Série(2) / Epizody(16)

Bývalá rytířka Jedi Ahsoka Tano zjišťuje, že zranitelné galaxii hrozí nové nebezpečí. (Disney+)

Corrivati

Achjo. Další zbytečný a průměrný seriál, který musí pracovat s mantinely predešlých snímků a dělat v kanonu jeste vetší maglajz. Souboje se svetelným jsou pořád jak šermířský souboje na LARPech, postavy se chovaji nelogicky, Ahsoka hraje jeden výraz se založenýma rukama… tak díky, víc toho videt uz nepotrebuju. Ale drzim palce, ať se to zmeni. ()

Sashmen13

Áááá já nevím, něco se mi libí, něco zas tak moc ne. Předně postava Thrawna, myslím, že mluvím za hodně lidí, když řeknu, že pokud bychom si měli vybrat mezi Thrawnem a novou republikou, bez váhání se postavíme vedle šmouly. Nová republika je fucking trash, byrokratickej humus, naproti tomu Thrawn... libí jak všechno předpovídal, vše odhadl, aby pak nakonec vždycky podřízení selhali. To je jediné co může týpka zastavit, ale proč? Thrawn je bez debat nejlepší alternativa pro vzdálenou galaxii, takže i když mám rebely docela rád, budu vždy stát za ním. JO a to že Sabine používá force? To je trošku už moc řekl bych. EDIT: btw trochu mi vadí ten trend, že lidi přežívají propíchnutí lightsaberem jak skoro nic, nejsem fanda, ale vůbec ()

Polux

8/10 | Ahsoka, respektive Dawson, se při svém hostování v Mandovi více než osvědčila a proto nebylo překvapením, že dostala důvěru a dočkala se vlastní série. Dobrou zprávou je, že druhý letošní SW zářez na poli live action seriálového obsahu je, na rozdíl od loňského roku, kde to s Kenobim a Andorem dopadlo půl na půl, po třetí sezóně Manda znovu trefou do černého. Další pozitivum spočívá v tom, že na rozdíl od Andora se nezapomnělo na mytologii okolo Jediů a Síly, vesmírné souboje, duely se světelnými meči, mimozemské rasy, roztodivnou faunu a flóru, čarodějnice a magii a dokonce i na zombie Impy:-). Z pohledu naplnění všech povinných atributů značky je tedy vše v naprostém pořádku. | Z animovaných SW seriálů jsem nikdy neviděl ani minutu a přesto jsem během série nepociťoval po stránce příběhu i postav a jejich vzájemných vztahů nějakou zásadní nevýhodu, za což Filonimu palec nahoru. Vzhledem k ostatním seriálovým SW produkcím od Disneyho jsem předem očekával, že se tady stran děje bude znovu postupovat značně obezřetně a přesně to se také stalo. Děj se tudíž nedávkuje v nějak závratném tempu a trvá polovinu sezóny, než se všechny důležité postavy přepraví do jiné galaxie a začne se konečně řešit to podstatné, kvůli čemu tahle série vůbec vznikla (nástup Thrawna na scénu a jeho návrat z nedobrovolného exilu). | Mírné zklamání z pozvolného tempa je však vykoupeno faktem, že ve srovnání s Andorem je zde aplikována mnohem vyváženější struktura narativu a nekonají se žádné epizodní klimaxy, pravidelně prokládané vyloženými (natož vícedílnými) fillery. Otevřený závěr se spoustou neuzavřených dějových linek (Syndulla a zejména Skoll s Thrawnem) docela jasně naznačuje, že první sezóna je Filonim považována čistě za předehru k dalším, mnohem větším a zásadnějším, událostem, ať už se nakonec odehrají ve druhé sezóně nebo v plánovaném filmu, ani v tomto směru se tak u mě žádné rozčarování na konci nedostavilo. | Taktéž v ostatních ohledech to dopadlo příznivě. Dawson je jako obvykle fajn, MEW je přímo super (další spin-off sérii prosím o Syndulle:-)), hodně potěšil zesnulý Stevenson plus další cameo Christensena a Mikkelsen odvádí slušnou práci. Hlavní postava se dočká menšího character arcu, nové postavy nepostrádají zajímavost a akce sice není mnoho, ale stojí za to. Retrospektivní epizody, které aktuálnímu ději vystavují stopku, nemám obecně moc v oblibě, ovšem flashbackový díl z Clone Wars se povedl, takže tentokrát prominuto. Škoda jen, že se v něm neukázal Morrison s patřičným digi faceliftem (stejně jako Christensen), když už se tedy postaral o dabing a planeta v jiné galaxii mohla být audiovizuálně pojata výrazně atraktivněji. Celkově za mě převládá spokojenost. | PeZet ()

Bednaa

Jako příběh ze světa Star Wars je to fajn, akorát to není příběh o Ahsoce Tano. A za to, jak zpracoval osudové setkání Ahsoky a Anakina, bych Filonimu nafackoval. ()

Zackk

snad nic v tomhle seriálu nedává smysl, vůbec nechápu proč postavy dělají co dělají a proč je co vůbec zapotřebí a o co vlastně jde. totálně pitomý, počínaje jak někdo v klidu přežije bodnutí světelným mečem a konče živočichy co umí přžít ve vakuu. rosaria dawson je prkenná, vůbec ji to nevěřím, jak výraz jejího obličeje tak její souboje kdy vypadá jak zpomalený film. nuda, disney by se na to už měl vykašlat než zkrachuje ()

Woitisek

Ahsoka je naprosto famózním zážitkem pro každého Star Wars fanouška, který má nakoukán všechen obsah, z něž tento seriál vychází. V základu je to ve své podstatě live action pokračování na Star Wars Rebels a tahle část funguje perfektně. Máme tu přechod hlavních postav zmíněného animáku z podoba animované do hrané a každý jeden z herců odvádí skvělou práci při ztvárnění těchto postav. Po stránce herecké tu dále máme znovu Rosario Dawson jako Ahsoku, které tu roli opět věříte a vidíte v ní tu oblíbenou postavu z dob klonových válek. Za zmínku stojí určitě nyní již zesnulý Ray Stevenson v jedné ze záporných rolí a páni! Ten člověk tu předvedl výkon, který je žas sledovat. Způsob, jakým předává své repliky je prostě něco nezapomenutelného a bude ho do budoucna obrovská škoda. Pokud bych měl vypíchnout nějakou epizodu, je to epizoda pátá, během níž pokud milujete tuto frančízu, budete prožívat nepopsatelné emoce. Samozřejmě to není dokonalé a co se týče scénáře tak to místy pokulhává, takže moje hodnocení je mírně zaujaté a neobjektivní, ale mé fanouškovské já Ahsoka zkrátka zbožňuje a bere jí jako skvělé skloubení prequelů, Star Wars: The Clone Wars a Star Wars Rebels. ()

kralPasovcu

Bez nakoukaných Klonových válek a Rebelů bych si asi nedovolil hodnotit, lépe řečeno komentovat, a rozhodně bych považoval za ztrátu času se koukat. I se splněným domácím úkolem Ahsoka relativně silně nudila. Finální díl dává v širším kontextu seriálu smysl a vykupuje svojí zbytečnost. Příběh bych ale upřednostnil v animovaný podobě 5. řady Rebelů mnohem, mnohem víc. Nicméně asi všichni už víme kam zhruba Filoni směřuje a jestli je tohle cena za celovečerák / celovečeráky, tak to beru. Pro mě jednoznačně míň Kurosawy a víc hloupý SW pohádky. Nevím jak ostatní, ale osobně na SW nekoukám pro touhu vidět převlečený samurajský film, western, válečný film, či alegorii na současnou politiku. ()

zekon

Triky pěkné ale příběh velmi mizerný. Na Boba a Mandaloriana to nemá ani náhodou. Je to od půlky dost natahované. A největší hnus je že autor spoléhá že divák viděl animované sračky a zná z nich děj. ()

Rikku

Pokud neznáte dějové zákruty ze seriálů Klonové války a Povstalci, nemáte šanci. Po prvních dvou epizodách jsem si musela udělat domácí úkol a zjistit si, co se ve zmíněných seriálech odehrálo a kdo je vlastně kdo. Vše pak dává větší smysl a zajímavě se propojuje i s událostmi v Mandalorianovi. Je z toho cítit, že Dave Filoni má svět Star Wars opravdu rád a rozumí mu více než J.J. Abrams. Bohužel stejně jako u všech filmů a seriálů, které vyšly pod záštitou Disney, je z toho cítit uspěchanost - čest výjimce Rogue One/Andor. (Nejvíc patrné je to v akčních sekvencích, kde není doladěná choreografie, i když to zdaleka není takový průser jako nová triologie.) Ač se jedná o pěkně zpracovanou podívanou, nemůžu jít nad tři hvězdičky, protože se jedná v podstatě o pátou řadu seriálu Povstalci (která je ale tentokrát hraná a ne animovaná) a tudíž Ahsoka neobstojí jako samostatný příběh - nemá vlastní začátek a ani konec. ()

Petak3

No, velmi rozporuplné, většina seriálu je někde na 30%. Extrémně hloupá a nesympatická Sabine, Hera je taky příšerně tupá, až to bolí a ass to fakt nezachrání.  Samotná Ashoka ok, ikdyž ta z CW byla stejně lepší.  Milion % za díl s Haydenem, flashbacky z CW byly něco tak epickýho co jsem dlouho neviděl v žádný seriálu. Dobrej byl nástup Trawna. Finále absolutní odpad, Trawn ultra hloupej, vše nesmyslné a tupé a většina obsahu dílů jen nudnej balast proloženej nějakou totální blbostí. Nejlepší určitě díl s Haydenem, pak ten díl kde fightií Ashoka proti Baylanovi  u toho portálu a pak ten kde nastoupí Trawn. Celkově extrémně nevyrovnaný. 50%  Nebejt dílu s Haydenem je to tak na 1 hvězdu, takže ještě jednou díky za něj. ()

Feacher

Aktuálně mám za sebou díly 1-5 a musím říct že zpočátku jsem měl hodně smíšené pocity. Nezastírám, že jsem velký SW fan, ale první díl mě rozhodně nepřesvědčil o kvalitě série. Hlavní záporačka jako model moderní dívky v depresi, Ahsoka podivně všechno přehrává, příběh klasicky jako mix motivů z hlavních epizod a všechno má takové ty Disneyovské novoty. Pak se to ale začalo postupně vylepšovat. Oproti Mandalorianovi rozhodně plus v množství světelných mečů, a také v tom, že se souboji nešetří. Hlavní záporák poměrně sympatický a pak když se objeví ten týpek, co není Jedi Master, tak to už je paráda. Trochu to kazí ty hyperprostorové velryby, ale to už je zkrátka Disney... má to svoje mušky, tak uvidíme, co přijde dál! 6-8 za mnou, tedy 1. série completed. Závěr poměrně nic moc, jednoznačná dvířka pro 2. sérii. Nic moc = svým způsobem docela cool, ale šlo to rozhodne lépe promyslet - bude se to muset domyslet v 2. sérii. Zatím asi nejslabší ze sérií, ale stále daleko lepší než epizody 7-9 - o vagón, možná dva... 5*! ()

Miroslav.Zac

Disney očividně vsadil na oblibu Ahsočiny postavy z kreslených Klonových válek, což se mu vyplatilo, protože tento seriál je mezi ostatními disney/starwars jako růže na hnoji. ()

Jenda1cz

Nemůžu se ubránit dojmu, že vzali animovaný seriál určený pro děti z Disney+ a dali ho do hrané podoby. Je to hloupé, povrchní, se spoustou fan-service, který já bohužel nemůžu docenit, protože jsem toho z animovaných seriálů moc neviděl. Otázka je, jak by se mi to líbilo, kdybych měl k tomu nakoukané to pozadí k tomu. Takhle se z toho ale stal jen další star wars snímek, který má k Andorovi daleko. (Neviděl jsem to celé.) ()

oleg121

Ahsoka boduje predovšetkým v dobrej práci s postavami a zaujímavým dejom. Problémom môže byť potreba oboznámenia sa s predchádzajúcimi udalosťami vo svete Star Wars, bez ktorej sa napriek všetkému divák v príbehu stále trochu stráca (aspoň ja som mal ten pocit). Inak však palec hore. ()

Gualtiero

Tento seriál se táhne stejně pomalu jako ti želví mužíčci. Plot armor je tak markantní, že se vůbec nejde bát o postavy. Spousta nelogičností, zbytečností. Nemám moc co dodat, jelikož jsem zrecenzoval téměř všechny epizody a summarizovat se mi to zde už nechce. 2/10 a doufám, že už podobnou šílenost nikdy neuvidím. ()

JancakV

Ahsoka je, jako doplnění vesmíru StarWars, funkční. Ovšem to je asi tak vše. Celý seriál lze nacpat do jednoho dílu. Od začátku je jasné, skoro vše, co se stane. Výprava a efekty jsou zcela ok,  hudba dobrá,  obsazení fajn. Ale vše ostatní je pomalá nudná táhnoucí se kaše (jakože fakt nastavovaná). Škoda. ()

DC11

Přijde mi, že udělat seriál s pomalým rozjezdem, zajimavým středem a doj*bat konec je nějaký nový trend. Prostě hlavně ať to svítí, bliká a to, že celá loď střílí na 2 pomalé cíle a nikdo se netrefí všichni přehlédnou. ()

tonysawer

Občas je to hloupé v tom, pro jak mladé publikum to má být taky určeno, ale když se přepnu o 30 let zpátky, tak je to opět to staré dobré Star Wars, které mám dodnes rád. Nemůžu jinak než dát 5* ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023