lukas.7

Filmová klasika ktorá sa da pozerať xx krát film som videl nespočetne veľa krát a vždy ho viem pozrieť znova režisér Ridley Scott spravil veľdielo a  veľkofilm z krásnym príbehom dokonalým scenárom , réžiou , kamerou a na svoju dobu aj efektami .. Herec  Russell Crowe zahral svoju úlohu  gladiátora famózne film ma veľmi dobrý príbeh , akciu  , herecké obsadenie , všetko klaplo a je na top úrovni  ... Film sa poznačuje veľmi silným  príbehom ktorý chytí za srdce a ma užasne prepracovane bojové scény  ... Moje hodnotenie 9/10 ()

peproch

Historický velkofilm - i tohle Ridley Scott umí a umí to perfektně. Jen sled událostí, příběh spíše plitký, charaktery nehluboké, ale tady zas šlo o velkoscény ať už byly natočeny jakkoli, jsou vrcholně dobré. ()

Verbudrak

Ani po jánevímkolikátém zhlédnutí (desátém?) musím přiznat, že mě neskutečně štvou ty odfláknuté reálie.  Nezvykl jsem si a odmítám to respektovat. Jistě, jsem historik s úchylkou pro starověk, reenactor living history, jasan. Je těžké se mi zavděčit, vím. A taky to není historický dokument. OK. No ale Amíci se mohli aspoň trochu snažit, ne? A ne na to takhle s.át zvysoka. Je to škoda. Stejně tak ten scénář a dramaturgie jsou hodně slabé. Přes to přese všechno je to film, který jsem pustil svým dětem mezi prvními, jen co z toho měly trochu rozum. A to se počítá. Díky, Ridley. ()

macikpacik

Súhlasím s Golfistom - klasický Hollywoodsky veľkofilm. Scott sa vytiahol, Crowe zahral svoj životný film. Phoenix je tak isto výborný. Samozrejme - hudba. Tá, a to už som v nejakej recenzii písal - Zimmer ma dostal. Hudba by zaslúžila Oscara - možno ho aj dostala, neviem, nepozeral som na imdb.com. Výborný film. ()

Petrus_Ka

Ridley Scott dal geniálně dohromady jeden z nejepičtějších celovečeráků. V hlavní roli Russell Crowe, který předveld famózní herecký výkon, jako bezejmenný gladiátor, s přezdívkou Španěl. O všechno přišel, odmítl se podrobit novému králi, který svůj trůn získal vraždou otce, rozhodl se Maximum vrátit k rodině, kde všam bohužel zjistí, že o rodinu přišel. Vrací se tedy jako Gladiátor a rozhodne se  pomstít. Co se musí rozhodně vypíchnout, jsou kostýmy a atmosféra. ()

Argocz

Hezký film se super kostým, atmosférou, hereckými výkony a akcí. Mě osobně film prostě nevzal jako ostatní. ()

aneken

Esence velkofilmovistosti, pocta starým dobrým velkofilmům jako je Ben Hur nebo Kleopatra. Maximus Decimus Meridius je bez nadsázky jeden z mých nejoblíbenějších hrdinů. Jako milovník historie jsem zde ochoten přivřít oči nad nepřesnostmi, které jsou daní za to, aby byl film přístupný pro co největší okruh diváků. No a hudba Hanse Zimmera je genialita sama, docela často si soundtrack ještě dodnes pouštím. ()

GrooteLulu

..tahle římská pohádka o silákovi je k popukání, jak by mohl říct Commodus, mě však nezaujala, ani jako obdivovatele staré říše Římské.. a ani Russela Crowe, jedině tak Ridleyho Scotta, kde jeho Vetřelce beru mezi nejlepší filmy všech dob, nicméně už po Thelmě a Louise, mě žádný jeho film nezaujal.. moc nechápu proč točit v 86letech pokračování, ale budiž výdělek je na snadě.. ()

Lukango

Epický válečný velkofilm, na kterém Ridley Scott ukázal, že natočit historické drama mu nedělá žádný problém a zvládá to s grácií. Film, který obnovil nadšení chodit na historické válečné dramata do kin. Jedná se o krutý epický příběh Maxima a samotná postava je v podání Russella Crowea naprosto úžasná a řadí se u mě mezi ty nejzapamatovatelnější postavy kinematografie. Děj je celkem jednoduchý, ale funguje na jedničku. Film zobrazuje krutost, nespravedlnost, pomstu, otroctví zlomyslnost, odhodlanost a mnoho dalšího - to všechno nám je servírováno surovou nekompromisní cestou skrze Maxima. Z technické stránky musím už po několikáté Scotta pochválit, jež dokáže film, především akci, perfektně vyparádit, tak aby z toho vytřískal, co možná ten největší zážitek. Perfektní práce s kamerou, střihem a především v Gladiatorských soubojích, se mi ruce pěkně zapotily. Další plus patří Zimmerově hudbě, u které jsem si říkal, že je místy podobná soundtracku z Pirátů z Karibiku, kterou shodou okolností také skládal Zimmer, ale po chvíli jsem si uvědomil, že Gladiator byl dříve než PzK tudíž, jestli se ,,opisovalo“, tak vím, kdo od koho, tedy spíše Zimmer od Zimmera. Celkově však film považuji za lehce nadhodnocený než ve skutečnosti jeho kvality jsou. Film má vysoké kvality, ale šuškanda je kolem filmu tak velká, že jsem čekal lehce víc. To samé platí i o Statečném srdci, které ale považuji za více nadhodnocený film než právě Gladiatora. Jedná se i tak o vysoce kvalitní film, který má silný charakter a nebojí se ho ukázat. No, a já mám bitvu mezi Gladiatorem a Statečným srdcem (7-7,5/10) rozhodlou. Známka: 8/10 ()

Updated_Cake

V těchto filmech jsem nikdy nebyl moc kovaný a chtěl jsem vidět předchozí výkony Russella Crowa a Joaquina Phonexie. Velmi opěvovaný film velkým množstvím lidí a přitom na začátku jsem si myslel, že mě to moc nezaujme. Ridley Scott mě ale zase dokázal uvrhnout do jeho režie a já si po delší době mohl připomenout, jak film dokáže člověka pohltit a totálně zapomene na čas, když se skloubí dobrý scénář, režie, hudba a kvalitní herci s kvalitním námětem. Crowe i Phoenix předvádí neskutečné výkony pro své postavy, dodávají jim i detaily, které podstatně vystihují dané postavy. 3 hodiny uplynuly jako voda a přitom se Scottovi zase nějak podařilo zasadit do filmu gigantické množství detailů, vše brát pomalu, zpříma a stejně dojít k fenomenálnímu konci a celku. Neřekl bych, že jsem cílovka tohoto filmu po všech stránkách, ale neskutečně mě to bavilo. ()

MrMartinTm

Gladiátor je dnes již naprostá klasika a krásná ukázka toho, jak se mají dělat filmy založené na historických událostech. Naprosto nádherné kulisy a kostýmy, které do vás promítají pocit starověkého Říma, skvěle vybraní herci; za vyzdvihnutí stojí hlavně Russell Crowe v hlavní roli a Joaquin Phoenix v roli záporné; jednoduchý, ale funkční příběh o pomstě; záporák, kterého budete prostě nenávidět a který krásně slouží příběhu a na závěr je zde i samozřejmě výborná Zimmerova hudba. Pokud bych měl něco vytknout, tak občas je to fakt přehnaně dlouhé a taky, jakožto takový pasivní fanoušek historie musím říct, že film fakt není žádná učebnice dějepisu. Naprosto chápu veškeré změny, které byly provedeny (třeba smrt Marca Aurelia), ale jsou prostě podivné. Jinak ale peckový film, který sám vstoupil do dějin. 8,5/10 ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal