Zdá se, že Regan MacNeilová unikla z moci démona, který ji proměnil jako malou holčičku v agresivní monstrum. Při psychoanalytickém léčení u doktorky Tuskinové však dívka zapírá podivné sny. Vše se mění s příchodem otce Lamonta. Kněz naváže pomocí přístroje spojení s podvědomím Regan a nečekaně se stane svědkem vražedného útoku na doktorku Tuskinovou v okamžiku, kdy se v Regan projeví ďábelské síly. Lemont i Tuskinová se spolu snaží najít kořeny duševní poruchy, aby zbavili Regan utrpení. Podstupují tak nejvyšší riziko. (Warner Home Video CZ)

pfa

Vymítač dvojika je hlavně tak trochu o něčem jiném. Ani té kýžené hororové akce a výjevů ďábla, kterých nás namlsal The Exorcist, si zde moc neužijeme, trocha více nás však nemine na konci. Putování za "zbytky" zla je zde spíše pojato ve výtvarné a efektní stránce a nechybí zde ani poutavý hudební motiv Ennia Morriconeho, který ho doprovází. Příběh bych ovšem nijak nezatracoval, spíše naopak, je prostě svým pojetím diametrálně odlišný od svého předchůdce a i když jsem fanda Vymítače i s přihlédnutím ke všem případným "pohoršujícím okolnostem" přecejen dosti nechápu hodnocení ve výši (nebo spíše tedy níži) 28%. [7/1O] (Exorcist II: The Heretic, USA, horror) ()

Paldiny

Tak hypnotické až som chytil tri mikrospánky. Dejovo sa posúvame o štyri roky vpred, ale nenapredujeme. Nový kňaz vyšetruje smrť toho starého, hrabe sa v minulosti, káblikmi spája s liečiteľmi a starými bubákmi, pri tom mu pomáha bývalá posadnutá. Žiadny strach sa ale nedostavuje, tempo je po celý čas také snové, prispaté, jednoducho bez gradácie, o kontroverznosti nemôže byť ani reči, exorcizmus už cudzí pojem. Nič s tým nedokáže spraviť ani hejno kobyliek, čo sa pripomína tak často, ako je to len možné či záverečné inferno, aké som moc nepochopil. Asi produkcia žiadala veľkolepejšie uzatvorenie, preto praskajú steny, buráca strop, prepadá sa podlaha a prilietajú kobylky :) Kacíra preto nemožno nazvať inak, než nedôstojným pokračovaním povestného kultu. Aspoň kredit držia schopní herci, zvládnutá technická stránka a minimálne straty na životoch, tých diváckych. ()

Dale

Úplne zbytočné, neuveriteľné nudné a nezaujímavé pokračovanie skvelej klasiky. Dej je debilný a neuveriteľne sa vlečie, pozerané na tri krát, aj to som mal problém to dopozerať, akoby film trval 100 hodín. A tie scény z chrbta toho hmyzu by sa hodili do paródie, rovnako tak aj čelenky na spájanie myslí... Linda Blair ešte chcela vyťažiť zo svojej jedinej poriadnej filmovej úlohy, ale už tu nebola dievčatko a aj svojim výkonom sa týmto filmom vydala do kategórie B-čkových herečiek. Burton asi najhorší výkon, aký som u neho videl. ()

lykan9

Vlastně ani nechápu, co se stalo. Hororové prvky zmizely, pořád se tu jen kecá o ničem a po samotném vymítání se slehla zem. Přesto, že se někteří protagonisté vrátili a hodně se tu odkazuje na předchozí díl, tak jako by se vůbec nejednalo o pokračování kultovního hororu, ale o samostatné melodrama zabývající se psychickými poruchami. Atmosféra 70´ let ani hudba Ennio Morriconeho nemohla tento průšvih zachránit a jediné, za co stojí Kacíře vidět je, jak Linda Blair vyrostla do krásy. Ne vše musí mít pokračování a Vymítač ďábla 2 je toho důkazem. ()

T2

Rozpočet $14miliónovTržby USA $30,749,142Tržby Celosvetovo $-║ Pozeratelné, vôbec nie také zlé ako som čakal, triky a vizuálne vsuvky fajn, skôr je problém s príbehom ktorý nemá s čím prekvapiť, nemá čím šokovať a po celý čas sa vezie na jednej vlne bez výkyvov, ktoré by zapôsobili, úvodom dosť ohúri menoslov, či už hercov ale i hudobný doprovod Morriconeho ktorého tam skoro nie je cítiť. /40%/ ()

• V čase vydania to bol najdrahší film štúdia Warner Bros. (rador)
  • Počas filmovania ochorel režisér John Boorman a natáčanie bolo zastavené na 5 týždňov. (rador)

Zemřela herečka Louise Fletcher

Zemřela herečka Louise Fletcher