Unforgotten (TV seriál)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2015–2018, 13 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Andy Wilson

Michael Price

Tom Austen, Nicola Walker, Sanjeev Bhaskar, Trevor Eve, Peter Egan, Ruth Sheen, Tom Courtenay, Gemma Jones, Bernard Hill, Cherie Lunghi, Zoe Telford, Claire Goose, Silas Carson, Adam Astill, Tamzin Malleson, Struan Rodger, Benedict Taylor, Alan Ford, Dominic Power, Frances Tomelty, Paul Cawley, Emilio Doorgasingh, Pippa Nixon, Lasco Atkins, Yasmine Akram, David Troughton, Jassa Ahluwalia, Sharon Duncan-Brewster, Akin Gazi, Hannah Gordon, Caroline O'Neill, Tessa Peake-Jones, Ade Oyefeso, John Salthouse, Sheila Steafel, Linal Haft, Duncan Pow, Matthew David McCarthy, David Terry, Rita Davies, Cliff Barry, Chris Cowlin, Lorraine Ashbourne, Rosie Cavaliero, Bryony Hannah, Douglas Hodge, Mark Bonnar, Emma Cunniffe, Josef Altin, Adeel Akhtar, Nigel Lindsay, Holly Aird, Bobby Lockwood, Wendy Craig, Katherine Jakeways, Munir Khairdin, Teresa Churcher, Shaheen Khan, Alastair Kirton, Maggie O'Neill, Mairead McKinley, James Greene, Raad Rawi, Susannah Todd, Bill Paterson, Tom Mannion, Richard Hope, Sharon D. Clarke, Aaron Phagura, Badria Timimi, Tony Gardner, Alex Jennings, Georgia Mackenzie, James Fleet, Neil Morrissey, Kevin McNally, Emma Fielding, Amanda Root, Peter Polycarpou, Finlay Robertson, Sara Stewart, Sasha Behar, Lucinda Dryzek, Gabrielle Glaister, Seeta Indrani, Bronagh Waugh, Tom Rhys Harries, Benjamin Wainwright, Mark Fleischmann, Alan Asaad, Ann Akin, Tori Allen-Martin, Jimmy Forsén, Sara Powell, John Scougall, Vihaan Patel

Adam Trotman

Scénografie:

Tom Bowyer

Kostýmy:

Matthew Price

Po čtvrtém díle konstatuji, že jsem ráda za další minisérii, kde jsou bezvadní herci a tím myslím oba hlavní představitele Toma a Nikolu, ale pro tu mám slabost. Po závěrečném díle bude doufám další série, protože si o to přímo říká. Puzzle, které do sebe postupně zapadá s každým dalším dílem, až je z toho bezvadný finální a neotřelý obrázek.- A jedeme dál na druhou sérii......s kterou jsem spokojenost sama. Už jen nalezené tělo je jak v reálu, uff. Bezvadně zahrané, Nikola už má policejní srdce, není to její první role, takže to hodně táhne hlavně ona, ale ne přemrštěně. Konec byl zajímavě zamlžený a i když jsem ho malilinko tušila, tak to bylo překvápko a samozřejmě mají našlápnuto na další sérii..........(11.1.2016)

Po dvou sériích musím říct, že to není špatné, ale chybí mi tam alespoň částečně přiznání toho, že v obou případech (institucionální rasismus a homofobie; obludné případy zneužívání dětí) má toho největšího příslovečného kostlivce ve skříni britská policie, která ať už úmyslně či nedbalostně po dlouhé roky kryla skutečné zločince. V tomto ohledu by tedy trocha sebereflexe nezaškodila jak samotné Metropolitan Police tak autorům seriálu.(26.3.2017)

Sve minulosti clovek dost casto neutece. Vynikajicim zpusobem rozehrana partie pro trpelive fanousky citlive stupnovanych britskych krimi dramat. Postupne do sebe stripky zapadaji a blizi se velke finale postavene na rafinovane promyslene zapletce a vybornych hereckych vykonech. Po ctvrtem dile jsem zcela lapen.(5.11.2015)

Vrstevnatý, zajímavý a inteligentní seriál (6 dílů - takže žádná velká nálož). Vyšetřovatelka Nicoly Walker je sympatická a empatická osoba. Závěr je překvapivý a v některých momentech až příliš idealistický, což mu trochu ubírá na uvěřitelnosti; ke katarzi by jistě vedla i jiná - méně happyendová - cesta. Ale celkově vřele doporučuji. Zatím je to k mání jedině se slovenskými titulky, ale nevadilo - chytla:) jsem skoro vše.(3.2.2016)

edit II. série *****. první série: „Boží mlýny“, to je to, oč tu běží. Minulost, která nespí ani v důchodovém věku. Jak by se vám líbilo dozvědět se, že partner, s s nímž sdílíte svůj život dlouhých 40 let, prováděl v mládí hrůzné činy, a že ho zkrátka neznáte tak dobře, jak jste si mysleli? Rozličné reakce manželů, manželek, dcer a synů na nově odhalené skutečnosti jsou v seriálu tím nejmrazivějším a nejzajímavějším, mrazením v zádech ale seriál celkově nešetří. Spousta velmi sympatických herců napínavě rozplétá čtyřicet let starý příběh vlásek po vlásku. Konec je bohužel nedotažený, působí absurdně, zkratkovitě a neautenticky a zdaleka nevysvětluje všechny taje načrtnutých příběhů.(9.1.2016)