Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

laepus

Musím plně, i když jsem viděl jen opravdové minimum dílů. Není to seriál na každý den a na každou dobu, ale jednou za čas pobaví tak královsky jako žádný jiný. Pochybuji, že pan Garrison řekl, vymrdat jako tučňáka do ucha :) ()

Klajnik

V dětství jsem miloval ten vulgární a cartoonovej humor. Ovšem, často je to pokleslé, ale když už, tak to tvůrci pořádně vyhrotí. Nelze jim upřít odvahu. Nemám rád "nezávadné" obsahy, které se bojí někoho urazit, k něčemu vyjádřit. To je právě ono: V pozdějším věku jsem dokázal ocenit i trefné satirické reflexe ke společenskému dění, událostem ve světě či vyjebaností různých reálných osob (Trump, Mel Gibson, Tom Cruise...). Proto byli Stone i Parker tolikrát žalováni. South Park tedy není pouze pokleslý. Jednotlivé díly mají přesah, který jsem ale v dětství nedokázal postřehnout. Proto mělo cenu se k South Parku navracet v průběhu dospívání. Důvod, proč se seriál stále nevyčerpal (psáno k roku 2023) je ten, že tvůrci stále mají k čemu se vyjadřovat (svět se nezastavuje) a jejich jednotlivé postavičky mají výraznou povahovou polohu, která generuje humor a umožňuje tvůrcům vymýšlet zápletky ušité na míru postavám. Obdobně je tomu i Simpsonů, kde je řada vedlejších postav zábavnější a zajímavější než některé hlavní postavy a lze na nich postavit celé epizody. V South Parku stojí za vyzdvihnutí hlavně Randy a Butters. Je ale pravdou, že osobně mě to od 19. série už tolik nebaví. Nedokážu teď říci, jestli je v tom přesně kauzalita, ale od té doby, co tvůrci vypráví souvislé příběhy přes selé série, mě to nebaví. Už se u toho moc nesměju, ani nebavím. Přitom ale vím, že kvalita výrazně neupadla. ()

mira007

"Zabili Kennyho parchanti" a to je vše co mi přišlo jako jediný dobrý, protože jinak mne to neoslovilo. Pak se mi ještě líbil ten díl, kdy tam ta postavička chodila s fotkou Davida Hasselhoffa místo ksichtu. ()

TwoFace

— Screw you guys, I'm going home! — Inteligentní brutální satira, které není naprosto nic svaté a dělá si srandu úplně ze všeho a všech. Politické, sociální a kulturní korektnosti ukazuje velký vztyčený prostředník a vysmívá se všemu od náboženství, přes menšiny, postižené, stereotypy, až po prostou lidskou a společenskou debilitu. Zvlášť v dnešní době, kdy každého všechno uráží, kdy je nepřijatelné mít názor odlišný od korektní „pravdy“ a kdy je největším hříchem být heterosexuální bílý muž, je South Park mnohem aktuálnější, než kdy dřív. ()

cesky_hrac

Moje první setkání se South Parkem nebylo normální..( tím ,, nebylo normální" chci navnadit na pozdější část komentáře...) Jen tak jsem si prohlížel na internetu seriály( Na jaké stránce jsem zapomněl... TO NEVADÍ!!!), které jsou ke zhlédnutí online.Uviděl jsem South Park. Klikl jsem myší na nápis a objevila se první sezona... Rozhlížel jsem se jestli mě nevidí matka( Protože matka South Park charakterizovala takhle: ,, Je to seriál s divnými postavami, které jsou sprosté." Na slovo ,, sprosté dala důraz. Z tohoto jejího výroku jsem usoudil, že seriál je ,, zakázaný". Nechápu proč jsem si to myslel ale....) Ztišil jsem reproduktory a mohl se dívat. Seriál se mi líbil. Jenže ,, zákaz"(schválně dáno do uvozovek! HA!).O pár let jsem se do seriálu pořádně pustil.(Už jsem věděl že to nebyl zákaz.. Proto že mi maminka věří, že tu vulgární mluvu nebudu používat :-)...) Letěl jeden díl za druhým. Ale první série mě moc nepřesvědčila. Druhá , třetí, čtvrtá......dvacátá a další byli mnohem lepší. Mně se ,,fekální humor", který používá tento seriál líbí. Zasměji se němu.( Ale když se němu směji, to znamená že jsem inteligentní člověk.) Ale chápu že se každému seriál nemusí líbit, protože je sprostý a hodně někdy nechutný ale podle mě výborný. Všechny světové události ukáže, jak se říká na plnou hubu(ústa) Tento seriál doporučuji těm, kterým nevadí rasistický, černý a fekální humor!!! Moje celkové hodnocení: 100% Animace: 10/10 Kamera: ?/? Scénář: 10/10(HA! HA! HA!) Efekty: ?/? Obsazení: 10/10 ()

Garch

Naprostý obdiv, že Trey Parkerovi a Matt Stoneovi (Stan a Kyle) nedochází dech a nápady. Naopak, nové epizody jsou vynikající (Budhova krabice, Bezlepková Ebola, Zdarmium...). Tvůrci jsou krutě drsní, ale každou sérií aktuálnější a přesně ukazují na původ lží, předsudků, oblbování, hamižnosti, zla. Je to geniální paradox, že právě sprostý South Park má v mnoha dílech silné morální poselství. V roce 2019 jsou The Simpsons ohlazení, téměř korektní, naproti tomu SOUTH PARK zraje jako víno. ()

jilda

Pro mě ještě lepší satira a vtip než Simpsonovi, prostě Cartman je zplozenec pekel a sadistická mrcha:-) můj oblíbenec. Seriál krásně trefuje kde koho a dělá si srandu i z politiků a herců, naprosto geniálně. ()

hell_boy

Po zhlédnutí první série nemůžu jinak :-) Dodatek: zbylé série jsou o něco slabší, ale přesto si 5* zaslouží ()

Phoppy

Pro mě rozhodně nej. kreslený seriál…je sprostý, zábavný, rasistický, antirasistický…prostě jsou tam zahrnuty snad všechny typy charakterů a společně s dokonalými hláškami to dělá 5 hvězdiček…a pokud se to někomu nelíbí tak ať se třeba posere a jde domů… ()

Luukec

Tvůrci tohoto seriálu parodují uplně totálně všechno a neberou si servítky s ničím.. Pomocí 4 malých dětí a situací, které prožívají se "serou" doslova do všeho, ať už do filmů (300, Den poté ..) tak do otázek rasismu, 4%, islámu a jiných náboženství a hlavně Kanaďanů.. Nejbrutálnější a nejvtipnější seriál vůbec, zvláště v sériích od 6 nahoru, kdy Cartmen začíná používat výrazy největších amerických filmových hrdinů a to na srandě ještě přidává, sice nikdy neřekne nic chytrýho, ale způsob jakým to říká a prožívá danou situaci ho dělá ještě komičtějším. No a nazávěr nejčastější věta nejhustější postavy - Timmyho: Timmy, timumauai, Timmy!!! ()

Patrac999

Geniální seriál, který ale mnoho lidí nesnáší kvůli vulgaritě. Já bych spíše řekl než že tvůrci jsou "kreténi", tak že parodují dnešní svět (nebo USA), kde po vyslovení slova prdel na veřejnosti je dotyčný veřejně lynčován. Nikomu ale přitom nevadí že nosí po kapsách zbraně, atd. Vlastnost autorů urazit kohokoliv kdykoliv je obdivuhodná:) ()

Furmi

Je to veľmi zvláštne ako takéto niečo nabité neskutočnou vulgaritou, rasizmom, sexom, a proste všetkým zvráteným čo človeka len napadne, môže byť zároveň niečím takto fascinujúcim a zábavným. Pomedzi to všetko to ale odráža všetko čo mal autor na jazyku a takmer vždy nieje inej možnosti ako len 100% súhlasiť. Satira a paródia je na jedničku, tak isto takmer bezchybné dialógy hlavných postáv a aj animácia ktorá pôsobi síce veľmi stroho a lacne, ale čo sa témy týka lepšie odvedená byť ani snáď asi nemohla. Nemám rád seriály ktoré majú xy sérií, vychádzajú už niekoľko rokov a nikdy neskončia ale v prípade South Parku je to obrovská výnimka. Tento seriál pozerám už roky a nestratil ešte nič zo svojho kúzla. Stále je to náramne šibnutá zábava, kritizujúca už snaˇd každú absurditu na tomto svete ale pozor, vážne nie pre mladé publikum !. Komu takýto humor a odkazy nevadia vie svoje a určite tento seriál zbožˇnuje, ale určite sú i taký ktorých to totálne znechutí. Ale ja k ním nepatrím. 95% ()

Pitrsss

Pod těmi tunami hoven, prdelí, uprdnutí si do ksichtu a urážek snad všech existujících menšin na světě se skrývá tolik životní a absolutně nezpochybnitelné pravdy, že zůstává až rozum stát. South Park je jednou z nejtrefnějších a zároveň nejvtipnějších satir, jakou kdo kdy vymyslel. Věčná škoda, že český dabing zůstal jen u prvních šesti sérií. Bůh žehnej Stoneovi a Parkerovi. ()

Papaboot

Asi nejlepší seriálová satyra dneška. Baví mě nekorektnost a vulgarita, baví mě Eric Cartman, baví mě filmové parodie, baví mě urážky celebrit, baví mě utahování si z vidláctví a tuposti a navíc mě baví i geniální animace, která tomu dodává nezaměnitelnou podobu. South Park je prostě top i po tolika letech a ta extrémní míra absurdity s jakou poukazují na nejen americké problémy mě dostává a snad ještě nějakou dobu dostávat bude. Jestli Parker se Stonem někdy udělali špatný díl, nahradilo ho pět geniálních... ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi