Star Wars: Vadná várka

• USA Star Wars: The Bad Batch (více)
USA, (2021–2024), 21 h 28 min (Minutáž: 21–70 min)

Série(3) / Epizody(47)

Od událostí na Kaminu uběhly celé měsíce a Vadná várka po pádu Republiky pokračuje v putování územím Impéria. Během napínavých žoldáckých misí, které je zavádějí na nečekaná a neznámá místa, naráží na přátele i nepřátele, známé i neznámé. (Disney+)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (16)

Následky (2021) (S01E01)

Príbeh: Zoznamujeme sa s klonmi, ktorý sú trocha iný ako ich kolegovia. V tele majú, mutagén ktorý uvoľňuje na povrch zlepšené schopnosti a tým sú výnimočný. Partia piatich rozdielnych charakterov, ktorá bojuje s predsudkami okolia aj svojimi vlastnými. Prevedenie: Veľmi príjemne prekvapila grafika aj zasadenia do deja niekde v polovici tretej epizódy. Dobré bojové sekvencie a aj hra na city. Zatiaľ pilot so všetkým ako sa patrí. uvidíme kam sa to bude celé uberať ale tipujem že Sniper na nich bude dosť poľovať. 91% ()

Cut a zběhové (2021) (S01E02)

Príbeh: Dostávame sa do doby kedy sú ľuďom prideľované čísla, ktoré slúžia ako identifikátory. Nič s čím by si Tech hravo neporadil. Prevedenie: Prvotné očarenie je preč a ideme sa opäť hrať na rozprávku pre deti s minimálnym nádychom. Tajomný priateľ mohol byť nijaká známa osoba s univerza to by získalo časti o hviezdičku navyše ale takto je to bieda. 60% ()

Náhrada (2021) (S01E03)

Príbeh: Päťka sa ocitá na nehostinnom mesiaci a potrebuje zohnať súčiastku do lode. Sniper sa vracia dokončiť misiu s novým oddielom vycvičených vojakov. Prevedenie: Dejová línia okolo Omegy je plná rôznych infantilných klišé. Na druhú stranu linka okolo mesta klonov a okolo Snipera je celom zaujímavá a popravde už iba ona ma drží pri obrazovke. 58% ()

V úzkých (2021) (S01E04)

Príbeh: Posádke dôjdu zásoby a tak sú nútený zastaviť sa na najbližšej planéte na doplnenie. Je po nich vyhlásené pátranie a tak na seba nenechá dlho čakať ani návšteva krásnej lovkyne odmien Fennek. Prevedenie: Omega padá z jedného prúseru do druhého až je to už otravné. Zápletka dielu je triviálna ale na druhú stranu sa stále niečo deje a do deju vstupuje nová postava už známa z Boba Feta alebo Manadaloriana. 66% ()

Běsnění (2021) (S01E05)

Príbeh: Aby sa naša chybná várka dostala k informáciám musí splniť neľahkú úlohu a zachrániť Muchi. Rankora, ktorého zúfalo zháňa Jabba Hut.  Dozvedáme sa, že mu našich hrdinoch ide profesionálny nájomný lovec. Ale ešte stále sa nevie prečo? Prevedenie: Opäť ide o časť ktorá celkom baví a má napojenie aj na pôvodnú trilógiu cez rankora Muchi. Ale stále to je o tom istom a to o Oemginom neustálom padaní do problémov a neustále zachraňovanie. Už by sa to malo trocha rozbehnúť. 70% ()

Vyřazení (2021) (S01E06)

Príbeh: Náš team dostáva ďalšiu úlohu a to dostať dáta z taktického droida. Do cesty sa im ale zapletú Martézové sestry a to sa môže javiť ako dosť veľký problém. Prevedenie: Opäť diel v ktorom sa toho dosť deje a súčasne nám nikam neposúva dej. Ale nenudí a to celkom oceňujem. Rád by som vedel ku komu sa sestry na koniec prihovárali ale to sa v blízkej dobe zrejme dozvieme. 72% ()

Jizvy z bitev (2021) (S01E07)

Príbeh: Várka stretáva starého známeho Kapitána Rexa, ktorému sa podarilo zbaviť mozgového čipu. Teraz je na rade Mlátič, ktorý nad sebou postupne stráca kontrolu a otáča zbraň proti svojim priateľom. Prevedenie: Jednása o jednu z lepších častí vďaka interakcí Omegy s Mlátičom, ktorá dáva príbehu socialnu hĺbku. Akcie bolo dostatok a príjemné bolo stretnúť aj známu postavu v podobe kapitána Rexa. 85% ()

Shledání (2021) (S01E08)

Príbeh:  Várka sa nechcene stretáva s Trefom, ktorý sa ich snaží zabiť na základe ich dezertovania. Aby toho nebolo málo nájomný lovec Bane dostane Omegu... Prevedenie: Vcelku dobrá časť kde sa opäť skrížili cesty našim starým známym. Do príbehu aj keď asi iba na moment vstúpil nájomný lovec Cad Bane, ktorý oživil inak dosť triviálny príbeh aspoň malým zvratom inak sa ale jedná o dosť dobré pozeranie. 81% ()

Ztracená odměna (2021) (S01E09)

Príbeh: Bane sa o svoju korisť musí pobiť s Fennec, ktorá tiež bahní po odmene. Várka sa vydáva na záchrannú misiu a veci naberajú zaujímavý spád. Omega sa dozvedá pravdu, prečo je tak potrebná pre klonové impérium. Prevedenie: Veľmi dobrá časť kde sa v podstate stále niečo deje. Či už je to záchrana Omegy alebo boj medzi lovcami. 91% ()

Společná řeč (2021) (S01E10)

Príbeh:  Várka prechádza zmenou presvedčenia a vydajú sa na záchrannú misiu separatistického senátora. Omega zatiaľ v galaktických šachoch valcuje súperov a zarába kredity. Prevedenie: Časti, kde várka prichádza do interakcie s impériom si užívam a celá tá ich zmena postoja sa mi veľmi páči. Bolo by zaujímavé mať z tejto série aj filmové spracovanie. 92% ()

Smlouva s ďáblem (2021) (S01E11)

Príbeh: Príbeh odohrávajúci sa na planéte Ryloth kde sa miestny senátor dohodne s impériom o odzbrojení krajiny v znamení fiktívneho mieru. Várka je iba na pozadí ako dodávateľ zbraní...Prevedenie: Veľmi dobre vystavaný príbeh ktorý je odrazovým mostíkom pre vpád Várky na scénu. Kapitán Trooprov tu určite zohrá nijakú úlohu rovnako ako mladá Hera. 88% ()

Záchrana na Rylothu (2021) (S01E12)

Príbeh: Diel v priamej nadväznosti kedy várka dá za pravdu Omege a idú na Riolt oslobodiť miestneho patriota zo spárov Impéria. Prevedenie: Príbeh už trocha pritvrdzuje a páči sa mi vykreslenie Impéria ako novodobých nacistov, veľmi sa mi to v hlave spája s historickými reáliami. Akcie dosť a odhalenie staronových postáv s ktorými sa určite ešte stretneme. 90% ()

Zamoření (2021) (S01E13)

Príbeh: Várka sa vracia k Sid a zisťuje, že ju nahradil miestny kupliar Durant, ktorý následne pocíti ako sa s podobnými samozvancami zaobchádza. Prevedenie: Nepodstatný a nudný diel v ktorom sa dokopy nič nedeje a nakoľko som Duranta nepoznal s predchádzajúceho univerza nedostavila sa ani vlna príjemnej nostalgie. Nič sa nikam neposunulo iba moje hodnotenie smerom dolu. 55% ()

Válečný plášť (2021) (S01E14)

Príbeh: Várka dostáva náročnú záchrannú misiu na ktorej sa dostávajú opäť do kolízie s Impériom. Teraz je ale niečo iné, Impérium začína verbovať TK jednotky miesto klonov. Prevedenie: Dozvedáme sa dosť veľa informácií k tomu aby sme sa znova vrátili na Kamino a mohla začať finálna rúbanica. Diel kvalitný, dosť akcie aj nostalgie a známych postáv z univerza. 92% ()

Návrat na Kamino (2021) (S01E15)

Príbeh: Várka sa vracia na Kamino aby zachránila svojho druha. V ceste im stojí iba Impérium, ktoré pochováva celú civilizáciu klonov jedným výstrelom a samozrejme Trefa. Prevedenie: Bavil som sa po celú dobu stopáže a niečo mi hovorí, že sa budem baviť ďalej. Trefova postupné morálne precitnutie sa dalo čakať a samozrejme v tom celkom zohrala rolu Omega. Animácia podarená a súboje na úrovni. 95% ()

Kamino ztraceno (2021) (S01E16)

Príbeh: Várka sa musí dostať z podmorskej hrobky. Nechcene musia spojiť sily s Trefom aby sa vyhli istej smrti. Prevedenie: Na celom tomto univerze mám najradšej to, že dokáže aj kus železa dostať z človeka tú cielenú emóciu. Škoda že Trefa to nedotiahol so svojou premenou do zdarného konca ale však o čom by bola ďalšia séria keby sme tento milostný šesťuhoľník takto skoro zabili. Čakal som od finálnej časti trocha viac ale na druhú stranu som aj tak spokojný nad svoje pomery. 84% ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Leden plný seriálů