JoeSO

Téma? Super. Herci? Super. Kostýmy? Super. Efekty? Super. Stříkající krev? Taky Super. Atd... Prostě jeden z těch výborných pětihvězdičkových filmů. ()

Jayk19

Další klon statečného srdce.jiná doba,stejná motivace se smrtí na konci.Rozhodně to není špatný film ale u statečného srdce bych musel dát šest hvězd,kdybych zde dal maximum..4,5* ()

mucho3

Velký filmový zážitek,když jsem vycházel z kina,chtěl jsem to vidět hned znova.Scottova režie bezchybná,Russel Crowe ve své roli generála a později otroka,gladiátora podává suverénní výkon,jeho protivníkem pěkně slizký císař v podání J.Phoenixe.Jen co film vyšel na dvd,musel jsem ho mít ve své sbírce,tahle pecka tam patří jak prdel na hrnec... ()

Tribe

Gladiatora jsem poprvé viděl, když jsem byl malej capart (tzn. jako bych ho ani neviděl), pak jsem měl dlouhou pauzu +- 10 let a včera jsem dostal chuť to sjet znovu. Bylo to jako bych to viděl poprvé v životě, poněvadž za 10 let toho člověk prostě hodně zapomene... no a nestačil jsem se divit :-) Tohle je prostě tak parádně naleštěnej a vybroušenej velkofilm, že to snad ani není možný. Na scénáři by se určitě dalo ještě trochu zapracovat (hlavně v druhé polovině), ale čert to vem, tady jde především o vizualizaci a hudbu, která převyšuje vše ostatní! Herecké výkony velmi dobré, především mě však dostal Joaquin Phoenix, který zahrál šíleného císaře naprosto brilantním způsobem. Takže prostě a jednoduše 5 hvězd a dám si zase min. 10 let pauzu, abych si to mohl znovu vychutnat plnými doušky, stejně jako včera večír :-) ()

tetraedr

Všechno to celkem sedělo, ale nejsem si jistej jestli vůbec byla nějaká možnost, že by se gladiátor utkal s císařem. V rámci filmu se to stát asi muselo. ()

Miska2712

Zaujímavý film, ktorý hovorí divákovi do duše a vie sa zahrať s citmi diváka. Krásny príbeh pomsty, ktorú hlavný hrdina rieši voči svojmu najväčšiemu nepriateľovi. Najlepšie na tom celom je to, že ak si pri prvom probléme myslíte, že to je najhoršie čo sa mohlo stať, tak ešte stále nie je koniec a predsa príde ešte niečo horšie. Aj keď je pravda, že chlapi si pri tomto filme prídu viac na svoje, tak ale neznamená to, že ženy by si to pozrieť nemali. Takisto stále máme romantické scény, ktoré aj nás nežné polovičky chytia za dušu :) ()

Asso

Mám slabosť pre historické filmy založené na skutočnostiach. Vynikajúci Russell Crowe, vynikajúca hudba, dej aj Joaquin Phoenix ako záporák. Motív pomsty možno trochu klíšé, no ani bez toho sa toto dielo nezaobíde. ()

PatrikP4

Skvělé pasaže, skvělá kamera, prostě skvělej celek. Crowe v roli Maxima je naprosoto suprovej. Přiznám se že jsem takový konec nečekal. Boužel ne uplně nadšený jsem byl z toho jak se ve snech pořád vracel domu, ale i přesto si to zaslouží plné bodové ohodnocení. ()

987Castiel

Jedna z najznámejších Ridleyoviek, ktorá nemá seberovného súpera v danej podkategórií. Bolo by to však ďaleko lepšie, ak by to nebola fikcia ale reálne udalosti, pri ktorých by sa milovníci histórie nemuseli chytať za hlavu. Príbeh, scenár aj dialógy príliš jednoduché a veľakrát videné len nie v tak krásnom audiovizuálnom obale, aj vďaka Zimmerovi. Napriek všetkému však veľkolepý zážitok, ktorý pohltí a nenudí. Nikoho lepšieho ako hrdinského Russell Crowe a uplakaného Joaquin Phoenix si na ich miestach neviem predstaviť. (Videné v SE: 171 min verzií) ()

ZaFi.

Mistrovské gladiátorské dílo především díky panům Scottovi a Croweovi. Nádherný, ale drsný snímek doprovozený vynikající hudbou, který má právem své místo v TOP20. Skoro mne až mrzí, že se na film dostalo až teď, ale za to jsem si to teď náležitě užil. ()

DaNvYto

Nadčasový snímek i po 20 letech... ukažte mi lepší moderní historický film. Tady Ridley ukradl Zemeckisovi zaprášenej DeLorean přímo z garáže a udělal si vejlet do starověku, jenže až se vrátil tak mu Zemeckis nakopal koule a už mu ho nikdy nepujčil, proto další historické filmy od Scotta stojí za hovno. Konec pohádky. ()

DmKK

Jedno z nejlepších dramat co jsem viděl. Ne jednou tuhne krev v žilách. Hlavně potom u bojových scén v koloseu. Na poprvé je tento film neuveřitelný zážitek na který už nikdy nezapomenete. ()

BosMutus

Pokud necháme stranou historicitu, uvěřitelnost celého děje, jednotlivé promluvy a některé další maličkosti, jedná se o strhující podívanou. Crowe zde má opravdu charisma a v tom anatomicky uzpůsobeném kyrysu mu to neskutečně sekne. Je to ten typ filmu, u kterého člověk večer po práci jednoduše vypne a nechává se bavit. Pro mne osobně stále koukatelnější než Terminátor, náš starý radiátor či v garáži vyteklý autoakumulátor. ()

HellsAngel

Fantastický veľkofilm, ktorý ukradol srdcia divákov. Skvelo zvláda vybalancovať pomer umeleckosti a masovej gýčovosti. A to sa podarí len výnimočne. Nereálny (a samozrejme historicky nepresný) záver vôbec neprekáža, ba naopak, film Vás presvedčí o jeho opodstatnenosti. Jeden z filmov na ktoré sa môžem pozerať dookola. ()

Goumen

Takhle si představuji opravdový velkofilm se vším všudy. Výborný příběh doplněný dokonalou hudbou mě pohltil a i přes délku extended verze jsem nezaznamenal jedinou nudnější pasáž. Závěr byl opravdu epický a dost emotivní. ()

holasek

obrovský Biják, který je krásně natočený a herecky skvěle obsazený i zahraný. Je tam více smutku než štěstí a to jsem si z toho filmu odnesl na dalších pár dalších dní asi nejvíc. Z té doby jistě nejlepší film, který byl natočen... ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal