Série(2) / Epizody(16)

Bývalá rytířka Jedi Ahsoka Tano zjišťuje, že zranitelné galaxii hrozí nové nebezpečí. (Disney+)

Kingjiri

Zvláštní, že mezi minisériema a seriálama rozšiřujících různý univerza mě nejvíc seděj ty ze světa SW, kerej mi ve filmech přijde naopak nejmíň zajímavej. Uplně nejradši jsem, když daná minisérie jde svojí cestou a je spojená s SW univerzem maximálně postava známejch ras nebo nějakym základnim námětem (v tomhle případě impérium). A přesně taková Ashoka je. Všechny hlavnější postavy jsou pěkně napsaný a většinou i zahraný. Nejvíc mě zaujala Ahsoka, velkoadmirál Thrawn (super záporák, kterej snad dostane v další sérii mnohem víc prostoru) a Baylan Skoll, kterýho už však z pochopitelnejch důvodů v dalších sériích bohužel neuvidíme. Jedinou výhradu bych měl k hereckýmu obsazení postav Shin Hati a Ezra Bridger, zejména druhej jmenovanej je dost nudnej. Stejně jako v případě Mandaloriana je potřeba vyzdvihnout vypiplanou filmařinu, (efekty, výprava, kulisy), kostýmy nebo parádní soundtrack. Do pěti hvězd moc nescházelo, ale stále byla první série v určitejch momentech spíš takovej rozjezd a pevně věřim, že další série bude hodně našlapaná, čtyři silnější hvězdy. ()

anitae

Návrat k SW po strašně dlouhé době. Sympatická fialovláska Sabine, nejdřív jsem si myslela, že právě ona je Ashoka:) ()

Torgal

Konečne Star Wars projekt, ktorý má ten pravý feeling preďalekej galaxie a zároveň má veľkorysé produkčné hodnoty. Technická kvalita jednotlivých epizód by zniesla aj veľké plátno, seriál nešetrí súbojmi svetelnými mečmi ani dogfightami stíhačiek, pričom všetko vyzerá aj znie veľmi dobre. Postavy sú typovo obsadené veľmi dobre, obzvlášť Baylan v podaní už nebohého Raya Stevensona mal skvelý screen presence. Scenáristicky to už bohužiaľ nie je taká sláva. Vidno, že seriál napísal veľký fanúšik univerza, cítiť to z každého záberu a nie vždy v dobrom. Človek musí Ashoke ísť veľmi v ústrety aby prehliadal naivitu riešení problémov s ktorými sa postavy vysporiadavajú. Kopec scén pôsobí ako čistý fan servis bez vnútornej logiky (napr. účasť Haydena Christensena). Choreografia súbojov je nevalnej kvality a hlavne titulná postava stvárnená Rosario Dawson v nich pôsobí veľmi nemotorne. Práca s postavami je tiež sporná, pretože Ashoka je príliš pasívna, geniálny stratég Thrawn pôsobí totálne nekompetentne a cool Baylan je absolútne nevyužitý. V záverečnej časti bolo logických lapsusov už toľko, že sa nad nimi nedalo privierať oči. Navyše zaujímavo načrtnutá zápletka sa nedočkala adekvátneho vyvrcholenia, keďže v druhej polovici seriál začal prešľapovať na mieste. A tak hoci atmosféru má Ashoka naozaj echt starwarsovskú, nedokážem ísť s hodnotením vyššie, i keď ten malý chlapec vo mne by si to veľmi želal. 7-/10 ()

Maximilianus

Myslím si, že som okrem animovaných vecí videl od Star Wars všetko, ale asi práve animovaná tvorba je podstatná pre úplné pochopenie deja. Pripadalo mi to, ako pokračovanie niečoho alebo aspoň už druhá séria. To mi však až tak nevadilo v pozeraní. Kvalitou mi Ahsoka prišla mierne pod Mandalorianom, chýbalo mi tam viac zaujímavých postáv a aspoň nejaký humor a súboje boli nudné, pomalé a veľakrát aj nereálne, kedy napríklad niekto v strede súboja urobil otočku, asi aby prekvapil súpera, no ale súper namiesto toho, aby ho sekol do chrbta, tak trpezlivo čakal, kedy sa dotočí, aby mohli pokračovať v súboji. Takýchto momentov ale bolo viac, nehovoriac o večnom probléme Star Wars, kedy sa svetelné meče nemusia ani moc hýbať a strely dopadajú presne na ne, jedna za druhou. Záver bol nezáživný, ale celkovo to nebola nuda a Ahsoku som si celkom užil. 7,2/10. ()

Nemmonn

Na Ahsoku jsem se samozřejmě jako pravý Star Wars ultra fanda franta těšil, ikdyž mě zpočátku moc nelákal, ale na seriál jsem se pochopitelně podíval. Je to jiný, je to netradiční Star Wars, který jsme ještě neviděli a to díky svojí atmosféře a celkově lokacím. Ze začátku jsem cítil malinký nezájem o seriál, což se asi od 4. nebo 5. epizody přeměnil v upřímnou radost a hype. Sice teda Anakin v pátý epce byl spíše takový fanservis pro views, ale mimo to že ta epizoda je celkově divná a random, mi přišli scény s ním prostě fakt cool a asi jim to fakt vyšlo. Pak už jim to ale moc nevyšlo u C-3PO, který je tam fakt totálně random. K postavám: Ray Stevenson vypadá badass ikdyž si mě moc nezískal. Bílovlasá borka byla hot jako prase a to mi stačilo. Grand Admiral Thrawn a jeho armáda mě totálně sundali. Naposledy něco tak cool bylo u Mandaloriana s Moffem Gideonem. Sabine je v pohodě a Ezra vpoho. Hudbička a CGI jako je u Star Wars zvykem taky pecka. No hele pohodka, mají hodně možností pro druhou sérku a ani bych se nebránil. Jenom ještě na závěr celkem škoda toho konce, který sice skončil dobře pro možnou druhou sérii, avšak pro první hrozně, protože mi přišlo, že to mohli trochu lépe ukončit a ne takhle dementně a prázdně a urychleně skončit. Sice je cool, že toho Thrawna rovnou nezabili a nechali udělat i trochu netradiční zakončení, ale že by zakončili i něco jiného, než jenom Thrawna, kterej po tom co zdrhne si všichni daj ruce na hlavu, řeknou kúúrva a začnou titulky. Nemám z toho seriálu ve finále dobrý pocit a radost. 7/10 ()

Listyx

Teda první díl jsem vydržel jen se zatnutými zuby. Pak se to začlo vlnitě trochu lepšit, ale že by mě to nějak chytlo to říct nemůžu. Vešterej ansámbl se tam půroducíruje jak s tužkou v prdeli a prostě se nechovaj normálně. Bohužel si tenhle prkenej přístup zachovávaj i akční scény, což s naprosto dementními dialogy dělá z Ahsoky dost těžce stravitelnou porci naleštěné kejdy. ()

Shaleman

Zase to samé dokola. Honička za nějakým imperátorem kořeněná brutálním fun servisem. Neschopnost Stormtrooperů v posledních dvou dílech, které mi chvílemi připadali jako vykrádačky LOTR, už ani není vtipná. Mandalorian nepokořen, oproti klasické nabídce SW má originální příběh, který v Disney společnosti začíná strašně chybět - nejdřív Marvel a teď pomalu i SW. ()

celticek

První díly se mi líbily více než ty finální. Máme samozřejmě nakročeno na druhou sérii. Zase se jim povedl majstrštyk s droidem - ten je nejvíc. Ahsoka mi při boji s meči připadá pomalá, Sabine Wren je svižnější. Ale celkově se to povedlo. Thrawn je dobrý záporák, i ty čarodějnice. ()

DaweForeman

Tak jsme se dočkali Ahsoky, kterou možná někteří znají z jejího výskytu z Mandaloriana, pokud sledují jen hranou formu Hvězdných válek. Těm ale bohužel ušel příběh animovaných Klonových válek a Rebelů, kteří jsou celkem podstatný k pochopení jednotlivých postav, jejich pozadí a jednotlivých událostí a souvislostí, takže budou mít celkem ochuzený zážitek. Poslední dobou to v seriálovém zpracování v tomto univerzu nebylo nic hvězdného (s výjimkou Mandaloriana) a tak tohle přichází jako celkem vítané oživení s dobrým zpracováním. Musím ale zdůraznit ono slovo slovo dobré a ne výborné, protože je tam docela dost momentů, kdy měl rejža zopakovat některé scény, které byly neplynulé nebo kdy komparz je trochu utrhnutý ze řetězu. Ale to jsou detaily. Obecně je to celkem napínavé, kdy to má tu detektivní část, trochu mysteriózna a pak samozřejmě tu akční část. Navíc se tu dočkáme nejednoho překvapení. Vizuálně je to opravdu dobře zpracované a soundtrack jako obvykle nemá chybu. ()

Azrail

Tak jsem dokoukal Ahsoku a zanechalo to ve mě trochu rozporuplné pocity. Seriál je kvalitní, ovšem má jednu pro mě podstatnou chybu a to tu, že tvůrci dle mě otevřeli příliš mnoho linek, které nemají uspokojivé zakončení a tvůrci očividně moc nevěděli, co s nimi. Samozřejmě, po finále chápu, že tento otevřený konec je zde kvůli pokračování, ale i tak bych uvítal aby se některé linky uzavřely a nesázelo se jen a pouze na to, že bude druhá série. Takto vlastně vše zůstalo neuspokojivě otevřeno, snad až na linku Ezry. Jinak se mi ovšem líbil vývoj postav, a to především Ahsoky, které se díky Anakinovi navrátil její dřívější optimismus a rozpustilost a to opravdu vítám. Pěkný vývoj měla i Sabine. Také se mi velmi líbila choreografie většiny soubojů a samozřejmě soundtrack, který zdařile promíchával klasické SW prvky se samurajskou tématikou. Jako celek se mi celý seriál velice líbil, ale ta přehršle neuzavřených linek tomu dodává jakýsi hořkosladký punc. 7,5/10. ()

Kubajss_cz

Příběh do jednoho celovečerního filmu natažený do neuvěřitelně utahaných osmi epizod. Seriál se nesnaží cokoliv vysvětlit, ale pouze hází fan service fanouškům předchozích seriálů, ze kterých postavy vychází. Postavy samotné se chovají nelogicky, nehrdinsky a sobecky. Akce téměř vždy slouží pouze ke zdržení příběhu a nemá reálné následky. Vizuální stránka seriálu je jako téměř vždy skvělý. ()

Maniik88

Je dobré si pozrieť zostrih z Clone Wars a Rebelov niekde na youtube so zameraním na Ahsoku a jej vývoj pred pozretím seriálu. Potom si užijete seriál a postavy viac. Robil to Filoni. Filoni je srdciar a fanúšik Star Wars. A bolo to vidno. Veľa epizód bolo fakt fajnových až na 5*. Niektoré trochu vata, ale celkovo ma to hodne bavilo. Ahsoka je jedna z najzaujímavejších postáv Star Wars univerza. Padawanka od Anakina. Navyše sme tu mali výborných záporákov v podaní Lorda Bailana (škoda skvelého Stevensona), jeho blond padawanky so správne šialeným výrazom, bosorky či skvelý admirál Thrawn. Mihol sa tu aj Anakin a Christensen si to užil. Výborný je aj sarkastický robot a ujdú všetky postavy. Trochu menej vaty a bolo by to za 5*. Zatiaľ asi najlepší Star Wars seriálový počin. Mandalorian na tesno sekunduje. ()

J.e.r.e.c

Duste již mnohokrát vyvařené hrdiny z kreslených seriálů ve vlastní šťávě, přihoďte (přesně) pár nových, dochuťte oblíbenými ingrediencemi, jako jsou souboje světelnými meči (ty všichni chtějí, tak s nimi nešetřete), přestřelky ve vesmíru, neuvěřitelné úniky ze zoufalých situací, nebo dočista marní stormtroopeři. Nezapomeňte na infantilní pišišvory! Pocukrujte Anakinem a nastavte Thrawnem. Pak to všechno míchejte a servírujte tak dlouho, než vám to seshora zatrhnou, protože to už nikdo nebude chtít žrát. May Babica be with you! Filoni vsadil na svoji osvědčenou recepturu, akorát valnou část rozpočtu utratil někdo za death sticks a twi'lecký eskort, takže místo drahých a dobře vypadajících lokací to museli zbastlit v barandovských ateliérech, kde se jinak točí populární seriály jako Ulice nebo Eliška a Damián. Taktéž nezbylo na pořádné masky a sázka na nejistotu, že všechny ty kontaktní čočky nebo gumové čapky s chapadly doladí trikaři na kompech, úplně nevyšla. Naštěstí šel náhodou kolem všudybyl Elon Musk, který si zadara nechal natřít ksicht na modro, takže se ušetřilo za hlavního záporáka. Ale vážně: Není to odpad, ani směšná patlanina, je to jen dokonale průměrný Star Wars produkt, přesně jak je otrlý divák za posledních 10 let zvyklý. Dolů to sráží především lacině působící vizuál a tradiční Filoniho neschopnost cokoliv dotáhnout a vyřešit, takže je to jenom jeden velký šest hodin trvající cliffhanger. Rosario mi jako Ahsoka sedí a Ray Stevenson má/měl :´-( konečně charisma pořádného bad-ass star motherfuckera... Revanužel, poslední tři epizody, kdy měl jeho příběh kulminovat, stráví meditacemi někde uprostřed digitálních prérií. Teď je jen otázka, kde to vlastně bude pokračovat. V další řadě Mandaloriana? Nebo v Ahsoce 2? Nebo dostane i Filoni vlastní trilogii? 70 % ()

Ewík

09.12.23: Po prvních dvou dílech si říkám, že to je teda velký špatný. Ale samozřejmě může jít o pomalejší rozjezd, který je v seriálovém formátu odpustitelný. Jen jsem chtěla říct, že jsem od postavy/příběhu čekala víc a nemám moc motivaci koukat na další díly, takže mi trvá, než se dokopu k dalšímu dílu... ()

skejpa

Nebyla to úplná tragédie ale když to člověk srovná třeba s Mandalorianem, tak tohle vůbec nemá spád ani děj. Často je to jak kýčovitá pohádka (velryby apod.). Navíc Ahsoka má opravdu hodně slabej maskérskej tým. Její vlasy jsou jak kus molitanu, kterej se špatně ohnul. Nechci dávat 1* nebo něco podobného. Ale na 5 to nemá ani zdaleka. ()

soviczka

Moc jsem chtěla dát plný počet, ale nejde to... Bez znalosti CW a hlavně Rebels se do toho vůbec nepouštějte, budete hodně mimo. Ahsoka Tano samotná je výborná (až na to držení světelných mečů, chjooo) a to hlavně v druhé polovině seriálu. Anakin potěšil (já nebrečím, ty brečíš...). Ale... Sabine Wren a Jedi? No tak to snad ani neee... Ezra vypadá jako člen Talibanu. Z Hery mám smíšené pocity. Thrawn super, jen nám v tom exilu trochu nabobtnal. Čarodějnice ušly. Shin zbytečná a trapná, Baylan už svoji slibnou dějovou linku bohužel dál nerozvine. Uvidíme, co tvůrci provedou s druhou sérií, pro kterou si posledním dílem připravili půdu. Žádný epický kulervoucí závěr se tak nekonal. ()

Hyperbolic

Tento seriál, za mě jeden z nejočekávanějších letošního roku, se opravdu vydařil. Jako velký fanoušek animovaných Clone Wars jsem zprvu cítil jakousi nechuť k Rebels. Změna animace, tónu a doby. Dětské příběhy a postavy, nepříliš zajímavé dějové linie a záporáci. Po pár dílech mi ale celá posádka Ghostu přirostla k srdci a bylo to čím dál tím lepší. Nebojím se říct, že některé pasáže patří k vrcholu toho co nám SW univerzum nabízí. Konec Rebelů byl hodně emotivní. Když se v novém hraném seriálu The Mandalorian začal více rozplétat příběh Ahsoky, která stále pátrá po Ezrovi a modrém hezounkovi s líbezným hlasem, jednom z nejlepších záporáků všech dob, geniálním stratégem a zkrátka miláčkovi, velkoadmirálu Thrawnovi, říkal jsem si, že to jsou pouze pomrknutí na fanoušky od Filoniho. Když byl před nedávnou dobou tento seriál oznámen, byl jsem vážně nadšený. Hype zde byl velký. Cast vypadal naprosto suprově a první trailery také. A pak to začalo, epizoda od epizody stále lepší. Ahsoka jako mistryně, mentorka ale také pouhý člověk (skoro). Ukazuje své silné a slabé stránky, vzpomíná na staré časy. V dimenzi "World between worlds" se poprvé v hereckém podání setkává s Haydenem jakožto Anakinem a tím to nekončí, poprvé vidíme live-action klonové války, mladou Ahsoku, Rexe a mnohem více. Snad již jen kvůli tomuto kvazi-flashbacku by si tento seriál zasloužil 5 hvězd. Postav je zde však mnohem více, Sabine (geniální cast), snažící se vyrovnat se ztrátou Ezry a ideálů, snažící se být Jedi. Má nejoblíbenější postava, Hera Syndulla (to že ji hraje Mary Elizabeth Winstead je jedna z nejlepších věcí, která se v dávno v předaleké galaxii stala, mohli bychom o ní dostat seriál? Make-up a maskování dokonalé.) krásně ukazuje nedostatky Nové republiky, odhaluje spiknutí a vypadá při tom sakra dobře. Lidé z Lothalu (dabér Rydera si postavu střihnul i zde) také potěšili. Škoda, že zde nebyl více dotažen příběh Jedi odpadlíků, i Shin i Baylan (odpočívejte v pokoji) byli dobří záporáci, Noční sestry téže. Poprvé jsme se podívali mimo předalekou galaxii, do vedlejší. A pak to přišlo, epický nástup Thrawna. Ďábelský Lars Mikkelsen, který ho již daboval v Rebelech se nyní vrátil. Makeup i jeho přirozená důstojnost z něj dělají toho Thrawna, po kterém spousta fanoušků toužila. For the Empire. Ezra sice moc prostoru neměl, ale herec výborný a těším se, že ho uvidíme znovu v trošku větší roli. A taky bychom neměli zapomínat na válečného zločince Choppera. Škoda, že se zde neobjevil Zeb (zvláštní, když byl v Mandalorianovi...) a nějaký easter egg na Kanana (něco více než fotka v pozaadí). Navíc jsem doteď více nezmínil počet lightsaber duelů, duelů ve vesmírných lodích, úžasných míst a odkazů. Poslední díl možná nedosedl tak jak by mohl, ale věřím, že je to pouze kvůli rozehrání tolika linií, aby se mohly vrátit ještě silnější v dalších sériích/seriálech. Mohl bych ještě poprosit o plyšáka Loth cat? Je to jedno z těch nejroztomilejších stvoření, kterými se SW svět hemží. Děkuji páni tvůrci, za to, že děláte Star Wars tím, čím vždy mělo být. () (méně) (více)

kubas369

6/10. Kdyby to byl 2 hodinový film dám více. Tady je až moc vidět scénáristická bezradnost, spousta vaty ve formě fan servisu a minimum příběhu. Jasně je to asi tak tisíckrát lepší než nesmyslný Obi-wan ale taky hodně daleko od naprostého klenotu v podobě Andora. Ale zaplať pánbůh alespoň za tuhle kvalitu. Casting je docela v pohodě ale Thrawn je celkově velký zklamání. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023