Reklama

Reklama

Unforgotten

(seriál)
TV spot
Velká Británie, (2015–2023), 22 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Chris Lang

Režie:

Andy Wilson

Scénář:

Chris Lang

Hudba:

Michael Price

Hrají:

Nicola Walker, Sanjeev Bhaskar, Jordan Long, Lewis Reeves, Peter Egan, Tom Austen, Trevor Eve, Ruth Sheen, Tom Courtenay, Gemma Jones, Bernard Hill (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(30)

Obsahy(1)

Londýnští detektivové vyšetřují zločiny z minulosti a rozplétají léta pohřbená tajemství. Když je v opuštěné budově nalezeno tělo mladého muže, je k vyšetřování povolána vrchní inspektorka Cassie Stuart (Nicola Walker) se svým partnerem, detektivem seržantem Sunilem „Sunnym“ Khanem (Sanjeev Bhaskar). Jimmy Sullivan byl bezdomovec na útěku, zavražděný v roce 1976, kdy v budově byla ubytovna. Podle jeho deníku jsou podezřelí čtyři lidé: duchovní, významný podnikatel, komunitní pracovník a invalidní muž, který se staral o svou manželku. Každý z nich skrývá nějaké tajemství. Jak se jejich lži rozplétají, lidé, které mají nejraději, se začínají zajímat, čeho by ještě mohli být schopni. Nic v tomto případě není černobílé. Můžete vůbec někdy skutečně poznat své nejbližší? Jaká tajemství pohřbili? (tribican)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (13)

flyboyeda 

všechny recenze uživatele

Sve minulosti clovek dost casto neutece. Vynikajicim zpusobem rozehrana partie pro trpelive fanousky citlive stupnovanych britskych krimi dramat. Postupne do sebe stripky zapadaji a blizi se velke finale postavene na rafinovane promyslene zapletce a vybornych hereckych vykonech. Po ctvrtem dile jsem zcela lapen. ()

sofiapetra 

všechny recenze uživatele

Vrstevnatý, zajímavý a inteligentní seriál (6 dílů - takže žádná velká nálož). Vyšetřovatelka Nicoly Walker je sympatická a empatická osoba. Závěr je překvapivý a v některých momentech až příliš idealistický, což mu trochu ubírá na uvěřitelnosti; ke katarzi by jistě vedla i jiná - méně happyendová - cesta. Ale celkově vřele doporučuji. Zatím je to k mání jedině se slovenskými titulky, ale nevadilo - chytla:) jsem skoro vše. ()

Reklama

dalia 

všechny recenze uživatele

Působivý seriál s výbornými a velmi emotivními hereckými výkony. Případ se postupně doplňuje jako mozaika, aby se nakonec uzavřel v podstatě vzhledem k okolnostem velmi uspokojivým způsobem. Jak postupně hlavní postavy dostihuje jejich minulost, připadala mi někdy prvotní reakce okolí až nepřiměřeně tvrdá, ale nakonec lze říci, že vše zapadlo na svoje místo. Od počátku mne zarážela jedna věc - nevím, jak je to v Británii s institutem promlčení trestných činů, ale překvapilo mne, že by bylo možno využívat zdroje celého policejního oddělení na vyšetřování 39 let starého zločinu a někoho za takto starý zločin odsoudit. 2. série si udržuje vysokou kvalitu i silné morální dilema, výborné herecké výkony a navíc, ač jsem měla trochu obavy z rozuzlení případu, nakonec jsem příjemně překvapena a myslím, že vše dopadlo tak, jak mělo... ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Po čtvrtém díle konstatuji, že jsem ráda za další minisérii, kde jsou bezvadní herci a tím myslím oba hlavní představitele Toma a Nikolu, ale pro tu mám slabost. Po závěrečné sérii bude doufám další, protože si o to přímo říká. Puzzle, které do sebe postupně zapadá s každým dalším dílem, až je z toho bezvadný finální a neotřelý obrázek.- A jedeme dál na druhou sérii......s kterou jsem spokojenost sama. Už jen nalezené tělo je jak v reálu, uff. Bezvadně zahrané, Nikola už má policejní srdce, není to její první role, takže to hodně táhne hlavně ona, ale ne přemrštěně. Konec byl zajímavě zamlžený a i když jsem ho malilinko tušila, tak to bylo překvápko a samozřejmě mají našlápnuto na další sérii.......... ()

flu 

všechny recenze uživatele

Po dvou sériích musím říct, že to není špatné, ale chybí mi tam alespoň částečně přiznání toho, že v obou případech (institucionální rasismus a homofobie; obludné případy zneužívání dětí) má toho největšího příslovečného kostlivce ve skříni britská policie, která ať už úmyslně či nedbalostně po dlouhé roky kryla skutečné zločince. V tomto ohledu by tedy trocha sebereflexe nezaškodila jak samotné Metropolitan Police tak autorům seriálu. ()

Galerie (106)

Zajímavosti (3)

  • I když ve třetí sérii probíhá vyšetřování ve fiktivním městečku Middenham, tak natáčení probíhalo převážně v anglických městech Lymington a Bristol. (Trajektt)
  • Druhá série se natáčela na jižním pobřeží Anglie ve městě Brighton and Hove, na slavném molu a podél nábřeží na Marine Parade. Dále se natáčelo v historickém městě Winchester a v přírodní oblasti Cotswolds. (Trajektt)
  • Čtvrtá řada tohoto seriálu se natáčela v britských městech Cambridge, Buxton, Portsmouth, Strood a také na mnohých londýnských místech jako jsou Greenwich, Southall a Tower Hamlets. (Trajektt)

Reklama

Reklama