Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

MAXIKILLER

Rozhodoval jsem se, zda dát 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec jsem se rozhodl pro plnou palbu. Ta pátá je za Erica Cartmana, kterej je ten nejsprostší, nejperverznější a nejvtipnější bastard, jakýho jsem měl tu čest v TV vidět. ()

Bicman

Dokonalý seriál, ale jen škoda že je zatím nadabováno pouze pět sérií… Jedna z věcí, která mě na tomto seriálu téměř vždy nejvíce fascinuje bývá originalita zabití Kennyho v každé epizodě... Neměl sem jinou možnost než za 5. ()

kelet

Jednoznačne ten najvtipnejší, najtrefnejší a najlepší seriál. Aktuálne témy, skvelé vtipy, vinikajúca animácia, charaktery postáv. Každá s tých epizód má nejaké ponaučenie na koniec (viď...dnes jsem se neco naučil). Tento seriál ma sprevádza od malička a dúfam, že bude aj naďalej. Som na ňom závislý. A Eric Carman? Podľa mňa on nie je vymyslený, to sa jednoducho nedá vymyslieť, on musí existovať. Nesmiem zabudnúť ani na partičku okolo neho, skvelé. A v neposlednom rade na Randyho Marsha, ten sa stále vyvíja smerom hore. Hlavne, tento seriál nikdy nezomrie, pretože čerpá zo skutočných udalostí, skutočného života. Hodnotenie: 100% ()

aannemer

Hodně sprosté, místy rasistické i sexistické, místy proti celebritám, proti globalizaci, konzumu, zkrátka proti všemu, co svět tvoří světem. Nedá se to v moc velkých dávkách, ono je to často i dost debilní, ale přesto ten seriál mám moc rád. ()

El_Shafo

To je VRCHOL! To je ono, nářez, zářez, sračka, blitka, vkusný asi jako vánoční album Ivetky Bartošovic, jenomže tak přesně to bylo myšleno, a tak se ze South Parku stal kult jak sviň a nejednou se jej pokusil někdo napodobit (viz Pakárna a podobný ptákoviny). Nevím, co vyzvednout nejvýš, poněvadž vše je úžasné od úvodní neposlouchatelné písničky bez emocí, smyslu pro melodii a smyslu vůbec, přes otřesnou animaci, kterou snad dělali v malování či co, až po tradiční "Zabili Kennyho." "Parchanti!". Snad všechny díly dokážou z totálně debilního příběhu s naprosto kreténskou zápletkou vydojit tuny idiotských vtipů, kterým samozřejmě nemůže rozumět každý. Mám takovou teorii, proč je South Park také tak nenáviděným seriálem; vše tkví v špatném vývoji člověka, popřípadě špatné paměti, pokrytectví nebo kombinace těchto faktorů. Každé dítě by si mělo projít kanálovým období, kdy fluše v šalině po podlaze, mete nadávky, aniž by vědělo, co znamenají, sleduje po nocích porno na ztlumené televizi a bojí se, aby ho nenačapali rodiče, a přitom stále věří na Ježíška. Kdo si tímto neprošel, utrpěl vývojovou vadu připodobnitelnou snad leda tomu, kdyby jej vychovávali vlci a nenaučil se mluvit, takže seriál nemůže pochopit. No a pak jsou ti, co jsou přece nad toto vše povzneseni a buď opravdu zapomněli, nebo to jen předstírají. Kdo o South Parku pochybuje, ať si poslechne ten klasický dvě minuty dlouhý výtah hlášek začínající slovy: "Terrance a Philip, ohnivé prdele...", a hned bude doma. Tomuto nemůže odolat nikdo aspoň trošku normální. (Už asi vím, co bylo základem Voight-Kampffova testu v Blade Runnerovi.) ()

MrFarmer

Při hledání trochu drsnějšího humoru jsem od Simpsonů zakotvil u Family Guye, později ještě o stupínek výše u American Dada. Tenhle stupidní, černý humor mne bavil stejně i po x-té sezóně, načež jsem se po letech vrátil zpět k zakázanému ovoci z dětství v podobě Městečka South Park, které u mne přebralo onu pomyslnou špičku co se vulgárních seriálů týče...Není nic víc. ()

MorraEddie

Seoš,který zraje jako víno. Smrtící vtip,který reaguje na aktuální dění ve světě takovým způsobem,že vám z toho zůstane hlava stát. Tohle je prostě moje srdcovka a musím s radostí říct,že po celou svou dobu existence South Park ani jednou neklopýtl a stále si drží vysoký nadstandart. Navíc se mi dost líbí,že se do popředí dostal můj oblíbenec a to Randy Marsch. ()

PeteBuck

Trey Parker a Matt Stone niekedy proste len tak žartovali, inokedy niečo v častiach rozoberali, ale v prvom rade ide o poriadne šialenú a trhlú zábavu. Niektoré série boli slabšie, ale takýto čierny humor v rámci kreslených seriálov nerobí nikto. ()

mikiqex

První série byly dost o vlastním příběhu (vlastně asi vše, co bylo nadabováno), ale poslední série jsou hlavně parodie na aktuální dění v USA. Parodují se pořady, výrobky, celebrity, události a parodují se DOKONALE a naprosto bez servítek. Nemohu se nabažit těch totálních absurdit, které krásně demonstruje třeba Sarcastaball. Nezapomeňte, že na webu seriálu jsou komplet epizody (zdarma, proložené reklamou)! A pro příznivce seriálu je absolutní "must have" počítačová hra "South Park: The Stick of Truth". ()

unclejack

Je to drzé, miestami nihilistické a hlavne neskutočne vulgárne - ale je to trefné. Safra trefné. Duo Trey Parker - Matt Stone vytvorilo esenciu samoľúbeho vystupovania pubertiakov, ktorí sú uväznení v telách štyroch stredoškolákov s nečakanými hláškami. Ako len môže niekto povedať, že tento seriál je povrchný? Dobové odkazy a odkazy na iné filmy - napr. Taxikár - sú funkčne zakomponované a dotvárajú osobitý kolorit mestečka South Park. Obzvlášť fantastická prvá sezóna s otrasnou animáciou a hromadou podarených dielov dokazuje fantáziu tvorcov a ich odvahu v prezentovaní spoločenských neduhov - z celého zástupu legendárnych vedľajších postáv - v tomto ohľade seriál tromfnú asi len Simpsonovci - vynikajú napr. pán Honckey, Ručníček, pes v podaní G. Clooneyho, Charles Manson alebo extrémne žiarlivá Wendy znášajúca prívaly zo Stanovho žalúdka. Neskutočne vtipné.A o hlavných hrdinoch sa netreba extra rozpisovať, tí sú kapitolou samou o sebe. ()

WAGHiSS

Nechtěl jsem plivat superlativa, ale současná 18. série a hodiny (!!!) prokecané na tohle téma se slzami smíchu v očích mluví za vše: NEJLEPŠÍ SERIÁL! A basta. ()

othoson

Myslím si, že (s)prostá mluva, za kterou je tento seriál často kritizován, tomu dává šmrnc. Je to chytřejší seriál, než by si člověk myslel a pro mě to je kultovní záležitost. ()

easer07

Tenhle humor já prostě můžu. Odlehčený, přiblblý, ale správně postavený animák na jednoduchých kreslených postavičkách. Mám to zrovna s bratrem puštěné a rozseká nás, když Stanley promluví sprostě. Tento seriál překopal mojí topku nejúžasnějších seriálových animáků a Spongeboba vytlačil na třetí příčku. Zkultovněné hlášky nikdy neomrzí slyšet ani po sté. Jo a nejlepší je Eric Cartman, všichni o něm mluvili a já si říkal, kdo to do prkvančic je a on je to ten ze South Parku. Ale ta atmosféra se nevystříkla celá a dokonalost sama o sobě, nevím, nevím. ()

toso7777

Vynikajúci seriál. Tvorcovia veľmi trefným a zaujímavým spôsobom poukazujú na hlúposť ľudstva. O dosť vulgárnejšie ako Simpsonovci ale rovnako vtipne. Vrelo odporúčam. ()

Lucienne6

Někdy vtipné, někdy ne, někdy stupidní, někdy nepochopitelný atd. .. ale ukázka toho, že ironie, nadsázka a sarkasmus opravdu fungují... zlatá střední cesta 3* ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi