Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kiddo
  ****

  Prozatím těžko hodnotit, druhá projekce je zcela nezbytná. Nemůže za to ani tak zápletka v duchu klasických špionážních / politických thrillerů, která svou extrémní překomplikovaností věrně vystihuje styl komiksové předlohy a jejíž rozmáchlost silně evokuje první Avengery, ani má potřeba zaplašit neodbytné podezření, že morální poselství filmu by mohlo být přinejlepším obehrané a kapku banální, přinejhorším až směšně nesoudržné. Ne, vinu za to můžu klást pouze vražedné kombinaci superrychlého střihu, dynamické kamery a pojebaného třidéčka, které znemožňuje soustředit se na cokoli jiného než na usilovné luštění, co se zrovna v konkrétním vteřinovém záběru děje. Nesundat v polovině to brýlaté zlo z hlavy, tak z toho filmu nemám v podstatě žádný dojem, protože vlastně ani nevím, že jsem ho právě viděla. Na druhou stranu mnou neočekávaný příchod Falcona a oproti dřívějšku nesporně bombastický poměr pasu/zadku Černé vdovy vyvolal upřímné nadšení, takže více méně očekávám, že to na ty čtyři nakonec beztak hodím. SPOILEROIDNÍ PS: Ty z nás, kteří vytrvale oplakávají předčasný zánik Firefly, bezpochyby potěší, že Whedonovi se podle všeho podařilo prosadit do příštích Avengerů Simona a River Tamovy. Slovy klasika: Edit: 2D nepřehlednost akčních scén snížilo sice minimálně, zároveň ale dostatečně na to, abych měla spoustu času uvažovat nad tím, jak strašně moc nesnáším záměrně matoucí výstavbu politických thrillerů. A ačkoli mám napodruhé alespoň příležitost plně docenit, že tvůrci tendenci obou posledních US administrativ podřizovat svobodu bezpečnosti otevřeně ztotožňují s náckovstvím, následné nepokrytě komiksové hajlování sráží jakoukoli vážnost, kterou tahle jinak vcelku zajímavá reflexe aktuální situace mohla mít. Čistých 70% s tím, že místy je to fakt šílená volovina.(2.4.2014)

 • Arbiter
  ***

  Za snímkem stojí NWO, aby se mezi diváky rozšířil názor, že takový scénář je nereálný, protože filmový, a reakční síly nového řádu tak daný plán mohou bez obav z odhalení uskutečnit. ___ Pokoušel se mainstream vždycky být tak angažovaný? ___ Nějak se nedokáži sžít s mechanismem, kde všichni dobří průměrní lidé umírají jen proto, aby nevypadalo tak blbě, že hlavní hrdinové zůstávají naživu. Asi už žádného dalšího cpt. Ameriku vidět nepotřebuju.(21.9.2014)

 • genetique
  *****

  Ďalší ultimátny marvelácky zásah do čierneho. Je neskutočne zábavné sledovať ako sa jednotlivé comicsovky dokázali vymaniť spod úspechu spoločnej tímovky. Marveláci v súčasnosti disponujú brutálnym arzenálom materiálu na ďalšie desaťročie, takže sa máme na čo tešiť. Rôznorodosť samotných hrdinov je však priepastná a ďalšiu tímovku je preto potrebné oddlialiť a netreba to siliť. Žiadne hluché obdobie ale nehrozí a jednotlivé príbehy najznámejších bijcov tak na seba nenechali dlho čakať. Na moje prekvapenie práve najnevýraznejší hrdina marveláckych filmov spred roku 2012 sa dočkal zatiaľ najkomplexnejšieho pokračovania a svojou zápletkou, záporákom a znamenitou akciou nemal ďaleko aby sa vyrovnal práve spomínanej tímovke. Nakoniec známe vedľajšie comicsové postavy dostali zelenú a tak sa nieje čomu čudovať. Odmyslieť si schopnosti superhrdinov, stretávame sa s veľmi vyzretým politickým thrillerom, ktorým sa tvorcovia určite snažili priblížiť serióznejšiemu divákovi a ja si myslím, že svoj účel to splnilo. Pri pokladni však platíme hlavne za to, že chceme vidieť našich obľúbencov v plnej paráde a to som naozaj dostal. Nielenže akcia dostáva aj odo mňa tie najhodnotnejšie superlatívy a ponúka všemožné pohľady, ale hlavne práca s kamerou je fenomenálna a ku klišé sa počas naháňačiek, prestreliek a súbojov skĺzne naozaj len sporadicky. Jediným mínusom je zbytočný tretí rozmer. Charaktery postáv zhládnuté štandardne na výbornú, Chris Evans sa so svojim oštítovaným hrdinom naozaj zžil, tlieskam Redfordovmu výkonu a Marvelu, že sa podarilo naverbovať takúto osobnosť. Takže odo mňa preveľká spokojnosť a myslím, že úspechy v pokladniach dajú zelenú ďalších experimentom v budúcnosti a ja sa čím ďalej, tým menej obávam nejakého mega-failu. 95%.(4.4.2014)

 • TheRaven
  ***

  A z Kapitána se stal další nesmrtelný a (téměř) nezranitelný hrdina. Zcela jiné, než jednička, ale nedá se říct, že lepší. Zajímavé myšlenky zastínila otřesná kamera, zcela nepřehledné souboje a naprosto zbytečné 3D (teda zbytečné pro diváka). Celkově žádná velká pecka, ale asi si ještě zajdu na 2D, třeba aspoň trochu vynikne příběh a Kapitánova obhajoba svobody. Vlastně už teď si v té přehršli podnětů nemohu vybavit nic moc konkrétního.(2.4.2014)

 • petero
  *****

  Mohutný to upgrade čo sa Capa týka a exkluzívne luxusné akčné scény na ktoré sa zatiaľ žiadny marvelácky kúsok nechytá. Bratia Russovy nám skrátka vytreli zrak. Čo však kvitujem s rovnakým nadšením je to, že film je vlastne akousi záležitosťou Čiernej Vdovy ktorá je na scéne minimálne tak často ako samotný Kapitán Amerika. Klobúk dole aj pred Nickom Furym a jednou z najlepších prepadových scén filmy. Vlastne každý stret so Zimným vojakom je o držku a poriadne zavára našej dvojici, horšie je to už v tých sci-fi sférach, tam to už tak presvedčivé nie je ako keď sa bojuje v uliciach, tam skrátka adrenalín funguje. Ohromne som zvedavý na vývoj ďalších postáv, okrem Zimného vojaka hlavne postavy Emily VanCamp ( Kate / Agent 13 ) a Franka Grila (Brock Rumlow / Crossbones ).(25.8.2014)

 • Chris Evans

 • - The miracle twins, tedy zázračná dvojčata, v potitulkové scéně jsou Quicksilver a Scarlet Witch, kteří se objevili ve filmu Avengers: Age of Ultron (2015). Jejich otcem je ale Magneto (Ian McKellen), který patří do komiksového světa X-Menů a ten patří studiu Fox. Existuje proto dohoda mezi studii Marvel a Fox, která zaručuje, že přestože se tyto osoby filmu objeví, nebudou oslovováni svými "přezdívkami". (cze.Oi)

 • - Robert Redford se upsal své účasti na filmu proto, že si to přála jeho pravnoučata, fandové filmů studia Marvel. (HellFire)

 • - V záběru na knihovnu ve scéně, kdy Steve Rogers (Chris Evans) leze do svého bytu oknem, lze zahlédnout i knihu "Všichni prezidentovy muži". Robert Redford, představitel Alexandera Pierce, si v roce 1976 zahrál ve filmové adaptaci této knihy a ujal se i producentské role. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace