Reklama

Reklama

Unforgotten

(seriál)
TV spot
Velká Británie, (2015–2023), 22 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Tvůrci:

Chris Lang

Režie:

Andy Wilson

Scénář:

Chris Lang

Hudba:

Michael Price

Hrají:

Nicola Walker, Sanjeev Bhaskar, Jordan Long, Lewis Reeves, Peter Egan, Tom Austen, Trevor Eve, Ruth Sheen, Tom Courtenay, Gemma Jones, Bernard Hill (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(30)

Obsahy(1)

Londýnští detektivové vyšetřují zločiny z minulosti a rozplétají léta pohřbená tajemství. Když je v opuštěné budově nalezeno tělo mladého muže, je k vyšetřování povolána vrchní inspektorka Cassie Stuart (Nicola Walker) se svým partnerem, detektivem seržantem Sunilem „Sunnym“ Khanem (Sanjeev Bhaskar). Jimmy Sullivan byl bezdomovec na útěku, zavražděný v roce 1976, kdy v budově byla ubytovna. Podle jeho deníku jsou podezřelí čtyři lidé: duchovní, významný podnikatel, komunitní pracovník a invalidní muž, který se staral o svou manželku. Každý z nich skrývá nějaké tajemství. Jak se jejich lži rozplétají, lidé, které mají nejraději, se začínají zajímat, čeho by ještě mohli být schopni. Nic v tomto případě není černobílé. Můžete vůbec někdy skutečně poznat své nejbližší? Jaká tajemství pohřbili? (tribican)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (13)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Po prvej sezóne som to vzdal, neoslovilo ma to ako kriminálka dostatočne čakal som viac. Ono je to taký typický seriál pre ITV, takých sa točí v Británii habadej a tento z priemeru veľmi nevytŕča, hoci potenciál tam bol. Sympatická vyšetrovateľka je to to najatraktívnejšie, čo v seriáli uvidíte. A to o ostrovnej kráse mnoho svedčí. ()

kocik1 

všechny recenze uživatele

To si takhle jednou v Británii uvědomili, kolik jejich herců už dosáhlo důchodového věku, rádi by hráli a nejsou pro ně role.:-) Slovo dalo slovo, někdo vzal do ruky pero anebo počítač a šup, šup,napsali jim vlastní minisérii. A světe div se, povedlo se to! Citlivě rozehraný snímek zasahuje hluboko do minulosti, do doby, kdy hlavní antihrdinové byli ještě hodně mladí a neklidní a v podstatě každý má kostlivce ve skříni. Přičemž to, na co by rádi zapomněli, není nic, s čím by mohli vyrukovat na světlo boží a omlouvat to mladickou nerozvážností.. Vyšetřování 39 let staré vraždy ale odkrývá tato tajemství krůček po krůčku, vrstvu po vrstvě.... Je zajímavé sledovat, jak se s tím jednotlivci vypořádávají, jak se s tím vyrovnávají či nevyrovnávají jejich rodiny, přátelé. Snímek je natočen opravdu velmi zajímavě, má napětí...., ale jeho velkou slabinou je závěr, který nevyznívá příliš přesvědčivě, naopak je pozitivní a sluníčkový. A to se do vážně míněného seriálu vůbec nehodí. ()

Reklama

flu 

všechny recenze uživatele

Po dvou sériích musím říct, že to není špatné, ale chybí mi tam alespoň částečně přiznání toho, že v obou případech (institucionální rasismus a homofobie; obludné případy zneužívání dětí) má toho největšího příslovečného kostlivce ve skříni britská policie, která ať už úmyslně či nedbalostně po dlouhé roky kryla skutečné zločince. V tomto ohledu by tedy trocha sebereflexe nezaškodila jak samotné Metropolitan Police tak autorům seriálu. ()

DavidWebb 

všechny recenze uživatele

Je to silná pocitovka. Nechce sa mi o tom písať veľa, pretože po hodnoteniach na IMDb to bolo pre mňa mierne sklamanie. Celý príbeh je v podstate do niekoľko hodinových dielov rozťahaný Cold case, takže takto rozriedený stráca silu a pútavosť aj napriek tomu, čo na mňa urobilo dobrý dojem: krásne mimopríbehové "odbehy" na krajinu s úžasnou muzikou, keď hlavná predstaviteľka niekam cestuje, či už vlakom, autom, to mi proste urobilo v hlave vlny. Inak je to slabší priemer. ()

dalia 

všechny recenze uživatele

Působivý seriál s výbornými a velmi emotivními hereckými výkony. Případ se postupně doplňuje jako mozaika, aby se nakonec uzavřel v podstatě vzhledem k okolnostem velmi uspokojivým způsobem. Jak postupně hlavní postavy dostihuje jejich minulost, připadala mi někdy prvotní reakce okolí až nepřiměřeně tvrdá, ale nakonec lze říci, že vše zapadlo na svoje místo. Od počátku mne zarážela jedna věc - nevím, jak je to v Británii s institutem promlčení trestných činů, ale překvapilo mne, že by bylo možno využívat zdroje celého policejního oddělení na vyšetřování 39 let starého zločinu a někoho za takto starý zločin odsoudit. 2. série si udržuje vysokou kvalitu i silné morální dilema, výborné herecké výkony a navíc, ač jsem měla trochu obavy z rozuzlení případu, nakonec jsem příjemně překvapena a myslím, že vše dopadlo tak, jak mělo... ()

Galerie (106)

Zajímavosti (3)

  • Čtvrtá řada tohoto seriálu se natáčela v britských městech Cambridge, Buxton, Portsmouth, Strood a také na mnohých londýnských místech jako jsou Greenwich, Southall a Tower Hamlets. (Trajektt)
  • Druhá série se natáčela na jižním pobřeží Anglie ve městě Brighton and Hove, na slavném molu a podél nábřeží na Marine Parade. Dále se natáčelo v historickém městě Winchester a v přírodní oblasti Cotswolds. (Trajektt)
  • I když ve třetí sérii probíhá vyšetřování ve fiktivním městečku Middenham, tak natáčení probíhalo převážně v anglických městech Lymington a Bristol. (Trajektt)

Reklama

Reklama