Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

hans500

Oproti prvnímu díly značný propad, ovšem zdejší hodnocení (28%) je trochu nezasloužené, tak špatný film to není, celkem svižně plyne, režie je tak průměrná, scénář podprůměr, ale jsou horší. Předevší má tento film dva velké klady a to: Richarda Burtona (který se velmi snaží, i když to není jeho nejlepší výkon hraje stále výborně) a skvělou hudbu Ennia Morriconeho (díky této kombinaci jsou některé scény docela dobré). Celkově mi tedy film vychází na 3*. PS: pokud chcete vidět skutečně perfektní horror s Richardem Burtonem, doporučuji "Dotek Medúzy", pokud výborný film s hudbou Morriconeho tak můžu doporučit např. "Tenkrát na Západě" či "Tenkrát v Americe"). ()

lykan9

Vlastně ani nechápu, co se stalo. Hororové prvky zmizely, pořád se tu jen kecá o ničem a po samotném vymítání se slehla zem. Přesto, že se někteří protagonisté vrátili a hodně se tu odkazuje na předchozí díl, tak jako by se vůbec nejednalo o pokračování kultovního hororu, ale o samostatné melodrama zabývající se psychickými poruchami. Atmosféra 70´ let ani hudba Ennio Morriconeho nemohla tento průšvih zachránit a jediné, za co stojí Kacíře vidět je, jak Linda Blair vyrostla do krásy. Ne vše musí mít pokračování a Vymítač ďábla 2 je toho důkazem. ()

T2

Rozpočet $14miliónovTržby USA $30,749,142Tržby Celosvetovo $-║ Pozeratelné, vôbec nie také zlé ako som čakal, triky a vizuálne vsuvky fajn, skôr je problém s príbehom ktorý nemá s čím prekvapiť, nemá čím šokovať a po celý čas sa vezie na jednej vlne bez výkyvov, ktoré by zapôsobili, úvodom dosť ohúri menoslov, či už hercov ale i hudobný doprovod Morriconeho ktorého tam skoro nie je cítiť. /40%/ ()

Bloody13

Nebohou Regan tentokrát posedne africký démon Pazuzu, ale nebojte se milé děti, v tomhle případě se nejedná o horor, jako spíše o rodinné drama... Tady tvůrci ukázali (spíše než odvahu) svou jedinečnou troufalost: natočit pokračování slavného hororu o posedlé dívce Regan bez posedlé dívky je docela síla, kor když chybí slavný hudební motiv a ke všemu se nám démon v ženskym těle ukáže až 10 minut před koncem! Při dvouhodinové stopáži tak film celou dobu nudí, a reputaci už si nespraví ani solidním destrukčním závěrem. ()

ClimbVibe

Je fajn vidět znovu Lindu Blair a Max von Sydowa. A to je asi jediné pozitivum. Vymítač ďábla 2 je takový malý parazit na původním geniálním díle. O hororu nemůže být řeč, spíš mysteriózní blábol s podivným dějem a postavami, které diváka ničím nezaujmou. Tvůrci se prostě rozhodli kout železo dokud bylo žhavé a evidentně jim bylo jedno o čem to bude (a že by mohli ctít žánr). Už dlouho jsem si při sledování filmu tolikrát neříkal "to si dělají pr..?". Po půl hodině zírání jsem zjistil, že jsem hrozně otrávený a znuděný.. a že tu další hodinu a půl vydržím jen k úctě k prvnímu dílu. ()

• Závěr filmu má více verzí. Zatímco ta americká končí happyendem, v exportním zpracování Lamont (Richard Burton) umírá. (Hans.)
  • Počas filmovania ochorel režisér John Boorman a natáčanie bolo zastavené na 5 týždňov. (rador)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher