Zoufalé manželky

• USA Desperate Housewives (více)
Ukázka z filmu 9
Drama / Komedie / Mysteriózní
USA, (2004–2012), 128 h 53 min (Minutáž: 41–45 min)

Tvůrci:

Marc Cherry

Teri Hatcher, Felicity Huffman, Marcia Cross, Eva Longoria, Nicollette Sheridan, Steven Culp, Mark Moses, Andrea Bowen, Doug Savant, Jesse Metcalfe (více)

Série(8) / Epizody(180)

Mary Alice žije celkem nerušeně na americkém předměstí. Přesto se ale rozhodne pro sebevraždu. Je totiž možné, že se za zavřenými dveřmi dějí věci, o kterých se raději nahlas nemluví... (TV Prima)

Agatha

Před osmi lety Manželky začaly a teď definitivně skončily... A budou mi chybět:-( Kvalita sice kolísala, ale nikdy to nezabředlo do těch míst, abych to celé zabalil, vždycky se nějak scénáristům podařilo vybruslit z mrtvého místa a udělat ze sledování totoho seriálu něco neobyčejného. Jasně že pohromadě to držely ty čtyři urputnice, kterým se podařilo vydržet až do konce...no vlastně ještě mezi ně počítám Kathryn Joosten jako Karen McCluskey, ta tomu výdycky dokázala nasadit korunu v ten správný čas (budiž ji země lehká). Bylo toho spousta, co nám těch 8 let dělalo radost: vtipné, emotivní, dojemné a opravdové scény z každodenního života, někdy samozřejmě i ty výjimečné a neuvěřitelné zápletky, ale i ty se stávají, dále výborné herecké výkony, smysluplný scénář, který vždycky dokázal nabídnout ten správný mix humoru, ironie, napětí, zoufalství a lásky, navíc se scénáristům výborně dařilo vykreslit jednotlivé postavy se všemi vlastnostmi, klady a zápory; dalším velkým plusem byla samotná hudba, prostředí Wisteria Lane atd. Ale co mě vážně na tom bavilo, bylo sledování toho opravdové přátelství, které hlavní hrdniky mezi sebou měly a které si zuby nehty chránily. A právě v tom jsou Zoufalé manželky jedinečné, je to seriál o přátelství v tom pravém slova smyslu a druhý takový seriál, který by navíc úspěšně oslovoval diváky celých 8 let, snad ani není. (6/1/2013) ()

fishki

Zo začiatku som od toho nemohol odtrhnúť oči. Neskôr ma napádalo zúfale vyplňovanie zaujímavých dejových línií nudnou vatou. Teraz tá nudná vata prevyšuje. Začína mi to pripadať ako 90-minútové romantické komédie. Viem, ako to skončí - ale pozerám to z nudy. Škoda, potenciál tam bol. Len to bolo asi lepšie utnúť trošku skôr. ()

Marek1991

Veľmi cynické, prehnane ironické, ani ma to nebavilo. Zo všetkých ma zaujala akurát tak Eva Longoria, zbytok si pre mňa išiel na inej vlne ako som naladený ja. Ale tak voči gustu, žiaden dišputát. Taktiež by som rád dodal, že vrcholne neznášam ženské intrigy v akejkoľvek forme, aj keď vo filmoch ich ako tak prežijem. Celkovo seriál podľa mňa podpriemerný. ()

Falcor

Po pár dílech....příjemné překvapení, takže tentokrát si zkusím schválně (jo jo, ty naschvály...a vztahy...), coby kontrast ke kvalitě seriálu, zahřešit a splodím prostoduchý, bohužel formou a typem tak často vídaný, projev: "Paráda." Tak, to by asi tak k této vtipné a odpočinkové minisérii stačilo. (Po pravdě, takhle nějak si představuji kvalitního, humorem kořeněného, nástupce a ničitele současných telenovel). Kolem v komentářích neleznete vše ostatní, ne náhodou doporučuji zaměřit se na nezaujatou (ani zdaleka většinovou) dámskou část csfd. ()

draculca

Zoufalé manželky mě opravdu zaujaly v celém jejich rozsahu - podivuji se nad pravdivostí některých scén a bavím se těmi nepravděpodobnými. ()

spaceboyCZ

Tohle je nesmirne kvalitni oziveni po tech vsech telenovelach a nepovedenych teenagerovskych serialovych soap operach a nevim ceho vseho jeste. Neni dilu, kdy bych se paradne nezasmal a zaroven nezapremyslel nad temi tajmestvimi, ktere Wisteria Lane skryva...Normalne pondelky opravdu nesnasim, tentokrat se na ne vzdy nesmirne tesim, je to takove nabuzeni do noveho tydne :). Otazkou zustava, zda Prima nakoupila i dalsi radu, a zda potom ta treti neupadne svou kvalitou do propadliste tak jako to bylo ve stejne skvele Plasticke Chirurgii s.r.o. Zoufale manzelky jsou proste uzasne oziveni serialove nudy :) ()

Kryton

Nejsem vůbec zasažený "manželkama" a proto mě přišel celý seriál hodně průměrný. Viděl jsem sotva pár dílů a buď se řeší něvěra anebo kdo komu leze do zelí. ()

ladko

Keď som to začínal pozerať, neveril som tomu-myslel som že to bude skôr niečo pre ženy. Ale veľmi ma to chytilo. Je to veľmi vtipné a zápletky pre jednotlivé série sú skvelé a vždy prekvapia. Treba zmieniť aj úžasnú hudbu, ktorá hraje vždy ku koncu epizódy. Neodporúčam pozerať v dabingu(veď tam sa tie hlasy hlavných hrdiniek nedajú rozpoznať-no fuj). Najlepšie diely:tretia séria 7. diel, štvrtá séria 10.diel. Update: Čo sa preboha s manželkami v piatej sérii stalo? Tu by sa už dalo hovoriť o Jump the shark. Hrôza. Marc Cherry musí byť na drogách alebo inak neviem. Vtipu razantne ubudlo, hlavná zápletka je smiešna a o ničom, ale hlavne nudná. Ach jaj. ()

Krt.Ek

Možná si říkáte, že tento produkt seriálového průmyslu je jenom obyčejná soap opera o problémech amerických hospodyněk z nudného předměstí. Prostě klasická zápletka, kdo s kým. Ale to vůbec není pravda. Zoufalé manželky obsahují tolik silných lidských dramat až s toho jde hlava kolem. Nevybavují si moc dramatických seriálů, který by v sedmé řadě neztráceli na dechu. Většinou pro úspěch vykrádají sami sebe. Hodně povedený je i výběr hereček a herců. Chvílemi mám pocit, že sledují reality show. Až tak moc jsou přesvědčivé a přesvědčiví. 100% ()

phoebess

první série se mně líbila, ale ostatní (které sem zhlédla) už mi připadaly jako spichlé horkou jehlou a snaha dodávat další tajemné postavy a příběhy mi přišla jako přes kopírák ()

Vxxx

Skvělý seriál :) Občas trochu přitažený za vlasy, ale co dnes není, že? :) Jinak poslední díl (8x10) trošku vycucaný z prstu, tak jen doufám, že další díl bude stát za to :) Abych nebyla zklamaná natahováním jako u ostatních seriálů :( 5* (Aktualizace 15.5.2012) - Tak po shlédnutí posledního dílu, tím pádem celého seriálu mohu říct, že hodnocení nelituju. Posledních 10 vteřin tam teda vůbec nemuselo být, al až do konce si seriál udržel svou úroveň :) Moc dobré :) ()

havLord

Zoufalé manželky měly něco, co jiný podobný seriál nenabízel - nadhled a ironii, jenže ty se s odchodem původních scénáristů vytratily. Pietní jedna hvězda za původní série. Teď? Teď je to trychtýř, kterým mediokrati na objednávku mocipánů lijí pěti milionům američanů, kteří premiérový díl každý týden sledují, do hlavy své představy o tom, jak by oni měli své životy žít. Hlavně, ať tu svou prdel nezvedají od televize a o nic skutečně důležitého se nezajímají. ()

ivishka

Skvěle propletený, neustále napnutý ženský seriál. Říkám ženský, protože si myslím, že se na to moc chlapů nekouká. Je mi jasné, že tyto situace, které se v seriálu vyskytují (sebevražda, vražda, požár, fešáci) jsou potřeba, aby byl seriál poutavý. Dívám se na něj už poněkolikáté a vždy po dlouhé době, takže člověk během toho období kdy se věnoval něčemu jinému na spoustu skutečností zapomene. Nejvíce mě zaujala postava Gabrielle a Lynette. Hlavním tématem začátku seriálu je samozřejmě sebevražda Mary Alice Young poté se k různým zvratům přidává hlasem vypravěčky Mary Alice vysvětlení kdo jaký je, proč udělal to co udělal. Zatím jsem nic podobně zajímavého neviděla. ()

Džejkop

Ženy umí být rafinované, když chtějí. Ženy umějí být svůdné. Ženy taky dokáží být podlé. Ženy měly odjakživa moc, i když dřívě spíše v latentní podobě. Pravdou je, že od počátku věků, nehledě na volební právo, byli tím krkem, který hýbá hlavou. Hrdinky seriálu o tom vědí a tak se podle toho chovají. Některé scény jsou opravdu povedené a dokáží vyrazit dech. Seriál, co sebou přináší situace, které dokáží rozproudit i moji jinak klidnou povahu. To, co se děje u nás v domě mezi sousedy, je proti tomu prd. Díky Zoufalkám jsem si uvědomil, že náš čyřpatrový dům je místo klidu a míru. ()

zipper111

Docela vtipný seriál na který jsem se vydržel koukat asi měsíc, pak mě to docela přestalo bavit, jak se u mnohým seriálů stává, vrátil jsem se k němu asi tak za 2 měsíce a v podstatě o nic jsem nepřišel. Teď jsem ve stavu nekoukatelnosti a u toho to i asi zůstane :) ()

I muži mají své dny...

I muži mají své dny...

19.04.2006

A někteří je prožívají v televizi. O čem to mluvím? O dalších řadách (6-8) seriálu 24 hodin . Koho by napadlo, že více peněz si američtí herci vydělají v televizi, že? No, je to tak a Kiefer… (více)

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006