 před naším letopočtem. (oficiální text distributora)

flanker.27 odpad!

Caesar přijede do Egypta a vůbec se nezajímá o Pompeia. Možná proto, že tu žádný Pompeius není a Caesar přijel "vybírat daně"? Žádný koberec, žádná Arsinoe, myslím, že snad ani ten Ptolemaios se neobjeví. No zkrátka jsem tenhle nehistorickoneumělecký nepodarok kdysi dávno (asi před 15 nebo více lety, ani netuším, jak jsem se na profilu tohoto filmu ocitl právě teď) vypnul asi po půlhodině, někde ve chvíli, kdy Kleopatra hystericky zařvala "oni pálí moji knihovnu". ()

Pohrobek

Není to úplný propadák, ale aby televizní film dokázal zaujmout, musel by mít nějakou novátorskou vůdčí myšlenku, čehož jsme se zrovna tady nedočkali. Jediným jasným kladem je, že se Leonor Varela podle současných poznatků podobá skutečné Kleopatře mnohem více než nepřekonatelná Elizabeth - i když musela by být poněkud menší, tlustší a vůbec šerednější! ()

Faye

Egyptskou královnu ztvárnila ve filmu nejedna slavná herečka (Vivien Leigh, Sophie Loren atd.) Těžko říct, kterou ze slavných hereček by si ona historická Kleopatra vybrala za nejlepší. Ale nejvíce vděčná by musela být Elizabeth Taylor, neboť zná-li svět ještě dnes přes 2000 let starou egyptskou královnu, zná ji především její zásluhou a Leonor Varela a ani tento televizní „velkofilm“ nikdy nemůže nezapomenutelnou Elizabeth Taylor z trůnu egyptské královny sesadit!!!! ()

Morholt

Ona je ta Leonor Varela hezká holka, o tom žádná, ale také je to příšerná herečka. Stejně tak je špatným Caesarem Timothy Dalton, příšerným Antoniem Billy Zane a Graves může být vším, ale rozhodně ne Octavianem. Jo, oháklí byli pěkně a výprava taky ušla, ale jinak to bylo to nejpříšernější zpracování Kleopatry, jaké jsem měl kdy možnost vidět. A to i včetně té české muzikálové.......nesnášim muzikály! 10% ()

Morien

Taková roztomilá pohádka na dobrou noc, pokud máte rádi tmavé bradavky prosvítající skrz světlou látku a ženy si necháváte doručovat v kobercích. To se bude na co dívat. Pokud ovšem míváte choutky, že byste si postelovou politikou mohli přičichnout k mnohem větší říši, než je ta vaše, tak se můžete těšit maximálně na staříka, který se nechá zavraždit a ještě při tom ukazuje křečáky, nebo na kulturistu s parukou. Nebo si prostě můžete lehnout před televizi, civět na ni a v reklamách snižovat zvuk, jak se to u televizních filmů dělá. ()

• Enrico Sabbatini soutěžil o cenu Emmy v kategorii nejlepší kostýmy. (Terva)
  • Peter Coulson soutěžil o cenu Eddie v kategorii nejlepší střih. (Terva)
  • Film byl natočen na motivy románu "Memoirs of Cleopatra" Margaret George. (Terva)