Kvalitní a především velmi inteligentní sci-fi. Přestože mírové poselství je nezpochybnitelné, u mě by velmi charismatický Klaatu asi neuspěl (sice tvrdí, že se vzdali pouze svobody chovat se nezodpovědně, ale není to tak, stali se v jistém smyslu dobrovolně otroky, na což bych nepřistoupil... ale to je na debatu jinou a jinam :-). Dalším ohromným kladem je, že se většina postav chová racionálně (možná až moc), jak by se lidé patrně chovali i v reálu, není tu ani stopa po klasické naivitě filmů té doby. A k tomu výborné výkony herců, slušné triky, golemový Gort a klasický létající talíř. Přesto tu nějaké chyby najdeme: příběh je až příliš jednoduchý, Klaatu až příliš snadno zvládá život na planetě, ačkoli na ní nikdy nebyl a jazyk má naučený z rádiového vysílání (častá a jednoduchá berlička, jak filmaři vyřeší jazykovou bariéru)... Ale to jsou detaily. A vůči tomuto filmu nehodlám být za hnidopicha.(22.3.2014)

Pozoruhodné od tvůrců je, že .... jistý pan Carpenter (tesař) sestoupí z nebes, koná zázraky, snaží se lidstvo napravit (spasit?), je hanebně zabit, vstane z mrtvých, ukáže se davu malověrných, že byl znovuvzkříšen, ohlásí návrat (nikoli nutně konkrétně svůj), pohrozí pekelnými plameny, když bude lid hřešit a vrátí se k otci na nebesa. Kde jsem to jenom.... ||| Možná nejkvalitnější béčko 50. let vůbec.(10.7.2008)

Kultovní záležitost, která se svým mírovým poselstvím poněkud vymyká většinové produkci americké kinematografie let padesátých... namísto rozdmýchávání ideologických rozporů mezi oběma bloky povyšuje nad obě ideologie myšlenku pacifismu. Což je ve srovnání s hystericky protikomunistickou Invazí lupičů těl daleko humanističtější. Dále mě zaujalo několik kultovních scén, které jsem viděl tolikrát zparodované v různých dílech (od Men in Black po Monty Pythony či dokonce Black Addera), ale nikdy jsem si neuvědomil, že odkazují na tuhle klasiku. To, že většina triků je samozřejně z dnešního hlediska přinejlepším směšná (robot Gort v latexových teplákách), na památnosti tohohle kousku nic nemění. Jestli o něj někdy zavadíte, dejte mu šanci, možná se nebudete zrovna skvěle bavit, ale jako zajímavé svědectví doby to určitě zaujme.(25.10.2006)

A Klaatu nemusel ani dlouho čekat na odpověď, už v průběhu vstupu filmu do kin se to mlátilo v Koreji. ~ Remake byla oproti tomuhle neskutečná sra... Jednoduché, s poselstvím, logickými kiksy, ale ty nikomu nevadily, o ně tu nešlo. No jo, takovýhle sci-fi se už dnes netočí :) :P(19.4.2014)

• Smok

V dnešnej dobe všetky efekty už pôsobia skôr úsmevne a príbeh založený na strachu zo studenej vojny nemá koho osloviť. Keďže film hodnotím v roku 2009 (58 rokov po natočení), dávam peknú jednu hviezdu za protivojnové posolstvo, viac v dnešnej dobe film nemá čo ponúknuť. Je to presne, ako by sa niekto chcel voziť v autách z 50tych rokov. Sú to iste krásne a hodnotné veterány, ja si ovšem radšej svoju prdel, naložím do niečoho pohodlného a rýchleho - som už holt raz zhýčkané konzumné prasa...(24.10.2008)

• - Role mimozemšťana Klaatua se měl původně zhostit Claude Rais a nebo Spencer Tracy. (Trainspotter)

• - Lock Martin musel nosit Gortův oblek i na pozadí závěrečné scény a protože byl Martin křehké tělesné stavby a oblek na něj byl příliš těžký, dostával během Klaatuovi závěrečné řeči křeče do ramen a můžeme si všimnout, že se jeho ruce lehce hýbají. (Trainspotter)

• - Harry Bates dostal za práva ke své knize pouhých 500 dolarů od studia Fox. (Trainspotter)