Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Aby se stala královnou, musela získat Césara. Životní osudy nejslavnější Egypťanky v americkém filmu. Nová dvoudílná verze slavného příběhu vášní, intrik a válek, které osudově zasáhly do života slavné egyptské královny Kleopatry. Její příběh začíná v roce 47 před naším letopočtem. (oficiální text distributora)

Recenze (37)

mandlova 

všechny recenze uživatele

Na TV film opravdu kvalitní snímek, přesto mu podle mne uškodilo, že se také jako slavnější a nepřekonaná verze s Elizabeth Taylor uchýlil k dvoudílnému zpracování. Leonor Varela je krásná Kleopatra, exotická, neokoukaná, výprava filmu je odvážná, na TV film opravdu pompézní. Celkově film neurazí ale ani výrazně nepotěší, Taylorka je holt jen jedna. ()

mahler 

všechny recenze uživatele

Pro porovnání s Kleopatrou z roku z roku 1963 je tento dvoudílný televizní film svižnější, akčnější a jednodušší. Po historické stránce pak ještě mnohem víc nepřesnější. Postavy jsou rozseknuty do děje vcelku jednosušše - Caesar, Antonius - hodní /Brutus, Octavian - hajzlíci a Kleopatra - prostě žena která se přes postel snaží hájit zájmy své i své země = tak trochu děvka. Kostými i výprava jsou na tv produkci na slušné úrovni a hlavně má film k dispozici trio kvalitních herců - Dalton, Zane a Graves a jednu kočku - Leonor Varela. Navíc podtrženo krásnou hudbou Trevora Jonese. ()

Reklama

Tayen 

všechny recenze uživatele

Pokud se film snažil překonat starší verzi, má to marné; E. Taylor je nezapomenutelná a hned tak někdo ji z pozice královny Egypta nevystrčí, tím méně Leonor Varela, která nemá dostatek šarmu, ani zkušeností, aby takovou roli zvládla. Naopak dobrá je hudba Trevora Jonese, ačkoliv místy se až příliš podobá tomu, co skladatel předvedl v Merlinovi. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Ona je ta Leonor Varela hezká holka, o tom žádná, ale také je to příšerná herečka. Stejně tak je špatným Caesarem Timothy Dalton, příšerným Antoniem Billy Zane a Graves může být vším, ale rozhodně ne Octavianem. Jo, oháklí byli pěkně a výprava taky ušla, ale jinak to bylo to nejpříšernější zpracování Kleopatry, jaké jsem měl kdy možnost vidět. A to i včetně té české muzikálové.......nesnášim muzikály! 10% ()

Faye 

všechny recenze uživatele

Egyptskou královnu ztvárnila ve filmu nejedna slavná herečka (Vivien Leigh, Sophie Loren atd.) Těžko říct, kterou ze slavných hereček by si ona historická Kleopatra vybrala za nejlepší. Ale nejvíce vděčná by musela být Elizabeth Taylor, neboť zná-li svět ještě dnes přes 2000 let starou egyptskou královnu, zná ji především její zásluhou a Leonor Varela a ani tento televizní „velkofilm“ nikdy nemůže nezapomenutelnou Elizabeth Taylor z trůnu egyptské královny sesadit!!!! ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

  • Peter Coulson soutěžil o cenu Eddie v kategorii nejlepší střih. (Terva)
  • Film byl natočen na motivy románu "Memoirs of Cleopatra" Margaret George. (Terva)
  • Enrico Sabbatini soutěžil o cenu Emmy v kategorii nejlepší kostýmy. (Terva)

Reklama

Reklama