Star Wars: Vadná várka

• USA Star Wars: The Bad Batch (více)
USA, (2021–2024), 21 h 28 min (Minutáž: 21–70 min)

Série(3) / Epizody(47)

Od událostí na Kaminu uběhly celé měsíce a Vadná várka po pádu Republiky pokračuje v putování územím Impéria. Během napínavých žoldáckých misí, které je zavádějí na nečekaná a neznámá místa, naráží na přátele i nepřátele, známé i neznámé. (Disney+)

Recenze uživatele drackula k tomuto seriálu (14)

Série 1 (2021) (S01)

Celkový dojem z prvej série je dobrý. Boli tu lepšie, ale aj horšie epizódy. Trochu mi ale chýbal silnejší ústredný motív. Všetko bolo až moc epizódne, pričom niektoré nápady sa dali rozvinúť trochu viac. Asi Bad Batch preložím niečím iným, ale druhú sériu si pozriem určite. Disney plus ()

Následky (2021) (S01E01)

Pilotný diel ako remeň! Seriál Clone Wars som nikdy nevidel, ale zatiaľ to vôbec nevadilo. Načasovanie príbehu je skvelé, keďže Order 66 rozpútal mocenské pohyby v ktorých sa obyčajný pešiak ťažko orientuje. Chybná várka je sympatická zostava a pridanou hodnotou je fakt, že ani v nej nie sú názory úplne jednoliate. Som zvedavý kde sa táto partia v SW svete ukotví a ako bude jej príbeh pokračovať. Rozbehnuté to majú parádne. 90% Disney plus ()

Cut a zběhové (2021) (S01E02)

Po úvodnom military nášupe je prvá epizóda štandardnej dĺžky oveľa civilnejšia a rodinnejšia, čo sa prejavuje najmä na vzťahu Huntera a Omegy. Stále to má ale iskru a je zaujímavé sledovať ako sa Bad Batch snažia nájsť svoje miesto v galaxii. 70% Disney plus ()

Náhrada (2021) (S01E03)

Na pozadí vcelku triviálnej zápletky sledujeme ako sa Omega stáva súčasťou posádky. Oveľa zaujímavejší je ale Crosshair a problematika klonov, ktorá má veľký potenciál. 60% Disney plus ()

V úzkých (2021) (S01E04)

Hlavným motívom postáv je zháňanie zásob. Nič vzletné a monumentálne, ale úplne triviálna vec potrebná na prežitie. Zároveň táto "obyčajnosť" prináša nálož akcie, ktorá ma naozaj bavila. Celkovo spokojnosť. 80% Disney plus ()

Běsnění (2021) (S01E05)

Som rád, že akcie je stále viac a aj táto epizóda ma v tomto smere nesklamala. Potešil a pobavil Rankor a celkovo sa dá asi predpokladať, že podobná schéma - úloha za informáciu/niečo potrebné - sa bude opakovať častejšie. A vôbec mi to neprekáža. Omega je opäť o niečo platnejším členom tímu (teším na na "luk"). 80% Disney plus ()

Vyřazení (2021) (S01E06)

Ďalšia misia a ďalšia jednoduchá a priamočiara akcia. Bavil som sa na tom, ako sa tam droidi režú navzájom a veľmi zvláštnym spôsobom mi to stačilo. Postupne by bolo ale fajn, dávať príbehu hĺbku. 80% Disney plus ()

Jizvy z bitev (2021) (S01E07)

Vizuálne je to krásne. Fakt sa dobre pozeralo na vrakovisko vesmírnych lodí. Fungovali aj emócie a problémy ohľadom rozkazu 66 a čipov. Fakt dobrá epizóda. 90% Disney plus ()

Shledání (2021) (S01E08)

Ďalšia kvalitná akčná epizóda, ktorej pridáva štavu reunion s pôvodným členom týmu. A záver dáva nádej, že sa to rozbehne ešte vo väčších obrátkach. 80% Disney plus ()

Ztracená odměna (2021) (S01E09)

Čakal som síce, že záchrana Omegy bude záležitosť na niekoľko epizód, možno zápletka až do finále, ale ok. Súboj nájomných lovcov ma bavil a celkovo to bolo vystavané dobre. Stále mi tu ale trochu chýba nejaký širší motív. Okrem naháňačky za Omegov. 80% Disney plus ()

Společná řeč (2021) (S01E10)

Solídny diel, ktorý priniesol dostatok akcie a zároveň nastolil aj otázku, kde sa v rámci politického smerovania galaxie Bad Batch nachádza. Znechutenie rebelmi ma fakt bavilo. 80% Disney plus ()

Smlouva s ďáblem (2021) (S01E11)

Nemám moc rád tieto odbočky, ale verím, že z toho vznikne niečo viac. Spracovanie ale bolo dobré. 70% Disney plus ()

Záchrana na Rylothu (2021) (S01E12)

Bral by som viac epizód ako bola táto. V minulej epizóde sa vystaval zaujímavý svet a v tejto bola Bad Batch konfrontovaná s politikou a voľbou, či sa pliesť Impériu do cesty. 80% Disney plus ()

Kamino ztraceno (2021) (S01E16)

Nebola to zlá epizóda. Ak ale berieme do úvahy fakt, že to malo byť veľké finále, tak utekanie z potápajúceho sa komplexu na Kamine mi pripadalo trochu málo. Crosshair prekvapil a som zvedavý ako s touto postavou budú pracovať do budúcna. 80% Disney plus ()

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Leden plný seriálů