poster

Kleopatra (TV film)

 • Německo

  Cleopatra

Drama / Životopisný

Německo / USA, 1999, 177 min

 • Tayen
  **

  Pokud se film snažil překonat starší verzi, má to marné; E. Taylor je nezapomenutelná a hned tak někdo ji z pozice královny Egypta nevystrčí, tím méně Leonor Varela, která nemá dostatek šarmu, ani zkušeností, aby takovou roli zvládla. Naopak dobrá je hudba Trevora Jonese, ačkoliv místy se až příliš podobá tomu, co skladatel předvedl v Merlinovi.(7.7.2005)

 • Pohrobek
  **

  Není to úplný propadák, ale aby televizní film dokázal zaujmout, musel by mít nějakou novátorskou vůdčí myšlenku, čehož jsme se zrovna tady nedočkali. Jediným jasným kladem je, že se Leonor Varela podle současných poznatků podobá skutečné Kleopatře mnohem více než nepřekonatelná Elizabeth - i když musela by být poněkud menší, tlustší a vůbec šerednější!(14.7.2005)

 • mahler
  ****

  Pro porovnání s Kleopatrou z roku z roku 1963 je tento dvoudílný televizní film svižnější, akčnější a jednodušší. Po historické stránce pak ještě mnohem víc nepřesnější. Postavy jsou rozseknuty do děje vcelku jednosušše - Caesar, Antonius - hodní /Brutus, Octavian - hajzlíci a Kleopatra - prostě žena která se přes postel snaží hájit zájmy své i své země = tak trochu děvka. Kostými i výprava jsou na tv produkci na slušné úrovni a hlavně má film k dispozici trio kvalitních herců - Dalton, Zane a Graves a jednu kočku - Leonor Varela. Navíc podtrženo krásnou hudbou Trevora Jonese.(23.1.2009)

 • helrohir
  **

  Veľmi nepodarená verzia príbehu o slávnej egyptskej kráľovnej. Akože výprava je na TV film slušná, to sa musí nechať, ale celkové spracovanie, charaktery osôb a herecké výkony sú tu na veľmi nízkej úrovni. Niekoľko zaujímavých momentiek a pekná predstaviteľka Kleopatry sú aspoň miernou náplasťou na celkový pocit sklamania.(29.8.2013)

 • Faye
  **

  Egyptskou královnu ztvárnila ve filmu nejedna slavná herečka (Vivien Leigh, Sophie Loren atd.) Těžko říct, kterou ze slavných hereček by si ona historická Kleopatra vybrala za nejlepší. Ale nejvíce vděčná by musela být Elizabeth Taylor, neboť zná-li svět ještě dnes přes 2000 let starou egyptskou královnu, zná ji především její zásluhou a Leonor Varela a ani tento televizní „velkofilm“ nikdy nemůže nezapomenutelnou Elizabeth Taylor z trůnu egyptské královny sesadit!!!!(7.7.2005)

 • - Peter Coulson soutěžil o cenu Eddie v kategorii nejlepší střih. (Terva)

 • - Film byl natočen na motivy románu "Memoirs of Cleopatra" Margaret George. (Terva)

 • - Enrico Sabbatini soutěžil o cenu Emmy v kategorii nejlepší kostýmy. (Terva)