Julia Robertsová získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon v tomto vzrušujícím, zábavném a nekonvenčním dramatu natočeném podle skutečných událostí. Erin Brockovichová (Robertsová) se ocitne ve svízelné situaci poté, co po automobilové nehodě, kterou nezavinila, prohraje spor o odškodné. Erin, která je bez peněz, bez práce i bez jakýchkoli vyhlídek, přiměje svého advokáta Eda Masryho (Albert Finney), jenž pro ni u soudu nedokázal vymoci slíbenou náhradu, aby ji zaměstnal ve své advokátní kanceláři. Tam náhodou narazí na případ znečišťování půdy a podzemních vod, které má zhoubné následky pro členy zdejší komunity. Svou neústupností a osobním zaujetím si Erin nakonec získá důvěru místních a pomůže Edovi vyhrát soudní spor s energetickou společností, která musí více než 600 poškozeným vyplatit nejvyšší odškodnění v dějinách Spojených států. (HBO Europe)

Jamast

ta baba mě neskutečne vytáčela, nechápu toho motorkáře že se na ňu nev..ral, a už vůbec nechápu za co dostala oskara, nic zvláštního nepředvedla ()

jakoby

Homer Simpson o ni rekl "prostitutka se zlatym srdcem " Vyborna Julia s pusou tak prozizlou az hruza. Takovych lidi je zapotrebi. ()

spookee

Oscara bych jí za to nedala, to je jednoznačné. Nicméně ani Robertsové herecký výkon bych nebagatelizovala. Ale jak říká kleopatra, "to už by musela být hodně jalová herečka, která by z oscarově napsané role nevytěžila". Jinak solidní drama o odvaze, drzosti a lidskosti. Klobouk dolů před skutečnou Erin. ()

Gortyna

Hezky se koukalo jak na film, tak zvláště na Robertsovou. Ale vzhledem k množství klišé a šablon tomu nemůžu dát víc. ()

Plaque

Áno, áno. Vynikajúca Julia, vynikajúci námet, solídne spracovanie, neuveriteľne zaujímavý (a smutný) príbeh ľudí z mestečka, ktoré otrávila nejaká bohorovná fabrika. Toto všetko tu už bolo veľakrát povedané a mnohými vyzdvihnuté. Ja by som dodal (a určite nie som prvý), že tento film, nech bol akokoľvek dramatický, je dobrý hlavne preto, že nestráca švih. Od prvej scény, keď z ničoho nič do Erin nabúra auto z boku, pričom zelená na semaforoch sa vryla na sietnice aj slepému, až do samotného záveru ide o neustále dianie plné drámy, vtipu a všetkých ostatných emócií. Z tohto pomaranča sa podarilo vytlačiť všetku šťavu a mňa osobne bavilo sledovať každý moment filmu. Každá scéna bola napínavá alebo zaujímavá natoľko, že som miestami zabúdal, že sledujem príbeh obyčajnej ženskej. A to nie je iba zásluha Julie, i keď jej tým nechcem ubrať úspech. Vynikajúci boli aj ostatní herci, ktorí šliapali ako stroj. Finney či Eckhart, kolegyne v práci alebo mladý nadržaný úradník v podnikovom archíve - všetci dávali filmu ten náboj, ktorý nestráca ani po rokoch. ()

Bbbulanek

Postava Erin je pro Julii jako stvořená. Námět je opravdu fantastický. Milostný příběh je naštěstí dost dobře upozaděn, přitom tu má svou důležitou roli, a přece plyne bez zbytečných dramatických návratových scén, kdy si hrdinové musí vše vyříkat. Jinými slovy - naprosto uvěřitelné, a to já můžu. Co se týče Erininy kariéry, tato dějová linie je naprosto perfektní, možná až krom posledních desítek minut, které se podle mě až příliš soustředí na sběr podpisů (což samozřejmě byla důležitá část procesu), ale spíš bych ráda viděla více kličkování, námitek proti způsobu sběru důkazů Erin (což podle mě nebylo úplně legální, byla často na cizí půdě a jistě by ty důkazy mohly být tak považované za neplatné). Nicméně celkově je to film komplexní, povedený v mnoha směrech, a navíc si ho určitě ráda pustím znovu jak k účelům obdivování, tak k účelům příjemné kulisy. 80% ()

Vito_LePour

Film střídavě dojímá a rozesmívá, krásná rovnováha mezi momenty a emocemi, které přinášejí. Fantasticky odehrané od všech hlavních postav, cena akademie pro Julii absolutně zasloužená. Výhodou filmu je bezpochyby velice silný příběh, na kterém je postaven. Je dobré si občas připomenout, že ano korporace není neporazitelná. ()

Aniki

Teda co jsou tady ochotný předvádět některý recenzenti, aby si zdůvodnili, proč nedaj v hodnocení plnej počet bludišťáků, to už je vrchol. No posuďte sami...ta skutečná paní si respekt určitě zaslouží, ale "Jůlije", ta to "jenom" zahrála - bingo, ona je totiž herečka, kdo by to byl řekl, že? Nebo...scénář byl napsanej tak dobře, že by Robertsová musela bejt totální jelito, aby to stejně tak dobře nezahrála!!! A to je sakra co? Páč je to moc dobrý, tak je to tak lehký, že si to jako při hodnocení plnej kredit nezaslouží? Bóže, lidi jsou zkrátka máklý takovym způsobem, že by to nepobral ani "Edizón anebo Lénin", s tím jsem se už smířil. Jinak má film samozřejmě výbornou atmosféru, skvěle napsané dialogy, má Julču, která byla za a) ještě v mladistvé formě a za b) v roli, které jí prostě sednou nejlíp a taky má bezvadnýho Finneye...tenhle snímek je zkrátka bezva a můžu ho klidně vidět třeba po osmý. ()

baclajean

Skvelý film. Dotýka sa vážnej témy, no niet v ňom núdze aj o humor. Žiaľ, to, čo znázorňuje, sa skutočne udialo. ()

AndrewNewman

Soderbergh so mnou vyj*bal. Čakal som súdnu drámu, ktoré mám veľmi rád a namiesto toho som dostal niečo úplne iné. Nie zlé, ale iné. Prípad, ktorý Erin rozoberá je síce zaujímavý, ale absolútne nie neobvyklý. Jej angažovanosť je síce sympatická, no niekedy totálne afektovaná a prehnaná. Rovnako ako výkon Robertsovej, na ktorú sa veľmi dobre pozerá, no v niektorých scénkach by ste jej hodili do úst Xanax na upokojenie. Celkovo lepší priemer, ale určite to nemá na žiadnu nomináciu na Oscara. ()

chucky

Ze začátku slibně se vyvíjející příběh, postupně gradující, ovšem konec trošku nedotáhnutý. Jinak ale výborné a Julia vypadala luxusně......... ()

MEGAJOHN

Zajímavý příběh natočený podle skutečné události. Jeden z těch lepších filmů s Julií Roberts už jen proto, že to není další z těch zamilovaných dojáků pro konzumní američany. Pravdou však je, že scénář je někdy sám o sobě tak silný, že na představiteli zase tolik nesejde... ()

Skeevee

Vsude sama chvala ale proc? Me to nejak nezasahlo..je mi lito =/ poprve jsem u toho usnula a pak se sebezaprenim dokoukala...nic svetoborneho =/ ()

Dexter666

Julia Roberts v mojej najobľúbenejšej role. Film sa mi naozaj páči, má šarm, humanistickú ideu, je aj troška smutný, je tam láska... A je based on a true story, to sa moc často nestáva, budete s filmom spokojní, keď ho dopozeráte. ()