Série(2) / Epizody(16)

Bývalá rytířka Jedi Ahsoka Tano zjišťuje, že zranitelné galaxii hrozí nové nebezpečí. (Disney+)

Fuksinka

Ukázka jak pohnojit zajímavý a zábavný seriál se zajímavými postavami naprosto příšernými 2 závěrečnými díly, které vůbec nedávají smysl. ()

Perunwit

Docela bída. Matriarchální feministická kompilace dlouhého zírání zloduchů na oblohu a soubojů hustých jediyň. Hodně kecání, machrování a skutek utek. Je to dokonce horší než Andor nebo Obi. Mandovi a Bobovi tahle výplň nesahá po kolena vizuálně, hudebně ani příběhem. A takovej blbej dotaz na závěr. Proč maj ty slepice na hlavách ponožky, barevný slimáky nebo.co.to.je? ()

rigby

Další seriál ze světa Star Wars. Zatím se mi to neomrzelo, takže jsem se docela těšil. A byl jsem spokojen. Pro někoho se může zdát příběh až moc jednoduchý, ale mě tento styl vyhovoval. Žádné zbytečné odbočky, kličky a spousta hrdinů nezávisle na sobě jdoucích k jedinému cíli. Přímočaré, přehledné, rychlé. A hlavně odpočinkové pro večer po práci. ()

kramatos

Má to své světlé chvilky, žel béčkoví herci, ačkoli vzhledově poměrně perfektně vybraní, krom tedy hlavní představitelky, což je trochu problém, moc hitparády nepředvedli... ()

PeteBuck

Priemer. Nechápem, prečo musia scenáristi od Disney obracať všetko na hlavu. Už aj Lucas v jednom rozhovore vyjadril celkom slušné znechutenie, že nedokážu vymyslieť niečo, čo by malo hlavu a pätu a neodvíjalo sa to od Lucasových nápadov, ktoré pôvodne vymýšľal pre epizódu VII - IX. Na čo toto vzniklo? Kde mal Anakin čas mať vôbec učedníka? Mimochodom, tento seriál by som nazval Star Wars: Girl Power. Časy, kedy rytierovia Jedi sú iba chlapi, sú preč. Predsa len, musíme byť emancipovaní a to až tak, že jediní, čo majú nejaké podstatné úlohy, sú ženské, vo všetkých podstatných úlohách a v podstate chlapi sú tam druhoradí. Ahsoka je úžasne cool, hádže ksichty, po ktorých jej mám chuť dať lopatou po ksichte, jej učedníčka je nezodpovedné decko, ktoré poruší príkazy, ide si s mapou niekde do nechránenej riti, samozrejme, jej to ukradnú. Robí si, čo chce. Generálka Syndulla mi pripadá, že je do Ashoky zaľúbená a vlastne tam nie je jediný normálny mužský charakter na strane dobra s výnimkou droida. Ušlo mi niečo? Ach áno, dej. O čom to celé bolo? Bude to mať pokračovanie? Takže misia nesplnená, generála sa nepodarilo zastaviť a väčšina hrdinov, pardon hrdiniek, skysla niekde úplne v prdeli na druhom konci vesmíru. Kriste pane, teda toto ma nevzalo. Aspoň to malo aký-taký spád a dajme tomu občas nejaký nápad a vizuál, ale logických lapsusov more, každý sa tam tváril úžasne cool, ale boli na smiech a jediný, kto mi tam rezal, bol Ray Stevenson. Nech mu je zem ľahká. Anakinov štek bol zbytočný a na smiech. Ďalší zbytočný seriál. Aspoň podľa môjho názoru. ()

Mancunian

Přes nudný začátek nakonec velmi dobrý. Zejména prostřední část (4. a 5. Díl) byla výborná. Mrzí mě, že Stevenson již není mezi námi, jeho postava byla zajímavá a zajímalo by mě, jak by jeho příběh pokračoval. ()

Merenre

Po nečekaně skvělém Obi-wanovi jsem se namlsaný pustil do Ahsoky, která ovšem laťku neudržela. První cca tři díly jsem musel v podstatě přetrpět, pak se z toho stává slušné scifi s větší inklinací k fantasy, ale i když jsou tam světelné meče, jediové, síla... nemá to prostě toho správného SW ducha. Něco tomu chybí nebo přebývá. Zároveň hlavní postavy jsou takové - mno, trochu jalové. Ne špatné, ale ani nic extra. Neutáhnou to. Vizuálně  a hudebně skvělé. Za shlédnutí to stojí, ale není to úplně ono. ()

13Maty13

"I choose to live."     /// Dave Filoni je opravdový fanda Star Wars a vytvořil skvělý seriál. Nechápu lidi, co si stěžují, že se kvůli tomu musí podívat na Rebels, nebo Clone Wars, a pak hodnotí seriál špatně, protože nechápou návaznosti. Za mě je to jedna z nejlepších věcí ze Star Wars a úžasný seriál, co navazuje na zábavné Rebels a navrací tak staré známé postavy, které jsou všechny špičkově obsazené. Nebudu jmenovat, jen řeknu, že všechny jsou perfektní! Trošku mi ještě chyběl Zeb, ale toho si Filoni nejspíš šetří do budoucna. Ahsoka byla trošku upozaděná, ale myslím, že v druhé polovině seriálu byla ta stará roštačka, kterou jsme všichni chtěli. Záporáci jsou tu velice povedený, zejména Thrawn a Baylen Skoll, u kterého to ale dost rychle ukončili, což mě trošku mrzí (R. I. P. báječný Ray Stevenson). Jsem zvědavý, jestli s nima Filoni ještě něco vyvede. Jak je to u SW zvykem, dostali jsme zase nové rasy (krunýřový lidičky jsou geniální), úžasné kostýmy, vizuál, lokace a akci (konečně je napadlo točit souboje z dálky). Pak je tu hudba, a ta je famózní. Když začali hrát závěrečné titulky, byla to opravdu slast pro uši. Teď pár mínusů. Finále seriálu bylo trošku uspěchané, protože se to celé nahrnulo až do závěrečné epizody. Pak je tu Anakin, který byl báječný, ale čekal jsem nějakou omluvu Ahsoce, nebo tak něco. Zbytečně moc příběhových linek, soubojů se světelnými meči a ještě pár chybiček by se našlo. I přes těch pár chyb je to ovšem perfektní Star Wars. Moc se těším na to, až si to dám znova a ještě víc na pokračování.    / Hodnocení: 9,5/10. ()

kosacOne

Na můj žebříček nejhorších produktů se značkou StarWars přibyla další položka. 1 - E9, 2 - ObiWan, 3 - Ahsoka Neskutečný staring contest. Neskutečně hloupě napsané. Můj práh tolerance je patrně příliš vysoko. ()

matous20063

Dám 4 hvězdy protože pak by si extrémně protiřečil, Mandalorianovy S.3 jsem dal taky 4. A ono to je reálně docela podobné. Začátek super, super postavy, super příběh, všechno je dobré. Ale finiš mě celkem sklamal. Stejně jako v poslední sérii Manda, velké super fighty hlavním hrdinů vypadají komicky a jsou nesmyslné, postrádají logiku. Běhání se svítícíma tyčinkama jak když jsem byl na táboře v šestý třídě. To mě zklamalo dost, celkově to vyobrazení Thrawnovy flotily vypadla divně. Thrawn stějně jako většina postav z Rebels byli skvěle obsazeny a bavili mě. Flashbacky na Clone Wars byli asi nejlepší část seriálu a Anakin je kategorie sama o sobě, TOP. Seriál jako celek hodnotím kladně i proto že jsem neměl žádná očekávaní. Takový lehký nadprůměr. 70% ()

DarkViper

Jedna hvězda a zamýšlím se proč ji dávám. Nostalgie hvězdných válek ? Práce tolika lidí ? Co je vlastně špatně a proč z toho nemám fajn pocit ? Celou sérii Thrawn nakládá loď, ale čím ji proboha nakládá ? Proč už ji neměl naloženou ? Když prstenec bere sebou, tak mu z něj asi nic nedovezli...... celý to smrdí politickou korektností, špatným herectvím, stormtrupery kteří, jen pobíhají a střílí na ultra husté feministické Jedi, které sice nedokážou silou pohnout hrnkem, ale ! Dokážou beskarem na předloktí odrazit střelu co jde na hlavu. Dysney mi tímto dokázal, že je pro mě Star Wars v jeho pojetí definitivně mrtvou záležitostí. Vzdávám poslední holt pravým Star Wars IV, V, VI, I, II, III that´s all. Tuhle politicky korektní mrdkovinu si strčte za klobouk. Opět ani Thrawn nebyl sympatický herec, ani z jeho příchodu nebylo nic vytěženo....... Nemůžu příjít na to co mi na tom tak hrozně nesedí, jako seriál mi to nevadilo, ale jako celek je to brak. Finální pocit je čistě jen smutek, jakým směrem se to vše ubralo. Další série už sledovat nebudu, ani další Star Wars co budou s přístupností pro děti. Styďte se za ty záporáky... ubohost. Sbohem duše hvězdných válek, vypadá to, že jsi definitivně umřela ve stračkoidním Holywoodu. ()

Tomas.Abi

Po úvodních svižných epizodách jsme opět upadli do slabší průměrnosti, kdy epizody plynou a nějaký ten děj s nimi. Úvod střídá konverzační pasáž, kterou pak vystřídá akce a tak to jde stále a stále dokola až do úplného závěru. Poměrně zajímavá zápletka je natahována a natahována na 6 hodinovou stopáž, kdy se musím sám sebe ptát, jak je možné, že se tam stane daleko méně, než v jednom dvouhodinovém filmu. Děj je nehorázně chudý a zbytek časové stopáže nám tvůrci vyplňují tou správnou vatou, kde uvidíme modrého ducha Anakina, souboje světelnými meči, které jsou poměrně povedené a srší i zajímavými nápady a přestřelkami se zbytky nebezpečného Impéria, kterým naši hrdinové i přes obtíže pronikají jako lightsaber máslem, takže napětí je nulové, neboť neschopnost imperiálních jednotek je pověstná a v tomto seriálu se rozhodli tupost a nulové bojové schopnosti “obávaných” vojáků Impéria zachovat.  Vizuál je ovšem krásný, atmosféra SW je přítomna a herci jsou skvělí. Není to masterpiece ale není to ani tragédie typu Obivana. Příjemných 65% a už to nikdy více nepotřebuji vidět. ()

UncleMorty

Ahsoka na mě působí zvláštně, člověk opět najede na tu vlnu střídání silných/slabých epizod jen proto, aby následně dostal finále, které vlastně tak nějak vůbec nechtěl. Skvělých odkazů na Clone Wars a Rebels je tu mnoho, některé epizody jsou dokonce dokonalou esencí Star Wars. Ale Ahsoka má nějaký příběh, nějaký celek a ten celek prostě nefunguje, obzvlášť ne v závěru, obzvlášť ne v případě že to měla být ta slibovaná "jednohubka". Nelze se ubránit pocitu, že Disney opět zacítilo šanci a u Ahsoky se na poslední chvíli rozhodli připravit velkou pavučinu příběhů, které možná nějaký konec obsahovat budou, ale i nemusí. ()

H4daon

Seriál Ahsoka se jasně zaměřuje na diváky, kteří viděli Star Wars Rebels. Celý děj se točí okolo událostí z poslední epizody tohoto seriálu, a normálnímu divákovi, který Rebels nikdy neviděl většina filmu bude připadat jako španělská vesnice. Seriál se ani moc nesnaží vysvětlit těmto divákům kdo postavy jsou a odkud se vzali. Chápu, že se počítá s tím, že divák je fanoušek Star Wars a Rebels viděl, ale i tak alespoň nějaký malý úvod do děje pro tyto diváky by tam mohl být. Jelikož tito diváci nikdy o postavách Hery, Sabine, Thrawna či Ezry Bridgera nikdy neslyšeli. K samotnému seriálu první díly jsou povětšinou zajímavé a díly dobře plynou. Akorát zápletka, s tím že Sabine je padawankou Ahsoky moc nechápu, jelikož v celém seriálu Rebels snad nikdy nebylo zmíněno, že by Sabine měla blízko k užívání síly a mohla se stát Jediem. Kvalita seriálu se láme v momentě, kdy Ahsoka doráží na planetu Peridea, tam se děj láme a seriál začíná být hodně uspěchaný a začíná ignorovat některé postavy, se kterými počítal do další série (Skoll, Hati). Poslední díl už je pak hodně uspěchaný a nesmyslný. Hřebíček do rakve je scéna kdy Sabine konečně dokáže použít sílu na přitáhnutí meče, a hned v další scéně zvládne odhodit Ezru na docela velkou vzdálenost. Celkově seriál celou dobu hraje a spoléhá na to, že buď bude pokračovat druhou sérií anebo na něj naváže jiný projekt. ()

Corrivati

Achjo. Další zbytečný a průměrný seriál, který musí pracovat s mantinely predešlých snímků a dělat v kanonu jeste vetší maglajz. Souboje se svetelným jsou pořád jak šermířský souboje na LARPech, postavy se chovaji nelogicky, Ahsoka hraje jeden výraz se založenýma rukama… tak díky, víc toho videt uz nepotrebuju. Ale drzim palce, ať se to zmeni. ()

Sashmen13

Áááá já nevím, něco se mi libí, něco zas tak moc ne. Předně postava Thrawna, myslím, že mluvím za hodně lidí, když řeknu, že pokud bychom si měli vybrat mezi Thrawnem a novou republikou, bez váhání se postavíme vedle šmouly. Nová republika je fucking trash, byrokratickej humus, naproti tomu Thrawn... libí jak všechno předpovídal, vše odhadl, aby pak nakonec vždycky podřízení selhali. To je jediné co může týpka zastavit, ale proč? Thrawn je bez debat nejlepší alternativa pro vzdálenou galaxii, takže i když mám rebely docela rád, budu vždy stát za ním. JO a to že Sabine používá force? To je trošku už moc řekl bych. EDIT: btw trochu mi vadí ten trend, že lidi přežívají propíchnutí lightsaberem jak skoro nic, nejsem fanda, ale vůbec ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023