Reklama

Reklama

Star Wars: Vadná várka

(seriál)
  • USA Star Wars: The Bad Batch (více)
Trailer
USA, (2021–2024), 21 h 28 min (Minutáž: 21–70 min)

VOD (1)

Série(3) / Epizody(47)

Od událostí na Kaminu uběhly celé měsíce a Vadná várka po pádu Republiky pokračuje v putování územím Impéria. Během napínavých žoldáckých misí, které je zavádějí na nečekaná a neznámá místa, naráží na přátele i nepřátele, známé i neznámé. (Disney+)

Videa (4)

Trailer

Recenze (38)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

ač miluji Star Wars,tak do jejich animovaného světa jsem doposud nepronikl a viděl sem jen celovečerní Clone Wars.Bad Batch je tak moje teprve druhé setkání se SW animákem a musím uznat,že je to dobré.Najdou se sice hluchá místa,ale animace je fajn,akce je dost,postavy po většinou sympatické a i když sem je neznal,ta nebyl problém se orientovat.Jako doplněk univerza je to víc než fajn...70% ()

Maynard. 

všechny recenze uživatele

Tohle by šlo! Po Mandaliranoj další skvělá podívaná od hvězdnejch válek. Perfekntí animace, to si člověk připadá jako by viděl normálně hranej film, teda při těch záběrech z dálky... Postavy mají celkem slušnou psychologii a příběhově je to na stejný vlně jako právě ten Mandalorián - žádný velký umění, lidi se chtěj bavit. Scifi je můj voblíbenej žánr, takže sem naprosto spokojen... ()

Reklama

Colby Sawyer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Natažené a zbytečné. To jsou hlavní aspekty, které Bad Batch charakterizují. Clone Wars mívali 22 epizod na sérii a to je přesně počet, který by stačil odvyprávět celý příběh. Filoni a spol to roztáhli na skoro padesát epizod a já se ptám proč? Proč přešlapujeme na místě a táhneme to tři roky? Předaleká galaxie nabízí stovky příběhů a my jsme zaseklý zde. Animace je špičková, takže připomínka, že by se mohla využit k něčemu lepšímu je všudypřítomná. Filoni znovu ukázal, že není žádným Spasitelem, je spíše fanouškem, který by měl dohlížet na přežití značky a ne ji nijak rozvíjet, protože na to prostě a jednoduše nemá. Měl by pouze přiklepávat Andory Gilroyům a občas říct: „Však tu Ventress oživte, ty knihy stejně lidi moc nečtou.” Star Wars prostě chybí talentovaní tvůrci a je tristní, že ty nejlepší sehnali na komiksy a u seriálů ztrácíme divácký čas a občas je retardujeme na mentální kapacitu první třídy. Schizofrenie je taky věc, co Várku definuje. Neschopnost držet dospělejší styl a občas nesmyslně ustřeluje. V konečném důsledku to ale není průser, vlastně je to velmi fajn, ale stále to je jen matným odrazem potenciálu, které SW má a Disney je ochotný na ně dát zdroje. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Velké nadšení se nekoná, ale ani žádný průser. Hlavní je že Bad Batch je mnohem vyspělejší a lépe napsaný seriál než první SW animovaný zářez od Disneyho, Star Wars Resistance... a že jedna z hlavních postav, teenagerka Omega, je mnohem méně otravný charakter než jsem se zprvu bál. Ale pořád se příběh točí hlavní kolem ní a seriál je tak stylem výrazně víc pro mladší publikum než poslední série Clone Wars nebo Madalorian. Ani bodycount není zdaleka tak vysoký, i když do úplné infantility taky nikdy nespadne. S Mandalorianem má společné že hlavním postavám nejde o záchranu galaxie ale jen o přežití a občas i pomoc pár spřáteleným postavám (camea Rexe z CW, a Hery a Kanana z Rebels), a jde tak spíš o low level dobrodružství méně zásadních postav... což je mi vlastně dost sympatické. Jen pak zase chybí ta epická osudovost Clone Wars, na kterou tu možná dojde s dalšími sériemi - protože příběh není ani zdaleka ukončený a ke konci sezony místo vyvrcholení hlavně naznačuje zajímavé věci do budoucna. Vizuál a akční scény jsou fajn, ale zase - ne tak našlapané jako ve finále CW. 7/10 ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Spolu s Letopisy rytířů Jedi nejlepší animované Star Wars. Vadná várka navazuje na poslední řadu Klonových válek nejen dějově, ale i kvalitou, příběhy jsou akční, zajímavé, pro trochu dospělejší publikum (ne však pro dospělé), a potěšilo mě, jak přirozeně a chytře propojují ostatní animované i hrané seriály a filmy. Animace je krásná, levný vzhled povstalců je ten tam, a Kinerova hudba je opět skvělá. Body navíc získává seriál s původním zněním, kde můžete obdivovat výkon Dee Bradleyho Bakera, jehož hlasem hovoří všichni členové Várky, aniž by bylo poznat, že jde o jednoho dabéra._____Druhá série je možná objektivně o trochu slabší, ale i tak se postavy zajímavě vyvinuly a stále to byla tak dobrá zábava, že nemám důvod snižovat hodnocení. Dave Filoni možná až příliš jede na jistotu, ale zase na druhou stranu dělá to, co od něj většina z nás chce, a dělá to dobře. ()

Galerie (63)

Zajímavosti (124)

  • Epizoda nám zároveň vysvětluje vznik Death Trooperů, které jsme mohli vidět ve filmu Rogue One: Star Wars Story (2016). Zbroj a zbraň, ve které napadne Crosshair své spolubojovníky v hangáru, vypadá úplně stejně, a byl to právě on, díky kterému vznikla poslední série klonů než Impérium planetu Kamino zlikvidovalo. (UncleMorty)
  • Jeden galaktický sektor většinou odpovídá 10 planetám. (Veskoslav)
  • Nerfí nugety je pokrm vyrobený z masa nerfů. Nejčastěji se podává s pohankovými corellianskými nudlemi. Nerf je pak zvíře podobné skotské náhorní krávě. Až na to, že má čtyři rohy. Poprvé bylo toto zvíře zmíněno ve filmu Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980), kdy princezna Leia (Carrie Fisher) řve na Hana (Harrison Ford) na planetě Hoth a nazve ho „ošuntělým pastevcem nerfů“. (Veskoslav)

Související novinky

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

V současné době hraje u studia Disney prim spíše seriálová odnož Star Wars. Poslední celovečerní film jsme v kinech viděli téměř před čtyřmi lety, od té doby jsme však dostali seriály Ahsoka, Andor,… (více)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů

04.01.2023

Nový rok znamená samozřejmě taky nálož nových seriálů a hned v lednu začneme zjevně zostra. Hollywood totiž odmítá zpomalit, a tak nás už zkraje roku čekají jedny z nejvýraznějších počinů… (více)

Reklama

Reklama