Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

koulen

Tak tomuhle filmu řikám jeden z nejlepších debutů, který se kdy komu povedl.Quentin sice čekal několik let než se mu podaří se prosadit, ale čekání stálo za to.Celý film jasně nastartoval celou kariéru tohohle pošuka z videopůjčovny jediným směrem, a to nadchnout diváka na maximum.V jednu dobu sem byl přesvědčen o tom, že Gauneři jsou lepší než Pulp Fiction, nakonec si to nemyslim, ale stejně jsem celá ta léta na vážkách.Ale k filmu.Scénář je naprosto perfektní, řekl bych i o něco propracovanější než Pulp Fiction.Herecké obsazení jedinečné-ti herci asi moc dobře vědí proč mu hrají ve filmech jen za pár babek.Soundtrack klasicky výborný, jako u každého jeho filmu, ale co dělá Quentinovy filmy opravdu originální, je režisérův postup ve vypravování příběhu, při kterém se nám promíchávají časové posloupnosti děje a to vskutku neuvěřitelně stravitelným postupem. Stejně jako u Pulp Fiction,nevím co bych o tom více napsal, to se prostě musí vidět, každopádně již z tohoto debutu je jasné, že se na světě zrodil nový filmový klasik, který kdyby po natočení Gaunerů a Pulp Fictionu nedejbože zemřel, byl by klasikem na věky i tak, ale díky tomu, že se neustále těší skvělému zdraví, můžeme s napětím očekávat další a další filmy, které budou mít vždy na začátku a na konci filmu titulek written and directed by Quentin Tarantino. ()

BačaXXX

Jednoduchá zápletka odvyprávěna složitým způsobem. Tarantino si plně zaslouží označení "mistr postmoderního filmu 90. let". Síla tohoto filmu tkví především v dialozích a hercích, kteří je interpretují. Nezapomenutelná je hádka Mr. Pink a Mr. White která vyústí v to, že na sebe oba pánové začnou mířit zbraněmi, nebo když se Mr. Orange (policista v utajení) učí nazpaměť historku o skoro zpackaném kšeftu aby měl ostatním gaunerům, kvůli věrohodnosti, co vyprávět. Tarantino svůj vyprávěčský styl pak dovedl k dokonalosti v Pulp fiction. ()

Sosak

Jo, tak tohle bylo hrubý. Jedna ze srdečních záležitostí, kterou člověk uslintaně pouští dokola znova a znova a...znova. Skvělej předskokan pulp fiction, který je sice o něco lepčejší, ale i tak je tahle opomenutá věcička skutečně primózní. ()

spacylemon

Tarantina mám prostě rád. Mám rád jeho styl alá střih, bum! a krvavej chlápek v autě... střih, bum! a rozletí se dveře... střih bum! a gangster utíká před polišema... k tomu střílení, spousta krve, retro hudba a uřezané ucho, lámání chronologie a nesmrtelné dialogy (co třeba Like a Virgin nebo Mr. Pussy Pink?)... To všechno funguje, OK, ale vždyť tam jinak celý film akorát v ňákém pitomém skladu řeší, kdo z nich je nastrčený, pak se postřílí a je konec... no fajn, ale neposeru se z toho... update: podruhé jsem se z toho už posral. ()

Arequipa

Jak Tarantinovy filmy opravdu nemusím, tak tohle bylo povedené - spousta výborných dialogů, zajímavý příběh. Další z řady důkazů, že mezi kvalitou a rozpočtem filmu často neexistuje korelace. Můj nejoblíbenější film od neoblíbeného Tarantina. ()

Joski

Trošku nedopečený a zbytočne krvavý Tarantino. Súhlasím z Djakomom. Nechápem čo je na Gauneroch až tak úžasné, že všetci hodnotia na plný počet??? Nevidím dôvod na viac ako 3 hviezdy. ()

kwaicheng odpad!

Ptákovina největší. Nuda, nuda, nuda. Nuda proložená spoustou blbejch keců, rádoby drsným znakem těchhle gaunerů bylo to, že používají slovo zkurvit snad ve všech možných existujících tvarech. Snad závěrečná přestřelka plus neobvyklý styl propojení hlavního příběhu vyprávěného odzadu s dotvářejícími příběhy hlavních hrdinů - to by mohlo být tak za 1*. Jenže to bylo prostě celkově úplně o ničem, kdybych tomu z milosti chtěl dát přece jen tu jednu *, tak to stejně není možný, to je jako kdyby mi auto srazilo psa a já bych obdivoval tichý chod motoru toho auta. Tarantina by už konečně měli zavřít, nasadit mu omezovací kabátek a trochu ho uklidnit, nejlíp rovnou do žíly. Jediný co kdy natočil a za něco to stálo bylo Pulp fiction. Jinak je ten chlap úplně vyšinutej, páč točí samý hnusy. V kedlubně mu to pěkně huhlá, protože všecky ty sadistický fantazie, co za svoji filmařskou dráhu natočil - a to jsem ještě neviděl Inglourious Basterds, a to předpokládám bude ještě horší; už ani to nechci vidět - to může vyblít jedině chorá mysl úchylnýho člověka. ()

arajnoha

Skvělý film od Tarantina, který poukazuje na to, jak dobře je možné natočit film s minimem prostoru. Herecké obsazení a děj-skvělé. Objevuje se zde typický Tarantinův neuspořádaný časový průběh a filmové prvky. ()

Primavera

Farebná škála gaunerov, ktorí nepoznajú navzájom svoju identitu a predsa tvoria tím. Výborný nápad, ešte lepšie spracovanie. Scéna, kedy mučí Mr. Blonde policajta vďaka tomu, že Madsen dokázal zahrať psychopata priam geniálne, je nezabudnuteľná. Odteraz si budem pamätať, že Van Goghovi stačilo, že si odrezal dolnú časť ľavého ušného laloku, ale režisér Tarantino je iný hráč - "keď ucho, tak jedine celé." :-) ()

RajAthen

Komorní Tarantinovka, která dokazuje, že i s malým, kvalitním ansámblem jde udělat velké divadlo. Všichni gauneři hrají na jedničku a je tak úplně jedno, že jsme vlastně skoro po celou dobu v jedné místnosti. Rozhovory o ničem opět přítomny, teorie o zpropitném dominuje. Přesto v několika místech jsem nebyl zcela duchem přítomen, což dávám předně na vrub celkové povídkovosti scénáře. Každopádně film k pokoukání. ()

Alexandre

Netřeba se více rozepisovat, tohle bylo pro mě dokonalé dílo bez jediné chybičky. Atmosférické, skvěle obsazené, doplněné vynikající hudbou. No prostě zážitek... Film, který jsem si užíval po celou dobu. Film, který mě hned ze začátku dokázal vtáhnout do děje a sledovat jej s velkým nadšením. Film, který si u mě vysloužil druhé místo ze shlédnutých Tarantinových filmů a jedno z prvních míst shlédnutých filmů vůbec. Dokonalost, dokonalost a ještě jednou dokonalost! ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)