Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

cubajz

tak, konečně jsem dokoukal poslední díl dvanácté série south parku - je to jako by mi zkončila jedna etapa života a začínala další.. I když byly některé díly slabší, většina byla totální masakr, utahující si z americké politiky, zesměšňující nějakou aktuální událost nebo postoj veřejnosti k ožehavému tématu. South park je plný vulgarit a nekompromisnosti, ale i jakoby moralizujících ponaučením na konci (hlubokomyslnost některých mě kolikrát dokázala neskutečně dostat:).. je to těžké loučení, ale po nějaké oddechové době mě opět čeká první série, pak druhá, třetí..... Tohohle seriálu se prostě nemůžu nabažit! ()

DruidKarel

Krátké příběhy s normální tematikou, avšak okořeněné peprnými výrazy, to tu ještě nebylo. 5*, nápad se musí ocenit... ()

TommyLeeJape

Docela mě mrzí co si hodně lidí u nás o South Parku myslí. Nova mu dala nálepku "supersprosťárny" a združení maminek po celé republice podepisovala petice o zákazu jeho vysílání (ale copak je to určené dětem?). Ano, je to sprosté a někdy malinko zvrácené, ale hlavně je to plné skvělého satirického humoru a nadlehčování společenských problému z pohledu dětí ze South Parkské základní školy. Tento seriál se pomalu rozjížděl, prvních 6 sérií mě bavilo, byly originální a vtipné, ovšem díly od 7. do prozatím 15. série jsem doslova hltal. Čtyři hlavní postavy (Cartman, Kyle, Stan a Kenny) mají určitě své kouzlo. Hlavně tedy rasistický manipulátor se sadistickými sklony Eric Theodor Cartman stojí za zmínku. Dalším velice zábavným prvkem je naivita až stupidita rodičů dětí (Randy Marsh u mě překonal i Homera Simpsona), učitelů, poradců, městského doktora, místní policie, starostky a dalších a dalších postav. Seriál je také doslova nacpaný hromadou skvělých hlášek, určitě i lepších než: „Oh my god, they killed Kenny!“ „You bastards!“ Závěrem musím snad jen říci, že tento seriál prostě není tak špatný, jak je špatně animovaný... ()

wohna

Tenhle seriál nezná hranic. V originálním znění dostává ještě větší grády. Někomu tento typ humoru připadá nudný, trapný a úchylný, ale já ho zbožnuju. Celý South Park je jedna velká sprostá legenda. A Cartman? To je hned po Homeru Simpsonovi nejlepší animovaná postavička! ()

C0r0ner

Kdo by neznal South Park? Asi málokdo... Pro někoho je to jenom hodně vtipný a sprostý seriál (což vážně je), ale pro mě je to především dost tvrdá kritika hlavně americké společnosti, která se dotýká všech citlivých témat (náboženství, rasismus, životní styl, chudoba,...). V každém díle se řeší nějaký problém, který trápí západní svět, případně přímo USA. A nutno říct, že se řeší bez skrupulí. Ve filmu Bowling for Columbine Trey Parker říká, že právě masakr na jeho škole ho vedl (a Matta Stonea) k realizaci seriálu. Není se pak čemu divit, jak vypadá. 95% ()

dubinak

Jediný seriál, který bude navždy nesmrtelný svojí aktuálností, politickou nekorektností, vulgarismy, které jsou občas až moc vulgární i pro ty největší burany, ale hlavně společenskou kritikou. V nových řadách se čím dál víc vyskytují díly zobrazující a karikující situace a problémy dnešního světa a svým způsobem naši společnost edukují. Tak trochu. ()

ic

To že jde o seriál "pro dospělé" dovoluje animátorům prezentovat jejich nápady naprosto bez cenzury, což by v podobných animovaných komediích bylo naprosto nemyslitelné. Navíc animace která mi po prvním dílu připadala naprosto primitivní je úžasná v tom, že jen při prohlížení obrázků vytípnutých z tohoto seriálu se musím smát. Pan Garryson: 'Nevěřím ničemu co krvácí pět dní a nezemře' ()

bouchy

Se South Parkem jsem se poprvé setkal někdy na základce, když ho začala Nova vysílat dabovaný a první díly se mi vůbec nelíbily, takže někdy po první půlce druhé série jsem ho nechal koňovi. Snad bych jen vyzdvihl perfektně namluveného Cartmana (Bohdan Tůma aka šerif Wiggum ze Simpsonů aka spousta dalších postav...). Je to tak rok a půl zpátky, co jsem si k němu zase našel cestu a v anglickém originále zhlédl snad všechny díly. Kvalita s počtem sérií fakt vůbec neklesá a konkrétně pár dílů ze 13. série je úplná špička, takže doufám, že South Park tu ještě dlouho bude a bude bavit pořád tolik lidí, stejně jako pohoršovat. F*CK YOU DOLPHINS!!! ()

MarekT

Pamatuji si na ty časy, kdy veškerou atraktivitu tohoto seriálu zajišťovaly vulgarismy a ujetý humor. Nyní se svému mladšímu já musím smát, ale na druhou stranu nebýt aspoň tohoto zájmu, tak bych možná South Park nedocenil. Každopádně skutečná síla se nachází právě v svérázném zobrazování vážných témat, a i když poslední série jsou více a více dramatické a vzdalují se původní oddechové zábavě, tak to vlastně vůbec nevadí. Je to tím, že seriál má pro mě cennou paralelu s životním vývojem. Takže když si chci vzpomenout na dětská léta, sáhnu po některém ze starších dílů, ale jinak se snažím rozvíjet a vzdělávat, stejně jako zdejší postavy. Jediné výraznější pochybení Parkera se Stonem vidím na konci páté série s původně definitivním zabitím Kennyho. Ač se z Butterse stala právě v posledních řadách jedna z nejlepších postav seriálu, zaplácáváním party jím a Tweekem bylo přece jen poněkud na škodu. ___ V původním komentáři z prosince 2008 jsem se zde celkem pochvalně vyjádřil i o českém dabingu (Cartman s hlasem Bohdana Tůmy je jedno z nejlepších spojení, co znám), nicméně doporučuji si seriál primárně sehnat v původním znění. Seriál je totiž v češtině podstatně sprostější (a tím pádem má nepřímý podíl na slabším přijetí u nás) a zčásti zabíjí vtip výše zmíněného oranžového chlapce s kapucí. 90% ()

Fallen_One

Pokud to je určené dětem, tak je to jasný odpad! Pokud starším a rozumnějším, tak dávám za dvě. Průměr je tedy jednoduchý. ()

gabin(a)

Z kreslených seriálů jsem se takhle smála jenom u Toma a Jerry. A žasnu, co všechno si troufnou zesměšnit. Nejlepší byl chroptící Rod Stewart na vozíku. Jednou jsem ho viděla živě ve Wetten das? a to opilého a bylo to skoro totéž:-) ()

pufina

Ukamenujte mě, ale vtipný mi to nepříjde. Vulgární, ve většině případech i stupidní podívaná, koho má bavit neustále se smát stejným "vtipům"? A jako bonus ubohé dialogy.. ()

Pajky3

1. série - S nostalgickou vzpomínkou na tajné nahrávání seriálu, v době kdy jsem ještě chodil na základku. Takže hned v první sérii se dostává na kultovní věci, které si pamatuju. Je jich spousta: Cartmanova anální sonda, jeho extrémní tloušťka po posilovači, potom Masák s Patrickem Duffym místo nohy a "Řití se na nás!", plavba teplého Ala, Rošambo, ale i zombie díl, Mr. Hankey nebo první souboj Satana a Ježíše. No a zapomenout nemůžu ani na plastiku Garrisona ala David Hasselhoff nebo mechanickou Streisandku. První série je prostě neskutečně narvaná. Prostě a jasně "Zabili nám Kennyho, parchanti." - 95 % 2. série - "Seru na vás, jdu domů." až tady začal Cartman používat jeho legendární větu. Bohužel, ale druhá série už na mě nepůsobila tak jako ta první. Sice vtipná byla výměna pana Kloubouka za pana Větvičku. Vtipu je míň a vulgarit víc. Navíc pana Hankeyho nemam rád, podruhý už prostě není vtipnej ani zajímavej. - 70% 3. série - Opět minusové body za pana Hankeyho, kolikrát ještě vtip z této nejtrapnější kategorie přijde? Asi už jsem prostě South Parku přejedenej nebo nevím, ale prostě mě už tolik nebaví, navíc tyhle díly už si ani nepamatuju. Jsem docela zvědavej jak se bude příběh dál vyvíjet a co je pravdy na tom, že je South Park i s přibývajícími díly vtipnej. 60% 4. série - Oproti předchozí sérii zlepšení, Některé epizody i tak nejsou extra skvělé, třeba odloučení od klasiky s Malcolmem McDowellem, neboli Pipův příběh. Na druhou stranu chlapecká kapela nebo přechod do Čtvrté třídy jsou fakt dobrý. Co víc dodat, snad jen TIMMY!! - 70% 5. série - Pátá série přináší zlomovou událost - Kenny umře, tentokrát doopravdy. Kromě toho se podíváme na bitku kryplů, kde se to rozdá Timmy a Jimmy nebo zjistíme co nového se děje u Terence a Phillipa. A jak to dopadne, když si Cartman otevře zábavní park, nebo když Pan Garrison vymyslí stroj poháněný velmi zvláštním způsobem. Pak je na řadě jedna z nejdivnějších postav Ručníček. 70 % 6. série - Hlavně první díly této série se zabývají výměnou Kennyho za Butterse, kterému je to neustále předhazováno. Butters si zahraje na profesora Chaose a partička se rozhodne uspořádat konkurz na svého nového kamaráda. Samozřejmě, že dostaneme také dostatek vtípků na postižené, dokonce i jednu speciální epizodu. Ránu dostanou nejednou i homosexuálové a tentokrát i pedofilní církev. Nevim, jak se mi bude líbit pokračování bez Kennyho, to teprve uvidíme. 65% 7. série - Tak o Kennyho jsme naštěstí nepřišli na dlouho, byl úspěšně vrácen a společně s Buttersem dovytváří teď už vlastně pětici. A úroveň se drží pořád na stejné úrovni jako předtím, možná i o trochu výš. Epizody jsou fajn a nebyl by to South Park, aby se do něčeho nepustil. Tentokrát jsou terčem opět postižení, no jo Timmy a Jimmy. Cestujou do historie (Cartman a rok 1776), navážejí se do indiánů a jejich kasín, nešetří ani metrosexuály, důchodce nebo křesťany (kde Cartman zakládá skupinu křesťanského rocku). Jeden z nejúžasnějších dílů je, když se Cartman snaží ze všech sil dostat do Casy Bonity. Aby toho nebylo málo, tak se cílem urážek stanou i Mormoni nebo Protikuřácké společnosti a již klasicky Kanada. 75% 8. série - Nastolené tempo pokračuje stále stejně a South Park stále stejně baví. Ať už se kluci stanou japonskými bojovníky nebo vzpomínají na léta ze školky. Cartman si zahraje na robota stejně jako na postiženého, na frak dostane Mel Gibson, Michael Jackson i Paris Hilton. 70% 9. série - Pořád dobře a možná i líp, South Park přichází se spoustou nápadů. Některé jsou průměrně a některé skvělé. Kenny vedl andělskou armádu a pan Garrison se stal paní Garrisonovou. A že to koupí gayové, zrzci nebo se pobavíme nad erekcí nikoho už nemůže překvapit. 75% 10. série - Pro mě jedna z těch nejpovedenějších, Excelentní dva dvojdíly, jak ten s názvem Cartoon Wars, tak i ten Go God Go, ale i další epizody jsou skvělý, ať už jde o Warcraft, Satana, hybridní auta způsobující Snob nebo smrt Šéfa. Snad jediná, která se mi vysloveně nelíbila byla, ta ve které měl hlavní roli Ručníček. 90% 11. série - I jedenáctá série pořád baví, hlavním tahounem by měl být trojdílný Imaginationland, ale v mých očích ho rozhodně překonává epizoda Guitar Queer-o. Špatná není ani Night of the Living Homeless a překvapivě rpoti mým zásadám ani ta ve které dostane na frak Bono. 80% 12. série - Jak prosté a jednoduché, opět se najde celebrita, která to schytá (Britney), V kanadě se bude stávkovat a zjistíme, že "Drogy jsou špatné, áno". Kluci se podívají i do And, aby samozřejmě zachránili svět a na jejich škole proběhne Elementary School Musical a co proto dostanou i Gothici/Upíři. 75% 13. série - Nemůžu se zbavit dojmu, že tahle série je převážně zpívající a stejně jako ve Springfieldu ani v South Parku mě tyhle epizody nebaví. I přesto pár vtipných epizod přijde jako ta wrestlingová nebo závěrečná aquaparková. 65% 14. série - Jak už to tak bývá, některé epizody jsou slabší a některé jsou opravdu k popukání. Nejvíc mě v téhle sérii dostala ta facebooková a nejmíň mě baví Cartman alá Coon/Racoon. 70% 15. série - South Park prostě nešetří nic a nikoho, taková epizoda HUMANCENTiPAD je určitě zajímavá, jinak klasika Kanada, kryplové a pořád dokola a pořád mě to baví. 65% 16. série - Pro mě zatím jedna z těch vůbec nejslabších sérií. Díly jsou opravdu průměrné a pravděpodobně žádný z nich nevybočuje natolik, abych si ho lépe zapamatoval a uváděl - 60 % 17. série - Bavil jsem, se některé díly (hlavně trojdíl beroucí si na paškál Game of Thrones v závěru série) jsou boží, některé jsou obyčejné. Přesto pozitivní náladu převládá 75 % 18. série Poprvé jsem si u South Parku všiml, že by všechny epizody byly propojené nějakým detailem. U některých dílů jsem se bavil skvěle (gluten-free nebo hry na mobil) a u ostatních tak nějak obyčejně. () (méně) (více)

zette

Ve sve dobe neskutecna pecka, u ktere jsem se opravdu bavil. Sympaticke postavicky, silene fory, ktere nesetrily nikoho. Dnes uz serial nijak nevyhledavam, pokud bych vsak na nej nahodou v TV narazil, urcite se podivam az do konce. Moje mladi:-). ()

PainM8

Vtipné, sprosté, pravdivé, trefné, zábavné ...... nahlížení na svět z dětské perspektivy mi přijde mnohdy logičtější, než pohled zkažených dospělých. Názory Erica Cartmana jsou neskutečně odpovídající mému ideálu. Film i seriál bych si mohl pouštět pořád dokola :D Nejlepší výplod spojených států, co se týče seriálů. ()

PavelVanekArt

V dětsví jsem tomu moc nedal, spíš jsem byl proti, ale to bylo hlavně proto, že jsem nechápal poslání seriálu. Teď už ho chápu a baví mě to. Ne vše, něco už je až zbytečně moc velkej přepal, ale pár desítek dobře mířených dílů tam je. A když člověk občas čte mezi řádky, tak najde ještě víc vtipů. 5* a.k.a 90 ()

Ice123

Snad nejlepší animovanej seriál všech dob. Každá scéna nová hláška a každá nová hláška vyvolává záchvaty smíchu ;) Jen je škoda že je tenhle seriál dokonalej již od začátku a tudíš se zdokonalit již nedá a proto mi již některé epizody ve 12. a 13. sérii nepřipadají tak vtipné jako v sériích minulých ;) ale jinak než 5* dát nejde (tedy jen v tom případě pokud se hodnocení nezvedne na více hvězd :D ) ;) ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi