Unforgotten

(seriál)
TV spot
Krimi / Drama
Velká Británie, (2015–2021), 18 h (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Chris Lang

Andy Wilson

Chris Lang

Michael Price

Nicola Walker, Sanjeev Bhaskar, Lewis Reeves, Peter Egan, Tom Austen, Trevor Eve, Ruth Sheen, Tom Courtenay, Gemma Jones, Bernard Hill, (více)

Série(4) / Epizody(24)

TV spot

Arsenal83

Po prvej sezóne som to vzdal, neoslovilo ma to ako kriminálka dostatočne čakal som viac. Ono je to taký typický seriál pre ITV, takých sa točí v Británii habadej a tento z priemeru veľmi nevytŕča, hoci potenciál tam bol. Sympatická vyšetrovateľka je to to najatraktívnejšie, čo v seriáli uvidíte. A to o ostrovnej kráse mnoho svedčí. ()

flyboyeda

Sve minulosti clovek dost casto neutece. Vynikajicim zpusobem rozehrana partie pro trpelive fanousky citlive stupnovanych britskych krimi dramat. Postupne do sebe stripky zapadaji a blizi se velke finale postavene na rafinovane promyslene zapletce a vybornych hereckych vykonech. Po ctvrtem dile jsem zcela lapen. ()

sofiapetra

Vrstevnatý, zajímavý a inteligentní seriál (6 dílů - takže žádná velká nálož). Vyšetřovatelka Nicoly Walker je sympatická a empatická osoba. Závěr je překvapivý a v některých momentech až příliš idealistický, což mu trochu ubírá na uvěřitelnosti; ke katarzi by jistě vedla i jiná - méně happyendová - cesta. Ale celkově vřele doporučuji. Zatím je to k mání jedině se slovenskými titulky, ale nevadilo - chytla:) jsem skoro vše. ()

Trajektt

Ve čtyřech řadách tohoto britského kriminálního seriálu jsme se podívali do zákoutí lidské duše, které stačí jedna nepatrná chybička a z bílé se stává černá. V Londýně totiž existuje tým vyšetřovatelů, který se zabývá vraždami spáchanými v dobách dávno minulých v čele s DCI Stuartovou, kterou skvěle zahrála anglická herečka Nicola Walker, které jsem si dovolil vytvořit působivou biografii. V každé řadě tohoto seriálu se z počátku setkáváme s luxusním nálezem těla, které hnilo kdesi na britských ostrovech a vzápětí se objevují spolu nesouvisející lidé, které my vidíme a ke kterým se postupem té dané řady naši vyšetřovatelé dostanou, aby slepili do sebe brilantně zapadající puzzle. Svojí doslova mravenčí prací skládají větvičku k větvičce, aby postavili plně funkční mraveniště, což se jim pokaždé podaří i za cenu mnohdy nevítaných ztrát v podobě rodinných problémů. Kdo čeká rychlé tempo, policejní akce, střílečky a další policejní seriálové klišé bude zajisté zklamán a nevydrží se na tento počin dívat. Ale vyčkávací a přemýšlející typy, kteří si vychutnávají stopu po stopě a tipují vraha většinou s nevalným úspěchem je tento seriál jako stvořený. Na konci každé řady si někteří slabší jedinci zaručeně připravují již nachystané kapesníčky, aby si krásně poplakali nad zmařenými životy pozůstalých obětí. V seriálu taktéž vidíme jak se britská společnost měnila v průběhu časů a to, co bylo v osmdesátkách úplně normální je v dnešní době zcela nepřijatelné. Tvůrci zde také splnili předepsanou normu rasově a feministicky napsaných rolí a v neposlední řadě pár bukvičáckých peripetií se zde také najde. Hlavně ten rozmazlený synek, který měl bohatého fotříka a nevěděl, jestli bude holčička nebo chlapeček a tak začal od šestnácti nelítostně fetovat a převlíkat se za ženu, tak ten mě vážně pobavil. Samozřejmě se najdou rejpalové, kteří začnou rozebírat, že jisté policejní skutečnosti nejsou možné a paměť vyslýchaných svědků je neskutečná, ale aby se tito chytrolíni nedivili, jaké metody má k dispozici dnešní policie. Další zábavnou složkou je zajisté lhaní a nevyřčená tajemství, které ze sebe naší podezřelí většinou na konci každé řady doslova vyhrknou a my. co jsme si mysleli, že příběh je předvídatelný a jednoduchý jsme mile překvapeni. Za velmi povedený seriál, který asi po čtyřech řadách skončí, jelikož... To psát nebudu, jelikož bych spoileroval, ale za velmi povedený kriminální seriál dávám zasloužených 90%. ()

emma53

Po čtvrtém díle konstatuji, že jsem ráda za další minisérii, kde jsou bezvadní herci a tím myslím oba hlavní představitele Toma a Nikolu, ale pro tu mám slabost. Po závěrečném díle bude doufám další série, protože si o to přímo říká. Puzzle, které do sebe postupně zapadá s každým dalším dílem, až je z toho bezvadný finální a neotřelý obrázek.- A jedeme dál na druhou sérii......s kterou jsem spokojenost sama. Už jen nalezené tělo je jak v reálu, uff. Bezvadně zahrané, Nikola už má policejní srdce, není to její první role, takže to hodně táhne hlavně ona, ale ne přemrštěně. Konec byl zajímavě zamlžený a i když jsem ho malilinko tušila, tak to bylo překvápko a samozřejmě mají našlápnuto na další sérii.......... ()

• Čtvrtá řada tohoto seriálu se natáčela v britských městech Cambridge, Buxton, Portsmouth, Strood a také na mnohých londýnských místech jako jsou Greenwich, Southall a Tower Hamlets. (Trajektt)
  • I když ve třetí sérii probíhá vyšetřování ve fiktivním městečku Middenham, tak natáčení probíhalo převážně v anglických městech Lymington a Bristol. (Trajektt)
  • Druhá série se natáčela na jižním pobřeží Anglie ve městě Brighton and Hove, na slavném molu a podél nábřeží na Marine Parade. Dále se natáčelo v historickém městě Winchester a v přírodní oblasti Cotswolds. (Trajektt)