Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

zdenek305

Opravdu povedený, geniální seriál - osobně můj neoblíbenější se spoustou vtipných (dnes již kultovních) hlášek a se spoustou naprosto perfektně zakomponovaných předsudků, u kterých jsem se opravdu dost často dusil smíchy, zejména pokud šlo o Erica a Kylovu příslušnost k onomu náboženství :). Tou nejlepší postavou je rozhodně Eric Cartman a jestli s tím kurvadrát někdo nesouhlasí tak se na to může vysrat a jít domů, áno? :) ()

TheMatez

Tenhle seroš, jsem jako malý nemusel. Ve dvaceti jsem přišel na to, že ho miluju, možná pro to, že scénář píšou stejně ujetý týpci jako já nebo prostě pro to, že to Kenny v každym druhym díle schytá. Sprostotu tohodle seriálu prostě žeru, prostě pecka. :) ()

Radek273

Přiznávám, neotesanost, vtipnost a prostá mluva tohohle seriálu zaujme nejednoho diváka, tedy včetně mě. Nicméně obecně se to se sprostou mluvou nesmí moc přehánět, aby ten vtip, který na počátku budí smích, nezmizel a výtvor se nestal jen jedním velkým sprostým slovem. Bohužel tady to tvůrcům postupem času ujíždí stále závratnějším tempem. Ano, seriál si bezpochyby získal mnoho fanoušků, kteří dodnes citují hlášky, které jsou super :) nicméně i přes to, že jsem se při náhodném sledování několika desítek epizod celkem nasmál, (s)prostý směr, jakým se tenhle seriál ubírá, mi zkrátka vadí. ()

Ironhead

Narozdil od jinych oblibenych kreslenych serialu pro dospele, tohle je s kazdou novou serii jen lepsi a lepsi... aneb sprostejsi, ftipnejsi, nekorektnejsi :_) ()

TonoM

Tak tenhle seriál si nechám líbit! Naprostá dokonalost, skvělý Eric Cartman... Desítky famozních hlášeš viz. ,,Jak by se vám líbilo vylízat mi prdel pane Gerisne''. Pro mě nejlepší seriál planety. ()

Simonro

Animovaný kult. Ze všech animaků to nejlepší, nejtrefnější, prostě top. Humor postavený na dětech zažívající dospělácké problémy, kterému kraluje prostě skvělá postava Cartmana, což je nejvtipnější vypočítavý parchant, kterého nejde nemilovat. Jednoduchá animace sice není fajnová, naopak ale vystihuje krásu a jednoduchost seriálu. Český dabing tohoto klenotu je geniální... Nemůžu jinak než za 5 :) ()

Syndrom

Opak Simpsonů. Jako obvykle to maj všichni dokonale naruby, protože South Park není primárně o humoru, ale o přesahu. V řemesle zhovadilostma s narativními standardy a v přesahu pravicovým poselstvím - pragmatismus, kdy kluci ví, že musí dělat úkoly a nihilismus, kdy v životě záleží hlavně na logice a nebe je pouze abstraktní koncept. Řemeslně je to ten případ parodie pythonovského rázu ve kterym je příběh natolik důsledně podán, že i přes jeho absurditu nejsou postavy oběti tématu. Řekl bych, že v komedii je zlatých tak těch prvních 10 sérií. Pak má možná cenu sledovat i současný kolem 20. protože se od satirickej profíků pořád můžete dozvědět něco užitečnýho, ale ta svéráznost už je samozřejmě časem stereotypní. Vzpomínám: Jak sociopat Cartman dal sežrat rodiče nepřátelskýmu puberťákovi a přesto je to zaonačeno tak, že by mu to nějak před zákonem prošlo. Na díl s Ručníčkem, kdy kluci paří videohru a její parodická verze se odehrává kolem nich a kterou naprosto ignorují. Na to jak sou šéf a Cartmanova máma chytrý a silný sympaťáci a zároveň totálně promiskuitní. Na to jak jsem se málem pozvracel, když Garrisonovi operativně a velmi názorně měnili pohlaví. Na díl s honěním ve vířivce a následným výčitkám - perfektně autenticky napsané dialogy. Na úžasnej souboj mezi Jimem a TimÝÝÝÝm!!! - takhle se handicapovanejm vrací důstojnost! A na to, že Parker se Stonem jsou už přes dvacet let poctivý ve svý práci.___Nedávno jsem si pustil náhodně jeden díl a musim to odstranit z oblíbených. Scénářem držák, ale jak jsem starší ten styl už mi definitivně přijde nechutný. Animací i humorem. ()

PanPyzamo

Ach... South Park. Seriál, který navždy bude patřit mezi mé nejoblíbenější. Naprosto miluji tenhle seriál. Jednoduchá, ovšem skvělá animace, super postavy, dokonalé odkazy a hlavně ten humor. Ten je zde dokonalý. Autory seriálu musím pochválit, že se nebojí ukázat svůj smysl pro humor. Ačkoliv většinu filmů a seriálu sleduji v originálním znění, zde musím vyzdvihnout český dabing, který je špičkový a snad i trošičku překonává originál hlavně díky panu Tůmovi. Seriál rozhodně doporučuji. 8/10 ()

stanlyOu

Kultová záležitosť reflektujúca súčasnú dobu lepšie ako správy. Humor pohybujúci sa tesne pri čiare toho čo je ešte znesiteľné a cielene zvolená amatérska animácia ktorá dodáva odlišnosť. Cartman je Legenda.   10/10 ()

Kvidoland

Taková animovaná politicky nekorektní sranda, která dnes už hodně chybí (protože všichni v poslední době vše hrotěj). Proto je South Park stále klenotem pro mnoho lidí, co mají rádi černý humor a Erica Cartmana (z kterého se u nás v Čechách stal Fatty Pillow). No a tak tvůrci tvoří další díly, které ale už jsou za mě docela suché a ani ne moc vtipné - taky co čekáte od seriálu, který vysílá už 25 let, stejný případ jako Simpsni. Ale i přesto si rád pustím starší díly a zasměju se nad těma blbinkama, co tam ti frackové vyvádějí. Takže ano - South Park by se dal považovat za kvalitní animák, který vyjímečně není pro malé děti (i když, ty už si najdou i horší věci na internetu sami). ;) ()

Mangano

Starší série jsou naprostou klasikou, kterou sleduji už tak od třetí třídy základní školy, ale v sériích z předchozích let již autoři hrají úplně na jinou notu. Svoje příznivce si jistě najdou, ale pro mě jsou už ve většině ty díly prostě nudné. U tak obrovského kultu, jakým South Park pro mě byl, mi je to líto. Svět se zase o kousek pootočil. ()

Werewolf2

Člověk by čekal, že po dvanácti řadách musí jít kvalita seriálu dolů, ale South Park si ji stále drží i po tolika letech na velmi vysoké úrovni. A gesto autorů, že dali všechny díly zdarma ke shlédnutí na oficiální stránky o něčem svědčí. ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi