ARI50

Změna a návrat abych se podíval na skvělý film může soundtrack ten mě donutil tenhle příběh si užít naplno a pořádně si to vychutnat. ()

Bauer

Další perfektní historický film který je doprovázen skvělou hudbou od Hanse Zimmera.Russell Crowe je výbornej.Joaquin Phoenix je jako parchant skvělej.A konec mně vždycky rozbrečí.Pro mně nezapomenutelnej film. ()

becki_tu

Skoro se až stydím za to, že jsem viděl jedno ze stěžejních děl Ridleyho Scotta až teď, po dlouhých sedmi letech. Gladiátor je rozhodně ještě o kategorii výš než třeba Království nebeské a bez váhání ho řadím mezi špičky svého žánru. K bezchybné režii přidal svou silnou hudební část Hans Zimmer a určitě bych neměl zapomenout na excelující hereckou dvojici Crowe - Phoenix. Psát o vizuální stránce Scottových filmů by bylo nošením dříví do lesa a tak už jen dodám, že se někdy v budoucnu zase velmi rád vrátím za generálem Maximem do starověkého Říma. ()

JASON_X

(Extended version) Ani druhá projekce mě nepřiměla ke smířlivosti, k toleranci. Spíš naopak, jsem znechucený ještě víc. Jediné co z filmu jakž takž za něco stojí, je jeho vizuální stránka, výpravu holt umějí hollywoodští profíci dobře. Stejně tak dobře ovšem umějí vyrábět retardované scénáře pro tupé divácké masy. Ale jistě, mají recht, většinu (naprostou většinu) diváků bude asi stěží zajímat, nakolik je děj filmu scénáristický výcuc a nakolik odpovídá skutečnosti. Takže proto tahle telenovelicky senilní slátanina může slavit takový úspěch. Kdyby byl děj zasazený do fiktivních reálií s fiktivními postavami, ocením ho jako slušné drámko o křivdě a pomstě s několika hezkými bojovými scénami, i když zmršenými divokým střihem a skákající kamerou. Takhle ho ovšem poprávu "oceňuju" jako výplod ziskuchtivých komediantských degenů, jako ostudné poplivání historických faktů, jako urážku římské historie, jako ten nejnižší druh filmové prasečiny, podbízivé a líbivé. Nesnáším podobné mainstreamové "velkofilmy", nesnáším jejich stupidní a stereotypní schémata, nesnáším jejich cajdákovitou hudbu (Zimmer neZimmer). Každé balkánské céčko s tlustým Seagalem je mi stokrát milejší. Nevermore, moje 'potřetí' už nikdy nebude. ()

luka4615

Bezesporu dnes již legendární snímek režiséra Ridleyho Scotta, který se vyjma precizních akčních scén v Koloseu může pochlubit i úderným soundtrackem, úchvatnými interiéry či exteriéry a památnými hereckými výkony. A i když má Gladiator neuvěřitelnou stopáž čítající 155 minut, tak díky svižnému scénáři bez hluchých míst Vám tento počin uteče vážně hodně rychle. Za zmínku rovněž stojí samozřejmě i kamera, díky níž si "Chléb a hry" můžete užívat z bezprostřední blízkosti. Co tedy dodat na závěr? Ridley Scott zkrátka stvořil jeden z mezníků filmové historie, jelikož právě zde se ve vysokoktanovém historickém koktejlu snoubí vše, co na tomto řemesle tak moc miluji. Pokud jste tedy ještě nějakým nedopatřením tento filmový klenot neviděli, určitě to co nejdříve napravte. Nebudete litovat. „The general who became a slave. The slave who became a gladiator. The gladiator who defied an emperor. Striking story! But now, the people want to know how the story ends. Only a famous death will do. And what could be more glorious than to challenge the Emperor himself in the great arena?“ ()

Sawy

Nejlepší film Ridleyho Scotta.Tenhle režisér skutečně umí točit parádně, i když žádný jeho film nepatří mezi mé oblíbené.Možná díky té určité chladnosti,kterou na mě působí a kterou jsem lehce cítil i z Gladiátora,který se přesto řadí mezi ty nejlepší historické filmy.Herci jsou totiž parádní,Russell Crowe podává asi životní výkon (Ale nebudu lhát, Yuma u mě stejně vede) a Joaquin Phoenix je jako slizký císař skutečně na zabití.A to je dobře.Akční scény v aréně jsou správně adrenalinové i dostatečně brutální a úvodní bitva vás smete svou syrovostí.Gladiátor sice nedosahuje výšin Statečného srdce,přesto je poctivě udělaným antickým velkofilmem a v tomto tisíciletí zatím zůstává nepřekonán.85 % ()

Lucasion

„My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions and loyal servant to the TRUE emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next.“ Film oceněný tolika Oscary. A to právem. Gladiátor byl první historický velkofilm od Ridleyho Scotta, který jsem viděl. Už úvodní bitva Říma s barbary mi ukázala, že je tohle skutečně velko-film. Výprava filmu je parádní. Akční pasáže, zvlášť ty v Koloseu, jsou úchvatné dodnes. Russell Crowe hraje roli generála, který se stal otrokem a z otroka se stal gladiátorem, který se postavil samotnému císaři. Trošku jsem nepoznal, co je v rozšířené verzi navíc, ale film je pořád stejný jak si ho pamatuji. Tedy je pořád stejně dobrý. Nádherná hudba od Zimmera a příběh z velkého Říma. Gladiátor je skvělá historická podívaná. Líbil se mi vždy víc než Braveheart (1995), i když oba snímky mají cosi společného. Za mě rozhodně jeden z nejlepších snímků režiséra a i z historických filmů. [Director's cut] (88 %) ()

aniiicka

My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions and loyal servant to the TRUE emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next. Úžasný velkofilm, který mě naplno zasáhl. Dokonalý Crowe, dechberoucí hudba a výprava....Now We Are Free.... ()

ScarPoul

Výsmech solídnym historickým látkam. Američania sa nielenže serú do gréckych mýtov, ale aj celkom šikovne hovadia Rím. Čo do atmosféry je film dobrý, podkopáva mu nohy príšerný scenár a hlúpe dejové zvraty. Hounsou mi nikdy neliezol tak na nervy a v mojej krátkej filmovej životauvedomelosti považujem Gladiátora za najpreceňovanejší film vôbec. Alebo ako Hollywoodu kraľuje blbosť. Som zvedavý čo svetu okrem Lisy a Hansa film skutočne ponúkol. Po dlhom čase som pozrel Special Edition. Tých 171 minút robí svoje. Film pôsobí konzistentnejšie. Dejové zvraty už nemajú taký hlúpy spád a má to aj nejakú prímes logiky, ktorá je v mojom prípade vítaná. Ale to nič nemení na tom, že ten scenár je skrátka zlý. Vizuálne podmanivé. Hudobne meditatívne. Príbehovo priemerné. Tých pár minút na viac ale zachraňuje veľa. Zvyšujem na tretiu *. ()

Genero

Profesionální gladiátořina není práce pro každého, ale časy jsou zlé, takže nezbývá než co nejproduktivněji sekat, řezat a píchat. Tehdy ještě neotylý pan Crowe býval docela bourák, co musel napnout bicepsy i tricepsy, aby se pokusil o nějakou tu občanskou neposlušnost a ošukání Commodovy sestry. Jenže ošukat Commodovu sestru chce i Commodus, takže všechno spěje k tragikomickému finále. Pan Fénix je více než slizkým soupeřem a člověk nikdy neví, jestli dává přednost chlapci, dívce nebo ovečce. Snad podle nálady. Škoda, že konec je tak plytký. Císař, který se válí jako zasraný otrok v písku uprostřed Kolosea, to by musel být pro plebs natolik šokující výjev, že by se Tacitovi zavařil kalamář a investigativních reportáží o této události by byla okamžitě plná Alexandrijská knihovna. Asi jako kdyby dneska královna Alžběta II. každý pátek tančila v gayklubu u tyče. Pan Skot je opravdu mistr nad mistry, protože dokázal uplácat z prdu ultimátní kuličku. ()

Lacike

Dalsia klasika, ktoru som dnes videl len druhykrat a rovno v nekonecnom reziserskom zostrihu. Uz prvykrat ma film prilis nenadchol a v predlzenej verzii to bolo skoro neznesitelne. Uznavam jeho prinos, pretoze po dlhej dobe rozputal dalsiu vlnu historickych spektaklov, ale mne nesadol. Zapletka je prilis jednoducha. Klasicky film o pomste. Politicke pikle tam maju minimalny priestor a tak jediny spôsob ako vyplnit taku stedru stopaz je akcia. A ta ma vôbec nezaujala. Nepacil sa mi videoklipovy styl akym je natocena a sklamala aj dost mala porcia brutality. A to je tento film R-ko. Takze dalsim aspektom, ktory ma mohol zaujat su postavy. Tie nie su zle napisane, ale ja fakt nemam rad Russella Crowea, takze jeho cesta za pomstou mi bola do velkej miery ukradnuta. O nieco viac ma v niektorych scenach bavil Joaquin Phoenix, ale tiez to nie je ziadna vyhra. Ten typ zaporaka, ktoreho hra u mna nedokaze vyvolat respekt. Proste taky chudak, ktory ma nahodou moc. Takze jediny herec, ktory ma bavil naplno bol Oliver Reed v ulohe charizmatickeho Proxima. Z technickej stranky si velku pochvalu zasluzi velkolepa vyprava a prekrasny soundtrack, ktory bohuzial vykradli v bambilione dalsich filmov, takze pôsobi paradoxne trochu obohrato. Takze vysledok je historicky film, ktory ma môj respekt za prinos, ale nie obdiv za samotne kvality a tentoraz som ho videl naposledy. 5/10. ()

HateBreeder

No co dodat, na filmu je sice patrné že ho natočili američani, to ovšem nějak výrazně nesnižuje jeho kvalitu. Je to prostě velkofilm jak má být, s velkým hrdinou, jež touží po velké pomstě. Herecké obsazení je v celku dobré, Crowe hraje dobře, no ale nejvíc se mi tady libí šílený Joaquin Phoenix který se role zhostil skutečně na výbornou. K tomuhle filmu nejde moc co napsat, je to prostě megalomanský projekt Ridleyho Scotta, který má ovšem všechno co takový snímek mít musí. 80% ()

5150

Teprve v roce 2008 jsem zkouknul tenhle velkofilm, což je ostuda. Výborný žážitek, ke kterému se rád vrátím. ()

PROROK14

Neviem či oprávnene oscar za najlepší film ale oprávnene nominácia. Gladiátor je krása na filmovom plátne. Súboje gladiátorov nemajú chybu a Russel Crowe v životnej forme. Napätie, akcia, dobrodružstvo - to všetko Gladiátor má. Určite to je jeden z najlepších historických filmov čo som videl. A Ridley Scott si len utvrdil svoje miesto v mojom rebríčku. 88% ()

BoPo

Skutočná kvalita. Veľkofilm, ktorý má filmovú kvalitu a zároveň plné kiná. To sa málokedy vidí. ()

BrooksW.Here

Včera som prvýkrát videl tento famózny historický veľkofilm Ridleyho Scotta a vôbec som neľutoval. Úvodná bitka je úplne dokonalá, postupom času film naberal vyššie a vyššie "grády" až do samotného vyvrcholenia na konci, ktoré bolo vynikajúce. Tiež by som ocenil aj dôkladnú prípravu hercov na natáčanie bitiek v aréne, pri ktorých som veril, najmä, Russelovi Croweovi, že sa naozaj dokáže biť s mečom :) Gladiátor je podľa mňa veľmi poctivo prepracovaným filmom a ja som teraz veľmi rád, že som ho videl aj napriek tomu, že sa mi do toho pôvodne ísť nechcelo :) ()

GeusX

Parádní velkofilm o cestě za spravedlností. Výborná  hudba (jeden z motivů použil Zimmer v dalším filmu jako hlavní pro Piráty z Karibiku). 100% (viděl jsem: více než 5x, dabing i originál vč. prodloužené verze) ()

bouncer

Historický velkofilm tu nějaký ten pátek nebyl a možná proto byl Gladiátor přijat s takovým nadšením. Časem si však asi vššichni uvědomili, že to mohlo vypadat mnohem lépe. Ale dost kritiky, je to kvalitní podívaná, které dominuje Ridley Scott a Russell Crowe... ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal